Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Jeszcze jego tu brakowało
1
@patry295 Interwencją boską tłumaczymy zjawiska, których nie rozumiemy. Tam kolega wyżej pisze o niezwykłej wiedzy jaką posiedli Żydzi o krzepnięciu krwi, a przecież przykłady nieprawdopodobnych zachowań mamy w świecie bezrozumnych zwierząt.
Uważam, że wśród pewnych grup ludzi istnieje skłonność (czytam to jako ułomność) do wyjaśniania sensacyjnego i z reguły wygląda to tak, że formułują tezę, do której dobierają argumenty (to często zbyt huczne słowo), a powinni zebrać dane i potem wyciągnąć wnioski. Jednak tu nie chodzi w istocie o wnioski. Mit już w głowie zaistniał (jakiś rodzaj predeterminacji niezależnej od właściciela specyficznego typu mózgu) i należy go potwierdzać. A większość ludzi z racji swojej ułomności poszukuje potwierdzenia, a nie chce zajmować się autokorektą czy rzetelną weryfikacją.
0
@ElPonczato Ok, już wyciągnąłem cyrkiel sprzed 30 lat. Jeśli będziesz ciskał plasteliną zza moich pleców nic nas nie zatrzyma.
0
@lucas/catalan Najpierw nazywasz mnie debilem, a potem dyskutujesz? Odpowiedziałbym na pytanie o Hitlera, ale nie po tym co napisałeś, chyba, że skasujesz tamten wpis.
0
@kamilop Równie dobrze mógłbyś zapytać czy serio daję Putina obok Hitlera. Też dzieli ich przepaść w dokonaniach. Piszę o radykalizmie a nie mordowaniu, przecież to co robi Kaczyński, to realizacja wizji kompletnego szaleńca i są w niej elementy brutalne np. zakaz aborcji, traktowanie kobiet jak inkubatory i jeszcze parę innych elementów
0
@lucas/catalan To nie jest porównanie czynów zbrodniczych, tylko zwrócenie uwagi na to co robi się większym i mniejszym dyktatorom i autokratom na starość.
Żeby zrozumieć, że porównuję dokonania Kaczyńskiego do Hitlera, to naprawdę trzeba mieć deficyty w mózgu
0
@Kurkmen Ale dokonałeś odkrycia, naprawdę Kaczyński nie terroryzuje Europy i świata? Jeśli nie czytasz całości wpisu, to nie odpowiadaj, bo potem wyjaśniasz coś, co jest oczywiste i dla mnie i dla każdego kto myśli
0
@Kurkmen Za dużo Cię rekomenduję, zaczynam się martwić o siebie : )
0
W zeszłym wieku Hitler, teraz Putin i obecnie w Polsce Kaczyński. Mają jeden wspólny mianownik. Wraz z wiekiem coś się stało z ich mózgownicami i strasznie się radykalizują.
Do Adolfa nie trafiały pod koniec życia żadne głosy rozsądku, a każda kolejna decyzja była bardziej nieprzemyślana niż poprzednia. Doszło do tego, że jego członkowie jego świty nawet nie śmieli mu sugerować niczego rozsądnego.
Putin przez wiele lat nie przekraczał pewnych granic, aż mu się odmieniło przed kilkoma latami i widać wyraźnie, że jest na "misji". Spodziewam się, że może zaskoczyć jeszcze gorszymi pomysłami niż to co mamy obecnie.
A nasz Napoleon z Żoliborza, w miarę racjonalny w 2005 roku z małymi odchyłami, tonowany przez brata, totalnie odleciał obecnie i zrobił z Polski zakałę Europy, zamieniając ją w skansen myśli komunistyczno-pseudoprawicowej z elementami fałszywej religijności i szczania na prawo i pewnie w swojej głowie wydaje mu się to racjonalne.
Niektórym ludziom wiek nie służy, a pseudoidee takich dyktatorków wcześniej czy później zostają ośmieszone
0
@buszmen A wąchałeś go?
