1

@AlwaysBlaugrana Mnie nie obchodzą okoliczności naszego awansu - sam w sobie jest wielkim sukcesem. Zaraz dowiem się, że awans na MŚ to nic takiego

1

@Janiama Teoretycznie tak, jednak timing rozmów nie pozostawia złudzeń. To co napisałeś słyszałem setki razy zanim padło słynne zdanie o czarnej owcy. Nikt niczego nikomu nie udowodnił, ale kibice mówili o wałkach i je na co dzień obserwowali.
Wersja o niewinności Michniewicza jest dla mnie wersją, którą słyszałem tak często przed inwazją na Wrocław. Tyle, że by Czesławowi coś wykazać, musiałby sam się przyznać, więc ten szew nie puści. W sprawie korupcyjnej sprzed lat w całym bagnie puścił 1 szew, bodajże Dziurowicz i to starczyło.

Gdyby nie ten skruszony działacz, dziś mógłbyś śmiało napisać o domniemaniach korupcji w tamtych czasach, to samo co napisałeś dziś. Że to pomówienia. Ale okoliczności były i są jednoznaczne.

A ja nie lubię gdy ktoś robi ze mnie idiotę. Robiono go ze mnie wtedy gdy chodziłem na mecze w latach 80-tych i 90-tych i czuję się tak samo gdy Michniewicz udaje w sprawie bilingów telefonicznych.

Niemniej jednak, cieszę się z jego sukcesu, bo odbieram jego incydent korupcyjny jako epizod. Potem dużo zrobił dla piłki w uczciwy sposób. Poza tym uważam, że jest w gruncie rzeczy dobrym człowiekiem, czego nie powiedziałbym o Wdowczyku, którego odbieram jako degenerata.

0

I Czesław Michniewicz po raz kolejny udowodnił, że potrafi odnosić sukcesy nie używając telefonu. Szkoda, że się nie przyznał do wiadomo czego, bo wtedy zyskałby w moich oczach, ale nie da mu się odebrać sukcesów, które w różnych miejscach odnosi w uczciwy sposób.
Byłem zwolennikiem zatrudnienia Urbana lub Michniewicza (mimo przeszłości) i teraz pan Kulesza może być zadowolony z autorskiego pomysłu na trenera reprezentacji. Michniewicz potwierdził to co o nim wiemy: w dłuższej perspektywie pewnie nie jest zbyt skuteczny, ale zadaniowcem jest znakomitym i dlatego możemy cieszyć się z wspaniałego awansu.

4

Ponieważ jutro gramy ze Szwedami, taka ciekawostka: najpopularniejsze nazwisko w Polsce to Nowak (a nie żaden tam Kowalski). Z kolei w Szwecji ich Nowak, to Andersson, który jednak co chwila zmienia się na prowadzeniu z Johanssonem.

Moje nazwisko - Korwin-Mikke - jest unikatowe, ma się rozumieć.

14

Leo Messi udał się na przedstawienie w teatrze w Argentynie, między meczami reprezentacji. Po spektaklu aktorzy wywołali Messiego na scenę i publiczność zareagowała tak jak się można było spodziewać. Leoś jakiś taki onieśmielony.



5

@Persyfl Klopp - trener gotowy, wysoki pressing, posiadanie, dominacja plus Messi w kolejnym primie. Tym samym mielibyśmy inne zakupy i zespół walczący o tryplety co sezon.

4

@Objectivo Widzę, że na wspominki Cię wzięło. To co zrobił McGrady jest tak legendarne jak niejeden mecz finałów NBA. Niebywała eksplozja ofensywna.
To kto następny? Reggie Miller?

4

@Janiama Masz 100% racji. Kurczę, jakie to byłoby piękne, że Lewy dla Bundesligi byłby tym kim Leo dla La Ligi - ponadczasową ikoną z wszelkimi rekordami.

2

@masq Tym bardziej doceniam wszystkich, którzy dokonują niezależnych wyborów i nie trawią wszystkiego co im się wrzuci do koryta. Zawsze cenię ludzi z własną pasją, ich własnym kącikiem zainteresowań, niezależnym od mód. Wtedy wiem, że takiego człowieka coś definiuje.

2

@tomek8756 Idiotyzmu zamykania lasów nic nie przebije. Choć gorsze od tych wszelkich obostrzeń jest stanowisko niezaszczepionego ciemnogrodu. Tzn. świadomość w jakim społeczeństwie żyjesz.

9

Mnie najbardziej przekonuje wyjaśnienie, że Lewy albo podpisze gwiazdorski kontrakt z Bayernem, albo Bawarczycy zatrzymają Lewego do końca kontraktu. Bayern to nie jest klub, który musi sprzedawać takiego zawodnika jak Lewy na 1 rok przed zakończeniem kontraktu. Poza tym zastrzyk pieniędzy w skarbcu, który jest i tak pełny, nie zrekompensuje braków na murawie.

