Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Mimo wszystko, zakładam, że wywieziemy dziś minimum 3 punkty
2
Jeśli wylew mają obrońcy, to jestem przyzwyczajony, ale skoro Pedri robi takie rzeczy, to aż słów brakuje. Nie wiem czy obwiniać Stegena, ale ciągle nie daje okazji by powiedzieć, że wybronił nam mecz.
5
I słusznie, dom stawiamy od fundamentów, a nie od dachu.
2
@Barca1992 Pewnie jedno i drugie, ale na pewno to drugie jest powszechniejsze
28
@ObiwanKenobi A co to ma wspólnego z Ukraińcami? Nacjonalistyczne pseudoprawicowe szajbusy w połączeniu z pseudokibicami mają dokładnie to samo podejście bez względu na kraj. Polskie bandziory czymś się różnią od tych ukraińskich?
Ich bandytyzm jest szlachetny?
2
@Kusco15 Tutaj ludzie, którzy chcąc nie chcąc realizują agendę rosyjską, z łatwością obrażają innych np. Lisa. Kolega Azi 2 dni temu uznał, że informowanie o tym, że nieszczepieni współgrają z propagandową ofensywą Putina, jest przejawem, uwaga, uwaga, sprzyjania Putinowi poprzez wywoływanie kłótni.
Rozumiesz? Nie to, że idziesz pod rękę z Putinem jest złe, ale że to ujawniasz.
I taki człowiek obraża Lisa, choć nie dorasta mu do pięt. A przecież Rydzyk w całości jest produktem komunistycznej mafii sprzed 1989 roku, z szerokimi kontaktami w Rosji. Niestety wielu ludzi tutaj jest zabawkami Kremla, ale są zbyt ograniczeni by to dostrzec.
I na koniec. Jak wyglądają teraz te wszystkie łazęgi wzywające do opuszczenia Unii i łamiące jej standardy. Czy to tych zabetonowanych głów dociera po co Polska powinna umacniać swoją pozycję w strukturach Zachodu? Niestety 7 lat pod tym względem zdewastowało poprzednich 26, a wojna Rosji z Ukrainą jest wielkim gongiem ostrzegawczym dla wszystkich pseudopatriotów.
0
A to coś napiszę, żeby autorce nie było smutno, że zionie pustka pod artykułem.
Gorąca krew płynie w naszych chłopakach, oby nie zastygła przez wiele nadchodzących sezonów.
3
Czasami w różnych sprawach, człowiek usiądzie, przeanalizuje dane i potrafi z tego wysnuć pewne wiarygodne przewidywanie. I tak siedzę, analizuję dane dotyczące wojny w Ukrainie i zadaję sobie pytanie: Ile to potrwa? Kolejny tydzień, miesiąc, rok?
Atak na Ukrainę wydaje się spełniać wszelkie przesłanki braku racjonalności. Stąd dlaczego racjonalne ugięcie się pod sankcjami miałoby się ziścić? Brnięcie w konflikt, rozwijanie go, nie ma absolutnie ekonomicznego ani geopolitycznego sensu.
Ale na czele Rosji stoi kompletny pomyleniec, dla którego życie młodych chłopaków jest bez znaczenia i wykorzysta ich bez wahania jako mięso armatnie.
Stąd nie umiem się pokusić o jakąś sensowną hipotezę.
17
Według doniesień mediów Haaland w przyszłym sezonie zagra i w Barcy i w Realu. Ciekawe w jakim klubie zdecyduje się zagrać w czasie meczu tych drużyn? Proponuję, żeby zagrał po jednej połowie dla każdego klubu
1
@Azi To co ja nazywam dyskusją Ty nazwałeś kłótnią. Przecież po tej wymianie, będziemy ze sobą rozmawiać jak ludzie, nieprawdaż? Więc nie ma co dramatyzować.