11
Ani odrobinę nie niepokoi mnie sytuacja międzynarodowa. Wiem, że w razie czego obronimy się Dzwonem Zygmunta na Wawelu
0
Miał być dziś kolejny orkan w Poznaniu, a tu w sumie spokój. To po co takiej nadziei narobili człowiekowi?
1
@Bocheno1 Bądź pro-choice, niech chłopak sam wybierze.
Serdeczne gratulacje!!!
9
Trochę to czasu zajęło, a konkretnie kilka sezonów, ale kibic Barcy może mieć czystą frajdę z oglądania tego co widzi. Pojawiło się sporo elementów widowiskowych, nieschematyczne rozegrania, gole padające po niespodziewanych zagraniach i strzelane przez zawodników, po których się tego nie spodziewamy. Są gole po kontrach, główkach, klepkach, strzałach z dystansu.
Oczywiście chaos defensywny dopełnia obrazu wesołego miasteczka w Barcelonie i gwarantuje dodatkowe, niepożądane emocje, ale może z czasem i tu Xavi posprząta.
Gdy zaczynałem kibicować Barcy, kierowałem się stylem gry a niekoniecznie wynikami. Dziś mamy pewien kryzys, z perspektywą na wyjście z niego, ale przynajmniej styl coraz dłuższymi fragmentami nawiązuje do tego co mnie zauroczyło.
Na miarodajne oceny przyjdzie jeszcze czas, ale tak jak jest, jest bardzo pokrzepiająco dla nas, kibiców Barcy.
3
@FC1899Barca Nie przejmuj się beznadziejnymi wpisami. Takiego gracza możemy w Polsce nie mieć przez następne stulecie. Celebrujmy wielkiego Roberta, wrzucaj statystyki. Tylko trole ględzą, kibice świętują i uśmiechają się od ucha do ucha widząc takie statystyki. Gerd Muller pojawił się w polu widzenia, a Lewy może tego dokonać
21
Czy chodzi tu o to, że zaledwie fragmenty ich ciał dotarły na trening? Tak tylko głośno myślę.
Dzień dobry pani redaktor.
12
@pax Wydaje się, że to co napisałeś jest takie oczywiste, ale jednak niektórzy mają swoje swojsze oczywistości
4
No trudno, patriotyzm lokalny silniejszy - pora przełączyć na mecz Lecha
17
Trzeba oddać Benzemie, że 18 goli i 9 asyst na tym etapie sezonu to wybitny wynik. Gra jak profesor
1
@JohnA Nie jestem przedstawicielem lewicy - ile mogę to prostować? Ale jako osoba pośrodku powiem, że mnie gale jakichkolwiek pajaców nie interesują
13
Dzisiaj z wielkiej trójki PSG Messi najlepszy. Bardzo dobre zawody w kreacji, w zasadzie, gdy tylko znalazł się ktokolwiek do poklepania z pierwszej piłki, Messi pokazywał swoje największe atuty. Minus - na takie klepki nie znajdowało się wielu chętnych.
Mbappe mecz absolutnie katastrofalny pod względem skuteczności. Dziś byłby w stanie zawalić chyba wszystkie wyobrażalne sytuacje.
Neymar po kontuzji z wieloma niedokładnościami, głowa w trybie Ney z Barcy, nogi w trybie plaża Copacabana lub impreza u siostry. Gol przedni, świetne niedoszłe asysty ale w wielu fragmentach brak precyzji i pogubienie w akcjach. Usprawiedliwieniem jest przerwa spowodowana kontuzją, może się rozhula z czasem.
14
Mecz kuriozum PSG. Kapitalna postawa w fazie kreowania sytuacji, każdy z wielkich powinien mieć po golu i asyście na koncie, ale wykończenie tragiczne w najprostszych sytuacjach.
Dla odmiany fatalna postawa obronna Paryżan, Nątki wchodzą w tę defensywę jak w masełko.
3:3 najlepiej oddawałoby przebieg meczu, ale skoro gwiazdy strzelają pustakami ...
