0

Taki tytuł z lokalnego portalu:

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu zatwierdził "Politykę równościową i antydyskryminacyjną". Studenci muszą uważać, jak zwracają się do osób transpłciowych.

Doprecyzowano definicję molestowania związanego z umyślnym i uporczywym
używaniem niewłaściwego imienia lub zaimka w odniesieniu do osoby transpłciowej, lub odwoływania się do jej tożsamości płciowej. Uszczegółowiono także, że dotyczy to przypadków, gdy dane osoby transpłciowej zostały skorygowane w systemach informatycznych UAM.

@Moderacja A dlaczego słowo "transpłciowy" wasza korekta podkreśla jako błędne?
To jakiś prawicowo-konserwatywno program do korekty języka napisany przez Rydzyka albo Ziobrę?

0

@michal26 Mam płakać, że Unia zainwestowała tyle kasy w infrastrukturę Polski, dając nam kopa, gdy byliśmy z tyłu? Jeśli to jest zarzut, to dla mnie niezrozumiały.

A średnie urodzeń z Norwegii, Szwajcarii czy Norwegii, gdzie nie przekraczają 1,6, to cud narodzin w wielodzietnych rodzinach? Dla mnie to argument - pudlo.

Zresztą ja widzę w Twoim wpisie wiele rytualnego narzekania bez konkretów. Wiadomo, że gospodarki są tak nasycone, ze rozwój będzie niespecjalny. To nie ta dynamika co w krajach rozwijających się, gdyż społeczeństwa są bogate. To akurat nie ma nic wspólnego z Unią, tylko procesami gospodarczymi.

Kult pkb też pokazuje, że nie bierzesz pod uwagę tego, że taki rozwój bez opamiętania i to w wielu krajach na całym świecie, wyjałowi zasoby i zmusi gospodarki do przeformułowania swoich polityk gospodarczych.
Już teraz widzisz jakie ograniczenia może nieść ze sobą ograniczony dostęp do energii, lub energii za gigantyczne ceny.

Moim zdaniem są większe problemy niż Unia.

0

@Medium Racja, zupełnie zapomniałem, że on gra dla Realu. Ale nawet wtopa z Joviciem i Hazardem pokazuje, że takie transfery nie są niezbędne. Zresztą Hazard to przypadek naszego Dembele - nie pokazuje skila, bo nieustannie leczy kontuzje.

0

@michal26 Na pytanie co z Unią jest nie tak, odpowiadasz, że UK, Szwajcaria i Norwegia sobie radzą.
Dlaczego nie lubisz truskawek? Bo lubię jabłka.

To sobie pogadaliśmy

0

@michal26 Unia to rak - to dlaczego tyle państw Zachodu pozwala by ten rak ich toczył? Może jednak tyle państw nie może się mylić, a Twój osąd jest błędny?

Mam wrażenie, że patrzysz krótkowzrocznie.

4

Zerknąłem na transfermarkt żeby sprawdzić ile kosztowali zawodnicy Realu ze zwycięskiego składu z meczu z Liverpoolem:
Courtouis - 35M, Militao -50M, Alaba - 0, Mendy - 48M, Carvajal - 6,5M, Casemiro - 6M, Modrić - 35M, Kross -25M, Valverde - 0, Vinicius - 45M, Benzema - 35M.
Zmiennik Camavinga - 31M, Rodrygo - 45M.

To jest dla mnie modelowy przykład sum w stosunku do jakości. I z tego wielu zawodników gra w Realu od dawien dawna dając pożądaną jakość. Idzie zbudować silny zespół za rozsądne sumy.

Tymczasem w Barcy Ferran Torres kosztował 55m w dobie wielkiego kryzysu. A to oznacza, że coś jest bardzo mocno nie tak z naszym klubem. Więcej niż ktokolwiek w Realu, z wyjątkiem Jovicia, który był klasyczną wpadką za 63M.

2

@fart Przy rzucie Butlera na prowadzenie pewnie miałeś zatrzymanie akcji serca? Ciekawa historia z Bostonem, w grudniu jeszcze nikt nie widziałby ich w walce o cokolwiek.
I teraz pytanie, czy Boston męczył się ze średniakami, więc GSW jest wielkim faworytem, czy może zespoły ze Wschodu były bardzo silne. Pierwsza odpowiedź w czwartek.

Gratulacje, wielka firma wraca do walki o najważniejsze trofeum.

0

@Ali094 Dzieci z lat 70-tych, po setkach przeczytanych książek nie znają życia?
To Twój wpis poraża pustką. Ciskasz ślepe oskarżenia w stronę kogoś kogo nie znasz. Wszystkie wzmianki z Biblii maja potwierdzenie historyczne? Uzdrowienie Łazarza też?
Nawet historia Żydów z pierwszych ksiąg budzi wątpliwości historyków.

Zresztą Biblia nie ma nic wspólnego z tym, że bóg chrześcijański jest postacią tak samo fikcyjną jak każdy inny bóg z dowolnej innej religii. I można napisać 10 tomów Biblii a wymysł pozostanie wymysłem. Modląc się, modlisz się do nikogo.

0

Jestem zszokowany, że nie padła na La Ramblii sugestia, że Iga to najwybitniejsza zawodniczka w historii. Czyli jednak nawet LR zna pewne granice.

0

@AdamaTraore Tak. Wygrany bierze Eksę

1

@escarabajo Czyli Kanada to Real hokeja.

