Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Z karami należy być konsekwentnym a zatem za seks z partnerką po pijaku należy skonfiskować partnerkę
3
@against_modern_football Twoje stwierdzenie, że zaszczepieni zarażają jako przełomowe w naszej dyskusji zniechęca mnie do wymian z Tobą. Nie z braku sympatii, tylko z braku celowości.
3
@ferdas_rawa Skrót myślowy, myślę o nieszczepionych - z obserwacji (mojej) widzę, że 80% wzwyż daje kilkukrotne zmniejszenie zgonów w stosunku do wcześniejszych fal. A nie wiemy czy ostatnia fala nie byłaby wyższa niż poprzednie.
5
@Krtg Nie kolego. Niektóre kraje dobrze wyszczepione, z mądrymi obywatelami i rządzącymi, wychodzą z obostrzeń dzięki temu, że nie reprezentują Twojego mocno zacofanego punktu widzenia.
U nas nie ma problemu - nie mamy z czego wychodzić. Nie ma obostrzeń, a rząd nieudaczników i antynaukowi fanatycy robią sobie co chcą.
Na marginesie, nie wiele rozumiesz z tego co się dziej na świecie i w Polsce i skąd się biorą pewne decyzje. Smutne to, bo reprezentujesz pokaźną część społeczeństwa
2
@Krtg Tak - Ty. Sugerujesz, że segregacja jest zła, po czym nie zgadzasz się sam ze sobą.
3
@Krtg Pijaków należy odsegregować od reszty społeczeństwa na drogach - segregacja często pełni pozytywną rolę
1
@Bocheno1 Oj był, ja do dzisiaj jeszcze nie zakończyłem sesji u psychiatry
5
@Persyfl Moja myśl dotyczyła tego, że zgon pod respiratorem nie jest spektakularny medialnie jak np. sprzątnięcie rodzinki samochodem z przystanku autobusowego, czy rozjechanie dziewczyny autobusem.
Oddychasz, oddychasz i przestajesz - co tu widowiskowego? I dlaczego miałoby poruszyć masową wyobraźnię? A cyferki to tylko cyferki, one nie krwawią.
2
@BlaseR9 Jazda po pijaku przestępstwem? Przecież możesz rozumować jak antyszczepionkowiec - to moja sprawa, moja wolność. Nieszczepiąc się blokujemy szpitale i powodujemy wzrost zgonów, ale tego nie widać tak wyraźnie jak rozpłaszczonego ciała pod samochodem. Pod respiratorem umiera się po cichu.
Nieszczepienie się też jest robione z premedytacją, a wyjaśnienia medyczne się olewa.
2
@ranger3120 Ale Niedzielski ma w tyłku szczepienia, on jest tak antysprawczy, że porównywanie mnie do niego naprawdę nie przystoi. On Polaków nie chroni przed samymi sobą
5
@kamilo0066 Naprawdę? Powiem jak nieszczepieni - nie odbieraj mi wolności, albo jeszcze lepiej - donosiciel : )
11
@Ghotti @kamilo0066 Wasze reakcje są kwintesencją tego o czym piszę - nie widać, to znaczy, że tego nie ma. Panowie, brakuje Wam wyobraźni
18
@gumaz Nie to ja, rzecznik korzystania ze zdobyczy nauki i medycyny
41
W Polsce zarówno z pijakami za kółkiem jak i ludźmi, którzy nie rozumieją idei szczepień sytuacja jest podobna - pokazuje, że niektórych trzeba tresować mandatami, przepadkiem mienia, więzieniem itp. Oba powyższe ciężkie przypadki rozumieją wolność w chory sposób i w żaden sposób nie poczuwają się do odpowiedzialności za innych członków społeczeństwa.
A już hitem jest nieszczep, który jest za odbieraniem pijanemu samochodu. Tu ewidentnie widzimy, że gdy blacha zmiażdży człowieka, to do głowy dociera obraz, który jest często brutalny. Ale gdy na OIOM-ie umiera człowiek pod respiratorem bo 45% rodaków uważa odporność zbiorową za spisek kogoś tam, taki cwaniak nie widzi związku przyczynowo-skutkowego i nie rozumie swojej wielkiej roli w tym dramacie.
Tylko co odebrać nieszczepionej osobie? Rozum?
5
A kierowcy autobusu po alkoholu odbiorą autobus?
