3

O jaka piękna karta naszej historii:

Ta edukacja w Polsce jest poważnie wybrakowana. Z historii każdy z nas wie, że hitlerowcy w pewnym momencie zaczęli urządzać nagonki na Żydów - każdy o tym się uczył.
Ciekawe ilu nas się uczyło o tym, że w latach 1918-39 w Polsce Cerkiew prawosławna straciła 500 kościołów, z czego 137 przemianowano na kościoły katolickie, 130 zburzono, a resztę zamknięto.
Najbardziej spektakularnym i brutalnym momentem akcji polonizacyjno-rewindykacyjnej było burzenie cerkwi późną wiosną i latem 1938 r., gdy nabrała ona
charakteru otwartej walki z prawosławiem.
Prawosławie starano się ukazywać jako moskiewskie zagrożenie, ale najczęściej jako siedlisko ukraińskiego nacjonalizmu, które trzeba spolonizować, a więc najlepiej
skatolicyzować.

Ciekawe czy ludzie zdają sobie sprawę, ze taka polityka, może rodzić radykalizmy? I zrodziła. Nic nie bierze się z próżni.

1

@Kidd Wystarczy znaleźć takiego jak Mats czyli gościa, który niewiele wnosi a raz na 10 spotkań wybroni mecz.

0

@Bykunn Kolego Tobie coś padło na główkę dziś chyba i to mocno. Kolega sprowokował do dyskusji, ale Ty odmawiasz innym rozmowy w tym wątku o mistrzostwie Anglii. On niczego nie zakazuje. On - klasa, Ty -brak klasy.

Nikt poza Tobą, w tym wątku, nie szarogęsi się i nie narzuca tematów i interpretacji. Ligę Mistrzów można powiązać z rekordem w Anglii a mistrzostwa rozgrywek, których rekord dotyczy nie można?

Ja odbieram Twój każdy kolejny wpis w tym wątku jako coraz żałośniejszy, ale tak jest gdy na siłę broni się bzdurnego, aroganckiego podejścia. Robisz w tym wątku za jakiegoś karka?

Zresztą do Ciebie dziś nic nie dotrze, marnuję czas.

2

@Yoshi94 Chyba kolejny kolega pisze bzdury. Tematem nie jest zrozumienie tekstu bo to zrozumie przedszkolak, tylko bezsensowne wykrzywianie jednych rozgrywek, meczem z innych rozgrywek

A kto powiedział, że obowiązuje jeden kontekst prezentowany przez zgorzkniałego kolegę Bykunna. Kontekst jest taki, że to ciekawy rekord, w sezonie kiedy City mogą wygrać mistrza po raz 4 w 5 lat. Niech nie narzuca innym jak mają myśleć i Ty też lepiej tego nie rób.

0

@Kidd W tej serii nic nie jest powiedziane.

Dziś Antek po raz kolejny pokazał, że ma charakter wykuty w skale, a wola wygranej jest u niego istnie jordanowska. Co ciekawe, to Boston tym razem zbudował 14-punktową przewagę i ją stracił. Popis nieudolności dał Marcus Smart, który w końcówce miał 3 kluczowe, nieudane zagrania. Popis dał Jrue Holiday, choć trzeba pamiętać, że chwilę wcześniej w jednej akcji zmarnował 3 dobre pozycje rzutowe. Jednak jak wiadomo jest to tytan defensywy, a ofensywnie dziś też się sprawdził.

Trzeba pamiętać, że Bucks grają bez Middletona, a mimo tego prowadzą 3:2. Przed serią trudno było o optymizm.

1

@Bykunn A ja się śmieję z Twojego podejścia bo jest typowym obsrywaniem z definicji wszystkiego co się da. Zachowujesz się jak typowy Janusz z netu.
Przecież jest to ciekawostka, która mówi wiele pozytywnego o zespole i klasie zaprezentowanej w lidze. Po co tak ględzić?

A już to durne pytanie czy temat jest o mistrzostwie Anglii, pokazuje, że jesteś kiepsko dysponowany od rana. Naprawdę będziesz pouczał innych o czym mają pisać? To objaw bezradności i tego, ze nie masz w temacie nic do powiedzenia poza bręczeniem

6

@Bykunn Mistrzostwo Anglii jako smętne pocieszanie się? I to z takim rywalem jak Liverpool, w świetnym stylu?

Nie obraź się, ale to brednie. Oczywiście, takiemu trenerowi jak Pep wypadałoby wygrać z City LM choćby jeden raz, ale regularne wygrywanie ligi angielskiej (bardzo konkurencyjnej) buduje markę zespołu i pozwala przejść do historii. Była epoka United, za chwilę może być w Anglii epoka City. 4 mistrzostwo w 5 lat byłoby majstersztykiem

1

@michal26 Z nędzy w roszczeniowość.

