6

@AssisMoreira A ty kiedy nauczy się po polski pisać?

5

Ludzie nieco wykazują się naiwnością sądząc, że wielkim problemem dla Rosjan jest brak dostępu do rzetelnej informacji, a taki dostęp pokazałby im prawdziwą twarz Putina.
Fakt jest taki, że Rosjanie wiedzą jaki jest Putin i mimo tego zawsze cieszył się dużym poparciem społecznym. To "mimo tego" nie jest wadą Putina w oczu wielu jego rodaków, to powód by go szanować.

My nie mamy do czynienia z narodem racjonalnych ludzi. A może ich racjonalność obejmuje inne kryteria, które dla nas są niezrozumiałe

11

2 sezon Luisa Enrique - to ostatni okres w klubie kiedy zawodnicy oferowali kibicom widowisko i niezapomniane wrażenia. Tak długo czekaliśmy na zabawę, po kadencjach schyłkowego Lucho, rzemieślnika Valverde, farmera Setiena i nudnego Koemana.
Można przeżyć szok poznawczy - to jak wyjście z mszy wprost do kolejki w wesołym miasteczku.

5

Ostatnie 5 meczów Barcy w lidze:
4-1-0, bramki: 15-5

To, cholera, wygląda imponująco

21

Pedri dziś kilku grajków spakował do walizki i nakleił plakietkę: "zmiana zawodu"

9

Torres wzorowo zaabsorbował obrońcę, który zamiast asekurować bramkarza przy słupku, zajął się Ferranem. W przeciwnym razie gola raczej by nie było.

20

Sprawa Ukraińców, którzy ponoszą gigantyczne straty jest oczywista - przeżywają nieopisany dramat na wielu poziomach.

Mi szkoda jest również tych młodych chłopaczków w armii rosyjskiej bo jaki de facto oni mają wybór? Odmówisz wykonania rozkazu - pewnie kula w łeb. Zechcesz demokracji - kula w łeb. Cokolwiek zechcesz zmienić w Rosji - kula w łeb albo łagry.
Urodzisz się Rosjaninem, to z definicji musisz się pogodzić z tym, że nie dbasz o powodzenie swoje, służysz narodowi i żyjesz wielkością mateczki Rasiji i jej gierojów.

3

Xavi robi profesjonalną robotę i oby ją kontynuował. Pod kątem ewentualnych transferów, z Barcy płynie sygnał, że jest trener z koncepcją, że jest atmosfera, zespół gra atrakcyjną dla oka piłkę, a zawodnicy mogą się tu odbudować. Moim zdaniem Xavi robi wiele by nazwa Barca znów działała na zawodników jak magnes a dwumecz z Napoli pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze by stworzyć konkurencyjny zespół i pewnie to się dostrzega w Europie.

Mamy inny nastrój niż w listopadzie? Na pewno i nie bez powodu

16

Niewypał przejmuje Ligue 1

8

W dobie Internetu lidera asystentów ligi (np. Ligue 1 o nazwisku Messi) nazywa się niewypałem transferowym. To co robią te wypały?

9

Nie dość, że ludzie chodzą zszokowani rachunkami za gaz, to jeszcze Julia nie pozwala o tym zapomnieć w prasówce, zaczynając od:
"W gazie"

1

@Recha_0684 Daj spokój, to pan "stalowy nerwik" Typowi powieka nie drgnie gdy dzieciak zamarza w lesie przy granicy. Twój przekaz jest skazany na klęskę

1

@Colon Popłynąłeś. W każdym razie ta konstrukcja, którą stworzyłeś jest niezwykle karkołomna.

Czyli zakładamy na przykład, że społeczeństwo ludzi wolnych nie tworzy armii, ponieważ nie można im tego narzucić. Po prostu nie chcą, a tłumaczenia nic nie dają.
W wyniku czego zostają najechani i rozgromieni.

W tym przypadku wolność prowadzi do zguby i nie zapewnia bezpieczeństwa. A tzn, że te dwa pojęcia, które poruszyłeś mogą występować w wielu konfiguracjach i współzależnościach, nie koniecznie przynosząc pożądany efekt.

Rozumiem intencje, ale coś chyba Ci nie wyszło.

26

Dostajemy widowiska. Dzięki Xavi

17

Powiem Wam, że dziś i fantastyczna wygrana Barcy mimo, że cieszy, to jakoś mniej. I pączki mimo, że pyszne, to też trudno delektować się nimi beztrosko.
Gdzieś to wszystko jednak odbywa się w cieniu dramatu naszych sąsiadów i dominuje u człowieka zmartwienie na przemian z troską.

1

@GeneralXavi Mnie cieszy oglądanie czystej radości z gry naszych chłopaków. Oni autentycznie świetnie się bawią i w efekcie my razem z nimi przed ekranem.
I o to chodzi

2

Swoją drogą człowiek to ciekawy gatunek, którego przedstawiciele potrafią organizować sobie wzajemne rzezie w imię niejasnych korzyści.

Gdy czyta się historię danych krajów, to non stop mamy rozlew krwi, gwałty i brutalność, czasem tylko po to by piędź ziemi przechodziła z rąk do rąk prze kilka wieków. I takie akty przemocy zastępują konstruktywne działanie, z którego może przecież znacznie lepiej korzystać dana społeczność.

W Europie w miarę to zrozumieliśmy, ale Rosja? Przecież to kraj tak wielkich możliwości, tak ogromnego potencjału. A myślenie w kategorii kawałka ziemi nadal ważniejsze od tego jak się go zagospodaruje. Model watażka plus oligarchowie chyba jest nie do wyrugowania.