5
Ja rozumiem, że 30 minut to za wcześnie, 45 minut to za mało, ale po 84 minutach Lamparda w Evertonie z wynikiem 1:3 można śmiało powiedzieć, że się nie sprawdził jako trener w tym klubie
0
Pamiętajmy, że równie intensywnie zagraliśmy z Realem, po czym kolejne 2 mecze były słabiutkie. Moja obawa dotyczyła tego czy Xavi zjeżdża do bazy, czy jednak mając braki kadrowe i przejąwszy zespół nieprzygotowany do sezonu, nasz Generał będzie przeżywał sinusoidę, jednak jako trener z ideą. Mecz z Atleti wpisuje się w kontekst sinusoidalny. I to jest dobra wiadomość.
Przy ocenach indywidualnych graczy, Busi, Alves, Alba, Pique mogą wyglądać pozornie dobrze lub nawet dobrze, ale taka liczba staruszków ze "Złotej Jesieni" będzie zbiorowo skutkowała brakiem możliwości zagrania 38 intensywnych meczów ligowych. Będzie można wymyślić różne precyzyjne powody załamań w poszczególnych meczach, ale problem braku intensywności będzie leżał u podstaw części problemów. A nierzadko te błędy staruszków bywają ewidentne. Z nimi w składzie nie przewiduję poprawy gry defensywnej. Inna sprawa czy Xavi to ekspert od układania defensywy, nawet ze świetnym zestawem graczy.
Nie porównujmy Xaviego do Koemana, to nie fair przyjmować taki słaby punkt odniesienia.
No i czekamy na kolejne spotkanie - skoro przyjąłem założenie sinusoidy, który jej punkt osiągniemy tym razem?
3
Widzę, że CR7 jest intensywnie omawiany w środowisku kibiców Man Utd. Nie to, że kwestionowany całkowicie, ale pojawia się sporo głosów dotyczących tego, że konieczność grania po Ronaldo ogranicza możliwości zespołu, w szczególności Bruno Fernandesa. Nie mówiąc o konieczności zmiany sposobu budowania akcji.
Dochodzi do tego, że Cavani nie może wejść na murawę, bo 2 napastników w danym momencie nie ma sensu, a słabo grającego Ronaldo Cavani nie może zmienić, bo za chwilę zaczną się fochy Portugalczyka.
Ja byłem zdania, że CR7 jako zawodnik, który ma być brakującym elementem układanki Solskjaera by powalczyć o mistrza miał sens. Ale skoro projekt się rozsypał, to jaki sens ma budowanie podwalin Man Utd z takim nieperspektywicznym napastnikiem?
0
@Kurkmen Naprawdę nie wiem co powiedzieć. I skąd to się u Ciebie wzięło? Środowisko domowe, otoczenie w szkole, złe towarzystwo? Przecież tyle agresji wobec różnych zjawisk mieć w sobie to dla mnie kosmos. W moim środowisku byłbyś kosmitą.
0
@GeneralXavi Nie była, ale tylko w przypadku wygibasów z ich strony, czyli przepisywaniu koncesji, rejestracji w innym kraju itp. Chodziło o kilka działań równoczesnych, czyli samego zastraszania stacji możliwą ustawą oraz bezprawnym nieprzedłużaniem koncesji - tam było poważne złamanie prawa.
A poza tym skoro mówisz, że ludzie nie znali tematu - to dlaczego w pewnym momencie TVN poczuło się tak zagrożone, że zaczęło podawać informacje o ataku na ich stację na czarnych paskach?
Protesty dotyczyły szeregu działań uderzających w stację, wystarczy zastraszanie, nawet jeśli nie dojdzie do usunięcia stacji. Jeśli codziennie będzie podchodził do Ciebie dryblas i mówił, że wybije Ci zęby, a Ty będziesz wiedział, że tego nie zrobi, to nie znaczy, że będziesz czuł się komfortowo, a nie zmienia to faktu, że ten dryblas łamie prawo i Cię zastrasza - więc to też trzeba odróżnić.
0
@Kurkmen Tolerancja nie obejmuje akceptacji patologii - szkoda, że rasiści tego nie rozumieją.
Ale brzmisz jak 80% pisowiec (20% zostawiam bo jesteś na pewno wolnościowcem gospodarczym - a to niezła cecha, oraz masz plusa u mnie za elektrownie jądrowe) i dlatego mnie momentami Twoje poglądy przerażają. Może nie Twoje indywidualnie, ale jak zebrać 30% Polaków w Twoim przedziale poglądów to robi się ciekawie.