I ta trafną i smutną konkluzją możemy zakończyć naszą krótką rozmowę.

3

@michal26 Trudno się nie zgodzić. Moim zdaniem wszystko wynika ze schematu rozwoju społecznego. Jeśli prześledzić historię USA, to nijak nie dojdziemy do możliwości stworzenia systemu skandynawskiego.

W Polsce mamy obecnie odwrót myślenia, które jakkolwiek mogłoby prowadzić do czegokolwiek sensownego. To głupie, ślepe rozdawnictwo jest czymś co powoduje, że mi żyłki występują na skroni. Poza tym PiS uświadomił mi, ze realizacja długofalowych projektów ponadpartyjnych jest w Polsce niemożliwa.

0

@Krzychu1010 Zegarek online - gratis. Wybór budzików - kogut, dzwonek szkolny, syrena alarmowa.

5

Po ostatniej kolejce sezonu numer Sergiego Roberto ma zostać zastrzeżony.

[Comentateiro Reasearch Team]

1

@michal26 W Skandynawii bogaty daje się potężnie opodatkować, ponieważ ufa, że państwo rozsądnie rozdysponuje jego pieniądze. I choć model Skandynawski może się komuś nie podobać, to różne wskaźniki jakości życia plasują ich w czołówce.

Podczas gdy realizujące opisaną przez Ciebie ideę bogaczy z minimalnymi ograniczeniami, USA aż kipią nędzą na ulicach i porażają skrajnościami.

Więc to co opisujesz jest medalem, który miewa różne strony. Nie zawsze błyszczące.

1

@JohnNash To prawda, ze względu na liczebność w społeczeństwie, ale tonący brzytwy się trzyma. Ciekawe jak długo podupadające społeczeństwo (bo tak to widzę) jest w stanie oszukiwać rzeczywistość imigracją?

Ale oczywiście nawet 3 dzieciaki na rodzinę homo nie rozwiązałoby problemu.

2

@Rastafarnianin Fantastyczne są Twoje wybory zdjęć - tutaj scena podszyta zgrozą, choć nie wynika ona z "atmosfery" zdjęcia. Podobnie jak z obrazami, rewelacyjna seria.

1

@koksik2700 Dlatego zawsze mówię, że hodowla bydła pod mięso choć wydaje się brutalna, jest czymś naturalnym w naszym świecie. Przetrwanie jednych zależy od zabicia innych. Rośliny tez pozbawiamy życia, choć oczywiście rwanie kapusty nie brzmi tak brutalnie jak zabicie kury.

0

@michal26 Ale mnie rozbawiłeś serdecznie taką trochę naiwnością.

Po prostu nie i koniec - tak piszesz. Założysz sobie czarny worek na głowę i świat przestanie istnieć.

Otóż nie, rzeczywistość zawsze nas dogoni. Pewne procesy społeczne postępują i możesz sobie zaklinać rzeczywistość, a ona jest jaka jest i koniec. I koniec, o którym ja piszę jest faktyczny, ten, który Ty opisujesz jest życzeniowy.

To znaczy, że heteroseksualne społeczeństwo w Polsce jest na granicy kompromitacji rodzicielskiej (1,42 dziecka urodzonego na głowę w 2019). Wygoda, egoizm, rozwody, lenistwo itp. itd. demolują wspomnianą przez Ciebie rodzinę na dziesiątki sposobów.

A jeśli rozwodów wśród homo będzie mniej i jeśli dzięki surogatkom dzietność w obrębie ich par będzie wyraźnie wyższa niż wśród rozleniwionych heterasów? To co wtedy powiesz? Niech Polska kwitnie i się rozmnaża choćby w rodzinach homo, czy niech dogorywa w rodzinach hetero? A może wszystkie ręce na pokład?

1

@cris2706 Przeraża mnie, że takich ludzi jak Ty jest więcej. Naprawdę męczy mnie świadomość, że obok takich ludzi żyję. Ta bełkotliwa zdolność podawania absurdalnych wyjaśnień.
Ostatnie zdanie to wykrzyknik całej Twojej kompromitującej wypowiedzi.

0

@cris2706 Ciekawe jakie to uczucie być tak nieświadomym jak Ty i mając takie braki w wiedzy, przymykać oko na mnóstwo skandalicznych aspektów działań PiSu, z których sama tylko dewastacja systemu prawnego i oszalała wręcz korupcja powinny wysadzać każdy rząd z fotel w trybie natychmiastowym.

