3

Przyszłość Barcy stoi na łamliwych szkitkach Pedriego - no nie wiem czy to wypali

11

@masq Kompilację Twoich wpisów o Messim na La Rambli

1

@Medium Jak Torres w Chelsea, warto dodać

0

Szyny są złe i mięso jest złe.

0

@pt9 Czyli widzisz, nie po raz pierwszy widzimy, jak wspaniałość tego co zagraniczne jest przesadzone. Ten brud i wszechobecny bałagan często uderza turystów zwłaszcza we Włoszech np. w Rzymie.
A już o miastach w USA krążą legendy: szczyny, śmieci, smród i to w wielkich aglomeracjach na czele z Nowym Jorkiem

0

@michal26 Mądry polityk otacza się mądrymi ludźmi, więc dobór sztabu to zasługa a nie wyjaśnienie, że prezio słaby a inni za niego robią robotę. Jak w firmie - szef dobiera właściwych ludzi.

Brak ataku Putina w przypadku rządów Trumpa to spekulacje bez pokrycia, tzn. takie ławeczkowe spekulacje pod blokiem, ale bez wiarygodnego uzasadnienia.
Podobnie zarzut o sterowanie Bidenem.

Wiesz, że tak budując argumentację (tzn. o co by było gdyby, albo spekulacje) można udowodnić absolutnie wszystko.

Zasługi idą na konto Bidena.

Co do Chin, nie byłbym taki pewien, bo inwazja Rosji jest wg wielu znawców tematu, pożądanym testem przed potencjalną inwazją na Tajwan. Chiny mogą się przyglądać i uczyć na błędach Rosji.

W każdym razie temat jest pojemny i mieści wiele interpretacji

1

@AmigoBlancos Oby to było coś nieistotnego, ale te 7 dni będziesz siedział jak na szpilkach. Życzę Ci korzystnej diagnozy

1

@Medium Dla mnie to noszenie maseczek latem zawsze było kontrowersyjne. Covid latem zmniejsza aktywność. Nawet więcej, o amatorskie maski nie kruszyłbym kopii. Bardziej chodzi o szczepienia, ale o czy my tu mówimy jak mój brat i siostra są nieszczepieni, a siostra gada jak jakiś nawiedzony antyszczepionkowiec. Ciężkie życie jedynej racjonalnej osoby w rodzinie.

Oczywiście z oceną, że w covidzie chodzi o kasę nie zgadzam się zupełnie. Zasadniczo to takie gadanie luda, bez pokrycia i bez argumentów.

1

@Khardan Ja dodałbym jeszcze akcje zbierania śmieci w górach. W górach! To niewiarygodne jak ludzie nie szanują własnego podwórka

0

@AmigoBlancos A mogę zapytać w jakim jesteś przedziale wiekowym, chodzi o wskazanie typu 30-40

1

@Foro Nie wiem jak to by było w świetle przepisów, ponieważ przez pewien czas podstawa prawna była tak słaba, że sądy unieważniały mandaty. Ale to znowu jest kamyczek do ogródka amatorów z rządu

4

@Medium Właśnie od lat nie rozumiałem dlaczego nie zarabiać na kierowcach przekraczających przepisy, ponosząc wysokość mandatów. I jednocześnie podnosząc standardy bezpieczeństwa.

Podobnie z petami na ulicach. Przecież to kopalnia kasy.

Tu pewnie mnie nie poprzesz, bo to kontrowersyjny temat dla niektórych, ale w czasie covidu, aż prosiło się o mandaty dla bezmaseczkowców. I też cisza w temacie.

Jak widać, policja ma za dużo kasy i nie korzysta z okazji.

1

@Bykunn Zawsze twierdzę, że demokracja w USA jest demokracją ekstremalną.
Zawsze u podstaw tych różnic będzie tkwiła geneza powstania kraju. Ten rozpychający się łokciami kowboj, który musi urządzić się wśród innych tak bardzo wszedł im do głowy, że nie zdolni są do wprowadzenia pewnych, zdawałoby się racjonalnych i narzucających się rozwiązań.

