3

Czesiek zaraz zrobi ze Szkotów Brazylijczyków Europy

1

Ludzie narzekają, ale za chwilę Polacy zagrają Micho-takę

1

@Danny Gaucho I weź to człowieku zrozum

2

Skazywani na pożarcie Włosi do przerwy się trzymają - 0:0

3

Czesiek reprezentuje styl znany już w sztuce - minimalizm

8

Kadra się sypie po 1 treningu z polskim Magathem - Czesiem Michniewiczem

10

Taktyka Szkotów: pobiegnij i omiń 5 obrońców i to działa

7

Na szczęście zdążyłem wziąć prysznic. Nie chciałem oglądać debiutu Cześka jak taki szuszwol.

8

Dobry wieczór Pani Redaktor Julio Cicho. Czy ogląda pani dzisiaj chłopców Cześka w akcji?

0

@Survier No ale przecież to oczywiste, że zmiany następują nieustannie.. Zwracam tylko uwagę, że ostatnio zdają się przyspieszać, a w perspektywie sprawy mogą dodatkowo nabrać rozpędu.
Już nawet dziś spotykam w Poznaniu czarnoskóre dzieci mówiące gładko po polsku. Pewnie są Polakami, a takie obrazki pewnie będą coraz częstsze.
30 lat temu jednak takich sytuacji raczej się nie spotykało w homogenicznym społeczeństwie

3

@Medium No ale czy czasem nie poleciałeś za bardzo stereotypami? Raczej tu mamy do czynienia z typowym procesem dla społeczeństw bogacących się - kobiety emancypują się i myślą o sobie a nie o dzieciach. Tak jest na caluteńkim Zachodzie.
Starsze kobiety mają wdrukowane inne wzory, ale one już nie urodzą dzieci. Młodsze myślą zupełnie inaczej, czasami ich podejście do wielu spraw przeraża mnie. Społeczeństwa zachodnie hołdują wychowywaniu egoistów

1

Za jakiś czas okaże się, że imigracja w Polsce zmieni proporcje Polaków i ludności napływowej nie do poznania. My się zestarzejemy, a nie płodząc potomków w odpowiedniej liczbie skurczymy się liczebnie i obcokrajowcy w sposób naturalny będą stanowić coraz większy procent naszej społeczności, zapełniając luki.

Nawet ten epizod imigracyjny w związku z wojną, pewnie sprawi, że spora część Ukraińców zostanie. A nie znamy przecież przyszłości, w której to spodziewać się można uchodźców klimatycznych. Te epizody imigracyjne są ostatnimi laty bardzo intensywne i coraz częstsze, z różnych powodów.

Za 30, 50, 100 lat pojęcie Polaka nie koniecznie musi oznaczać to samo co teraz.

9

A tu przychodzi Lewy do Barcy i robi 51 goli w pierwszym sezonie bijąc rekord Messiego. Jak to legendę klubu? Pewnie pojawiłoby się zaskoczenie i mała konsternacja, poza oczywistą radością z wyczynu.

Jednak obstawiam, że realistycznie Lewy skończyłby sezon w okolicach 25 bramek. Nie pytajcie z jakiego wzoru wyszło mi to wyliczenie.

0

Z Lewym wariant gry w powietrzu mógłby być niewiarygodna bronią. Wrzutka z lewej, wrzutka z prawej, kornery z Araujo i Lewym oraz jeszcze Pique. Jeśli Xavi to widzi, to dlaczego nie?
Ciekawym zagadnieniem byłby Lewy w grze pozycyjnej, ale skoro w dominującym systemie Bayernu Lewy się odnajduje, to dlaczego miałby nie odnaleźć się w Barcy?

Jedyne zagrożenie, że okazałoby się, że co innego grać sezon w Bundeslidze, a co innego jednak w znacznie silniejszej i bardzo technicznej Hiszpanii.

0

@Ojciec5tkidzieci Co? A jeśli w nocy grawitacja przestanie działać i odlecę w kosmos w nieskrępowany sposób? Muszę się czegoś trzymać, ewentualnie przywiązać do łóżka. Zostanę prepersem nowego typu

8

Trochę mnie martwi, że gdyby nie grawitacja, użytkownicy La Rambli byliby bezładną masą pojedynczych atomów pokonujących przestrzeń kosmiczną, niezdolną do zamieszczenia wpisów na forum. Na szczęście, skoro te wpisy się pojawiają, mam przekonanie, że istniejecie w integralnej formie, jako ciała w stanie skupienia stałym i stąd zdolność do korespondencji.

0

@Azi Nie było wyjaśnień, ale najwyraźniej po całej akcji, wzięła nogi za pas

1

@Azi Dokładnie w całej wypowiedzi i każdym wpisie w tym wątku. Bawią mnie Twoje wpisy, ponieważ sam chyba nie bardzo rozumiesz jaka jest ich wymowa.
A już robienie z uczonego sieroty, który nie umie pionowo wbić słupka, jest ukoronowaniem Twojej niezrozumiałej podejrzliwości

1

@osa91 Próbuję to koledze wyjaśnić, że precyzyjne obliczenie obwodu Ziemi nie mogło wyjść przypadkiem. Nie ma aż takich przypadków.
Swoją drogą to zabawne obserwować, jaka jest przepaść w poziomie wyobraźni przeciętnego człowieka i geniusza.

