0

@GeneralXavi Nie wiem po co wyjaśniasz mi cokolwiek, skoro każdy Twój wpis w tym wątku uważam za beztreściowy bełkot. Ta rozmowa nie ma treści, sprowadziłeś ją do jatki. Nie napisałeś nic wartościowego

0

@GeneralXavi Ta rozmowa dotyczy pewnych niuansów, a Ty nawet nie zbliżyłeś się do ich zrozumienia. Stąd ten tekst o złomowaniu - częsty u osób, którym albo nie chce się wysilić, albo nie mają potencjału do pogłębionej refleksji.

Typowe u słabych rozmówców jest to, że ktoś po 2 wymianach jest zezłomowany, albo jeszcze lepiej jest faszystą. Dzięki za upiorną stratę czasu.

0

@GeneralXavi Nie odpowiem na pytanie, bo wsadzanie do jednego wora potrzeby biologicznej do sytuacji gdzie wybór zależy od nas jest kompletnie ale to kompletnie bezsensowne.

0

@koksik2700 Nie wiedziałem, że moje spacery do tej pory były tak wybrakowane.
To może masowe wieszanie bombek w lasach, żeby las nie był taki "nieurozmaicony"

0

@Danny Gaucho Chłopie, z Twoich odpowiedzi do mnie i kolegi wynika, że Ty jesteś w stadium najbardziej zaawansowanym. Tu już nic nie pomoże. Ale żeby nie było, że Ty jesteś jakimś strasznym wyjątkiem. Większość społeczeństw została sformatowana . No właśnie, jak się nie gnije w telefonie w poczekalni, to może rozsadzić czaszkę człowiekowi. Trzeba gnić - nie ma wyboru

0

@koksik2700 Co te patologiczne media społecznościowe robią z ludźmi? Nie wiem czy głupsze jest to czy klaskanie lekarzom z balkonów

0

@Danny Gaucho Bardzo merytoryczna odpowiedź - o niczym. Ona pokazuje, oczywiście, absolutną niezdolność do spojrzenia na siebie. Można powiedzieć - ok, wsiąkłem, robię to co inni, bezrefleksyjnie, jestem bezradny, ale tu się pojawia mechanizm obronny. Wyparcie, przecież nie można przyznać, że ktoś organizuje komuś całe życie za pomocą telefonu i Netflixa.

2

@Danny Gaucho Twoje pytanie pokazuje jak skuteczne jest planowanie społeczne. Gdyby Zuckerberg przeczytał Twój wpis wypiłby szampana. Zresztą nie musi, ludziom odebrało rozum w skali masowej.

4

@sopelinho Też to samo powtarzam. Ludzie, którzy mówią o wolności zostali wytresowani do tego by swoje życie sprowadzić do gnicia w ekranie telefonu.
Kiedyś czytałem o Chinczykach czy Koreańzykach, którzy zostali w ten sposób zdegradowani, obecnie w strefie europejskiej jest to samo.

A hitem jest stwierdzenie, że to ich własny wybór. I ono pokazuje co ludzie mają, i czego nie mają w głowach. Kiedyś zastanawiałem się czy uda się większość ludzi zdegradować przez wmówienie, że jedyne czego potrzebują w życiu to ekranu, w którym będą gnić w poszukiwaniu absolutnie "niezbędnych" informacji. Jak widać misja zakończona sukcesem. Paru ludzi wytreswało społeczeństwa - oczywiście społeczeństwa "wolnych" ludzi.

2

@kamyk_23 Uodporniłem się już całkowicie, bardziej rusza mnie jak wielu ludzi tak niewiele rozumie z tego świata, co w połączeniu z ich własnym egoizmem daje rozpaczliwy obraz. A moja skóra jest gruba

2

@Commandement To dodaj ich do rasistów, wrogów nauki, homofobów i mamy obraz grup, których przekaz tutaj jest dominujący. Mnie już nic tutaj nie zdziwi, nasze społeczeństwo generalnie jest kiepsko dysponowane pod względem etycznym czy moralnym

3

@Comfortable_ @tristan87 @Witekk10

Rzenująca jest Wasza ortografia

1

@mate92 Jednak nadmiarowe zgony osiągnęły ok. 160 tysięcy przez niecałe 2 lata. Możesz bagatelizować takie dane, ale ja tego nie rozumiem. Tzn., że musiał się pojawić czynnik, który to spowodował.

1

@ferdas_rawa Ponieważ zalety szczepień przewyższają potencjalne straty. I takie jest założenie świata medycznego. Można przyjmować wiarygodne hipotezy w oparciu o doświadczenia z przeszłości czy zasadę ogólną - więc tu moim zdaniem kompletnie się mylisz. Twoje wpisy nie podważają w sumie tego co ja piszę, tylko de facto to co powszechnie można usłyszeć ze strony świata medycznego. Tzn, że powinienem odrzucić ich argumentację, bo Ciebie ona razi?

