0

@escarabajo Sąsiadów, kolego, sąsiadów. Skądinąd to na poziomie międzyludzkim sympatyczni ludzie, ale jakby nie ogarniali podstaw zasad rządzących większą wspólnotą

3

Głosowania na prezydenta, czy parlamentarzysty mają 5 przymiotników: są tajne, równe, bezpośrednie, proporcjonalne i powszechne.

Ja zniósłbym zasadę tajności: niech informacja o oddanym głosie będzie podpisana imieniem i nazwiskiem i istnieje możliwość wglądu jak głosował sąsiad.

Wtedy spokojnie można by rozliczać sąsiada symbolicznie i wypominać poparcie partii, która zajmuje się złodziejstwem, korupcją i nepotyzmem, jak obecnie PiS. Inna sprawa, że znam takich ludzi i nie da się ich zawstydzić - poczucie uczciwości, moralności u tych ludzi nie istnieje.

21

@Kgorecki2500 Mamy typ myślenia oprawcy: "bo krzywo spojrzała"

6

Świętowanie Konstytucji sprzed wieków w kraju gdzie Andrzej "mimo wszystko" Duda wielokrotnie łamał postanowienia obecnego dokumentu brzmi jak nieśmieszny żart.
Połowa Polaków głosująca na tego pana również straciła moralne prawo by dzisiaj świętować, ponieważ doskonale wiedziała co ten człowiek wyprawiał w czasie swojej pierwszej kadencji, czyniąc z Konstytucji papier toaletowy. Ja nawet zabronił bym im używać flagi państwowej do czasu gdy przejdą obowiązkowy kurs wiedzy o Konstytucji i szacunku jej należnej - tytuł kursu brzmiałby "Elementarz przyzwoitego Polaka".

Dzisiaj jest piękne święto, ale okoliczność sprawiają, że człowiek przywiązany do pewnych wartości, cieszy się na smutno, a w najlepszym wypadku z nieprzyjemną refleksją w tle.

2

Za Onetem:

Dyrektor generalny należącego do Gazpromu kurortu Andriej Krukowski zmarł w Soczi, na terytorium Kraju Krasnodarskiego. 37-latek miał spaść z klifu podczas górskiego zejścia do twierdzy Aczipsinskoj – podała rosyjska agencja informacyjna TASS.

To kolejny menedżer Gazpromu, który tragicznie zginął w tym roku. W kwietniu w moskiewskim mieszkaniu znaleziono zwłoki Władisława Awajewa, który w przeszłości
był wiceprezesem Gazprombanku, oraz jego żony i córki. Wszyscy zginęli zastrzeleni i rosyjska policja wstępnie założyła, że Awajew zastrzelił żonę i córkę, a potem popełnił samobójstwo.

Tak kowboje z Kremla załatwiają sprawy na Dzikim Wschodzie

3

@Maciej1078 To komentarz broniący Leo Messiego przed umniejszaniem mu. Jeśli Twoja głowa tego nie ogarnęła, to przeczytaj sobie go jeszcze raz. Tym razem ze zrozumieniem

21

No to ostatnią atrakcją wieczoru zostało oczekiwanie na gola Ronaldo, po którym nastąpi wysyp wpisów wybitnych analityków futbolu z La Rambli sławiących jak to Cristiano wybitnie się starzeje, czyli nie to co Messi, który w lidze zalicza asystę lub gola częściej niż Portugalczyk.

1

@Majkel34 @michal26 jest najbardziej merytorycznym i kulturalnym konserwatywnym użytkownikiem na LR. Jeden z nielicznych, który na moje wpisy odpowiada treścią (bardzo ciekawą) a nie inwektywami czy zdaniami typu "już nic głupszego dzisiaj nie przeczytam", które nie wnoszą żadnej treści i uniemożliwiają rozmowę.