0

@Zip Na szczęście Twoja odpowiedź jest arcydziełem literatury. Aż oczopląsów dostałem od bogactwa treści

3

A jeszcze pamiętam gdy kilka lat temu gorącym tematem było ograniczenie wydatków na wojskowość w krajach europejskich. Argumentowano, że w czasach pokoju są ważniejsze sektory warte finansowania. Szczególnie aktywowali się pacyfiści. Pamiętam też gdy absolutnie nie docierały argumenty, że pokój mamy właśnie dlatego, że mnóstwo pieniędzy wydaje się na wojsko, a nie dlatego, że pokój panuje sam z siebie.

Dzisiaj po raz kolejny przekonujemy się, że człowiek jest taką istotą, którą trzeba zastraszać. Przepisami, prawem, więzieniem, mandatami, lufami armat, armią.
Nie ma czegoś takiego jak porządek w życiu publicznym bez prawa, podobnie jak nie ma porządku w relacjach międzynarodowych bez zbrojeń.

Długi okres względnego spokoju w Europie po 2 wojnie światowej mógł nas zmylić. Przypomniała naszej o naturze była Jugosławia w latach 90-tych, teraz przypominają Rosjanie.

10

Teraz popatrzmy ile nas obchodzi(ł) konflikt w Syrii. Nie nasza strefa geograficzna co nas to interesuje? Afganistan - niech sami sobie radzą. Imigranci z tych krajów? Najczęściej spotykamy reakcję żeby spadali na drzewo i chętnie budujemy mury.
A potem jeszcze wiele osób wyśmiewa Ochojską czy organizacje pomocowe.

I mając to wszystko na uwadze, dlaczego Francuzi, Brytyjczycy czy Amerykanie mieliby nie podchodzić do kraju na wschodzie Europy dokładnie jak my do Syryjczyków czy Afgańczyków. Nie ich bajka, nie ich strefa kulturowa, więc po co się nadwerężać?
A że zaatakowany kraj sąsiaduje z Polską?

Nie udawajmy. Wojna nas interesuje tylko dlatego, że dotyczy naszego sąsiada. I nam potencjalnie zagraża. Pokazaliśmy jak podchodzimy do innych konfliktów i pamiętajmy jaki festiwal egoizmu dawało tu na La Rambli wielu użytkowników. I szczególnie tym użytkownikom dałbym radę by przypomnieli sobie własny światopogląd zanim zaczną krytykować Zachód.

4

@Encore Bruno, winszuję asysty. Ty to jednak umiesz się znaleźć w towarzystwie

46

To może nieco szersza perspektywa tragicznego występu Leo Messiego z Realem za whoscored:

Messi - 7.26, 4 kluczowe podania, 5 udanych dryblingów
Lewandowski - 6.44, 0 kluczowych podań, 2 dryblingi
Ronaldo - 6.46, 0 kluczowych podań, 0 dryblingów


0

@kaamil1910 A rzeczywiście, to zmienia kontekst.

1

@william_wallace Sobie też - okazało się, że Polacy kupują populizm i prezenty finansowe. PiS jest makabryczny, a ponad 30% wyborców jest zadowolonych. Trudno taką przeszkodę przeskoczyć opozycji, ponieważ społeczeństwo nie jest racjonalne i pozwala demontować podstawy państwa demokratycznego.

1

@aleksandrowielki Mieszkam wśród tych ludzi, więc moja perspektywa jest dość wiarygodna, dlatego nie ma mowy o propagandzie -błędnie użyłeś tego słowa. A intuicje Zachodu są poniekąd i niestety słuszne.

4

Popatrzcie jakimi niemiarodajnymi rozgrywkami potrafi być LM. Dziś mecz 2 zespołów w kryzysie. Ale to oznacza, że któraś z nich awansuje do 1/4 LM. To oznacza niezłe osiągnięcie. Poza tym, zwycięzca tej rywalizacji może wylosować wygranego meczu Benfica - Ajax, czyli zespołu o znacznie niższym potencjale piłkarskim, niż potęgi typu Liverpool, czy Real.
Dla odmiany, jeden z wielkich czyli PSG lub Real będzie oglądał ćwierćfinały sprzed ekranu TV.

0

@kaamil1910 Bo w wielu meczach wygląda dobrze w tym względzie. Nasz paxiu oceniał tylko ostatnie spotkanie

2

@Kgorecki2500 Czysty populizm naszej prezydenckiej protezy - najpierw musieliby spełnić szereg warunków, jak pozostali kandydaci z przeszłości. Jak kończy się przyjmowanie krajów z ludźmi o pewnych ograniczeniach mentalnych widzimy po Polakach i Węgrach.

3

@GeneralXavi Założenia są słuszne, należy zacząć od podstaw. Nie wiem skąd interpretacja, że powrót na ścieżkę demokracji ma pomóc zmieść Putina?

Jednak ten cały plan to wygląda jak strategia opracowana przez 7-klasistów w podstawówce w przerwie między 2 lekcjami historii. Masz rację, szczęka opada.

10

Torres ma ogromny potencjał, świetnie czuje piłkę i znakomicie się przy niej utrzymuje. Skuteczność powinna przyjść, nie ma powodu by nie zaprezentował jej na poziomie z reprezentacji.
W ostatnim meczu jednym niemal niewidocznym dotknięciem piłki i obrotem ciała tak bajecznie zgubił kryjącego rywala, dodatkowo nadając piłce odpowiedni kierunek do kontynuacji akcji, że mnie zamurowało.
Może jeszcze nie strzela, ale widzę wyraźnie dlaczego Xavi chce mieć go w składzie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?