26

@kapibara Courtuois'a budzi Twoje wątpliwości? Co ten facet nawyciągał w tym sezonie, to można by książkę napisać

0

Moim zdaniem pisanie na La Rambli wystawia człowiekowi złą wizytówkę

19

Nie zatrzymanie w klubie Gaviego byłoby rażącym błędem. Niewyobrażalne

0

Kibic Lecha mimowolnie będzie dziś kibicował Chrobremu ze względu na osobę Djurdjevicia, który zapisał ładną kartę w barwach Kolejorza jako zawodnik. Jako trener Lecha niestety zawiódł, ale wtedy debiutował na ławce trenerskiej.
Potem po zmianie klubu na Chrobrego też nie imponował specjalnie jako trener, ale rzetelna pracą ostatecznie osiągnął 6 miejsce, które dało przepustkę do baraży.
Awans do Ekstraklasy byłby sensacją.

Co ciekawe, Djurdjević, bez względu na wynik, ma zakończyć współpracę z Chrobrym po sezonie.

0

@Messibestplayerintheworld Ale Mane to jednak byłoby wzmocnienie. Świetny do pressingu i robi liczby w ataku. Inna sprawa, że trener zawiódł w tym sezonie i nieco nadwątlił moją wiarę w jego sukces w Bayernie. Jednak od Baya wielu trenerów odbiło się jak od ściany

1

@Momals11 A najgorsze jest to, że są postaciami wiodącymi w przeciętnym zespole.

0

@Messibestplayerintheworld Albo, które uzasadniałoby pozostanie Lewego, ponieważ uwierzyłby w projekt Bayernu.

1

@fart Taki mecz to znakomita okazja by wybić się jako wielka gwiazda ligi i dlatego po cichu spodziewam się wielkiego meczu Tatuma. Po prostu niewybaczalnym byłoby gdyby zaliczył linijkę typu 15 punktów na 5/23 skuteczności z pola. Przyszła wielka gwiazda ligi musi zacząć pisać historię i przełamywać złe passe z przeszłości. Jak Jordan z Pistons.
Ja niestety obejrzę rano tylko skrót.

Pozdrawiam i dużo emocji

0

@draxidox Półżartem, pół serio z Marylin Monroe. Prosto spod igły

1

@fart Dzisiaj czekają Cię w nocy duże emocje w związku z decydującym meczem Miami - Boston. Mam dość mieszane odczucia co do Bostonu w tych play-offs. Okrutnie męczyli się z Milwaukee pozbawionym swojego najlepszego strzelca (nie mylić z punktującym) i męczą się z Miami. Wiadomo, że Miami to solidna firma, jednak sądziłem, że dwójka Tatum - Brown już na starcie będzie robiła większą różnicę, a jeszcze dodaj Smarta. A wsparci świetną defensywą w założeniu powinni załatwić sprawę z chłopcami z Florydy znacznie wcześniej. Jednak tak się nie stało - i podobnie jak przeciw Milwaukee trudno w 7 meczu wykluczyć jakiekolwiek rozstrzygnięcia.
Podejrzewam, że Butler będzie wychodził dziś ze skóry, żeby wprowadzić Miami do finału. Jednak Tatum to zawodnik z potencjałem na mecz 40+, więc bitwa zapowiada się przednio.

Wyobrażam sobie, że skala stresu u Ciebie sięga maxa?

2

@AmigoBlancos Mnie Zidane z tą 3 razi po oczach, nie będę pisał po raz kolejny dlaczego. Z kolei Carlo cieszy na stanowisku lidera - nie idzie Włocha nie lubić

14

Trzeba się już chyba pogodzić na dobre z tym, że w Madrycie myśli się o tytułach a w Barcelonie o DNA. Do kolejnego sezonu Real przystąpi w glorii zwycięzcy 2 prestiżowych rozgrywek z gotowym zespołem, Barca zniszczona przez Bartomeu będzie klecić skład i wychodzić z kryzysu. Nie wygląda to wesoło dla nas.

16

Ciekawe czy skończy się szydera z Viniciusa. 17 goli 10 asyst w lidze, 4 gole 6 asyst w LM i decydujący gol w finale. Najzwyczajniej pozamykał chłopak japy co poniektórym.

9

Głównie mówi się o Realu, ale jakim gigantycznym przegranym sezonu jest Liverpool. Oni na 42 kilometrze i 190 metrze maratonu potknęli się i wytłukli wszystkie zęby.
Milimetry dzieliły ich od legendarnego sezonu, tymczasem w tabelkach maja przelot na pusto w najważniejszych rozgrywkach.

2

@Ali094 Nie obchodzi mnie co Cię meczy. Nie masz pojęcia czy ktoś jest przegrany życiowo czy nie, bo nie masz skąd tego wiedzieć. Podporządkowanie swojego życia postaciom mitycznym nie powoduje kompleksów tylko współczucie.

8

@pikass14 5 wpisów o koszu przez całą noc to spam? Chyba noc dla Ciebie była za krótka.

1

Dzisiaj dzień dziecka. Tylko nie siejcie propagandy, że tak nie jest.

2

@SteuerFreiMoney Ach to Szwabom gospodarkę budujesz? Natychmiast wracaj do jedynego słusznego kraju!

0

@arasz1819 Takiej ery, w której grał Twój wujek z Holandii. A powiedz no mnie Ty koleżko, wuja jest z epoki przed Chrystusem czy po? I ta odpowiedź będzie również odpowiedzią na Twoje pytanie.

PS. Nic mi nie mów, jak człowiekowi tych lat przybywa, to się można załamać. Naprawdę, to grozi depresją. A coraz częściej zadaję sobie pytania o sensowność robienia pewnych rzeczy w kontekście swojego wieku

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?