1
@arasz1819 To wirus Koemanvid-2021. Ale ponoć szczepionki są na etapie finalizacji. Powinni zdążyć przed kolejną falą w klubie
1
@jordus100 Dlaczego? Te orkany mogą być skutkiem zmian w prądach oceanicznych i zmian temperatur ich wód. Właśnie zmiany przepływu wód, zmiany struktury wód słonych do ciepłych itp. powodują min. gwałtowniejsze zjawiska. A dlaczego piszesz, że nie są, tak z ciekawości zapytam?
4
@Kurkmen W Poznaniu już momentami wiatr potężnie zawiewa. W dodatku z opadami deszczu. Nic nie wiem o szkodach, ale portal epoznan pewnie będzie na bieżąco donosił. A z jakiego regionu piszesz, rozumiem zachód Polski?
4
@patry295 Świetnie się czyta Twoje posty w tym wątku, ale kolegę @Kurkmen też trochę rozumiem. Gdyby zawsze zakładać, że się nie opłaca, to pewnie w przypadku wielu biznesów nikt by ich nie zaczął. Klasyczny przypadek, gdy inwestujesz latami czas i pieniądze, a rentowność przychodzi po długim czasie.
Tu rozumiem, że chodziłoby o proces długoterminowy z wizją.
Przecież nas w co którymś programie ekonomicznym nazywa się wielką montownią, ale nie wykonujemy kroku naprzód. Może idea @Kurkmen ma sens w tym znaczeniu, że czas kończyć szukać wymówek i rozwinąć know-how?
8
Najbardziej przerażające typy broni na świecie od najsłabszej:
3. Bomba wodorowa
2. Bomba nuklearna
1. Ban na La Rambli
0
@ferdas_rawa Będę Cię ignorował w kolejnych dyskusjach, ponieważ te rozmowy nie wnoszą nic konstruktywnego.
0
@ferdas_rawa Eureka mój wpis nie był dowodem! Nareszcie! Ale Ci to zajęło! Ja pier*ole człowieku, ja pier*ole.
Więc z łaski swojej przestań się już nieudolnie dowalać z tymi dowodami naukowymi. Ty jesteś jak schlany wujek, który ma przygotowany jeden dowcip i na siłę chce go gdzieś powiedzieć, ale ciągle wybiera złe momenty.
0
@ferdas_rawa A, czyli nie można stworzyć wątku pobocznego w wątku głównym? Nie wiedziałem, że jest taki zakaz. Będę pamiętał, jeśli jest temat x to rozmawiamy tylko w obszarze zarysowanym przez autora bo Ty tak powiedziałeś.
Muszę unikać wpadania na pomysły. Bron boże nie być dosadnym, nawet gdy coś sobie wyjaśnię z kimś w 2 następnych wpisach. Zapamiętam - teza gładka, miła dla oka, tak, żeby nie pobudzała.
Ale wiesz, ja mogę Twoje wpisy ignorować, jeśli będą tak chaotyczne i złośliwe jak w tym wątku. Moim marzeniem nie jest toczyć z Tobą pogawędki. Przenosisz stwierdzenia z pewnych dyskusji i aplikujesz je do innych w sposób ślepy, wręcz bezrefleksyjny. Dlaczego sądzisz, że miałbyś być dla mnie punktem odniesienia?
Zaraz napiszesz, że nie mogę napisać, że zapach jest ładny bo to nienaukowe. Tak robisz, a to absurd. Sprowadzasz wyjęte z kontekstu zdanie do absurdu i dopasowujesz je wszędzie gdzie chcesz, bezrefleksyjnie. Stąd mój sceptycyzm wobec Ciebie. Napisałem - dogmatyk i to podtrzymuję.
Tak to zrozumiałeś z dowodem osobistym - nic nie poradzę. Napisałem, że to ilustracja, ale nie bezwzględny dowód narodzin na całym świecie. Ale to znowu temat z odcieniami - Ty widzisz tylko jeden.
Oczywiście powinienem dodać, że w polskim dowodzie osobistym. Przecież wszyscy z kontekstu mogli pomyśleć, że mówię o Zimbabwe lub Bhutanie.
Właśnie o tym piszę, irytujące dopiski, nic nie wnoszące do tematu.