Częstym zastrzeżeniem świata medycznego jest, że uczą się ciągle tego wirusa, więc przyjmując Twoje założenie, że nie można zmuszać do szczepień przed ostatecznym zakończeniem badań nad samym covidem, jest abdykacją i zachęceniem do nie stosowania szczepionki, która jest min. wynikiem doświadczeń z przeszłości. Ona nie powstawała od zera.

Liczby spadły bardzo mocno zanim rozprzestrzenił się omicron, więc Twój wpis nie jest wyjaśnieniem.

Nie wiem dlaczego ciągle piszesz o odporności zbiorowej w kontekście, którego nie użyłem. Pisałem o tym, że niesczepieni to zjawisko podważają, a nie że 80% daje tę odporność. Potem wyjaśniłem" z obserwacji (mojej) widzę, że 80% wzwyż daje kilkukrotne zmniejszenie zgonów w stosunku do wcześniejszych fal"
Nic nie pisałem, że 80% gwarantuje odporność zbiorowiskową. Nie będę zarzucał lekarzom, że zachęcali do osiągnięcia odporności stadnej, nawet jeśli ostatecznie się pomylą i jej nie osiągniemy.

A propos badań Oxfordu, w żaden sposób one nie kolidują, z tym, że rok temu należało dążyć do osiągnięcia odporności zbiorowiskowej. Czy polecałeś abdykację z góry? (Moim zdaniem Twój sceptycyzm i skrajny dogmatyzm naukowy jest tu destruktywny, cieszę, się, że środowisko medyczne i naukowe jest bardziej elastyczne)

Podchodzę z dystansem do pojedynczych badań, ponieważ ze względu na dynamiczny rozwój covidu już nie jedne badania okazały się niemiarodajne. Czyli de facto moją ostrożność wywiedzioną z doświadczenia pandemicznego potępiasz a jest to błąd. Takie badania przyjmuję z zastrzeżeniem, że wnioski mogą podlegać zmianom. A nie używam ich do udowadniania tez bo to nieostrożność.
Zbawczą moc amantadyny też już wykazano, a potem obalono.
Nie wykluczone, że eksperci z Oxfordu maja rację.

2

@mate92 Tego nie zrobiły 2 lata. Jeśli masz przeziębienie, bierzesz lek. I nikt nie mówi, zobacz co z tym pomyleńcem zrobiło przeziębienie - przyjmuje specyfiki dla ogłupionych. Po prostu się leczysz po rozchorowaniu.

W przypadku covidu, który zbiera całkiem obfite żniwo, medykament bierzemy starając się zapobiegać chorobie - zapobieganie jest roztropniejsze niż leczenie.
I tu ludzie Twojego pokroju tworzą naprawdę błazeńskie teorie o tak dużej skali pomylenia, że nie ma jak się do tego odnieść. Ty reprezentujesz mowę szaleńca.

Dostałem szczepienie i ok, inni biorą antybiotyki i też ok inni jeszcze inne leki i również ok. Ale duża część społeczeństwa dostała jakiejś umysłowej sraczki z nie wiadomo jakiego powodu i popadła w paranoję. Przecież paranoją jest obudowywać lek niestworzonymi historiami, tylko dlatego, że masz własne obsesje. Paranoiczne podejście do innych leków powodowałoby masową rezygnację z leczenia. Te same firmy produkują tysiące leków, a obsesja wyrosła z nieznanych powodów w przypadku jednego leku - absurd.

1

@ferdas_rawa Jeszcze pewnie długo potrwa badanie samego covidu, więc na opinie świata naukowego należy poczekać, ale to nie zmienia nijak faktu, że w przypadku krajów o wysokim wyszczepieniu liczba zgonów wskutek covidu bardzo znacząco spadła.

Nie wiem dlaczego odmawiasz prawa do własnych obserwacji? Jest wiele zmiennych, ale dane z całą pewnością w żaden sposób nie potwierdzają tez strony antynaukowej o działalności stricte zarobkowej koncernów czy eksperymencie medycznym.

Odporność zbiorowiskowa oznaczać może wyeliminowanie danej choroby zakaźnej lub znaczące ograniczenie jej rozprzestrzeniania. Będę czekał na wnioski ostateczne naukowców, ale to nie znaczy, że można samemu wyciągać pewnych wniosków i dokonywać obserwacji, porównań i oceniać zmiany.
Może to zbieg okoliczności, ale wykresy z krajów o wyszczepieniu 80 % wyniki wykazują duży spadek zgonów. To zbieg okoliczności? Jeśli za 2 lata wyjdą na jaw dane pokazujące, że ten spadek nie ma nic wspólnego ze szczepieniami to odszczekam wszystko, ale jaki czynnik zaistniał w ciągu kilku miesięcy od wysokiej liczby zgonów, że te liczby znacząco spadły?

Można wysunąć jakąś hipotezę? Widzisz różnicę, miedzy odniesieniem się do danych, a wyciąganymi z lasu stwierdzeniami o spisku?