1

@patry295 Nie rozważam takich kategorii w swoim życiu, choć skoro pytasz śmiało mogę powiedzieć, że nie ma większych zmian.

Jedyne co mnie męczy (naprawdę męczy i to czasem bardzo) to nieuchronny upływ czasu. Patrzysz przed siebie i widzisz jakąś skróconą przestrzeń. Wobec tego coraz częściej stawiam sobie pytanie: po co to wszystko? Uderza mnie to jak bardzo pojedynczy ludek nic nie znaczy w kontekście całego Wszechświata i w kontekście kilkunastu miliardów lat jakie ten Wszechświat istnieje.

Wobec tych rozmyślań, zastanawianie się nad np. własnym statusem majątkowym wydaje mi się strasznie powierzchowne, wręcz bezsensowne.

2

Tak jak napisałem przed meczem, Skorża czyści taktycznie buty Papszunowi. Panie Skorża za zadanie domowe dostaje pan niedostateczny z wykrzyknikiem.

Nie zdziwiłbym się gdyby Skorża po przegraniu wszystkiego pozostał w klubie, ponieważ zarząd, podobnie jak w United, zrobił z Lecha dojną krowę, a dopóki kasa płynie, wyniki w przedziale 2-5 miejsce w lidze i finał PP są zadowalające.
Ta mentalność mnie przeraża.

Ciężka dola kibica gdy się na to wszystko patrzy

0

@michal26 Ach ten Trump. Ale mnie przestraszyłeś

2

@Recha_0684 Ale to jest potencjalnie możliwe ze względu na surogatki, choć możliwość nie znaczy, że tak się dzieje. Czasami myślę sobie czy konserwatyzm nie jest objawem choroby psychicznej. Bo niektóre objawy są obłąkańcze np. nienawiść do ludzi myślących inaczej.

0

@Mns21 Gdyby usiąść z kalkulatorem, okazałoby się, że w meczach, których Lech totalnie dominował zgubił frajersko około 10-12 punktów. Była cała seria spotkań, po których wynik mnie szokował w kontekście dominacji Lechitów. Coś w stylu 15 akcji Lecha 1 gol, 2 akcje rywala 1 gol.

2

@LambiPL A który nastolatek nie chce być dostrzeżony? Możesz być spokojny, rodzice poświęcają jej bardzo dużo czasu.
Zresztą rozmawiam z tą dziewczyną regularnie i jej duszyczka od lat była wypełniona pomysłami, kreatywnością (dużo realizowała się w sferze plastyki), więc potrzeba ekspresji jaką wykazuje jest naturalna w jej przypadku.

Trochę zabrzmiałeś jakbyś sugerował, że albo siedzisz w jaskini albo coś jest z Tobą nie tak. Niebycie konserwatystą często jest kolorowe, barwne po prostu

6

Dzisiaj, jako Poznaniak, będę kibicował Lechitom, lecz doskonale rozumiem, że piękna historia kopciuszka skłania ogromną większość do trzymania kciuków za Rakowem.

Niestety dla Lecha, Papszun przerasta Skorżę taktycznie i trener Poznaniaków nie raz pokazał w starciach z Częstochowianami kompletną bezradność.
Był nieudany mecz, kibice czekali na wnioski, przychodziło kolejne starcie i okazywało się, że Skorża nie odrabiał zadania domowego.

Trudno być optymistą, jeśli powtórzy się bezradność z ostatniego (domowego) meczu ligowego, tzn, że ktoś tu nie umie wyciągać wniosków.

8

@MesQueUnClub96 To jest hit. Naprawdę ich wygląd Ci przeszkadza? Sam znam dziewczynę z 8 podstawówki, która jest takim kolorowym ptakiem i ma potrzebę ekspresji, w dodatku nosi torbę w tęczowe kolory by wkurzać konserwatywny beton. Nie wszyscy lubią być tacy sami w smutny sposób

20

@Persyfl Mnie zawsze irytuje stwierdzenie fobia w przypadku nie akceptowania odmienności. Dla mnie jest to stwierdzenie propagandowe i kompletnie nie zrozumiałe. Jeśli nie akceptujesz czegoś/kogoś nie ma to żadnego związku z fobią.

