0

@arasz1819 Oj wuja Tulipan szybko mi nie zwietrzeje. Zespół stresu pourazowego jeszcze mnie budzi po nocach : )

1

@Rewolucja123 Krzywa lekko opadła ostatnio, mam nadzieję, że to w ramach spodziewanych fluktuacji przy składzie z młodziakami w pomocy. Gdyby lepsze momenty przeplatał sporadycznymi słabszymi, jak ostatnie 2 mecze, to nie byłoby źle.
Ale jednak liczę na ogień i entuzjazm, jakiego spore przejawy widziałem w zespole od listopada do meczu z Realem. To by mnie uspokoiło.

5

Jakieś tam pole manewru Xavi zyskał, ale nie takie znowu przesadne po transferach. Teraz zobaczymy, jak się zaprezentuje ze swoimi pomysłami nasz treneiro. Będzie zaskakiwał pomysłami czy dreptał w miejscu - oto jest pytanie? Nazwisko nazwiskiem, ale Laporta też musi mieć przekonanie, że Barcę trenuje ktoś z kwalifikacjami, a nie samo nazwisko. Wypadałoby się wykazać przez kolejne 5 miesięcy i pozostawić po sobie dobre wrażenie, no i wzbudzić nieco entuzjazmu i nadziei wśród kibiców.

0

@ViscaDelFritz1983 Ten patos hasełkowy - zupełnie jakby jacyś oprawcy stanęli nad granicą

1

Interes Xaviego i zarządu na kursie kolizyjnym. Usadzenie Dembele na pewno nie sprzyja trenerowi.

1

@daniel32778 Od 2015 nie mamy poprawności politycznej w Polsce i powiedz szczerze - ten zalew buractwa jest lepszy?

0

@Hubsao Ma funkcję szybkiego wybierania w trybie Pegasus

1

@alianta2 Nie mów, Auba tak akcji główką nie wykończy jak de Jong. Inna charakterystyka, dają inne możliwości grania

5

Z ważniejszych wydarzeń wczesnej historii Polski:

711 - misja chrystianizacyjna świętego Czesława
966 - chrzest Polski
1000- zjazd gnieźnieński
1025 - koronacja Bolesława Chrobrego

0

@BARCA1899Messi Mnie bolą oczy od patrzenia na niektóre wpisy

15

Pochettino potwierdza status trenera - nieporozumienia w klubie. Nie wiem, który to już fatalny mecz PSG pod jego wodzą.

Dziś postcovidowy Messi bardzo słabe spotkanie. W skali szkolnej ocena mierna.

0

@kamyk_23 Nawet nie umiałbym czegoś takiego sobie wyobrazić, a co dopiero wcielić w życie!

1

Czyli zyskaliśmy szybkość. Teraz trzeba zwolnić Xaviego oraz zatrudnić kogoś, kto będzie pasował do gry z kontry i szybko przywieźć go z Romy.

1

Od jutra Barcelona będzie miała dwóch najszybszych piłkarzy na świecie.

Na skrzydłach Auby i Traore do finału Ligi Mistrzów

1

@Rhaan W moim porównaniu nie chodziło o piastowane stanowisko i jego prestiż, tylko o naiwność wypierania się w dość oczywistej sytuacji. Inną sprawą jest kwestia orzeczonej winy, a inną kwestia wymagań etycznych przy wyborze takiej zaszczytnej funkcji.

Dla mnie sytuacja jak z naszym papieżem, wszyscy dookoła gwałcili dzieciaki, a biedak nic nie wiedział.

Co do samej burzy medialnej - facet trenował młodzieżowców z repki, Legię, więc jest coś na rzeczy w tym, że robi się wielką dramę poniewczasie

14

- Kochanie, sprawdziłam, że w okresie między lipcem 2019 a listopadem 2021 wykonałeś 711 połączeń do burdelu
- No tak ale chyba nie chcesz powiedzieć, że ja mam coś z tym miejscem wspólnego?
- Masz mnie za idiotkę? To po co tam dzwoniłeś?
- Burdelmama jest moją dobrą przyjaciółką, a z procederem rozpustniczym nie mam nic wspólnego. Nie spałem ani z Angeliną, ani z Giną, ani z Melissą, ani żadną inną dziewczyną
- To o czym rozmawiałeś 711 razy z tą babą?
- Nie pamiętam

Przekładając Czesława Michniewicza na realia życiowe, nie brzmisz Czesio wiarygodnie

5

Czesiek, Czesiek! Wreszcie Lewy się nauczy jak przyjmować piłkę

0

@Nano22 Jak jestem, to podchodzę entuzjastycznie. Oczywiście, musisz oddać mi film do autoryzacji przed premierą. Inaczej ostrzegam przed sankcjami - moje wojska już czekają na granicy : )

PS. Jak wrzucasz, to może późnym wieczorem

3

Kwiz:

Gdzie Czesio Misio ustawi 2 linie defensywy?

1. Na 40 i 20 metrze od bramki?
2. Na 30 i 10 metrze od bramki?
3. Kompaktowo na 30 i 20 metrze od bramki?
4. Kompaktowo na 20 i 10 metrze od bramki?
5. Bardzo kompaktowo na 10 i 5 metrze od bramki?

15

Czesiek, tu nie ma co trenować, tu trzeba dzwonić!

0

A ten Obama Young, to jakiś wnuk byłego prezydenta USA?
Czy jego przybycie wraz Traore oznacza, że Barca zacznie grać z kontry?
Czy nie mieliśmy się nauczyć na innych przykładach, że zawodnicy sprawiający problemy wychowawcze, wcześniej czy później rozwalają zespół?

