Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@AmigoBlancos Mi to odpowiada. Lubię Bayern, kibicuję Lewemu, Real mnie nie obchodzi, Chelsea również nie. Dla mnie bardzo dobry wybór TVPiS
1
I Messi i CR7 ze swoimi wyborami klubowymi wdepnęli w spore bagienko. Pierwszy skutecznie marginalizowany taktycznie, dławi się za plecami Neya, Mbappe a często i innych kolegów. Drugi, mimo oczywistego spowolnienia związanego z wiekiem, cierpi na skutek braku struktury gra w United.
Ale reprezentacje to nieco inna historia. Obaj grają w poukładanych zespołach, zdyscyplinowanych taktycznie, w których obie gwiazdy znają swoje role na pamięć.
I wydaje się, że obaj panowie mogą marzyć o strefie medalowej - ale czy rzeczywiście?
Portugalia od dłuższego czasu jedzie na zaciągniętym hamulcu, potencjał nie przekłada się na jakość gry, a baraże dopełniają obrazu niewykorzystanego potencjału. I tak od dłuższego czasu.
Argentyna wydaje się skrojona pod turnieje i wydaje się być w lepszym miejscu niż Portugalczycy, ale bardzo dużo meczów kręci się w okolicy remisu. Wiadomo, że pieczołowita dbałość o defensywę to podstawa gry w turnieju, ale popisy gwiazd też są konieczne.
Żeby obie reprezentacje skutecznie powalczyły na MŚ, konieczne będą przebłyski Messiego i CR7, ale czy ci dwaj gracze będą zdolni do tego by ponieść kolegów do sukcesu? Nie mam do tego przekonania obecnie.
9
Trochę nie rozumiem tego całego Mbappe jeśli miałby rzeczywiście zostać w PSG.
Przecież ten sezon pokazał wyraźnie, że w tym klubie pewnego progu nie przeskoczy.
Osobiście osiągnął wybitny poziom, nie zawodzi(ł) w żadnej rywalizacji, bez problemu można stwierdzić, że gra na poziomie CR7 z sezonu gdy Portugalczyk zgarnął Złotą Gałę z Man United. I ważne gole w LM i świetna postawa w lidze, ale rozbija się o paryskie Hollywood, gdzie plany niweczy ignorancja prezesów, dyrektorów sportowych, trenerów oraz brak profesjonalizmu niektórych kolegów.
Nie rozumiem dlaczego miałby chcieć kisić się w lidze, której nikt nie traktuje poważnie. Co z jego ambicjami sportowymi, z chęcią zapisania się jako jeden z największych w dziejach? Czyżby zakładał, że ma na wszystko czas? Żeby się nie przeliczył, bo gdy miał 17 lat, powszechnie uważano, że nagrody dla niego to kwestia czasu. Od tego momentu minęło już 6 sezonów.
3
City trafia na Atletico w najgorszym dla nich momencie. Nie dość, że sami zatracili regularność i nieco jakości, co każe ponownie powątpiewać w ich wygraną w LM, to jeszcze Atletico zaczęło wydobywać się z niebytu. Który to już raz zwalnialiśmy Simeone, a ten odrodził się i przywrócił nadzieje na sukces.
Co więcej, zyskał gwiazdę przez wielkie G, bo to wyczynia ostatnimi czasy Joao Felix, daje nadzieję na zakończone sukcesem kontry.
Dzisiaj spodziewam się istnej Golgoty dla Anglików i Pepa. Porażka Manchesteru City w żadnym wypadku nie będzie zaskakująca.
6
@Bykunn Chyba, że dotyczy to własnych przewin, to wtedy się milczy, wypiera, stawia bierny opór a na koniec wyciąga się wyświechtany tekst, który służy do wytarcia brudnej gęby czyli "ubolewamy"
0
@Ojciec5tkidzieci Zadziwia mnie doszukiwanie się kompleksów u człowieka, który jest synonimem sukcesu w dziennikarstwie. Jakie on może mieć kompleksy? Wobec kogo? Czy ten wyraz "kompleksy" nie jest takim słowem-wytrychem, które często wrzuca się bez pokrycia?
