Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
@Hubsao Tu się dzieje przeciwieństwo "hande hoch" czyli ręce opadają
2
Język polski powinien być obowiązkowym językiem obcym w każdym kraju Unii Europejskiej.
Jest to oczywistą konsekwencją eksponowanej pozycji Polski pod egidą mężów stanu:
Zbigniewa Ziobry
Mateusza Morawieckiego
Ryszarda Terleckiego
Jarosława Kaczyńskiego
i żon stanu Julii Przyłębskiej oraz Beaty Szydło
1
@FC1899Barca Co ma Lewy i Świątek czyli temat towarzyski do tematów inflacji? Może Chłopu Antoniemu w małej głowie mieści się zaledwie pewien zakres tematów.
Chłopie Antoni - to nie działa tak, że jak rząd dokarmia kasą, to kobiety przestanie interesować własna macica. To ci mędrek
2
@cris2706 Na MŚ Modrić był świetny. Gdy Rakitić grał w Barcy, zawsze żałowałem, że Barca wcześniej nie sięgnęła po Modricia. Na MŚ, Rakieta był bardzo dobry, ale zdecydowanym liderem zespołu był Modrić
12
@sonek Płaskie są doskonałe do naleśników
2
@Kgorecki2500 Wiesz, że z takim podejściem jak tutaj zaprezentowałeś nie byłoby postępu? I niemożliwa byłaby jakakolwiek walka ze zmianami klimatycznymi? Nowe zawsze jest w jakimś sensie niewiadomą, ale jednak z każdym dziesięcioleciem żyjemy lepiej a nie gorzej.
Choć to nie musi trwać wiecznie.
Jedna rzecz, którą tu ktoś wspomniał jest powtarzalna: obawa zmian. Pomyśleć, że kiedyś fabryki z taśmą produkcyjną budziły zgrozę wśród pracowników, którym miały masowo odbierać pracę. I gdyby kierować się tym, że na świecie nigdzie tych fabryk nie ma, nie było innowacyjnego USA
3
@michal26 Doskonale rozumiem. Twoje wątpliwości są typowe, gdy człowiek nie ma styczności ze światem nauki, albo nie czyta artykułów naukowych. Podobne pytania słyszałem w sprawach dinozaurów: a jak oni mogą to czy siamto? A potem okazuje się, że dochodzą do tych samych wniosków 4 odrębnymi metodami - dodam niezwykle zaawansowanymi.
Skoro takie dane podają nie tylko w przypadku spalin, ale w wielu dziedzinach nauki, trudno przypuszczać, że losują wyniki kostką. W świecie naukowym rygor jest ogromny. I jeśli ktoś może tę wiedzę weryfikować, to zrobią to sami naukowcy, którzy są bardzo samokrytyczni.
Ale na chłopski rozum, który my zwykli zjadacze chleba aplikujemy, może to wyglądać "dziwnie"
2
@AxelF Cicho, miałeś tego nie zdradzać. To takie "małe" przerysowanie : )
0
@Messibestplayerintheworld Tak w tym sezonie wyglądała nasza przyszłość. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie można na nich bardziej polegać
3
@Kgorecki2500 Ale w zasadzie co kwestionujesz? Sens zmiany? Czas zmiany? Czy, że inni tak nie robią, to po co my się wychylamy? Bo jeśli to ostatnie, to trochę brzmi jak uzasadnienie "inni też kradną"
Trochę w myśleniu paru kolegów widzę mechanizm tonącego Titanica, na którym wielu do końca świetnie się bawi, a potem ginie oczywiście.
Jeśli nowe rozwiązania będą skutecznie ograniczały toksyczne emisje, poprawią jakość powietrza, będą opłacać się pod względem kosztów, to dlaczego nie?
2
@JimMorrisonFCB Tak, ten ryneczek ma świetne rzeczy. Jak porównam sobie pomidory czy np. czosnek z supermarketów z tymi ryneczkowymi, to zastanawiasz się czy to te same warzywa.
2
@juliacicha Ja dziś kupiłem, Julio, za 8 złotych w Poznaniu. Nawet cena była dziś słodka
3
To ja ku**a rozumiem. Truskawki, i to najsłodsza odmiana, po 8 zł za kilogram! Dodam, że w Poznaniu na rynku przy Oświecenia.