Nie lubię jabłek ale nie jestem jabłkofobem, nie podobają mi się stare kamienice, to też nie oznacza fobii. Słowo fobia służy pewnym środowiskom do prowadzenia pewnej "narracji". Przecież jest celne stwierdzenie "nietolerancja" więc powinno się je stosować. Ja sądzisz?

9

@FC1899Barca Ale jakie dzieci, jeśli współczynnik dzietności wynosi 1,38 w Polsce, co jest absolutnym dramatem? Heterasy nie chcą się rozmnażać, więc sami tworzą gigantyczny problem.

Zaraz się okaże, że transy, które będą zamawiały dzieciaki by tworzyć rodziny, będą nie tyle problemem, co jednym z rozwiązań fatalnej sytuacji z dzietnością.

I pamiętaj, to zjawisko przeraża Ciebie, ale nie transów i ich dzieci. Dla nich i malców wychowanych w tych rodzinach sytuacja będzie całkowicie naturalna. I dla sporej części społeczeństwa również. W Europie już jest duże przyzwolenie a Polska to skansen konserwatystów - wyjątek od reguły raczej niż reguła

0

@hayek Ale czy ja popieram zachowania oszołomów z mniejszości? Czy w nagrodę musisz wyśmiewać cały klub i wszystkich kibiców? Czy normalny kibic mówi, ze Raków to k***y czy cieszy się ze sportowego święta dzisiaj? Sam sobie odpowiedz na te pytania

11

@FC1899Barca Ja nie jestem tak kategoryczny jak Ty, bo w rzeczywistości facet nie umawia się z facetem, bo jest moda, więc pewnie im się w głowie wyklaruje do jakiegoś wieku, ale jedno jest pewne - tej rzeki już nie zawrócisz. Dla konserwatystów idą ciężkie czasy, ponieważ świat jest obecnie pełen ludzi niezależnych, oryginalnych i kolorowych.

29

@FC1899Barca O ile sam staję po stronie osób trans czy wszystkich tych reprezentujących różne wariacje płciowe, bo to w sumie ich sprawa, to czasami mam wrażenie w przypadku nastolatków, że może ulegają jakieś modzie na odmienność.
Ja tu nie jestem przekonany czy one mówią jak jest, czy chcą żeby było tak jak mówią.

4

@hayek Prostacki żarcik a pewnie cię cieszy. Ilu maluczkich ludzi chodzi po tym świecie.

1

Czekałem na przyszły sezon, który okaże się test-sezonem prawdy dla Xaviego-trenera i dalej czekam, ale chciałbym zobaczyć bardziej kompletną kadrę, pozbawioną starców, a wypełnioną zawodnikami gotowymi grać na 90-100% od sierpnia do maja.

Z tego sezonu dowiedziałem się, że Xavi ma wyobraźnię by zagrać wysokim pressingiem intensywne spotkanie, ale niestety zespół robi to sporadycznie.
I tak zastanawiam się, czy te mecze z fantastycznym presowaniem były tylko anomalią, a Xavi nie potrafi konsekwentnie wymóc od podopiecznych takiego sposobu grania, czy może stwierdził, że do tego sposobu gry potrzebuje nieco przemodelować skład lub przygotować zawodników przed sezonem pod względem kondycyjnym. Podejrzewam, że oba względy mają miejsce.

Niech Xavi testuje do końca sezonu i uczy się na żywym organizmie. Myślę, że w przyszłym sezonie, będzie trudniej uzasadnić klęski jak ta z Eintrachtem, czy mecze gdzie zespól nie pokazuje zaangażowania. Cel na sezon czyli top 4 będzie spełniony, może nawet z wicemistrzostwem w ręce, ale jak zawsze wymagania w klubie są wielkie.

