Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@fart Dzisiaj czekają Cię w nocy duże emocje w związku z decydującym meczem Miami - Boston. Mam dość mieszane odczucia co do Bostonu w tych play-offs. Okrutnie męczyli się z Milwaukee pozbawionym swojego najlepszego strzelca (nie mylić z punktującym) i męczą się z Miami. Wiadomo, że Miami to solidna firma, jednak sądziłem, że dwójka Tatum - Brown już na starcie będzie robiła większą różnicę, a jeszcze dodaj Smarta. A wsparci świetną defensywą w założeniu powinni załatwić sprawę z chłopcami z Florydy znacznie wcześniej. Jednak tak się nie stało - i podobnie jak przeciw Milwaukee trudno w 7 meczu wykluczyć jakiekolwiek rozstrzygnięcia.
Podejrzewam, że Butler będzie wychodził dziś ze skóry, żeby wprowadzić Miami do finału. Jednak Tatum to zawodnik z potencjałem na mecz 40+, więc bitwa zapowiada się przednio.
Wyobrażam sobie, że skala stresu u Ciebie sięga maxa?
2
@AmigoBlancos Mnie Zidane z tą 3 razi po oczach, nie będę pisał po raz kolejny dlaczego. Z kolei Carlo cieszy na stanowisku lidera - nie idzie Włocha nie lubić
14
Trzeba się już chyba pogodzić na dobre z tym, że w Madrycie myśli się o tytułach a w Barcelonie o DNA. Do kolejnego sezonu Real przystąpi w glorii zwycięzcy 2 prestiżowych rozgrywek z gotowym zespołem, Barca zniszczona przez Bartomeu będzie klecić skład i wychodzić z kryzysu. Nie wygląda to wesoło dla nas.
16
Ciekawe czy skończy się szydera z Viniciusa. 17 goli 10 asyst w lidze, 4 gole 6 asyst w LM i decydujący gol w finale. Najzwyczajniej pozamykał chłopak japy co poniektórym.
9
Głównie mówi się o Realu, ale jakim gigantycznym przegranym sezonu jest Liverpool. Oni na 42 kilometrze i 190 metrze maratonu potknęli się i wytłukli wszystkie zęby.
Milimetry dzieliły ich od legendarnego sezonu, tymczasem w tabelkach maja przelot na pusto w najważniejszych rozgrywkach.
2
@Ali094 Nie obchodzi mnie co Cię meczy. Nie masz pojęcia czy ktoś jest przegrany życiowo czy nie, bo nie masz skąd tego wiedzieć. Podporządkowanie swojego życia postaciom mitycznym nie powoduje kompleksów tylko współczucie.
8
@pikass14 5 wpisów o koszu przez całą noc to spam? Chyba noc dla Ciebie była za krótka.
1
Dzisiaj dzień dziecka. Tylko nie siejcie propagandy, że tak nie jest.
2
@SteuerFreiMoney Ach to Szwabom gospodarkę budujesz? Natychmiast wracaj do jedynego słusznego kraju!
0
@arasz1819 Takiej ery, w której grał Twój wujek z Holandii. A powiedz no mnie Ty koleżko, wuja jest z epoki przed Chrystusem czy po? I ta odpowiedź będzie również odpowiedzią na Twoje pytanie.
PS. Nic mi nie mów, jak człowiekowi tych lat przybywa, to się można załamać. Naprawdę, to grozi depresją. A coraz częściej zadaję sobie pytania o sensowność robienia pewnych rzeczy w kontekście swojego wieku
2
@cules100pro Około 1990 roku
0
@pax I ciąg dalszy nastąpi. W innym zakątku świata, a może tym samym, z innymi narodami, a może tymi samymi, z innymi ludźmi, ale nastąpi. Nawet w książce Hawkinga znalazłem świetny cytat opisujący naturę człowieka, co oznacza, że ten wielki uczony co do pewnych spraw nie ma złudzeń.
W walce szczytnych idei z naturą człowieka, trwa przeciąganie linii i niestety czasem przechył następuje w niepożądaną przez nas stronę. A okoliczności na horyzoncie nie malują się w różowych barwach. Przytomni to widzą, nieświadomi tańczą na ziemskim Titanicu. Jestem pesymistą co do ludzi.
2
@Jestjakjest Ja, nawet jakieś mecze na żywo w PSV, zanim wypłynął na szerokie wody. Miał fenomenalne wykonczenie
1
@klopx Nie, no gdzie tam, tu chodzi o trenera
2
Komu dziękuje?
4
Czytam właśnie Stephena Hawkinga "Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania"
Łapcie ten fragment o tym jak zagrażamy sami sobie:
"Jeszcze większym ograniczeniem i zagrożeniem dla przyszłych pokoleń są pierwotne popędy —zwłaszcza popęd agresji — które pozostały w nas od czasów jaskiniowych.
Agresja, przejawiająca się ujarzmianiem bądź zabijaniem innych ludzi oraz
rabowaniem ich kobiet i zasobów pożywienia, była czymś zdecydowanie
korzystnym dla przetrwania aż do czasów obecnych. Jednakże teraz może
doprowadzić do zagłady ludzkości i większości innych istot żywych na
Ziemi. Wojna jądrowa wciąż stanowi bezpośrednie zagrożenie, a są i inne,
jak epidemie wywołane przez genetycznie zmodyfikowane wirusy czy niepohamowany wzrost efektu cieplarnianego.
