0

@ferdas_rawa Mój oryginalny wpis, mogłeś zrozumieć tak jak powinieneś, a zrozumiałeś tak opacznie, żeby mnie zaatakować. Nie zrozumiałeś dopisku o dowodzie osobistym, wypaczyłeś jego ilustracyjny (ale nie naukowy) charakter i zacząłeś jatkę.

Oczywiście, wpis ze słownika to już apogeum. Ty naprawdę wywnioskowałeś z wpisu, że ja nie uznaję że 20-latek może być dzieckiem? Ja pierniczę, nie wierzę. Ale też to tłumaczy, dlaczego nie zrozumiałeś wymowy wpisu oryginalnego.

"Ps. rozmawiasz o semantyce a wybiórczo używasz znaczenia wyrazu dziecko, mało tego! Wycinasz kontekst wypowiedzi, mimo, że dziecko jest wyrazem wieloznacznym i jego znaczenie zależy od kontekstu." - właśnie nie, naukowo mamy 6-miesięczny płód (w kobiecie), a cała dyskusja zaczęła się od "serio,data w dowodzie jako naukowy dowód xD to dowód osobisty"

Skompromitowałeś się tym zdaniem, a reszta to typowe wciąganie mnie w bełkotliwe bagienko osoby, która zagaduje swój ignorancki oryginalny wpis, wynikający z niezrozumienia/ czystej złoścliwości.

Przecież trudno przyznać: no tak, rzeczywiście, mamy 6- miesięczny płód, bo tak to się nazywa naukowo, ale formalnie w dowodzie osobistym tego okresu nie uznajemy.

0

@Azi Ok, ale ja nie do tego się odnosiłem, co można było wyłapać. Tylko chodziło o spojrzenie w ujęciu ogólnym. Przecież wiadomo, że wielu rodziców nazywa płód (tu formalnie naukowo płód) dzieckiem, a nawet ma takie podejście do swojego dziecka jako zarodka. My mówimy o czym innym, i każdy z nasz ma na swój sposób rację, ale nauka mówi o 6-miesięcznym płodzie.

0

@ferdas_rawa W dyskusjach o nauce a nie semantycznych. Niestety zrozumiałeś to stwierdzenie jak kołek i ładujesz je bezrozumnie do każdej dyskusji nawet światopoglądowej. Świetnie, że "naukowo" wykazałeś, że 20 - latek jest dzieckiem. ( I jak Cię traktować poważnie?).

Co ciekawe formalnie zgodnie z nauką 6-miesieczny człowiek jest płodem i jest to niepodważalne. Ale nie słyszałem, że zgodnie z wiedzą naukową jest dzieckiem.
Więc panie pieniaczu, trzeba było absurdalnie pojechać nauką po dowodzie osobistym.

Moim zdaniem zbłaźniłeś się tak robiąc, nie umiejąc oddzielić prawa i semantyki od nauki. Twoja "merytoryka", póki co nie wniosła nic wartościowego. Chyba, że odkrycie, jak rozumiem wybitnie naukowe, że 20 latek też może być dzieckiem ma być oszałamiającą wiadomością.

Mieszaj dalej porządki i pojęcia, jak w to bagno się dalej nie ładuję. I mieszaj naukę we wszystko, robisz to kompletnie nieudolnie i nachalnie.

1

@Azi Naprawdę jesteś nie zrozumiałeś z mojego prostego wpisu, że odnoszę się zwrotu 6-miesięczne dziecko, ale nie w kontekście aborcji powyżej? To się nazywa wtórny analfabetyzm.

Ok to wersja dla wolno myślących: masz zwrot 6-miesięczne dziecko bez kontekstu. Co widzisz?
a) bobasa w łóżeczku
b) płód w łonie matki

Naprawdę będziemy udawać, że wszyscy widzą płody? Po prostu hipokryzja społeczeństwa wylewa się rekawami

1

@ferdas_rawa Niestety Twoja nadgorliwość w nieodróżnianiu określeń formalnych od stanu faktycznego lub naukowego i mieszanie wielu wątków według chaotycznego uznania uniemożliwia sensowną rozmowę.