19

Polski Janusz nikotyny. Zjarał szluga i został z niedopałkiem. I co robi taki człowieczyna? Wedle wszelkiego prawdopodobieństwa niedopałek papierosa wyląduje na ulicy/trawniku.
Stojąc na jednym z przystanków przy os. Rusa w Poznaniu z przerażeniem zobaczyłem, że trawnik obok przystanku wygląda jakby żulernia spotkała się chwilę wcześniej na imprezie. A to przystanek wyposażony w kosz na śmieci. A na tym przystanku stoją zwyczajni ludzie. I ten zwyczajny człowiek-palacz ma tak zakodowane w głowie, że niedopałek wyrzuca się gdziekolwiek, że nie zdobywa się na refleksję, że zaśmieca własną okolicę.

Ale gdybym w gościach u tych niechlujów, zjadł jabłko, a potem wyrzucił ogryzek na dywan, pewnie byłoby święte oburzenie, co ja robię.

Może żeby zbudować własny patriotyzm, zacznijmy od tego, żeby dbać o takie drobiazgi jak dbałość o wygląd otoczenia, w którym mieszkamy. Bo gdy Janusz nikotyny wywiesza flagę w święto narodowe, a potem robi ze swojego miasta śmietnik, to mi coś tu nie gra.

0

@Mr8lack W Polsce nie słyszałem o islamskich gwałtach na dzieciach. Więc jeśli chodzi o szkodliwość religii musielibyśmy ustalić w jakich obszarach się poruszamy.

Przecież rozmowa dotyczy świata zachodniego, a jeszcze nakierowałeś mnie na nasze podwórko, a nie tego co Arabowie robią u siebie. Tam nie ma demokracji, więc ich świat nie jest dla mnie żadnym punktem odniesienia.

0

@Mr8lack Ta propaganda sącząca jad w Polsce jest mniej namacalna, ale dla uczciwych obserwatorów, oczywista. I wiadomym jest, że w USA wszystkie procesy są bardziej wyostrzone.
Niestety Polak dostrzega różnicę między tym jak przetrzyma imigrantów i pozwoli im umrzeć w lesie, a tym jak osobiście pociągnie za cyngiel.

Chcesz odniesień w Polsce, proszę bardzo. Obiektywnie to katolicyzm w Polsce zbiera bez porównania więcej ofiar niż islam. Chyba, że chcesz mnie przekonać, że gwałty na dzieciach, to moje zaburzenie, albo dzieło szatana a nie katolickich księży?

0

@Zoker Cześć, jaki słownik angielsko-angielski uważasz za najlepszy?

7

@P33ck Ale o jakości trenera nie świadczy tylko to jak zagra w Europie. Rozgrywki ligowe są równie ważne. A Conte pokazuje, że jest tu niezawodny. Na pewno jest to gwarant sukcesów w lidze.

3

@Borneo Jurny Trump na pewno spisałaby się o wiele lepiej od śpiącego dziadka Bidena, he he.
Przyszła konkretna sytuacja i Joe stanął na wysokości zadania.
Oczywiście obszczymurki potrafiły się na tym forum zajmować filmikami z przysypianiem, ale jak przyszła konkretna sytuacja i należałoby Bidena pochwalić, trole poznikały. Jak zawsze.

3

W sobotę mieliśmy w Buffalo strzelaninę na tle rasistowskim. 18-latek z głową nabitą rasistowską teorią "wielkiego zastąpienia" zastrzelił 10 czarnoskórych w supermarkecie. Z absolutnym przekonaniem o byciu na misji.

Teoria wielkiego zastąpienia jest bardzo chętnie rozdmuchiwana przez prawicowe media, np. takich dziennikarzy jak Tucker Carlson i Laura Ingraham z Fox News, która to stacja była bezkrytycznym włazidupskim medium Donalda Trumpa.

Wg. konserwatystów wielkie zastąpienie polega na wypieraniu białych Amerykanów poprzez imigrację i wyższy współczynnik urodzin. Teoria początkowo została zaadoptowana przez białych skrajnie prawicowych ekstremistów, ale potem zaczęła zyskiwać na uznaniu wśród prominentnych prawicowych dziennikarzy.

A potem niektórzy tutaj zrównują radykalizm lewicowy z prawicowym. Choć każdy z nich jest mi obcy, to od urodzenia dziecka przez transseksualist(k)ę nikt nie zginął, a radykalizmy prawicowe niosą śmiertelne żniwo. To jest to sączenie jadu, jakie mamy w Polsce, które wpływa na pogorszenie relacji międzyludzkich i psuje relacje społeczne. Konserwatyści w tym szczuciu się specjalizują.