Okładki maja swoje reguły, nie raz przekracza się granice dobrego smaku, wywołuje skandal, przykuwa uwagę. Akurat ta okładka jest ilustracją tekstu dziennikarki, która dziś rano wyjaśniała co miała w artykule na myśli. I teraz, gdy wrzuciłeś tę okładkę na LR, widzę, że ona idealnie oddaje to co ta pani napisała.
Mnie w tym świecie niewiele dziwi, a "skandaliczna" okładka dla mnie jest jak Doda bez stanika - kompletnie nie zwracam na to uwagi, bo nie ma na co.
2
@Ojciec5tkidzieci Ciekawe co jest w niej żenujące? Nieudolny polityk najpierw prowadzony przez Kaczyńskiego, a teraz posłusznie oddający się do dyspozycji Amerykanów. Chcesz kogoś przekonać, że Duda myśli niezależnie?
Duda - człowiek mentalnie podporządkowany. Chyba, że Ty widzisz tu eksplozję wartości demokratycznych w jego głowie.
Śmieszy mnie trochę atakowanie Lisa z definicji.
1
@Przemek2323 Słucham właśnie tej audycji, a to co ten babsztyl wygadywał przechodzi ludzkie pojęcie. Nie wiem czy to nie była ruska trolica, w każdym razie nie wiem dlaczego redaktor nie odebrał jej głosu
0
@El dominatore Właśnie taki bełkot bez uzasadnienia miałem na myśli czyli myślenie prostego luda: bogaci nas okradają. Zaścianek w pełnej krasie
0
@BART97 Problem w tym, że to zdanie bez uzasadnienia, jest kompletnie bezwartościowe. Powiem Ci to co wszystkim szaleńcom antycovidovym, którzy mnożą bzdurne historie - uzasadnij to zdanie.
3
Na razie mecz przypomina spotkanie skazanego z plutonem egzekucyjnym, który niechcący naładował strzelby ślepakami. Potężny ostrzał, ale czekamy na popisy snajpeskie
0
O ile dobrze liczę Frank Lampard od objęcia Evertonu zalicza bilans 1-0-6, bramki 5-14.
Jedyna wygrana z pogrążonym w potężnym kryzysie Leeds.
Teraz nie wiem, czy Lampard powoli dociera do graczy z taktyką, czy właśnie zalicza najlepszy okres w klubie jako trener. Obstawiam to drugie
0
Celta Vigo - Beznzema Wyga 1:2
0
@Colon A mnie to strasznie wnerwia.
6
@jakub1906 Jak widzisz dla niektórych to czy kolega z reprezentacji wykorzystał 100% sytuację czy nie, ma wpływ na ocenę innego zawodnika.
Najciekawsze jest to, że Maradona zdobył MŚ w wyniku własnego oszustwa, chyba największego w dziejach futbolu. Nie dowiemy się kto by awansował gdyby nie słynna ręka, ale faktem jest, że awans uzyskała Argentyna po oszustwie.
Oczywiście jest absurdem zrównywanie gracza, który gra wybitnie 19 sezonów z takim, który błyszczał kilka. Przy czym te błyski Leo były stratosferyczne. W przypadku tych graczy możemy porównywać ewentualnie kulminacyjne momenty karier, całościowo, to Messi regularniej pokazywał jakim jest geniuszem.
Co do wicemistrzostwa świata - gdyby nie geniusz indywidualny Leo, ta słabo grająca reprezentacja wyleciałaby z mistrzostw po fazie grupowej. Byli tak słabi, że aż zęby zgrzytały od patrzenia. Maradona grał w 1986 roku u fenomenalnego trenera i ze świetnie zgraną paczką, a mimo to uciekł się do oszustwa. Kolejny mundial w 1990 roku Argentyna (wicemistrz świata) grała w stylu tej z 2014 - Maradona miał słabe statystyki i to tylko pokazuje jak świetny jest Messi skoro w defensywnej Argentynie Sabelli odegrał kluczową rolę w 5 z 7 meczów.
0
@Herato Czyli 30 mln?
1
Też chcę się dołożyć do upadku La Rambli.
Błędne użycie synonimu może powodować niemałe zamieszanie np: poproszę 10 jąder z wolnego wybiegu brzmi nie za bardzo. Choć wolny wybieg dla jąder to ciekawy postulat.
