24

Ale Mbappe ostatnio co mecz oglądam to robi cholernie duże wrażenie. Facet bierze piłę i robi coś z niczego. Dzisiaj gol to wyłącznie jego sprawka, a przecież wywalczył wapno, więc facet nie dość, że błyszczy, to jeszcze dostarcza konkrety w najbardziej eksponowanych statystykach. Nie mam złudzeń, że Messi w PSG pracuje na ewentualną Złotą Piłkę dla Mbappe i chyba ta świadomość nie do końca Leo smakuje, mimo niewątpliwej sympatii jaką darzy Francuza

2

@vanilla_hajs Nikt przytomny nie oczekuje kosmicznego Messiego sprzed 5 lat. W PSG ma organizować grę i dziś kilka razy świetnie uruchomił kolegów. Inna sprawa co Mbappe czy Ney z podaniami zrobili. A z tak defensywnie grającym Realem, PSG nie tworzyło seryjnie sytuacji, zresztą do gola na 1:0 nawet Mbappe parę razy miał słabe zagrania w dobrych sytuacjach, choć sumarycznie wypadł pozytywnie.

46

Fascynujące jest w zdaniu "Messi nic nie zagrał", że nawet piłki otwierające kolegom szanse na świetne sytuacje jak podanie do Neya (rewelacyjne), gdzie Brazylijczykowi wystarczyło dograć celnie wzdłuż bramki do kolegów, są uznawane za nic.

Takie mam wrażenie, że przerzut ciężaru gry, rozciągnięcie, podanie otwierające korytarz na skrzydle, są dla kibiców nieistotne. No to co niektórzy oglądają w meczu? Same bramki?

0

@mekston To prawda, więc w sumie szkoda, że nie PSG nie osiągnęło większej zaliczki, biorąc pod uwagę ich dominację. rewanż może być osobnym rozdziałem więc to 1:0 może nie wystarczyć

3

To Messi miał był składnikiem decydującym o powodzeniu projektu PSG w LM, ale rzeczywistość jest taka, że PSG to zespół Mbappe. Francuz ma ten element magii, który wzbudza zachwyt.
Dziś Messi nie dość, że specjalnie nie pomógł, mimo paru ciekawych zagrań, to o mało nie został antybohaterem. Zresztą zobaczymy, czy ten nie strzelony karny nie zaważy w dwumeczu. W każdym razie okładki gazet juto będzie zdobił zjawiskowo uzdolniony Mbappe i słusznie.

1

@esem91 Tak, o tym mówię, podać powinien od razu, a potem jak już schrzanił, było za późno.

2

Na razie po 45 minutach meczu PSG - Real wiem z La Rambli, że czas Messiego już minął. Niedawno równie pewne było, że Barca walczy o mistrza po remisie Realu.
Czekamy na 2 połowę, nie zdziwię się jeśli okaże się ko 23.00, ze Messi jest w primie.

0

I to samo egoistyczne zachowanie Mbappe, które przyniosło gola w prowincjonalnej lidze (szukanie gola, zamiast podania do lepiej ustawionego Messiego) w meczu z Realem przyniosło zmarnowaną szansę na gola. Coś egoistyczny ten nasz Francuzik.

3

@Danger204 @Barca1922 To była zagadka logiczna - odpowiedź brzmi: bo mecz się jeszcze nie zaczął

0

A dlaczego Messi nie gra?

11

Z okazji Walentynek
Taką myśl przemycę
Jedni wolą grzeczne dziewczynki
Inni ladacznice

3

@HighestInTheRoom Jeśli nowotwór to też najpotężniejszy, najsilniejszy, najmocarniejszy, naj, naj, naj,..... Taka to skala człowieka

5

Polska - piękny kraj, pięknych ludzi

Z wielką radością informujemy, że nagrodę Klubów "Gazety Polskiej" za rok 2021 otrzymał minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek. Taki jest werdykt zdecydowanej większości naszych klubowiczów. Prof. Przemysław Czarnek jest autorytetem, gwarantem tego, że sprawy szkolnictwa w Polsce idą w dobrym kierunku - podają Kluby "Gazety Polskiej" w oficjalnym komunikacie.

- Coroczna nagroda Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej" to najważniejsza ze
wszystkich nagród przyznawanych przez nasze środowisko osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Polski. To nagroda od członków prawie 500 klubów, czytelników i sympatyków Strefy Wolnego Słowa


0

@Aqualitek Nie, napisałeś, że skoki to jedna wielka loteria, a to nie jest prawda. Dobrze zrozumiałem Twój wpis, który jest bezsensu.

