Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@LS Mnie? A o czym mowa, bo nic mi nie wiadomo
PS. Biedny Ty
15
I teraz wyobraźmy sobie o ile silniejsza byłaby Barcelona, gdyby mogła liczyć na Ansu przez cały sezon. Jego nieobecność to prawdopodobnie ok 15-20 bramek w sezonie mniej, brak stałego zagrożenia dla rywali i permanentne łatanie dziur na skrzydle półgraczami typu Abde, lub graczami o braku charakterystyki skrzydłowego.
Szkoda.
4
Będziemy czekać. To nie jest tak, że jedynym warunkiem osiągania wyników jest cierpliwość.
Cierpliwość musi połączyć się z umiejętnościami trenerskimi i wtedy dopiero możemy liczyć na pozytywny lub spektakularny efekt.
Cierpliwość w połączeniu z trenerem pozbawionym papierów na swoją robotę, oznacza czas i pieniądze wyrzucone w błoto.
Co do Xaviego, zbyt wiele jeszcze nie wiemy, ale sytuacja w tabeli wygląda obiecująco. Dlatego możemy uznać 2 ostatnie miesiące za względnie udane. Choć nie należy zapominać, że naczelnym celem jest zbudowanie zespołu, który wygląda jak .... zespół, a nie zlepek zawodników z przebłyskami.
0
@Rewolucja123 Dla mnie warsztat nie polega na zmianie systemu z 4-3-3 na inny. Warsztat służy temu, by ten system działał, a tego nie widać zbyt wyraźnie.
Przypomina mi to argument, że Koeman stawia na młodych. Stawiać a wykorzystywać ich zalety, to 2 odrębne historie. I też chodzi o warsztat, czyli nie co wprowadzamy, tylko jak.
1
@Pawel13sz Na razie nie typuję, ponieważ do meczu zostało trochę czasu, a nie wiem jaki będziemy mieli skład na murawie. Poza tym, zobaczymy, czy ostatnie 2 mecze to przypadek, czy zaczyna wychodzić brak warsztatu Xaviego.
1
W ostatnim meczu ligowym rzuciło mi się bardzo, ale to bardzo, w oczy, że Barca niezwykle często wycofywała piłkę z połowy rywala, do obrońców, a potem do Stegena. Nie było odważnej gry do przodu, ani szukania kolegów piłkami prostopadłymi, tylko bezpieczne przeklepywanie piłki do tyłu.
Stąd wizualne wrażenie, że Barcelona nie potrafiła siąść na rywalu, wcisnąć w pole karne, przytłoczyć. Rozwiązania penetrujące defensywę zastępowała często gra na alibi.
Nie wiem czy Xavi tego nie potrafi wyegzekwować, czy może uznał, że nie ma ku temu odpowiednich środków. Zezłomowanie Dembele zabiera zespołowi jedną z możliwości zdobywania przestrzeni. A gdy Ousmane był do dyspozycji, jego rajdy były głównym sposobem atakowania pola karnego. Zarząd i treneiro sami wybili sobie zęby, nie oferując zespołowi nic w zamian.
Przy czym @Rewolucja123 wiem, wiem, 2 punkty na mecz. Już nie musisz tego przypominać.
1
oho, następny Puig w składzie nam się szykuje
1
Z jednej strony można by zarzucić Xaviemu ignorowanie Balde czy Desta kosztem emerytów, ale w końcu Pedri, Gavi czy Nico grają, a to oznacza, że Xavi patrzy na jakość i chyba rzeczywiście jego wybory dyktowane są brakiem lepszego wyboru.
2
@Rewolucja123 Nie wiem czy nasi załapaliby Twoje półprzestrzenie : )
3
Prezes Kulesza wystawia sobie nie najlepsze świadectwo, tak długo zwlekając z wyborem trenera. Wykazuje słabą decyzyjność i już na starcie robi wrażenie ciapciaka a nie faceta z klarowna wizją.
1 krok to zdecydowanie czy bierzemy faceta do 2-meczowej roboty, czy zatrudniamy w perspektywie kolejnego EURO.
2 krok to wybranie jednej z 2 możliwości: albo nasz trener albo zagraniczny. Sporządzenie listy sensownych trenerów nie jest chyba aż takie trudne?
2 krok jest ściśle uzależniony od pierwszego. Żaden poważny spec z zagranicy nie przyjdzie na 2 mecze, od których uzależniona byłaby dalsza przygoda z kadrą.
Z kolei na naszym rynku dostępność różnych wariantów była szersza.
Moim zdaniem w tej konkretnej sytuacji zatrudnianie obcokrajowca byłoby błędem. Przenigdy taki człowiek nie zrobi rozpoznania składu i mocnych stron zespołu w tak krótkim czasie. Paradoksalnie, mniej uzdolnieni polscy trenerzy, lecz ze znajomością naszych realiów będą lepszym wyborem na mecze barażowe. Dla mnie do wyboru najlepsi byliby 2 typowi zadaniowcy, którzy potrafią oddziaływać pozytywnie i krótkoterminowo: Czesiek Michniewicz, albo Jasiu Urban
0
@Survier Jest to mieszanina: błędnych informacji, informacji prawdziwych ale wyrwanych z kontekstu, albo dopasowanych do tezy.
Idealna manipulacja zawiera koktajl kłamstw, półprawd i prawd. Prawda w tym zestawie ma uwiarygodnić kłamstwo. Innym klasycznym zabiegiem jest powoływanie się na profesorów o niepodważalnym wykształceniu i pomijanie faktu, że są nieaprobowani przez środowisko naukowe, głoszą skandaliczne i niepotwierdzone tezy, lub najzwyczajniej chcą zarobić np. na alternatywnych specyfikach, które nie przeszły badań. Jeden z takich "ekspertów" powiedział nawet, że szczepionki są sposobem eliminacji narodu polskiego.