Bądźmy czujni, mnie jedynie martwi to, że ludzie niezależnie od wpływów rosyjskich, potrafią adoptować poglądy, które oni próbują nam zaszczepić.
Przynajmniej w tej sprawie (Ukrainy), będziemy na 100% zjednoczeni, a mój wpis oryginalny potraktuj jako nawoływanie do czujności w różnych sprawach.
2
@Azi Zgadzam się, chodzi o to by skłócić. Więc mechanizm wygląda tak:
1. Lekarze i świat naukowy zalecają szczepienia
2. Społeczeństwo powinno się zaszczepić, masowo
3. Rosyjskie trole wysuwają szkodliwą, antyspołeczną kampanię antyszczepionkową
4. Osoby nieświadome panikują i odmawiają szczepień
5. Do tego dołączają się nieodpowiedzialni tzw. wolnościowcy, którzy nie rozumieją skali swojej głupoty i jej antyspołecznych skutków, mających odzwierciedlenie w liczbie zgonów i zachorowań
Mój wniosek - czy ze strachu, czy z fałszywie rozumianego poczucia wolności, nieszczepieni wykonywali robotę pod ruskich troli i ją wykonali.
Społeczeństwa ludzi rozsądniejszych i mądrzejszych masowo się zaszczepiły zamiast ulegać propagandzie, albo jej sprzyjać. Dlatego nie było tam miejsca na podziały społeczne. U nas wolnościowi pieniacze, wzbogaceni o pseudonaukowy przekaz, wykazując się skrajnym egoizmem, maszerowali pod rękę z rosyjskimi trolami.
1
@Azi Tak pisząc wbrew rosyjskiej propagandzie, ja robię przysługę Rosjanom. Obnażając ich troli robię im przysługę.
Nie obraź się, ale Twoje wnioski brzmią tak głupawo, że nie wiem jak się do nic odnieść
0
@Azi Właśnie Twoja "refleksja" jest właściwą reakcją na rosyjską propagandę. Jesteś jej doskonałym nośnikiem. Efekt - nie przyjmiesz szczepienia, i wzmacniasz przekaz antyszczepionkowy.
1
@Bykunn Rzecz w tym, że człowiek z boku patrzy i zastanawia się jak można się tak omamić antynaukowym bełkotem, bazującym na emocjach, a jednak to było/jest dość powszechne. Zdanie rozhisteryzowanego Youtubowca okazuje się cenniejsze niż opinia zastępów naukowców. Sam dostawałem wpisy z pakietem:
1 badanie + 1 video z YT. Klasyczny zestaw tych "oświeconych"
17
Ciekawie słucha się faceta w radio, z Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych, który mówi, że całe grupy kont, które obecnie przestawiły się na wychwalanie Rosjan, przez poprzednie 12 miesięcy intensywnie pisały o szczepionkowym spisku WHO, lansując postawy antyszczepionkowe.
Ciekawe czy skłoni to co niektórych do refleksji? Bo chyba oczywistym jest, że rosyjskie trole podczepiają się pod wszystko co jest szkodliwe dla państw świata Zachodniego.
Sam mógłbym tu wskazać sporo użytkowników, którzy wcielali się w role rosyjskich narzędzi, nie rozumiejąc, że są zabawkami w propagandowych rękach.
1
@czarek1988 Nie, ja poprosiłem Anomymous żeby Ci go zdjęli
2
@AxelF Jeśli są obiecujący, to byłby problem bogactwa. Zawsze jestem za promowaniem chłopców ze szkółki kosztem niepewnych nabytków, ale po to jest monitoring by ustalić, czy możliwy zakup to potencjalny Pedri czy raczej Andre Gomes. Oceniajmy kaliber i przydatność, a moim marzeniem jest pozyskiwanie młodych za nikłe pieniądze, by unikać sytuacji z okienkami transferowymi za 200 mln, które z czasem okazują się ciężarem dla klubu. Oczywiście im więcej Gavich tym lepiej, ale z tymi perłami ze szkółki to różnie bywa.
