Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
@MesQueUnClub96 To jest hit. Naprawdę ich wygląd Ci przeszkadza? Sam znam dziewczynę z 8 podstawówki, która jest takim kolorowym ptakiem i ma potrzebę ekspresji, w dodatku nosi torbę w tęczowe kolory by wkurzać konserwatywny beton. Nie wszyscy lubią być tacy sami w smutny sposób
20
@Persyfl Mnie zawsze irytuje stwierdzenie fobia w przypadku nie akceptowania odmienności. Dla mnie jest to stwierdzenie propagandowe i kompletnie nie zrozumiałe. Jeśli nie akceptujesz czegoś/kogoś nie ma to żadnego związku z fobią.
Nie lubię jabłek ale nie jestem jabłkofobem, nie podobają mi się stare kamienice, to też nie oznacza fobii. Słowo fobia służy pewnym środowiskom do prowadzenia pewnej "narracji". Przecież jest celne stwierdzenie "nietolerancja" więc powinno się je stosować. Ja sądzisz?
9
@FC1899Barca Ale jakie dzieci, jeśli współczynnik dzietności wynosi 1,38 w Polsce, co jest absolutnym dramatem? Heterasy nie chcą się rozmnażać, więc sami tworzą gigantyczny problem.
Zaraz się okaże, że transy, które będą zamawiały dzieciaki by tworzyć rodziny, będą nie tyle problemem, co jednym z rozwiązań fatalnej sytuacji z dzietnością.
I pamiętaj, to zjawisko przeraża Ciebie, ale nie transów i ich dzieci. Dla nich i malców wychowanych w tych rodzinach sytuacja będzie całkowicie naturalna. I dla sporej części społeczeństwa również. W Europie już jest duże przyzwolenie a Polska to skansen konserwatystów - wyjątek od reguły raczej niż reguła
0
@hayek Ale czy ja popieram zachowania oszołomów z mniejszości? Czy w nagrodę musisz wyśmiewać cały klub i wszystkich kibiców? Czy normalny kibic mówi, ze Raków to k***y czy cieszy się ze sportowego święta dzisiaj? Sam sobie odpowiedz na te pytania
11
@FC1899Barca Ja nie jestem tak kategoryczny jak Ty, bo w rzeczywistości facet nie umawia się z facetem, bo jest moda, więc pewnie im się w głowie wyklaruje do jakiegoś wieku, ale jedno jest pewne - tej rzeki już nie zawrócisz. Dla konserwatystów idą ciężkie czasy, ponieważ świat jest obecnie pełen ludzi niezależnych, oryginalnych i kolorowych.
29
@FC1899Barca O ile sam staję po stronie osób trans czy wszystkich tych reprezentujących różne wariacje płciowe, bo to w sumie ich sprawa, to czasami mam wrażenie w przypadku nastolatków, że może ulegają jakieś modzie na odmienność.
Ja tu nie jestem przekonany czy one mówią jak jest, czy chcą żeby było tak jak mówią.
4
@hayek Prostacki żarcik a pewnie cię cieszy. Ilu maluczkich ludzi chodzi po tym świecie.
1
Czekałem na przyszły sezon, który okaże się test-sezonem prawdy dla Xaviego-trenera i dalej czekam, ale chciałbym zobaczyć bardziej kompletną kadrę, pozbawioną starców, a wypełnioną zawodnikami gotowymi grać na 90-100% od sierpnia do maja.
Z tego sezonu dowiedziałem się, że Xavi ma wyobraźnię by zagrać wysokim pressingiem intensywne spotkanie, ale niestety zespół robi to sporadycznie.
I tak zastanawiam się, czy te mecze z fantastycznym presowaniem były tylko anomalią, a Xavi nie potrafi konsekwentnie wymóc od podopiecznych takiego sposobu grania, czy może stwierdził, że do tego sposobu gry potrzebuje nieco przemodelować skład lub przygotować zawodników przed sezonem pod względem kondycyjnym. Podejrzewam, że oba względy mają miejsce.