2

@Azi Nie przyjmuję Twoich wyjaśnień, dlatego, że mierzysz sprawę swoją maluteńką miarą (żeby nie było, Twoja miara jest tak mała jak moja, czy każdego szarego człowieka).

Zamiast wyjść od genialnego pomiaru i wywnioskować, że musiał wcześniej dokonać celnych założeń, by ich dokonać, próbujesz podważać geniusz tego uczonego.

Słowem odwracasz logikę w sposób niezrozumiały, wręcz bezsensowny. Najlepsze jest to, że wg Ciebie Einstein w ultra skomplikowanych sprawach mógł dokonać założeń, a grecki uczony zrobił wszystko przez przypadek. To się kompletnie nie trzyma kupy.

1

@trolownik Jestem za resocjalizacją, humanitaryzmem, przywracaniem do społeczeństwa, ale kiedy czytasz coś takiego, takie niewyobrażalne bestialstwo, to można przestać wierzyć w cokolwiek.
Chłopak świętuje urodziny, albo szykuje się do świętowania i bez powodu, w wyniku deformacji w czyjejś głowie zostaje wrakiem człowieka. Ręce opadają, dopada bezradność i aż masz ochotę załatwić oprawców na amen.

17

Albert Radomski - zmarł 24-letni chłopak, który został pobity w 2017 roku przez Krzysztofa M, po czym przejechany samochodem przez Martę S. To wszystko wydarzyło się w dniu jego urodzin. Chłopak był nieustannie poddawany rehabilitacji.

Wyroki sądu to: 6 lat więzienia dla Krzysztofa M i 1 rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata dla Marty S, za nie udzielenie pomocy.

Jeszcze przed ogłoszeniem prawomocnego wyroku bliscy Alberta złożyli do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przez Martę S. cięższego przestępstwa. Ich zdaniem kobieta powinna odpowiadać za spowodowanie wypadku i
ucieczkę z miejsca zdarzenia. Postępowanie nadal toczy się w prokuraturze.

2

@Azi Nie wiem jak, ale to na co Tobie nie starcza wyobraźni, dla tego filozofa pewnie było pestką. To w końcu geniusz swoich czasów.

A powiedz mi skąd Einstein mógł wiedzieć to co wiedział, skoro nie podróżował po kosmosie? Możesz mnożyć podobne pytania, a geniusze mają swoje sposoby, wynikające z ich niebywale rozwiniętych zdolności poznawczych.

5

Jeśli pytasz kobiety czy możesz czegoś nie zrobić, a kobieta mówi, że możesz tego nie zrobić, to możesz tego nie zrobić, ale spróbuj tego nie zrobić!

4

@kamyk_23 Ależ to nieprawdopodobna wręcz forteca.

5

@Azi Zakładam, że skoro był tak dociekliwym umysłem, mógł z kimś współpracować. W końcu wyobraź sobie, że ktoś, kto ma pomysł jak obliczyć długość równika w tamtej epoce, może wpaść na pomoc współpracy. Brzmi dla mnie to jak oczywista oczywistość

0

@Messiah10 A dajmy mu. Szczerze mówiąc, jeśli dokonałby tego co tu opisałem, nie zebrał bym chyba szczęki z podłogi.

12

Ok 2 wieki przed narodzinami Chrystusa, Eratostenes z Cyreny, astronom, geograf, matematyk i filozof, zaobserwował Słońce dokładnie nad głową. Pionowy palik nie rzucał cienia.
Tego samego dnia, o tej samej godzinie, podobny palik w oddalonej o 790 kilometrów w kierunku północnym Aleksandrii, rzucał lekki cień, co oznaczało, że Słońce nie znajdowało się tam nad głową obserwatora.
Eratostenes zastosował twierdzenia geometryczne swojego greckiego poprzednika, Euklidesa, i stwierdził, że Ziemia musi być kulą. Co więcej obliczył jej obwód na mniej więcej 40 tys. kilometrów, co odpowiada współczesnej wiedzy dotyczącej równika.

29

Nie zakochujemy się w kobietach, tylko w iluzjach jakie ze sobą niosą.

3

Atenszyn, atenszyn!!! Jutro CR7 zaczyna tegoroczny marsz po Złotą Piłkę. Po zaaplikowaniu hat-tricka Turkom, ponownie dokona tego wyczynu w meczu o awans do MŚ przeciw Włochom.
To osiągnąwszy, Cristiano sięgnie po tytuł króla strzelców MŚ w Katarze.

By zobaczyć ten 9-odcinkowy thriller nie potrzeba mieć konta na Netflixie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?