Co do anty i nieszczepów. Nieszczepiony to nie z definicji antyszczep, uznaj mój mocny wpis za tezę publicystyczną, mającą sprowokować do refleksji. Cwaniak odnosił się do nieszczepionego hipokryty, który wytyka jazdę po pijanemu, samemu stwarzając zagrożenie społeczne. Oczywiście osoby z przeciwwskazaniami są z tego grona siła rzeczy wykluczone.


0

@ferdas_rawa Udowadnianie czegoś jednym badaniem z Oxfordu też jest antyanukowe. Już było kilka covidowych badań, następnie weryfikowanych.

A we wpisie głównym jest nieszczep a nie antyszczep. Więc jak to jest z Tobą, czepiasz się o coś co sam wymyśliłeś?

1

@D10S1985 Środowisko naukowe i lekarskie jest zgodne a pojedyncze głosy tego nie zmienią. To głównie nieszczepieni szukają tych pojedynczych głosów żeby wygłaszać swoje niestworzone teorie.

Wiedza naukowa - szczepienia służą zdrowiu, tak było jest i będzie.

Wiedza antynaukowa - na pewno chcą zarobić i odebrać mi wolność więc znajdę lekarza, który głosi coś innego niż naukowcy.

To samo było z ekspertami Szyszki - 99,9% środowiska naukowego mówiło, żeby nie wycinać świerków, a nieuki znalazły kilku oderwanych profesorów, którzy tłukli propagandę za wycinką Puszczy.

0

@D10S1985 Nie mają wyobraźni. Rozum mają, ale nieco zamknięty na szerszą perspektywę.

Szczepienie powszechne zwiększa efekt ochronny w stopniu znaczącym ponieważ każdy obywatel stawia opór wirusowi i nie może swobodnie się namnażać i mutować. W obecnej sytuacji każdy nieszczepiony jest poligonem do nieskrępowanego rozwoju wirusa.

Nie szczepienie nie dotyczy tylko nieszczepionych.

Nie szczepimy się - mamy więcej zajętych miejsc w szpitalu - w rezultacie przenosimy lekarzy z innych oddziałów i blokujemy miejsca chorym na inne dolegliwości. Jako konsekwencja pojawiają się nadmiarowe zgony.

Dodatkowo pojawia się tzw. dług zdrowotny, czyli wstrzymywanie leczenia schorzeń i ich rozwój, który będzie miał swoje żniwo za jakiś czas.
A jeszcze nie wspomniałem o tych, którzy mają powikłania postcovidowe.

Słowem, mogliśmy jako Polacy zrobić dużo więcej, a zrobiliśmy ile zrobiliśmy.

5

Nie wiadomo do jakiego stopnia kontuzje są winą samego Dembele, do jakiego sztabu medycznego i trenerskiego a do jakiego samego organizmu.

Gdy przychodził do Barcy byłem zachwycony, a repertuar jego zagrań wydawał się niewyczerpany.

Niestety, prze kilka lat pobytu w Barcelonie ani nie zrobił postępu, ani nie odcisnął jakościowego piętna na zespole. Facet do zapomnienia, nie ma po kim płakać

2

@BART97 Przerwany w 14 minucie z powodu zamieszek

8

Dziś o 20.45 gra Manchester City a tuz po zakończeniu ich meczu gra Leeds o 21.00.

3

@haryveb944 A ja nigdy nie zrozumiem takich jak Ty. To ma protestować na polu i rzucać w przechodniów pietruszką, jeśli się jacyś trafią?

2

Szef resortu edukacji Przemysław Czarnek podjął decyzję o ograniczeniu liczby godzin nauki języka ojczystego dla mniejszości niemieckiej z 3 do 1 tygodniowo.

Czy to zemsta za wojnę?
Czy dzięki temu i tak niesłychanie Wielka Polska jeszcze napęczniała?

0

@Rust_Cohle Jestem jajorodny i transszczepienny.

0

Czy chłop to chłop a baba to baba w tych czasach? Nie wiem.

11

No to pora kontynuować dzieło zniszczenia w roli trenera. Powtórzyć Atleti, czyli zagrać nieokrzesany mecz. Mogą być nawet 3 bramki stracone, jeśli Traore i spółka zaaplikują rywalom 5.

4

@Sulimo Ale scena na autostradzie też niczego sobie

2

@ferdas_rawa Nic nie da w sensie szczepień nowych osób, ale dla zasady nie chcę by podejście antynaukowe hulało sobie bezkarnie w sferze publicznej. I nie odnoszę szczepień do siebie. Dla mnie temat jest obiektywny, czyli medycyna mówi to to i tamto. Nie może być tak, że Zenek z internetu stawia się na równi z panelem lekarskich profesorów i wydaje mu się, że ma coś do powiedzenia w temacie, na którym się nie zna.

Mówię o granicy 80%-85% ponieważ, jak słusznie zauważyłeś, część osób miałaby przeciwwskazania i ich nie wolno tykać.

Zresztą w Polsce wszystko o czym mówię pozostaje konceptami teoretycznymi. My wybieramy "wolność"

0

@Medium Może jakąś intoksykacją partnerki?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?