Niech Xavi testuje do końca sezonu i uczy się na żywym organizmie. Myślę, że w przyszłym sezonie, będzie trudniej uzasadnić klęski jak ta z Eintrachtem, czy mecze gdzie zespól nie pokazuje zaangażowania. Cel na sezon czyli top 4 będzie spełniony, może nawet z wicemistrzostwem w ręce, ale jak zawsze wymagania w klubie są wielkie.
Pewnie gdzieś około listopada, będziemy mieli już tyle danych (liga plus mecze LM), że będzie można Xaviemu wystawić bardziej miarodajną ocenę.
0
@kamyk_23 Jak śmiesz wyzywać Antka od bubków? Przeproś i sam wyznacz sobie pokutę!
1
@fart Genialna postawa w defensywie, obie drużyny starają się niwelować swoje atuty, ale póki co Kozły robią to zdecydowanie lepiej. Nieco zawodzą liderzy Bostonu, podczas gdy Antek gra bardzo wszechstronnie.
Ciekawe co ze Smartem, czy to chwilowe problemy z barkiem czy coś poważniejszego
0
@clyde Nie, no jednak to daleko idące uproszczenie. Ptaki ewoluowały od części dinozaurów, ale to tak jakbyś powiedziała, że człowiek to małpa człekokształtna, od której się wywodzi. Dinozaur to dinozaur a ptak to ptak.
Czytam właśnie książkę o dinozaurach, część miała miednicę gadzią, a część ptasią. Jednak nie powiemy, że krokodyl to w związku z tym dinozaur.
Choć Tobie pewnie chodziło w to, że ptaki mają w sobie to dinozaurze dziedzictwo.
5
@FC1899Barca Dla mnie większym dramatem jest jakość ludzi, w szczególności na naszym podwórku. Nie trzeba szukać daleko.
Ale tu masz rację, 8 miliardów, z tego przyrasta klasa średnia żądna lepszego stylu życia, wchodząca w konsumpcyjny tryb życia. nasza planeta z całą pewnością tego nie udźwignie. To okraszone gwałtownymi zmianami klimatu i pogarszającymi się warunkami do życia w wielu zakątkach ziemi i dramat czai się za rogiem. I ten róg nie jest wcale tak daleko
2
@bartas97 W tej rywalizacji było o wiele więcej błędów sędziowskich, wliczając mecz w Monachium. W każdym razie ich liczba niepokojąco sprzyjała Realowi.
Ale ten dwumecz idzie wybronić, z kolei kolejny tych dwóch zespołów już był jazdą bez trzymanki sędziego, który dał Realowi wolną rękę na zachowania w polu karnym.
Jeśli piszesz, że wszystkie LM dla Realu były bezdyskusyjne, no to pokazujesz, że uczciwość nie jest Twoją mocną stroną. A wręcz dyskwalifikujesz się z tej dyskusji.
4
@AmigoBlancos PS. Jedna edycja na początku wieku została wygrana przez Real po golu Mijatovicia. Ciekawostka - gol był, a jakże, ze spalonego.
Historia Realu pięknie wygląda na papierze, na boisku jest sporo niesmaku.
10
@AmigoBlancos Z tym matem bym nie przesadzał a nawet uznał to za niestosowne, bo 3 edycje były obrzydliwie naznaczone błędami sędziowskimi i to nie w pojedynczych sytuacjach, tylko hurtowo. Dla mnie symbolem tego trypletu Realu w LM na zawsze pozostanie ręka Marcelo w polu karnym (bez kary) i 2 gole CR7 ze spalonego w dogrywce. Zawsze pytam, dlaczego UEFA nie pokazuje tych dwóch bramek jako wizytówki swoich rozgrywek.
Mat to dał Ancelotti w edycji z pogromem Bayernu przez Ancelottiego. Tam Real pokazał super poziom i nie było zastrzeżeń. Mata to daje Real w tym sezonie, grając brzydko lecz mądrze i wydajnie.
Mi wygrane Realu nie przeszkadzają o ile są odniesione w uczciwy sposób i doceniam je (jak obecnie) ale pamiętam, że kilka lat temu spółdzielnia Real plus panowie z gwizdkiem budziły moje obrzydzenie.
