18

@FC1899Barca Twój wpis nic nie wnosi bo nie zmienia tego, ze nie wiemy jak Messi grałby np. w Anglii w wieku 28 lat. A ocenianie 35 latka jest kompletnie bez sensu w kontekście kariery.

System gry może służyć Ronaldo, osłabiając zespół. Nie wiadomo do jakiego stopnia on jest przyczyną zapaści np. Bruno.

Słaba jest Twoja analiza, ponieważ oceniasz jeden słabszy strzelecko sezon Messiego jako wyznacznik. A pewnej jesieni w Realu CR7 był również najsłabszym napastnikiem w Europie marnując najwięcej dużych szans. Więc słabsze okresy strzeleckie mogą się zdarzać.

Poza tym Twoja wypowiedź jest o tyle absurdalna, że oceniasz "słabego" Messiego po golach, podczas gdy jego wizytówką w tym sezonie są asysty. Dlaczego nie oceniasz obu graczy po asystach? W tym sezonie Messi zalicza gola lub asystę co ok. 111 minut, a CR7 co 114 więc to swoje XDDDD możesz sobie wsadzić w d....ę.

26

@FC1899Barca wydaje się, że Messi kończy zaraz 35 lat. Nigdy nie dowiemy się jak wyglądałby Messi w wieku primie w innym klubie.

1

@Majkel34 Może i przefarbował, sam twierdze, że komuchom jest obojętne gdzie się urządzą, ale przynajmniej nie szkodzili po przemianie politycznej, a nawet zrobili wiele dobrego.

A co masz do pisu? A to, że zachowujesz się 1 do 1 jak oni. Grzebiemy w przeszłości i obsrywamy człowieka przez atakowanie jego rodziców. Jest to najbardziej szujskie ze znanych mi zachowań. Obrzydliwe. Nie do przyjęcia.

9

@Majkel34 No popatrz taki agent, a o wiele lepiej rozumie zasady świata demokratycznego niż PiS i jego wyborcy, którzy mieli świętych rodziców. Tzn. w Twoim kompletnie miałkim rozumowaniu przeszłość ma obciążać człowieka, który przestrzega reguł państwa demokratycznego, a mafijna działalność PiSu, który łamie prawo nieustannie i nie szanuje reguł demokracji, nie jest problemem.

Zawsze wyżej trzeba cenić komucha, który się nawrócił, niż :demokratę, który zachowuje się jak dyktator. Nie przypominam sobie, żeby komuniści po 1990 roku zrobili z Sejmu szambo, a trochę tam ich było.

Poza tym komuchy doskonale rozumiały potrzebę bycia we wszelkich strukturach europejskich czego pisowska banda nie rozumie. Ci potomkowie strasznych rodziców okazali się dalekowzroczni, w przeciwieństwie do świętych przestępców, wybranych przez totalnie durniejące społeczeństwo, które można przekupować datkami.

1

@Comfortable_Nie ma się co zniżać do dyskusji z trolem. Ten człowiek nie rozumie futbolu, w realu nigdy wżyciu nie prowadziłbym z nim dyskusji o piłce, tutaj zresztą też tego nie robię, tylko rugam za ignorancję.

2

@Persyfl No ale to chyba tak oczywiste, że aż dziwne, że do mnie to napisałeś. Prawdę mówiąc aż mnie zaskoczyłeś tym wpisem.

7

@masq Sam siebie obrażasz wypisując te fanatyczne bzdury. Właśnie przed chwilą wykazałem na postawie de Bruyne, że kompletnie nie rozumiesz idei rozgrywania, kierując się ślepo statystykami.

Gdy czytam, że mówisz o braku argumentów mimo, że dostałeś niepodważalny, to czuję się jakbym rozmawiał z pisowcem robiącym innym wykład o uczciwości.
Ile razy można wstawiać swoje błazeńskie wywody bez słuchania jakiegokolwiek głosu rozsądku

5

@Comfortable_ Ja mam pytanie natury ogólnej: jeśli tyle lat oglądasz mecze i nie dostrzegasz pewnych zjawisk statystycznych, albo obsesyjnie coś udowadniasz za pomocą statystyk, to co właściwie robisz przed telewizorem?
Naszemu koledze włącza się taka indolencja, ze ja osobiście wykluczam jakąkolwiek merytoryczną rozmowę z nim. To jest ciągła orka przez pole zalane tak twardym betonem, że nie idzie się przebić.

20

@masq Czy Ty w kontekście Messiego zawsze musisz się wykazywać skłonnością do durnowacenia? Normalnie jak jakiś amator, który zaczął oglądać mecze 2 dni temu.

Uwaga: Salah napastnik - 13 asyst, a Bruyne pomocnik - 6. Nawet jesli weźmiesz pod uwagę proporcje minut, to Bruyne jest za Salahem.
Żeby oglądać piłkę nożną i nie zauważyć, że napastnicy nierzadko notują więcej asyst niż pomocnicy ze względu na finalizowanie akcji w polu karnym czyli odległość od bramki?