6
Oby.
Dzień dobry, Pani Redaktor. Miłego dnia i tanich truskawek!
4
@michal26 "Zawsze mnie to fascynowało w jaki sposób naukowcy dochodzili do wniosków, że smog powoduje takie a nie inne choroby xD
Brzmi absurdalnie"
Gratuluje Tobie i kolegom bardzo ciekawej dyskusji i co ważniejsze, bardzo merytorycznej.
A dlaczego wyróżniłem ten cytat? W 21 wieku absurdalnie dla Ciebie brzmi, że naukowcy potrafią wyodrębnić substancje i określić na co szkodzą?
Czy jak czytasz, że witamina A wpływa na to, a potas na tamto, podważasz to?
W 21 wieku, gdzie klonujemy, przeszczepiamy, sztucznie zapładniamy i rozwijamy inżynierię genetyczną, a sondy latają po innych galaktykach?
Więc skąd to, wybacz język, jaskiniowe pytanie? Naprawdę mnie zszokowałeś.
3
@Barca1992 Komunistyczny twór? He, he. Ty to masz skila w przyklejaniu łatek.
Myślenie, które ma na celu ochronę środowiska to nie komunizm. Komunizm to centralne planowanie wszystkiego. UE czasami daje taką wytyczną jak ze spalinami, ale nie jest to spowodowane widzimisię i tłamszeniem społeczeństw, tylko celami praktycznymi. Ktoś musi myśleć perspektywicznie, a wiadomo, że lud będzie się buntował. Jak to elektryki? Ja chcę jeździć do usranej śmierci moją 20-letnią spaliną kopcącą 15 litrów na 100km/h.
Zadziwiające, że problemy z benzyną czy szerzej energia powinny nieco otwierać oczy na potencjalne problemy i powodować chęć zmian, ale dzielny Polak zawsze stoi na straży jaskiniowej przyszłości. Skąd to się bierze?
Poza tym Unia to też Ty. Ty też jesteś Unią. Więc nazwałeś sam siebie komunistą.
1
@Kgorecki2500 Ja zawsze na imprezach i w meczach międzynarodowych kibicuję Niemcom i Argentynie
2
Skład Niemców mnie nie powala na kolana. Flick Flickiem ale czy z tych Niemców da się ulepić faworyta do medali? Nie jestem przekonany.
1
@Sau_Ron Ale zajęło mi to dobre 2 minuty. Można sobie łepetynkę potrenować.
4
@Sau_Ron Grasshopper?
1
@Cochise "Zaślepiony swoją rzekomą zajebistością"
Robisz dzisiaj widowisko, nie ma co. Okazuje się, że ja sam siebie nie znam, bo nigdy tak na siebie nie patrzyłem.
Słuchaj coś Ci się stało w prywatnym życiu, że tak zjechałeś do bazy z jakością wpisów? Jestem w stanie to wszystko zapomnieć, ale powiedz, że jesteś nawalony, albo masz najgorszy dzień w życiu.
Z szacunkiem
Pan Zajebisty
1
@Azacca No właśnie, przy czym ja nigdy, nawet teraz nie użyłbym terminu pozował, bo trudno jest kogoś udawać przez wiele lat.
Nie było go przez kupę czasu i robi furiacki nalot, rozdając kuksańce na lewo i prawo. Nie wiem czy to nie skutek jakichś wydarzeń z życia prywatnego, coś to jest nie tak. Albo rzeczywiście było wiele lat udawania
1
@Azacca Nie wiem, jestem znokautowany. Z człowiekiem normalnie rozmawiałem do tej pory, a tu wychodzi gigantyczne SZYDŁO z worka.
Jestem tak samo zaskoczony jak Ty zapewne.
1
@Cochise Jednego omijam, drugiego już nie, bo jest przynajmniej sympatyczny. Po czym rozmowa dotyczy tych obnoszących się wszędzie homoseksualistów. Ani słowa o niszczeniu demokracji, systemu prawnego, nepotyzmie, powszechnych kłamstwach, dewastacji telewizji publicznej i wielu wielu innych.