4
Carlo Ancelotti pisze wielką historię i akurat mnie cieszy, że ten sukces stał się udziałem bardzo sympatycznego Włocha. Wydawało się niedawno, że najlepsze lata ma za sobą, a tu proszę jak pięknie pokazuje w Realu swoje walory.
Tu aż się prosi o pytanie - a czego wy się uczycie polscy trenerzy, że nie możecie zaistnieć w naszej świadomości jako fachowcy? Do roboty!
0
Nie, nie, to nie tak. Alvesowi urwał się kabel od telefonu
12
@Momals11 Zawsze podchodzę z dystansem do takich zależności, ale to co się dzieje w United jest tak uderzające, że aż razi po oczach. No a zapaść Bruno jest wręcz epicka - kibice nie poznają tego gracza, ale faktem jest, że CR7 zabrał mu jego naturalną przestrzeń.
MU oparty o Bruno wyglądał bardzo obiecująco. Nie wiem jak to się stało, bo profesjonalizm CR7 jest niepodważalny, ale wszyscy partnerzy podupadli.
5
@FC1899Barca Lewego należy doceniać, ja jestem jego wielkim fanem.
Ale nie oczekuj od innych szacunku do Lewego skoro sam masz takie skrajnie tendencyjne podejście do Messiego. Sam bądź uczciwy, a dopiero potem wymagaj uczciwych ocen wobec innych.
7
@FC1899Barca No to jeżeli uważasz, że CR7 znakomicie sobie radzi mając gola lub asystę co 114 minut, to logicznie, że Messi jako 35-latek jest jeszcze lepszy notując gola lub asystę co 111 minut. Co więcej Messi jest o wiele lepszy niż CR7 obecnie - gra w PSG jest ustawiona pod Mbappe, a w MU pod CR7, a mimo tego ma minimalnie gorsze statystyki.
Kolejne co więcej, to Messi wg whoscored jest drugim graczem ligi. Więc jeśli w wieku 35 lat, jest 2 asystentem ligi, 2 zawodnikiem pod względem not, ma nieco lepsze staty niż CR7, to jak u diabła można powiedzieć, że się nie sprawdza w innej lidze?
Sprawdza się, a jest podważany ponieważ to co robił w Barcy było niewiarygodnym i niespotykanym w futbolu kosmosem.
0
@Wojcio To wyjaśnij zatem to:
W tym sezonie w lidze Messi zalicza gola lub asystę co ok. 111 minut, a CR7 co 114.
Naprawdę, z jakich wyliczeń wynika Ci, że Messi się nie odnajduje a CR7 tak, bo ja nie jestem w stanie tego pojąć?
18
@FC1899Barca Twój wpis nic nie wnosi bo nie zmienia tego, ze nie wiemy jak Messi grałby np. w Anglii w wieku 28 lat. A ocenianie 35 latka jest kompletnie bez sensu w kontekście kariery.
System gry może służyć Ronaldo, osłabiając zespół. Nie wiadomo do jakiego stopnia on jest przyczyną zapaści np. Bruno.
Słaba jest Twoja analiza, ponieważ oceniasz jeden słabszy strzelecko sezon Messiego jako wyznacznik. A pewnej jesieni w Realu CR7 był również najsłabszym napastnikiem w Europie marnując najwięcej dużych szans. Więc słabsze okresy strzeleckie mogą się zdarzać.
Poza tym Twoja wypowiedź jest o tyle absurdalna, że oceniasz "słabego" Messiego po golach, podczas gdy jego wizytówką w tym sezonie są asysty. Dlaczego nie oceniasz obu graczy po asystach? W tym sezonie Messi zalicza gola lub asystę co ok. 111 minut, a CR7 co 114 więc to swoje XDDDD możesz sobie wsadzić w d....ę.
26
@FC1899Barca wydaje się, że Messi kończy zaraz 35 lat. Nigdy nie dowiemy się jak wyglądałby Messi w wieku primie w innym klubie.