Czyli Twoje wnioskowanie po raz kolejny doprowadziło do wniosku, że Bruyne to dupa nie piłkarz. Właśnie tak kończy się fanatyczna nienawiść do Messiego -sianiem nieuzasadnionych stwierdzeń i uwłaczaniem innym piłkarzom rykoszetem

3

@Commandement Lubię jak facet jest twardy, przy męskich cioteczkach czuję się nieswojo. Jak ściskasz facetowi grabę, to ma być to uścisk godny faceta. Facet musi zachowywać się jak facet. Strasznie mnie irytują te próby zmiękczania faceta, przez środowiska radykalnie babskie czy skrajnie lewicowe.

0

@kamilos1214 Na pewno są to ludzie niezwykle mocno skupieni na swoim kawałku ziemi. Są tacy, którzy mają szersze horyzonty, jednak miażdżąca większość co dzień rozmawia o pogodzie, zasiewach, zbiorach i tego nie przeskoczysz.
Całe wakacje przez wiele lat spędzałem u dziadków, naoglądałem się i nasłuchałem i rzeczywiście są to najczęściej bardzo jednostronni ludzie. Ale dodajmy też, że bardzo pracowici i niezależni. Po prostu dbają o swoje. Ma to swoje uroki ale i zalety dla mieszczucha takiego jak ja.

8

Powstała jakaś taka dziwna narracja o tym jak to Ronaldo pięknie się starzeje a Messi fatalnie, co widać w tym sezonie. Tymczasem Messi w 1883 minuty zrobił 4g/13a, a Ronaldo w 2279 minut 17g/3 asyst, czyli Leo zalicza gola lub asystę co 110,7 minut a CR7 co 113,9 minut.

Co ciekawe gdy oglądam Messiego PSG mam wrażenie, że gra na pół gwizdka a partnerzy ledwo go dostrzegają. Jednocześnie CR7 podchodzi do meczów ambitnie (jak zawsze) a partnerzy mocno go szukają.

To chyba oznacza, że ktoś tu chyba (jak zawsze) wygrywa tylko w warstwie PR-owej i żadnej innej

4

Messi dzisiaj - 0 kluczowych podań i aż 1 drybling, oraz nota 6.81 na whoscored. On chyba ma już totalnie wywalone na tą ligę. I co szokujące w klasyfikacji zawodników ma 2 miejsce na tym portalu z notą 7.67 (4 gole/13 asyst), zaraz za Mbappe.

Chyba trzeba poczekać na MŚ by realnie stwierdzić czy Leo część walorów zatracił czy udał się do Paryża na wakacje.

1

@FC1899Barca Niestety ale na zarzut o spekulację, odpowiedziałeś kolejnymi spekulacjami. Tak się składa, że trafiłeś na mój konik, czyli naukę o Wszechświecie, a mam na koncie sporo książek naukowych, które w przeciwieństwie do Twoich wpisów są oparte o ścisłe dowody naukowe. Każda hipoteza nawet najbardziej śmiała musi być jakoś uprawdopodobniona lub udowodniona.

Niestety jeśli wprzęgasz w naukę pojęcie wiary to tracisz wiarygodność.
"Wiemy tyle ile oni chcą żebyśmy wiedzieli" oznacza tyle, że odbierasz przestrzeń kosmiczną jako miejsce życia jakiejś formy życia, która ma nad nami przewagę i od razu bawi się z nami w kotka i myszkę.

Na ten temat przeczytałem liczne rozdziały i nawet nie wyobrażasz sobie jak niewielką masz wyobraźnię, bo naukowcy potrafią przytoczyć dziesiątki powodów dlaczego potencjalne cywilizację mogłyby się nigdy nie spotkać mimo istnienia w tym samym momencie. Lub dlaczego obcej cywilizacji kompletnie nie obchodziłaby nasza.

Im większa jest wiedza, tym mniej wpisów w Twoim stylu. Przeczytaj 20 książek w temacie, zrozum je, a zobaczysz jak bardzo jednostronne jest Twoje myślenie.
Mnie w każdym razie ono bardzo razi

2

@FC1899Barca Mylisz się. Jest tak samo realne jak nierealne. Jeśli twierdzisz, że na 100% istnieją inteligentne formy życia tworzące cywilizacje, to uprawiasz nieuprawniona spekulację. Naukowcy nie są w stanie tego stwierdzić, a co dopiero my.

0

Tylko wyjaśnię, że PSG gra swój mecz dzisiaj ponieważ mają mecz LM w środku przyszłego tygodnia *.