Tu chodziło o znaczenie zwrotu 6-miesięczne dziecko. Chyba każdy będzie miał przed oczami bobaska w łóżeczku. Dowód osobisty pokazuje faktyczny sformalizowany stosunek społeczeństwa do tematu człowieka na etapie płodowym.

Sądziłem, że jesteś w stanie prowadzić merytoryczną dyskusję, ale zasadniczo, każdy moje stwierdzenie atakujesz zarzutami o braku dowodów naukowych. Nawet tam gdzie nie chodzi o naukę. Rozum Ci odebrało?

11

@JANEK777 6-miesięcznym płodzie. 6-miesięczne dziecko jest 6 miesięcy po urodzeniu. Zajrzyj w dowód osobisty i sprawdź czy na wpisaną datę urodzenia czy poczęcia.

Ok, a teraz możesz się odmeldować

4

Widzę, że wczorajszy występ Torresa aktywował wyroby kibicopodobne.

1

@Orlik00
Arabia Saudyjska - Ab Salih Mahad Canal
Emiraty Arabskie - Hab al-Mahat Canal
Japonia - Oszari Mata Canal
Malediwy - Ukulele Canal

6

Po feralnym upadku żurawia w Krakowie, zaraz konferencję zwoła Ziobro i ogłosi, że nie będzie tolerował upadków żurawi i zagrozi ich producentom dożywociem.
To jest szeryf! Czekamy na reakcję ministerstwa sprawiedliwości.

15

@Janas11224 A co to za nowość? Żurawie zawsze latały

10

W Poznaniu tak na oko wieje ok. 200 km/h. Już dawno odleciałbym w stronę sklepienia niebieskiego gdyby nie trzymało mnie przy ziemi kilka nierozliczonych porachunków na La Rambli. To nowe zjawisko - grawitacja laramblowa

61

@masq Jeden gość notorycznie bluzga na Messiego pod byle pretekstem. Mówię Ci, na psy świat schodzi

10

Ponieważ wczoraj skończył się zwycięzca plebiscytu Złotej Pułki a dzisiaj laureat Best FIFA Football Awards ogłaszam uroczysty koniec piłki nożnej.

93

Za whoscored:

Beznadziejny Messi - 7.26, 4 kluczowe podania, 5 dryblingów, 8 strzałów
Robert Lewandowski - 6.45, 0 kluczowych podań, 2 dryblingi, 0 strzałów

Powiem Wam, że widać, że Lewy nie czuje się dobrze w Bayernie, już mu się nie chce i brzydko się starzeje.

3

Niemcy mają dziś duży problem ze strzelaniem

1

Pavard odstawił Minguezę

17

Po wielu, wielu latach znowu Austriak robi porządki z Niemcami

7

Koeman grał mecze i nie mógł dobić do top 4 ligi, Xavi nie gra i umacnia przewagę w top 4. To są te detale.

5

@Sysia11 Jest liderem pełną gębą, sam goli nie wyczaruje na ugorze. A Szwedzi to Maltańczycy? Kierowanie pretensji czy zarzutów w stronę Lewego jest nie na miejscu

2

@bartekvisca Trudno powiedzieć, mam wrażenie, że konstruowanie akcji ofensywnych PSG jest naznaczone indywidualizmem, a mało jest akcji zespołowych. Messi dostaje piłkę i co wyczaruje to jego. Ten system jest specyficzny u Paryżan.

5

@macio_944 Zwróć uwagę, że potrafi zacząć swój drybling nawet bez rozpędzania się. Zawsze wydawało się, że potrafi mijać gdy dostaje piłkę na dobieg, a okazuje się, że kapitalnie rusza z miejsca i to z balansem ciała. Czasami obrońcy nie wiedzą co się dzieje

1

@amanter @arasz1819 Napisaliście przeciwstawne opinie, a ja się z obiema zgadzam.
Jak żyć?