1
@Majkel34 Może i przefarbował, sam twierdze, że komuchom jest obojętne gdzie się urządzą, ale przynajmniej nie szkodzili po przemianie politycznej, a nawet zrobili wiele dobrego.
A co masz do pisu? A to, że zachowujesz się 1 do 1 jak oni. Grzebiemy w przeszłości i obsrywamy człowieka przez atakowanie jego rodziców. Jest to najbardziej szujskie ze znanych mi zachowań. Obrzydliwe. Nie do przyjęcia.
9
@Majkel34 No popatrz taki agent, a o wiele lepiej rozumie zasady świata demokratycznego niż PiS i jego wyborcy, którzy mieli świętych rodziców. Tzn. w Twoim kompletnie miałkim rozumowaniu przeszłość ma obciążać człowieka, który przestrzega reguł państwa demokratycznego, a mafijna działalność PiSu, który łamie prawo nieustannie i nie szanuje reguł demokracji, nie jest problemem.
Zawsze wyżej trzeba cenić komucha, który się nawrócił, niż :demokratę, który zachowuje się jak dyktator. Nie przypominam sobie, żeby komuniści po 1990 roku zrobili z Sejmu szambo, a trochę tam ich było.
Poza tym komuchy doskonale rozumiały potrzebę bycia we wszelkich strukturach europejskich czego pisowska banda nie rozumie. Ci potomkowie strasznych rodziców okazali się dalekowzroczni, w przeciwieństwie do świętych przestępców, wybranych przez totalnie durniejące społeczeństwo, które można przekupować datkami.
1
@Comfortable_Nie ma się co zniżać do dyskusji z trolem. Ten człowiek nie rozumie futbolu, w realu nigdy wżyciu nie prowadziłbym z nim dyskusji o piłce, tutaj zresztą też tego nie robię, tylko rugam za ignorancję.
2
@Persyfl No ale to chyba tak oczywiste, że aż dziwne, że do mnie to napisałeś. Prawdę mówiąc aż mnie zaskoczyłeś tym wpisem.
7
@masq Sam siebie obrażasz wypisując te fanatyczne bzdury. Właśnie przed chwilą wykazałem na postawie de Bruyne, że kompletnie nie rozumiesz idei rozgrywania, kierując się ślepo statystykami.
Gdy czytam, że mówisz o braku argumentów mimo, że dostałeś niepodważalny, to czuję się jakbym rozmawiał z pisowcem robiącym innym wykład o uczciwości.
Ile razy można wstawiać swoje błazeńskie wywody bez słuchania jakiegokolwiek głosu rozsądku
5
@Comfortable_ Ja mam pytanie natury ogólnej: jeśli tyle lat oglądasz mecze i nie dostrzegasz pewnych zjawisk statystycznych, albo obsesyjnie coś udowadniasz za pomocą statystyk, to co właściwie robisz przed telewizorem?
Naszemu koledze włącza się taka indolencja, ze ja osobiście wykluczam jakąkolwiek merytoryczną rozmowę z nim. To jest ciągła orka przez pole zalane tak twardym betonem, że nie idzie się przebić.
20
@masq Czy Ty w kontekście Messiego zawsze musisz się wykazywać skłonnością do durnowacenia? Normalnie jak jakiś amator, który zaczął oglądać mecze 2 dni temu.
Uwaga: Salah napastnik - 13 asyst, a Bruyne pomocnik - 6. Nawet jesli weźmiesz pod uwagę proporcje minut, to Bruyne jest za Salahem.
Żeby oglądać piłkę nożną i nie zauważyć, że napastnicy nierzadko notują więcej asyst niż pomocnicy ze względu na finalizowanie akcji w polu karnym czyli odległość od bramki?
Czyli Twoje wnioskowanie po raz kolejny doprowadziło do wniosku, że Bruyne to dupa nie piłkarz. Właśnie tak kończy się fanatyczna nienawiść do Messiego -sianiem nieuzasadnionych stwierdzeń i uwłaczaniem innym piłkarzom rykoszetem