Lewy w Barcy w to lato w mojej opinii to mrzonka. Stawiam wyrazistą tezę, najwyżej za jakiś czas przywalicie mi nią w papę, gdy Lewy strzeli gola (nie samobója) po asyście Ferrana

2

@Objectivo Bulls mimo tego, notują fatalny okres, a bilans z czołówką ligi jest wręcz dramatyczny - o ile dobrze pamiętam, kilkanaście porażek na czysto. To nie zespół na play-offs

2

@Kgorecki2500 Na stronie jest wielu Pereiropodobnych tworów. Daleko nie musisz szukać (patrz polecenia w odpowiedzi kolegi). To wielbiciele PiSu, którzy się tego wypierają, ale polecą Ci każdy wpis antyniemiecki i antyopozycyjny, nawet jeśli oznacza to całkowity rozbrat z rozumem.
Nawet w neutralnych sytuacjach wyłazi z nich pisizm.

2

@BorzyKrzys W tych czasach rozszerzyłbym tę obserwację. Gdzie się nie spojrzysz, czego nie włączysz, gdzie się nie ruszysz jest festiwal żenady. Podaż żenującego contentu dostosowana do malejących wymagań klienta/widza/słuchacza.

Mi nigdy ręce nie odpadały tak często jak ostatnimi czasy. Gatunek ludzki nie przestaje mnie zadziwiać in minus.

1

@fart Długo czekałeś ale kto wie, może to ten czas kiedy Boston zamelduje się w Wielkim Finale? Jak sądzisz? Mają na tyle solidności? Jednak play-offs to czas oddzielania ziarna od plew

4

@fart I kto by pomyślał jeszcze jakiś czas temu, a tu Tatum z Brownem wskoczyli na kosmiczny level indywidualnie. Z kolei zespołowo Boston świetnie broni

0

@Nazio87 Dawno temu "Football Manager" i "Civilization 4" oraz "Heroes of Might and Magic"

0

@Rust_Cohle To jesteś za Ziutkiem czy Psiutkiem? Ok, rozumiem, to takie poczucie humoru. Bardzo specyficzne.

8

@RedKorsak Ponieważ jest to opinia a nie fakt. To samo dla wielu można by napisać o Pele czy Maradonie. Czytałem dyskusje na zagranicznych forach gdzie wyższość Pele nad innymi piłkarzami w historii nie podlegała dyskusji i była tam cała litania argumentów. Pamiętajmy, że futbol nie zaczął się wczoraj.

Co do Leo, liczba trofeów i osiągnięć indywidualnych, pokazują, że Messi ma potężne argumenty by być uważanego za najlepszego gracza w historii, z tym, że uważanie zawsze pozostanie kwestią subiektywną.

4

@MarioVeB! @Ghotti Też mnie zastanawia selekcja użytkowników. Mam wrażenie, że gdyby Ziutek i Psiutek spod monopolowego sobie nawrzucali i zrobili Galę, to la Rambla też by to szambo śledziła. Zupełny brak wymagań co do klasy zawodników.

2

Komentarz usunięty

1

No dobra, opuszczam La Ramblę bo muszę dbać o reputację

3

Może by ten mecz ze Szwecją przenieść ze Stadionu Śląskiego do Częstochowy?

3

@GeneralXavi To tak jakby iść w pole bez motyki - Twoja logika mnie przekonuje

1

@Janiama Będziemy potrzebować historycznego meczu bramkarza jeśli mamy awansować. Ale ze Szczęsnym między słupkami? To nie ten kaliber.

2

Bilans: 27 meczów, 15 zwycięstw Szwecji, 4 remisy, 8 zwycięstw Polski, bramki 59-39 dla Szwecji.

W spotkaniu o punkty Szwedzi przegrali z nami tylko raz - na MŚ 1974 (0:1).

Od tego czasu w meczach o punkty graliśmy ze Szwedami 7 razy i uwaga, uwaga - PRZEGRALIŚMY WSZYSTKIE MECZE!

1

Już Michniewicz pokaże tym Skandynawom gdzie Szwedzi zimują. Chyba, że awansują Czesi ...

3

Tytuł z "La Gazzetta dello Sport" - Disastro Italia

0

Czesiek teraz do wtorku będzie w mediach wesoły na smutno

2

Czesiek dzisiaj przygotował fenomenalną zasłonę dymną - wszyscy dali się nabrać, że nie ma pomysłu na mecz za 5 dni. To jednak wybitny strateg

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?