1

Czy wyniki Xaviego są na wyrost? Tzn. gra jest znacznie gorsza niż rezultaty? Bo jeśli tak, to wiecie jak to ze szczęściem bywa? Czy nie powinniśmy się martwić, że z Barca słabo operuje piłką? Braki w składzie, sezon przejściowy to oczywiste, ale ostatnio zniknęły wszystkie symptomy rozwoju drużyny, jakie obserwowaliśmy w styczniu.
Oby to nie była jazda na picu.

1

@fart Cześć. Niestety dzisiaj nie oglądałem, ale obejrzałem obszerny skrót i widziałem, że powtórzył się schemat - Milwaukee osiąga sporą przewagę, po czym Boston zaczyna grać najlepszą koszykówkę i tym razem skończyli z tarczą.
Niestety dla Bucks brakuje Middletona i to się odbija na możliwościach ofensywnych zespołu, a sam Antek to za mało.
Dziś dla Bostonu zagrał na swoim poziomie Tatum, jednak kluczem do sukcesu jest przeżywający nie wiem którą młodość, Horford. Ten gość to jest kradzież sezonu! Gdyby grał rolę zadaniowca, Boston by poległ z kretesem. Jednak jest zupełnie inaczej - gra jak gwiazda z 30 milionowym kontraktem.
Gratuluję wygranej i pozdrawiam. Czekamy na kolejną bitwę!

1

@michal26 I nie tylko Polaków. Niestety, globalizacja niosła ze sobą pewne zagrożenia i obecnie one dosłownie wybuchają nam w twarz. Można by krok po kroku opisać czego wyrzekały się poszczególne państwa, do jakich patologii to doprowadziło i jak będzie się na nas odbijać.

0

@Fan2005 Uczciwość nie zależy od składanej przysięgi. Nadmiarowe zgony? Tak mówi mi to, że pół naszego społeczeństwa to nieszczepieni antyspiskowcy. Na to ani żaden lek, ani lekarz nie pomoże.

Poza tym część tych zgonów była nie do uniknięcia. Twój wpis jest populistyczno-emocjonalny.

1

@FC1899Barca Szkoda, że wszystkich wsadzasz do jednego worka. Pozostałe grupy zawodowe to ostoja uczciwości?

65

Podniesione stopy procentowe w banku - jeden i ten sam klient:
B: Niestety, ale od dzisiaj zapłaci pan ratę kredytu o 200 złotych wyższą.
K: Ale wzrośnie też procent jaki zarobię na rachunku oszczędnościowym?
B: Nie, no ale to tak nie działa, co pan?

Obniżka cen benzyny na stacjach:
K: Dlaczego benzyna ma wyższą cenę, skoro wczoraj obniżyła się cena baryłki?
SB: No przecież mamy zapasy benzyny po starej, podwyższonej cenie. Chyba to oczywiste?


Podwyżka cen benzyny na stacjach:
SB: Od dzisiaj benzyna jest droższa o 50 groszy
K: Ale dlaczego?
SB: Przed godziną wzrosła cena za baryłkę ropy
K: No ale chyba mieliście jakieś zapasy?
SB: Nie, no ale to tak nie działa, co pan?

3

@semafor Też widzę tu niesmak koniecznością przestrzegania prawa, kiedy bandycki kraj atakuje naszego sąsiada. Naprawdę, w takich okolicznościach dla niektórych przestrzeganie protokołów ma zastosowanie?

I tak ten przedstawiciel zbrodniczego reżimu może się cieszyć, że potraktowano go tak delikatnym happeningiem.

1

@tomek8756 Ale transy rodzą, tyle, że ostatecznie nie wiem jak to technicznie wygląda. Czy to kobieta, która zdecydowała się na zmianę w faceta, czy na odwrót. Prawdę mówiąc jakakolwiek odpowiedź mnie przeraża

7

@Kgorecki2500 Bo zasada jednomyślności to liberum veto w pigułce - tak się nie da niczego przyjąć. I tak zgodność do wielu spraw jest osiągana, ale mając takich w sumie bękartów ze wschodniej Europy trudno cokolwiek konstruktywnego przeprowadzić

1

@Bruttal Jak to nie, mój chłopak zaraz się rozbierze.

4

@tomek8756 Ostatnio słuchałem audycji, w której transseksualiści wyśmiewali to, ze ktoś może w 21 wieku uważać rodzenie dziecka przez transów za dziwne czy nienormalne. To jest ich normalność

2

@Kgorecki2500 Nie no, jednak czuję się jakby mi ktoś gwałcił oczy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?