2

@Solmyr Tam jest często układ: melodyjny podkładzik i głos jak u goryla wyrzucający z siebie jakieś pseudo mądrości. Mnie szokuje, że można słuchać takiego chłamu. Tzn. nie bardzo wiem czym tam się zachwycać - muzycznie słabo, wokalnie słabo, tekstowo słabo. Pewnie tu chodzi o identyfikację ze swojakami czy coś takiego

4

@Ronnie1992 Trola to aż miło posłuchać. Dziękujemy za te wspaniałe przemyślenia. Gdyby ie Internet, Twoje wybitne myśli kisiłyby się w domu. Jesteśmy szczęściarzami, że jesteś

1

Bonus jak dla prezesa w banku.

0

Doceniamy wyniki, trochę psioczymy na styl

3

Co jest z tymi raperami czy tam hiphopowcami czy jak ich tam zwał, że tak ględzą o tym pochodzeniu z blokowiska jakby to był jakiś powód do dumy, albo dawał uprawnienia do utyskiwania na swoją niedolę?
W ogóle, ta egzaltacja w tych żałosnych rymowankach, że jest się autentycznym, bo jest się z blokowiska? O co tu chodzi?

Sam wywodzę się z blokowiska, a nigdy w życiu z tymi gostkami bym się nie identyfikował, nie mówiąc o tym, że w tym ich bełkocie nie ma ani talentu ani sensu.
Jak ci źle to zmieniaj życie żeby było lepsze, a nie użalaj się nad sobą i jeszcze tak tym epatuj żeby wszyscy się o tym dowiedzieli.

Zawsze gdy idąc ulicą słyszę jak ktoś puszcza tych "artystów" (oczywiście nie można dla siebie tylko tak żeby pół osiedla słyszało) to słyszę muzykę, jakby drwal z puszczy się brał za rzeźbienie. Straszne.

3

@PatrychoO To jest legenda naszego klubu i to największa przez wielkie L.

Zobacz jak przy okazji w armii szczekaczy urósł duch moderatorów. Spam im przeszkadza. Co za mózgi!

39

@DaPidejpi Popatrz na finał z Juve, gdzie Leo był najlepszym graczem obok Iniesty. Bez gola, ale tuż przed pierwszym golem świetne rozciągnięcie akcji na lewą stronę, przy drugim golu, bodajże Suarez dobijał jego strzał, a przy trzecim, o ile dobrze pamiętam, Messi przetransportował piłkę pod bramkę rywali długim podaniem.
Niby bez gola, a maczał palce przy wszystkich bramkach.

0

@Zoker To są trudne do oceny sytuacje i często w takich sytuacjach intuicyjnie widzimy faule ofensywne a sędziowie nie reagują. Tutaj bierzemy pod uwagę jak mocno zawodnik ofensywny wpakował się w defensywnego, oraz, czy defensywny nie przesadza z reakcją odpadając jak rażony gromem.
Jak widzisz, tu sędziowie uznali, że Giannis nie staranował obrońcy, a aż tak sugestywny upadek nie wynikał z siły kontaktu.

Czasami obejrzysz sytuację 10 razy a i tak nie zrozumiesz dlaczego sędziowie bez zawahania podjęli daną decyzję

3

Czytam w artykule: Jerzy Brzęczek wygrał 1 z 13 meczów (a grał między innymi z Olimpią Grudziądz, Górnikiem Łęczna, Śląskiem Wrocław czy Jagiellonią).

Czyli tak jak w PiS-ie, zatrudnia się po znajomości, a nie kompetencji i to idzie pewnie na konto Błaszczkowskiego, który miał dużo do powiedzenia w temacie zatrudnienia trenera.

Jednak w polityce to co miernoty schrzanią można zakryć pieniędzmi obywateli, dodrukować kasę, okradać jednych i oddać innym albo zadłużać państwo. W piłce nożnej, dokładnie taki sam rodzaj niekompetencji kończy się relegacją do niższej klasy rozrywkowej.

1

@fart Gratki awansu. Nieco zaskakuje mnie terminarz, bo mecz finału bodajże już we wtorek przeciw wypoczętemu Miami. Tu nie mam wątpliwości komu kibicować, bo Miami zwyczajnie nie ma pół gracza, którego lubię. W Bostonie Tatum to mój ulubieniec.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?