W kolejnym wpisie poruszasz inny temat i sugerujesz, że nie zrozumiałem tego drugiego wpisu, mimo, że go jeszcze nie było. Stwierdzenie, ze dopóki wszyscy nie będą mieli jednakowych warunków jest bez sensu, bo nigdy nie będzie takich samych warunków dla wszystkich.

Ale najważniejsze jest to, że i tak zawsze wygra na koniec najlepszy zawodnik, co potwierdza Kobayashi. Ty próbujesz z wyjątków zrobić regułę, podczas gdy z reguły warunki są zbliżone, a z rzadka skrajne. Czyli tzn., że w skrajnych przypadkach mamy loterię.

1

@Kondziubarca Polaków z małej litery? Szybko to popraw bo zaraz prawicowa husaria Cię zje

1

@Sulimo Niedługo Bolesław Chrobry okaże się skośnookim czarnoskórym

3

@Aqualitek Naprawdę? To powiedz Kobayasiemu, że wygrywa w wyniku loterii. Loteria nie generuje losowo tego samego wyniku prawie za każdym razem

5

@Danny Gaucho Keegan 71 lat. Czasami przeraża mnie to, że w przyszłości będziemy odnotowywać, że 70 urodziny obchodzi Messi, który w latach 2006-2024 wygrał to i tamto. Jak ten czas zapierdziela

4

@MesQueUnClub_87Dzięki za przypomnienie o istnieniu tego wieszcza słowa śpiewanego. Dbajmy o skarby

3

@Jakchcesz Nie przesadzasz? 450 minut to lwia część sezonu - można stawiać wiarygodne diagnozy na opiniotwórczej La Rambli.

1

@tbas Tak było, skrzydło, wrzutka na pałę i zero finezji w rozegraniu. W końcu wpadło, ale zastosowaliśmy grę rodem z piłki angielskiej z lat 80-tych czyli kick'n'run. Nie o to chyba chodzi. Wrzutka jako element urozmaicenia ataku, pewnej arytmii to chętnie, ale jako jedyny sposób, którego się używa przez długi fragment meczu - zadziwiające.

60

To podanie piętką Busiego do Dembele na dobieg mnie rozwaliło, Busquets-wizjoner
wyobraził sobie Ousmane, który robi 7,2 na setkę

38

Być może dzisiejszy mecz będzie kubłem wody na głowy tych, którzy zaczęli walczyć o mistrzostwo z Realem po ich remisie.

Sinusoida obowiązuje i z obecnym składem obowiązywać będzie. Barca nie jest na tyle regularna żeby nadrabiać 12 czy 15 punktów. Nie od razu Rzym zbudowano

2

Brawa za walkę do końca, ale od kiedy to sposobem na rozwiązywanie problemów Barcy jest gra wrzutkami na główki, zamiast dobrze rozegranych koronkowych akcji?
Dużo chaosu, dużo gry na aferę, a w końcówce dużo niezwykle schematycznej i niestety łatwo tracone gole, po akcjach rywali, które nie wymagały cudów poświęcenia w defensywie, tylko zwyczajnej koncentracji w nieskomplikowanych sytuacjach.

Mam mieszane uczucia, ale niewątpliwie działo się bardzo dużo.

2

Energia zespołu jest właściwa, brakuje precyzji w rozwiązaniach pod bramką, lub same rozwiązania bywają nie najlepsze. Przy straconej bramce brak mobilności defensorów nie reagujących na przemieszczanie się napastników Espanyolu był karygodny. Nie można dawać się tak ogrywać mając przewagę liczebną i kryć kępy trawy zamiast rywali.

0

Trwaj piękny śnie!!!

0

@tomek8756 Jakiekolwiek niezdrowe odchyły w jakąkolwiek stronę są nieakceptowalne. Ja w ogóle nie wiem skąd biorą się czasem radykalne pomysły by dzieciakom już w przedszkolach ładować cokolwiek o seksualności do głów. Jest czas na wszystko, edukacje seksualną również, ale prowadzoną w odpowiednim wieku i rozsądnie.

6

@pt9 Przypakuj na siłowni, 30 cm w bicepsie nie starczy nawet na kierownicę.

4

Nie rozpędzajmy się, Atletico pogrążone jest w gigantycznym kryzysie, więc nie ma co brać jako punkt odniesienia tego meczu. Nawet tak grające Atleti strzeliło nam 2 bramki, mając szanse na kolejne. Xavi dobrze punktuje ale gra jest mocno niestabilna, co zrozumiałe.
Póki co układać, dobierać, docierać, trenować i ulepszać. Na mistrzostwo przyjdzie jeszcze czas z tym trenerem

9

Z firmowej defensywy Atletico nie pozostało już absolutnie nic

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?