2
@PatrychoO Nie mam ulubionych utworów. Jednak poprzednie płyty były niedoścignione. Każdy zespół ma swój prime, który z reguły zbiega się z pasją, młodym wiekiem, zaangażowaniem. Późniejsze płyty są pewnym nawiązaniem, ale inspiracji samym warsztatem nie zastąpisz.
11
@Matt_i1992 Ale on nie powiedział, że nie chodzi o bramki. Powiedział, że nie chodzi "tylko" o bramki i tu miał na myśli pozostałe aspekty, które do tej bramki prowadzą.
Ważny jest Twój głos, bo wielu użytkowników tego wpływu na grę nie widzi i rozlicza tylko za zmarnowane sytuacje
19
Użytkownicy czy kibice często zarzucają Ferranowi brak goli, ale niedawno Xavi wypowiedział się o Torresie jako zawodniku zjawiskowym i kluczowym dla jego projektu. Świetnie pracujący w defensywie, usprawniający operowanie piłką, dobry w grze kombinacyjnej i świetny w fazie rozwijania akcji. A skoro trener mówi, że to kluczowy zawodnik, to co tam narzekania kibiców?
6
No nic, monitorować i pytać Xaviego czy profil pasuje do stylu gry Barcy, a jakość wystarczy by się przebić do rotacji. Jest Pedri, jest Gavi może trzecia młoda perełka dokończy dzieła kompletowania pomocy.
60
Człowiek idzie spać. Jak co dzień. Ale kontekst wojny u sąsiada rzuca zupełnie inny cień na tę zwyczajną czynność. Paręset kilometrów na wschód pobudka następnego dnia nie jest wcale taka oczywista. Kontekst sprawia, że docenia się nawet takie wydawałoby się drobnostki jak przespana spokojnie noc. To okropne, że z powodu wydarzeń u sąsiada, człowiek zaczyna mieć takie myśli ...
1
@patry295 To wspaniałe uczucie, ale kilku użytkowników jeszcze się mi wymyka. Jednak .................. pracuję nad tym ...., hi hi hi
0
@Hartge Sorry. Przecież w tym roku mamy potrójnie przestępny luty. Mój błąd
0
@tomek8756 Ale Australia nie istnieje, to jest mit powielany błędnie przez zwolenników kulistej Ziemi
0
Skoro już Putin za wszystko obrywa, to ja jeszcze dorzucę, że zwiększa ślad węglowy
9
Za 1 godzinę i 10 minut zaczyna się astronomiczny marzec
4
@patry295 Nie czytaj tego zwyrodnialca seksualnego. Masz normalne życie, to po co Ci się dowiadywać, że wchodzenie na La Ramblę, to skutek niepełnionej relacji z przedszkolnej stołówki, w której to pani Krysia zdewastowała Twoją drobniutką wrażliwość, odsłaniając nadmiernej wielkości udo, podając kisiel truskawkowy.
8
Wojna wojną, ale zawsze przy tego typu okazjach można być pewnym, że pojawią się wzmianki o
- III wojnie światowej
- końcu świata
- przepowiedniach od Nostradamusa po Jackowskiego
- pradziadkach, którzy mówili, że Rosjanin, Niemiec itp. to taki i owaki i takiemu to nigdy ufać nie można
W pewnych sytuacjach, jakby z automatu, w ludziach uruchamiają się te same mechanizmy
17
Dziennikarz poznański przytoczył taką historyjkę z meczu Pogoń-Lech (0:3)
W czasie meczu Lecha pewien użytkownik Twittera do Skorży w drugiej połowie:
Skorża, do k...y nędzy, ściągnij wreszcie Kamińskiego
Po kilku minutach, Kamiński zaliczył asystę, a ten sam użytkownik:
Skorża, do k...y nędzy, dobrze, że to Ty jesteś trenerem a nie ja.