No chyba nie obraziłeś się za homofoba i rasistę - przecież sam się z tym nie chowasz? Poza tym dla Ciebie zgony w trakcie covidu i na granicy też były bez znaczenia, więc nie szanujesz wartości życia ludzkiego. Nie mijam się z prawdą?
5
@GeneralXavi Jednak zrównujesz obie stacje, a rynsztoku z TVP nie da się z niczym porównać, co zresztą można ilustrować na konkretnych przykładach.
Sam złapałem TVN na przemilczeniu info o zgonach okołoszczepiennych, więc dla mnie jest to mierne źródło informacji. A protesty w sprawie TVN były słuszne bo tu chodziło zupełnie o coś innego i chyba nie trzeba tłumaczyć o co, choć Ty zdaje się nie masz bladego pojęcia.
0
Komentarz usunięty
2
@against_modern_football Jest moje ulubione - terror. Walka o wolność. Co jeszcze? Zbrodnie przeciw ludzkości? Tłumaczenie fanatykom w Twoim stylu nie ma sensu. Już padło moje ulubione stwierdzenie, o zarażaniu przez zaszczepionych - to jest zdanie-wizytówka antynaukowego ciemnogrodu. A skoro po 2,5 przytaczasz ten kompromitujący argument, który nic nie wnosi w sensie globalnego ograniczania pandemii, to szkoda strzępić języka. Głowy zalanej betonem nic nie skruszy.
Porównanie kataru i covidu, jako chorób podlegających szczepieniu - idiotyczne. Jak porównujesz covid do kataru, to chociaż nie rób tego jak zerówkowicz.
6
Bardzo ciekawe jaki będzie przebieg starcia PSG - Real? Paryżanie co prawda zagrali tragicznie w Pucharze, ale o dziwo w lidze pojawił się dawno nie widziany pressing i jakieś elementy bardziej zsynchronizowanej gry. W kontrze zawsze będą niebezpieczni, mając Mbappe, a razem z Messim zawsze mogą stanowić wielkie niebezpieczeństwo dla rywali. Nawet to wielkie City musiało sporo się nagimnastykować by ich ograć na jesień, a nie sądzę, żeby gwiazdy odpuszczały pressing w meczach LM na wiosnę (podejrzewam, że ten pressing z meczu z Lille to były przymiarki)
Real również nie błyszczy. Raczej z kontry nie zagrają z PSG jak z Barcą, tracąc ważny atut, a sami przejmując dominację nad piłką narażą się na kontry. Ciekawe czy Messi okaże się katem Realu po raz kolejny, czy jednak Mbappe z Vinim udowodnią swoją wielką formę z obecnego sezonu.
5
@barcelonaLM Co to znaczy ponad polskimi głowami? Przecież Polacy sami wykluczają się z międzynarodowej społeczności od kliku lat. Gdyby UE sama przestrzegała własnych zasad, Polska powinna wylecieć z UE z hukiem.
I jak niby wojowanie z każdym po kolei włączając USA miałoby motywować kogokolwiek do interesowania się pomyleńcem w oślej ławce?
I tak można się cieszyć, że kraje Zachodu mają tyle cierpliwości do zakompleksionych Azjatów w środku Europy.
4
@against_modern_football Mierni i niedowartościowani ludzie zawsze dopisują wielkie hasła do zwykłych spraw. A taką sprawą jest przejściowa sytuacja z covidem.
Ciekawe przeciwko czemu chce protestować w Polsce ta brać, która pogubiła wszystkie klepki? Przecież nawet nie ma tu obostrzeń. Może walczą o wolność od rozumu?
A już nazywać świadkami korony kogoś, kto przestrzega zwykłych procedur medycznych pokazuje, że mocno ci się pomieszało w tym małym rozumku.
Jak wycierasz nos przy katarze, to jesteś świadkiem kataru? A w szpitalach leżą świadkowie raka? Puk puk
0
@Encore Pewne. Na pewno Betis spuchnie, Bruno
1
Jeszcze trochę działań na rynku transferowym, jeszcze kilka podobnych meczów do tego z Atletico i słowa marazm, pesymizm, stagnacja, brak nadziei na dobre znikną z naszego klubu.
0
Juve w ostatnich 10 meczach w lidze 7 wygranych i 3 remisy. Allegri najzwyczajniej potrzebował czasu żeby poukładać klocki na swoim miejscu. Ostatnia porażka 27 listopada.