Jeden zawodnik a tyle pytań pozostaje bez odpowiedzi.

4

Wszystko wskazuje na to, że przyjaciel Fryzjera, który golił polski futbol z uczciwości, zostanie trenerem reprezentacji Polski. Mnie osobiście rozśmiesza oburzenie tym wyborem. Będąc precyzyjniejszym chciałbym się oburzać i chciałbym, żeby się oburzano, ale w Polsce? Kraju moralnych bankrutów? Naprawdę?

50% Polaków głosowało w wyborach prezydenckich na faceta, który łamał prawo bez mrugnięcia oka. Zatem zaliczam ich do ludzi typu Czesiek Michniewicz a nawet gorszych, bo CM od czasu telefonów pracuje na swoje nazwisko. Ci, którzy zignorowali wybory, to kolejni umywający ręce, cześkoetyczni "sprawiedliwi".
Zostaje ostatnia grupa, której jeszcze na przestrzeganiu standardów zależy.

Swoją drogą, razem z Węgrami uchodzimy za pieniaczy, których standardy zachowania i uczciwości odstają od powszechnie przyjętych norm w UE. Dlaczego kogokolwiek dziwi więc, że wybór Cześka Michniewicza na trenera reprezentacji rzekomo łamie jakieś standardy. Nie. Nie łamie. My Polacy sami takie standardy sobie wyznaczyliśmy.

Szorujemy etycznie i moralnie po rynsztoku, więc wybór trenera, który trzymał sztamę z mafioso organizującym proceder korupcyjny, jest wyborem idealnym. Kompatybilnym z naszym sposobem myślenia.
Zamiast rzucać w kogoś kamieniami, lepiej zacząć od spojrzenia na siebie.

10

Federer, Djoković i Nadal- nieprawdopodobne, że trzech tak wybitnych tenorów tenisa urodziło się w jednej epoce. Trudno sonie wyobrazić, że coś podobnego mogłoby się jeszcze kiedyś zdarzyć

24

I co ja czytam? Otóż słowa Freda z MU: Trochę o tym rozmawialiśmy. Cristiano jest oczywiście zły, że nie zakwalifikowali się bezpośrednio na mistrzostwa świata. Cristiano jest kapitanem i wielkim piłkarzem, więc na pewno wie, JAK PRZYGOTOWAĆ swoich kolegów na baraże. Był bardzo zły, ale zamierza ciężko pracować, aby zagrać w mistrzostwach świata.

U nas tyle ględzenia o tym kto zostanie selekcjonerem kadry. A CR7 łączy 4 etaty - piłkarz w klubie, piłkarz w reprezentacji, trener w Portugalii i nie oszukujmy się trener w United. Człowiek orkiestra, unikat, dobroczyńca i motywator.

@arasz1819 tę ostatnią cechę dedykuję Tobie.

46

Ten wiatr się zerwał w Europie po tym jak Traore przebiegł się na 100 metrów w Barcelonie.

7

Wieje przez drzewa. Gdyby się nie przeginały to by nie wiało.

2

@Zoker Podaj mi dane, wg których w Izraelu jest ponad 80% zaszczepionych.

Słuchaj Ty na poziomie zwykłego pytania popełniasz błąd merytoryczny. Podwójną dawką zaczepionych jest 66%.

I właśnie tak najczęściej wygląda wiedza ludzi, którzy ze mną dyskutują. Na poziomie podstawowych danych popełniacie błędy. To jak w takim razie wymagać zdolności wnioskowania gdy sprawy się komplikują?

1

@adasko1998 Żartujesz. Liczba zgonów w Portugalii spadła kilkukrotnie w stosunku do przedniej fali. I tak jest w zdecydowanej większości dobrze wyszczepionych krajów. A nie wiemy jeszcze czy ta liczba bez szczepień nie byłaby jeszcze wyższa niż wcześniej.

Czyli prosta wiedza medyczna - szczepienia pomagają, znalazła zastosowanie.

1

@adasko1998 Problem w tym, że jak nie organizujesz służby zdrowia przez lata, to w czasie pandemii tych strat nie nadrobisz.

Ty tego nie uważasz za ważne, a ja za fundamentalne- skoro mamy dostęp do możliwego skutecznego rozwiązania, to szczepimy się wszyscy, albo nie robimy farsy z wybiórczym podniem specyfiku, bo to nie zadziała.

Proszę bardzo, Portugalia:

Poprzednia fala: średnia 7-dniowa - ok 70 zgonów, potem systematyczny wzrost aż do 290 zgonów.

Obecna fala: średnia 7-dniowa - kilkanaście zgonów i obecnie wzrost do 35-38.

Jakby nie patrzeć jest to przepaść.

Pozdrawiam i dzięki za pogawędkę

0

@lucas/catalan Wpadka Maty ma zerową szkodliwość społeczną, Twoje nieszczepienie wespół z innymi Tobie podobnymi powoduje dziennie kilkaset nadmiarowych zgonów, które są do uniknięcia.

Gdy funkcjonujesz indywidualnie, nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale razem z 45% społeczeństwa robicie fatalną robotę. Czy chcesz czy nie tak jest. Możesz się oszukiwać, że jest inaczej, ale dane pokazują, że szczepionki mają sporą skuteczność

A Mata choćby zjarał całą marychę tego świata, nikomu poza sobą nie zaszkodzi.
Taka mała różnica.

Ja szkodzę? Raczysz żartować

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?