* Wyjaśnienie supersuchara dla niezorientowanych: Jak wiadomo PSG odpadło z LM w kuriozalnych okolicznościach, więc nie musi się obecnie przejmować oszczędzaniem sił na mecze LM, więc piątkowy mecz nie ma z LM nic wspólnego. Żartobliwość powyższego dowcipu ma jeszcze inny podtekst ukryty pod podwójnym dnem. Polega ona na tym, że francuski zespół nie osiąga tak zaawansowanych faz LM jak półfinał.

Jeżeli ktoś nie zrozumiał początkowego dowcipu, mam nadzieję, ze szczegółowych wyjaśnieniach zalewa się teraz łzami.

0

@JimMorrisonFCB Niewierzących posyłających dzieci do Kościoła to już kompletnie nie rozumiem. Jest to jakiś rodzaj skażenia własnym wychowaniem czyli deklarujemy co innego a robimy co innego. Prawdopodobnie tak właśnie działa niemożność całkowitego bycia w zgodzie z samym sobą, na skutek wieloletniego tkwienia w systemie edukacji religijnej.

0

@arasz1819 Wierszyk pierwszorzędny, tak ówczesny folklor w temacie życia. To ciekawe odbiegnięcie od tematu : )

0

@Ojciec5tkidzieci No ale Kościół a konkretnie jego władze i księża swoim sposobem bycia nie zachęcają do religijności. Teoria bardzo mocno rozmija się z praktyką.
Oczywiście, tutaj muszę się z Tobą zgodzić co do spojrzenia na kasę. Poniekąd współczesny człowiek jest ofiarą czasów, w których się urodził. Taki model ostrzeliwuje nas od urodzenia, a dorośli w to,, chcąc nie chcąc, wsiąkają

1

@hardmind To cenna uwaga. Sam znam parę osób, które z kimś nie mają faktycznego kontaktu, a raz na kilka lat muszą jeździć z kolejnymi prezentami na kolejne imprezy. Bo wypada, a jakże.

1

@hardmind Otóż to, a zwieńczeniem jest przyjmowanie sakramentu bierzmowania tylko po to by dostać ślub kościelny, czyli tylko dla efektownych zdjęć ze ślubu, de facto. Tym dzieci nasiąkają za młodu

0

@wislak2119 Jestem za, niech zdecydują po przekroczeniu 18 roku życia, a Komunię przyjmą świadomie. Bez udziału tych bezmyślnych i materialistycznie nastawionych cioć, wujków i rodziców.

1

@tristan87 Między innymi ich wina. Czy oni nie świecą ociekającym bogactwem przykładem? Czyż KK nie kojarzyć się chapaniem kolejnych dóbr? Czy sfera religijna nie jest tutaj przykrywką?

6

Niedługo miesiąc największej komercji katolickiej w naszym kraju: Pierwsza Komunia Święta.

Niestety jedyna święta rzecz w tym dni to dawanie ujścia swojemu materialistycznemu podejściu do świata. Jacuś, Agatka z trudem będą kojarzyli, że dokonuje się w jego/jej życiu przełom duchowy, że konsumuje w jakiś sposób nieświadome dołączenie do rodziny religijnej, które miało miejsce za oseska. Ale Jacuś i Agatka będą ekspertami od spraw oceniania wartości prezentów jakie spłyną do niego/niej, prawdopodobnie obfitym potokiem. A jakie tu dramaty potencjalnie kryją się za rogiem!
Lepiej chyba być uczciwym człowiekiem poza tą wspólnotą, niż uczestniczyć w czymś tak nieprzystającym do założeń tego samego Kościoła. Czego to ma uczyć dzieci?

Czyż idea tego bardzo ważnego w katolicyzmie święta nie została już raz na zawsze wykrzywiona?

0

@Persyfl No pewnie, że było spoko za Stalina. Jak nasra ci na głowę mewa to powinieneś być szczęśliwy ponieważ mógł być to słoń.

2

@Existimati A propos korzyści z działania polityków: z działań Konfederacji nic dla Polski nie wynika. Luźne stowarzyszenie bezideowych ludzi, którzy rzucają zdania błyskotki i są kompletnie nieprzewidywalni w negatywnym sensie.

Przynajmniej pani Wielgus opowiedziała się po właściwej stronie czyli dzieci. Pokazała coś czego nie mają faceci w Konfie czyli jaja. Ale skoro Konfederaci są bezideowi dlaczego dzieciaki molestowane przez KK miałyby ich obchodzić?
Ba w tej miernej grupie istnieje jakieś cichy przyzwolenie na działania KK.

0

@Colon A patrz, że oglądam właśnie serię "The next generation" więc zanim dojdę do tego odcinka trochę minie. Ale zanotuję sobie Twój nick i rekomendację

0

@P33ck I tacy użytkownicy mijają nas na ulicach. Aż strach się bać, kto dokonuje w naszym pięknym kraju wyborów

0

@zenoowity W sumie mógłbyś wykazać, że od dinozaurów wywodzą się w prostej linii reptilianie.

0

Diznozaury nie istniały tak jak covid. Prawda zwycięży!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?