18

Po wczorajszym meczu PSG może być całkiem zadowolone. Całkowicie zdominowali rywala, który uważany był za równego Paryżanom. Może Francuzi nie stworzyli zbyt wielu sytuacji przy madryckim autobusie, ale w końcu gola strzelili i w rewanżu przy bardziej ofensywnym Realu będą mogli wykorzystać w szybkich kontrach Mbappe, Neymara czy Di Marię, z Leo jako playmakerem. PSG świetnie kontrolowało piłkę, a to był do tej pory zarzut - że pomoc nie istnieje. No chyba, że PSG zechce powalczyć o posiadanie, a Ancelotti znów się wycofa.

Co do Messiego, jestem pewien, że po wnikliwej analizie artykułów z La Rambli i polskiego facebooka, Pochettino w rewanżu posadzi Messiego na ławce. A jeszcze gdy się przyjrzy uważnie i zobaczy jak Mbappe zmarnował 2 sytuacje stojąc oko w oko z bramkarzem, Francuz też nie wyjdzie w pierwszym składzie. Trener nie może nie wziąć pod uwagę tak znamienitych komentarzy.

1

@Lionel_Messi10 Słuszna uwaga bo podanie uruchomiło dynamikę, a talent własny Mbappe wykorzystał do maksimum

24

Ale Mbappe ostatnio co mecz oglądam to robi cholernie duże wrażenie. Facet bierze piłę i robi coś z niczego. Dzisiaj gol to wyłącznie jego sprawka, a przecież wywalczył wapno, więc facet nie dość, że błyszczy, to jeszcze dostarcza konkrety w najbardziej eksponowanych statystykach. Nie mam złudzeń, że Messi w PSG pracuje na ewentualną Złotą Piłkę dla Mbappe i chyba ta świadomość nie do końca Leo smakuje, mimo niewątpliwej sympatii jaką darzy Francuza

2

@vanilla_hajs Nikt przytomny nie oczekuje kosmicznego Messiego sprzed 5 lat. W PSG ma organizować grę i dziś kilka razy świetnie uruchomił kolegów. Inna sprawa co Mbappe czy Ney z podaniami zrobili. A z tak defensywnie grającym Realem, PSG nie tworzyło seryjnie sytuacji, zresztą do gola na 1:0 nawet Mbappe parę razy miał słabe zagrania w dobrych sytuacjach, choć sumarycznie wypadł pozytywnie.

46

Fascynujące jest w zdaniu "Messi nic nie zagrał", że nawet piłki otwierające kolegom szanse na świetne sytuacje jak podanie do Neya (rewelacyjne), gdzie Brazylijczykowi wystarczyło dograć celnie wzdłuż bramki do kolegów, są uznawane za nic.

Takie mam wrażenie, że przerzut ciężaru gry, rozciągnięcie, podanie otwierające korytarz na skrzydle, są dla kibiców nieistotne. No to co niektórzy oglądają w meczu? Same bramki?

0

@mekston To prawda, więc w sumie szkoda, że nie PSG nie osiągnęło większej zaliczki, biorąc pod uwagę ich dominację. rewanż może być osobnym rozdziałem więc to 1:0 może nie wystarczyć

3

To Messi miał był składnikiem decydującym o powodzeniu projektu PSG w LM, ale rzeczywistość jest taka, że PSG to zespół Mbappe. Francuz ma ten element magii, który wzbudza zachwyt.
Dziś Messi nie dość, że specjalnie nie pomógł, mimo paru ciekawych zagrań, to o mało nie został antybohaterem. Zresztą zobaczymy, czy ten nie strzelony karny nie zaważy w dwumeczu. W każdym razie okładki gazet juto będzie zdobił zjawiskowo uzdolniony Mbappe i słusznie.

1

@esem91 Tak, o tym mówię, podać powinien od razu, a potem jak już schrzanił, było za późno.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?