Pewnie gdzieś około listopada, będziemy mieli już tyle danych (liga plus mecze LM), że będzie można Xaviemu wystawić bardziej miarodajną ocenę.

0

@kamyk_23 Jak śmiesz wyzywać Antka od bubków? Przeproś i sam wyznacz sobie pokutę!

1

@fart Genialna postawa w defensywie, obie drużyny starają się niwelować swoje atuty, ale póki co Kozły robią to zdecydowanie lepiej. Nieco zawodzą liderzy Bostonu, podczas gdy Antek gra bardzo wszechstronnie.

Ciekawe co ze Smartem, czy to chwilowe problemy z barkiem czy coś poważniejszego

0

@clyde Nie, no jednak to daleko idące uproszczenie. Ptaki ewoluowały od części dinozaurów, ale to tak jakbyś powiedziała, że człowiek to małpa człekokształtna, od której się wywodzi. Dinozaur to dinozaur a ptak to ptak.

Czytam właśnie książkę o dinozaurach, część miała miednicę gadzią, a część ptasią. Jednak nie powiemy, że krokodyl to w związku z tym dinozaur.

Choć Tobie pewnie chodziło w to, że ptaki mają w sobie to dinozaurze dziedzictwo.

5

@FC1899Barca Dla mnie większym dramatem jest jakość ludzi, w szczególności na naszym podwórku. Nie trzeba szukać daleko.

Ale tu masz rację, 8 miliardów, z tego przyrasta klasa średnia żądna lepszego stylu życia, wchodząca w konsumpcyjny tryb życia. nasza planeta z całą pewnością tego nie udźwignie. To okraszone gwałtownymi zmianami klimatu i pogarszającymi się warunkami do życia w wielu zakątkach ziemi i dramat czai się za rogiem. I ten róg nie jest wcale tak daleko

2

@bartas97 W tej rywalizacji było o wiele więcej błędów sędziowskich, wliczając mecz w Monachium. W każdym razie ich liczba niepokojąco sprzyjała Realowi.
Ale ten dwumecz idzie wybronić, z kolei kolejny tych dwóch zespołów już był jazdą bez trzymanki sędziego, który dał Realowi wolną rękę na zachowania w polu karnym.

Jeśli piszesz, że wszystkie LM dla Realu były bezdyskusyjne, no to pokazujesz, że uczciwość nie jest Twoją mocną stroną. A wręcz dyskwalifikujesz się z tej dyskusji.

4

@AmigoBlancos PS. Jedna edycja na początku wieku została wygrana przez Real po golu Mijatovicia. Ciekawostka - gol był, a jakże, ze spalonego.

Historia Realu pięknie wygląda na papierze, na boisku jest sporo niesmaku.

10

@AmigoBlancos Z tym matem bym nie przesadzał a nawet uznał to za niestosowne, bo 3 edycje były obrzydliwie naznaczone błędami sędziowskimi i to nie w pojedynczych sytuacjach, tylko hurtowo. Dla mnie symbolem tego trypletu Realu w LM na zawsze pozostanie ręka Marcelo w polu karnym (bez kary) i 2 gole CR7 ze spalonego w dogrywce. Zawsze pytam, dlaczego UEFA nie pokazuje tych dwóch bramek jako wizytówki swoich rozgrywek.

Mat to dał Ancelotti w edycji z pogromem Bayernu przez Ancelottiego. Tam Real pokazał super poziom i nie było zastrzeżeń. Mata to daje Real w tym sezonie, grając brzydko lecz mądrze i wydajnie.

Mi wygrane Realu nie przeszkadzają o ile są odniesione w uczciwy sposób i doceniam je (jak obecnie) ale pamiętam, że kilka lat temu spółdzielnia Real plus panowie z gwizdkiem budziły moje obrzydzenie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?