3
@Jakchcesz Skoro eutanazja jest tam legalna, to może chciałeś napisać, że chcesz tam umrzeć, a nie żyć?
7
Inflacja w Europie na przykładzie wybranych krajów:
Turcja - 54,4
Czechy - 11,1
Polska -10,9 (przed nami są jeszcze Mołdawia, Litwa i Estonia)
Bułgaria -10
Hiszpania - 9,8
Belgia - 8,3
Niemcy - 7,3
Włochy -6,7
Wielka Brytania - 6,2
Holandia - 6,2
Francja - 4,5
Szwecja - 4,3
Norwegia - 3,7
Szwajcaria - 2,4
6
@Janiama To jest serce naszego zespołu - facet jest niezastąpiony. Mam nadzieję, że będzie grał tak długo jak Pepe w Portugalii
4
@VbamboeB @Chaoss Mój wpis sygnalizuje temat, jeśli chcecie rozwińcie moją myśl, dodajcie swoją. Przecież ja nie wydaję książki online na ten temat.
2
Jakkolwiek sprzeczne się to wydaje, rozwój technologii wojskowych, które nierzadko służyły zaspokajaniu niecnych żądz, bardzo przysługuje się ludzkości i rozwojowi świata naukowego.
I tak sonar, który oryginalnie sprawdzał się w służbie łodzi podwodnych, posłużył geologom w zbadaniu dna morskiego i umożliwił sformułowanie wiarygodnych teorii dotyczących powstawania kontynentów, oraz odtworzenie procesów, które rządzą wyłanianiu się nowych lądów. (ciekawostka - pod Afryką istnieje uskok między płytami tektonicznymi, więc ten kontynent wcześniej czy później rozpadnie się na 2 odrębne kontynenty)
Innym wynalazkiem były sejsmografy, który miały ściśle nadzorować próby z bronią nuklearną, po zawarciu układu o częściowym zakazie prób z bronią jądrową, a jakakolwiek niezgodna z protokołami umów próba była rejestrowana przez sejsmografy właśnie. Wkrótce, te urządzenia użyto do określania lokalizacji, głębokości, rozmiarów i ruchów nawet niewielkich trzęsień ziemi. Możliwym stało się sformułowanie powiązań między głębokimi rowami oceanicznymi, trzęsieniami ziemi i wulkanami.
To 2 technologie wojskowe w służbie ludzkości, a z kolejnej korzystasz czytając ten wpis.
1
@Danny Gaucho Dobrą robotę wykonujesz na stronie, wrzucając często bardzo wartościowe statystyki
1
@Bocheno1 Nie wiem co się z Tobą dzieje, ale masz herba po znajomości
4
@DaPidejpi Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego co piszesz, ale skoro chrzcisz swoje dziecko, to stosujesz wobec niego przymus (ono nie ma wyboru), wprowadzasz na pewną ścieżkę i w efekcie 18 lat później taka osoba, chcąc nie chcąc, ma wiele lat indoktrynacji za sobą. To często prowadzi do niemożności wykształcenia własnych, zdrowych poglądów.
W idei wolności, pod którą ja się podpisuję, sfera religijna jest nienaruszalną sferą prywatną człowieka, który po osiągnięciu pełnoletności podejmuje decyzję o swoich preferencjach duchowych.
To oznacza oczywiście, że rodzice nie powinni też nastawiać przeciw religii, w stylu, masz być racjonalny i naukowy i odrzuć zabobon. Jestem za zrównoważonym pokazywaniem świata i dwóch stron monety.
0
@Persyfl Nie, nigdy nie byłem w tym miejscu. Podobnie w KFC i innych tego typu placówkach
0
@Cvzx A coś mi to 2 moje zdanie słabo zabrzmiało, ale nie chciało mi się sprawdzać. Dzięki
1
Ponieważ @Barca1992 zadał kilka postów niżej wybitną zagadkę, ja mam pomysł na kolejną: Jak nazywał się Henryk?
0
@Corneiro2 Nie, babcia używa sprayu na komary
3
Zapach kobiecych perfum połączony z aromatem kawy to wybitna kombinacja. Oczywiście najlepiej gdy perfum jest na kobiecie : )