Książka wydana w 2018 roku a po tym opisie aż mi stanęła prze oczami Bucza, gwałty Rosjan na kobietach czy niszczenie zasobów pszenicy. Nie mówiąc o covidzie z 2019, który być może pochodzi z laboratorium.
0
@pax Ja zawsze potępiam czystki etniczne (przecież sam widzisz jak tu użeram się na forum walcząc o prawa dla różnych nieszczęśników i obrywam za to), ale mam wrażenie, że przywiązałeś się do myśli, że dla mnie to równowaga biologiczna. Sprawa ma wiele odcieni i ujęć, a odcień człowieka jako istoty z imperatywem drapieżcy jest nie do pominięcia.
Kroki do przodu wykonaliśmy, a potem wybuchają nam w twarz Bucze i podobne historie. I zastanawiam się czy ludzkość dokonała postępu w sprawach humanitarnych, czy tylko niewielka jej część usiłuje być humanitarna, a my na chwilę powściągnęliśmy zdziczenie pod obcasem przepisów, rygorów i kar.
A co z tymi Polakami, uznałbyś ich prawo do powrotu na swoje ziemie po 800 latach np. wbrew stanowisku zamieszkujących je narodów? Okoliczności znasz, po prostu w 1918 roku nie odzyskujemy wolności i zgłaszamy roszczenia wiele wieków później.
0
@pax Nie wiem co masz na myśli przez "typowe podejście do mordów"? Taka jest rzeczywistość, nie ode mnie ona zależy. A nasza rzeczywistość jest przede wszystkim biologiczna, bo taką istotą jest człowiek - nie uciekniesz od tego.
Rozpisywanie wszystkiego wg rozumu nie wystarcza, bo nie tylko rozum rządzi człowiekiem.
Mam przy okazji pytanie: czy na odzyskiwanie własnej ziemi jest jakiś limit czasowy? Np. gdyby Polacy byli teraz rozsiani po całym świecie, bez państwa i powiedzmy w 2700 roku starali się o przyznanie kawałka ziemi nad Wisłą, to czy to też uznałbyś za dziwne?
0
@Majkel34 Pewnie nieprecyzyjnie zastosowałem zamiennik Żydów, mieszkańców Izraela. A Żydzi tam byli i po latach wrócili.
0
@pax Dziwne? Może i dziwne, a może z czyjegoś punktu widzenia nie dziwne.
Równowaga w przyrodzie zostaje zachowana - jedna grupa karmi się nieszczęściem innej. To nawet prawidłowość w świecie biologicznym, a o uzasadnienia i racje w przyrodzie nikt nie pyta.
4
@Foro Mam nadzieję, że pamiętasz, że Izraelici historycznie zostali wygnani z własnych ziem i że sytuacja w tym regionie nie jest jednoznaczna?
3
@gumaz Dzień jak co dzień w USA
0
Później, niestety, wataha dorżnęła chłopaka i tak wyciskanie Pedriego kończy się zmarnowanym kolejnym sezonem
5
@cules100pro Zadra
Zadra, zadry, zadrze, zadrę, zadrą, zadrze, zadro
zadry, zadr lub zader, zadrom, zadry, zadrami, zadrach, zadry
Wyzbądź się swoich zader
1
@SteuerFreiMoney To brzmi jak Ty, śmierć za kółkiem - jestem przekonany, że byłbyś wniebowzięty (dosłownie i w przenośni, he he)
1
@Danny Gaucho Ja mam podobnie, sporo się zastanawiam nad tą sprawą i mogę śmiało powiedzieć, że ten moment na linii życia przedefiniował moje spojrzenie na to życie. Pewne sprawy przestały wydawać mi się istotne, a to co było ważne stało się tłem.
Stąd też inaczej patrzę na każdy dzień, a na pewno bardziej szanuję jego wartość.
Nawet na samą piłkę patrzę inaczej, kiedyś esencja życia, dziś mecz nie jest dla mnie specjalnie istotny.
0
Dzień dobry Julko. Zmieścić 2 tweety w 1 minutę - no, no, pani redaktor dziś od rana kipi formą. Czy to truskawki tak pobudzająco działają?
2
Śmierć Liotty w trakcie snu spowodowała, że zacząłem się zastanawiać czy to jest "dobra" śmierć czy nie.
Kładziesz się spać i nawet nie masz świadomości, że następnego dnia ciebie nie będzie. Trochę to szokujące - chyba bym tak nie chciał. Z drugiej strony dla otoczenia, rodziny to najlepsze rozwiązanie, bo nie powoduje konieczności opieki, wydawania kasy, nie psuje relacji rodzinnych i nie dowiadujesz się ile warte są twoje dzieciaki.
Jakbym miał już wybierać typ zgonu, to chciałbym żeby był spokojny, ale rozciągnięty nieco w czasie, żeby pożegnać się świadomie z tym światem.
Oczywiście, możemy wyobrazić sobie wiele sytuacji gdy umieramy w wielodniowej agonii czy to po wypadku, czy wskutek ciężkiej choroby, więc śmierć we śnie nie jest najgorszym co może człowieka spotkać.
Wyobrażał sobie ktoś z Was ten moment w swoim życiu?
5
@Rocky_Bilbao Rocky - uspokój się, albo nagraj kolejny film
1
@Criss18Barca Ciekawe kiedy to państwo było takie normalne, bo pod wieloma względami jest to kraj odrażający