Nie jestem zaślepiony negatywnymi emocjami, tak mnie odbierają wyłącznie osoby, w które uderzam. Nietolerowanie 35% społeczeństwa, które ma standardy mafijne, jest wyrazem troski o swój kraj. Omijanie mafijnego wyborcy szerokim łukiem jest skutkiem tego co robi PiSowiec, a nie moja arogancją.
Daj mi uczciwą prawicę, a usłyszysz inną melodię. Zresztą skoro tego do tej pory nie zauważyłeś, to marnuję czas.
W ogóle fajnie (w pisowskim stylu) zakłamałeś pojęcia, robiąc z człowieka tolerancyjnego, ujmującego się za prześladowanymi mniejszościami, osobę skrajnie nietolerancyjną.
Ja mam negatywne emocje wobec ludzi (niech trzymają się podstawowych standardów), a Ty piszesz, ze mnie nie szanujesz, ale to nic osobistego. Personalnie skierowany brak szacunku nie jest osobisty.
Ach, jaki ten język potrafi być elastyczny.
1
@Azacca To widać w odpowiedzi na moje nieprowokacyjne pytanie o wzmożenie. Zareagował jak wściekły pies. Ale lubię jasność - wolę uczciwego radykała, niż uprzejmego hipokrytę
1
@Cochise Już nie, ale zakładałeś. O proszę, ciekawe za co konkretnie ten brak szacunku. Ze mną problem mają z reguły ludzie skrajni (najczęściej konserwatyści), więc w pewnym sensie mam odpowiedź na pytanie kim jesteś.
1
@Cochise Maska opadła. Nie ma w Twoim wpisie treści, do której mógłbym się odnieść, poza paszkwilem na mój temat. Przynajmniej mam pewną jasność co do twojej osoby.
0
@Cochise Punkt 2 - kwintesencja polskiego społeczeństwa. 35% przyzwala na kłamstwo, 35% nic z tym nie robi nie idąc do wyborów, a reszta chce to zmienić ale jest bezradna wobec matematyki.
Bądź uczciwy i nie istniejesz w wyborach. Przecież racjonalne podniesie wieku emerytalnego przez Tuska zostało zweryfikowane przez pisowski lud rękami pisowskich polityków. Takie potrzeby ma nasze społeczeństwo.
Ale dalej nie podałeś alternatywy. A raczej ją przemycasz: bądź uczciwy i przegraj.
Czy o to chodzi w polityce?
1
@Cochise Nie wiem co Ty taki wzmożony dzisiaj jesteś, ale żaden kraj tak naprawdę nie stawia innych interesów ponad swoimi. Dbanie o demokrację we własnym kraju nie oznacza z automatu angażowania się w konflikty międzynarodowe. Co więcej to się wzajemnie nie wyklucza. Czy Polacy, wielcy demokraci, płaczą nad losem Syryjczyków? Dlaczego Niemcy mają umierać, za jakiś ruski lud? Co ich to obchodzi? Tyle co Polaków Syria i uchodźcy na granicy z Białorusią.
1
@Cochise Dawniej to dawniej, a teraz to teraz. Dawniej gdyby partie uprawiały taką przestępczość jak PiS, to wyleciałyby z hukiem na margines polityki. Dzisiaj nie dość, że demolowanie demokracji ich wyborców nie zastanawia, to bezmyślny wyznawca Kaczyńskiego, powtarza wszelkie tezy jakie kłamca mu wmówi.
I teraz skoro kierujesz się idealizmem, wyjaśnij mi jak polityk przeciwny 500+ może w tak ogłupiałym społeczeństwie, dostać głos jeśli uczciwie ogłosi, ze chce znieść większość programu 500+. PiS posługując się populizmem i totalnym kłamstwem od katastrofy smoleńskiej zdemolował jakiekolwiek standardy w życiu publicznym. I to nie działa tak, że da się ciemnym ludziom cokolwiek wytłumaczyć. Dziobaki chcą ziarna bo im się należy.
Jeśli domagasz się uczciwego deklarowania zniesienia 500+, to przepadłbyś we współczesnej polityce. A to świadczy o tym jak nisko upadło polskie społeczeństwo, które podobnie jak węgierskie, ochoczo nazywam zakałą cywilizowanej Europy.
Moim zdaniem Twoje idealistyczne podejście, jakkolwiek godne pochwały, w obecnych okolicznościach jest nie do obrony.