5
@Barca1992 Ależ makabryczny stan niewiedzy i posługiwanie się wybiórczymi stwierdzeniami lekarzy, po to by wałkować tę samą niedorzeczną tezę, odsuwającą od niezaszczepionych odpowiedzialność za wysoką liczbę zgonów i ciężkich zachorowań w tej fali.
Facet powiela te same błędy myślowe, wielokrotnie wyjaśniane, ale bezskutecznie.
A Ty takimi wrzutkami, pokazujesz jakie masz autorytety - pozbawione elementarnej wiedzy. I dalej robisz to samo co wcześniej - jesteś rzecznikiem głupoty i nieodpowiedzialności
1
@Encore Zachęcam do lektury mojego dossier na stronie fcbarca.com. Tam 3 moich idoli jest wymienionych w przypadkowej kolejności. Od każdego z nich mógłby się uczyć sam wiesz kto : )
0
@masq Nie mogę z Tobą dyskutować, bo trolujesz mojego idola. Zastępczo dostaniesz lajki.
2
Pora iść spać. Dlatego wyciągam dębową ramę, z podłużnymi listwami nabijanymi gwoździami 7-centymetrowej długości, by hartować ciało w trakcie zasłużonego nocnego wypoczynku. Jako kołdra posłuży mi ołowiana plandeka o wadze 6 kilogramów, równomiernie dociążająca ciało.
12
@stone80 Od Moraty pałka Ci się przegła? O kurcze, ale rzeczy Cię podniecają
0
@adamt1996 Ale coś wiarygodnego musi nam rzucić już w tym sezonie. Żeby nie trzymać kolejnego Koemana na zapas
8
@tomek8756 Wspaniały wybór - wizjoner, mąż stanu, poliglota i wybawiciel. Wybór był oczywisty
3
@Rewolucja123 Dlatego Xavi ma jeszcze 1 mecz szansy
57
Że też człowiek nie urodził się kaszalotem. Bym sobie pływał po oceanach, zajadał większe i pomniejsze ssaki morskie i ryby, tu i ówdzie łyknęłoby się plankton, albo postraszyło rekiny czy rybaków na łajbach tak dla jaj.
A tak to człowiek musi się zastanawiać co Xavi wymyśli na następny mecz, i stresować czy rano seniorita Cicha lub senior Maruszczak nie wrzucą info o kolejnym połamańcu.
Eh
5
@Worny Niestety, nie ujęte na flashscorze, to znaczy, że się nie liczy.
34
Tak przewijam komentarze, zatrzymuję się przy jednym i pytam, co to za czubek napisał te głupoty? A to ja. Aż głupio mi było odpisywać, więc dałem mu czyli sobie spokój
0
@sokot Ja tu widzę lustrzane procesy: wypieranie tego co istnieje i narzucanie tego co nie istnieje - oba mechanizmy, tak powszechne u ludzi, mnie przerażają, bo są objawami fanatyzmu
0
@Jcob_95 Chyba miałeś na myśli bogów, bo religie istnieją. Gorzej z bogami, którym oddają cześć.
0
@sokot Nie rozumiem 2 rzeczy:
Obrażania się na fakty niepodważalne - fochy, zżymanie się na coś czemu nie da się zaprzeczyć. To jest fanatyzm.
Zresztą dla mnie tym samym przypadkiem jest religia. Stworzenie mitologii czyli fikcji, o której twierdzi się, że jest niepodważalna, mimo, że jest niepodważalnym kłamstwem.
1
@Jcob_95 Ale Mbappe nie opuszczał meczów, to jedno. Po drugie Mbappe nie zmienił ani zespołu, ani ligi, czyli środowiska. Jest od kilku lat z Neyem liderem tego zespołu. U Messiego widać w czasie meczów, że nie chce wchodzić w paradę Mbappe i podporządkowuje swoje interesy Francuzowi i szerzej zespołowi. Stąd niezła chemia między obydwoma graczami. I widać, że Leo chętnie szuka Mbappe podaniami, pracując na jego sytuacje bramkowe.
Messi od początku uważa, żeby nie narzucać się ze swoją legendą innym, usuwając się nieco w cień. Trzeba zrozumieć, że Leo uznał, że to on jest gościem, który musi się dostosować do młodego Francuza, a nie na odwrót.
0
@Isso89 To po co go łapiesz? To on ma złapać Ciebie.
2
@Zoker A dobrze, teraz rozumiem, bo porównanie było do Majera, więc ugryzłem to inaczej.
Messi w PSG głównie rozgrywa, więc spodziewać się należy i wymagać dobrych liczb asyst, kluczowych podań oraz podań progresywnych. Messi w pierwszych dwóch kategoriach jest w czołówce ligi. Kluczowe podania - 5 miejsce.
W asystach nie jest w czołówce z bezwzględną liczbą asyst gdyż ze względu na niewiele minut to prawie niemożliwe.
Kto ogląda mecze PSG ten wie ile Messi gra piłek progresywnych i podań rozwijających akcje. Nie da się obronić tezy o słabym Messim. Tak rozumują tylko osoby, które oglądają flashscora.
0
@Encore Leo to team player, który nie narzuca się zespołowi. Bruno, zespół Leo deklasuje ligę i jest na drodze do odzyskania tytułu mistrza. I o to chodzi, a nie zaspokojenie chciwości i oczekiwań braci internetowych krytyków.
2
@Jcob_95 A to statystyk nie liczy się względem meczów i minut tylko zarobków?
Rozumiem intencje kolegi zokera, ale jego informacja nic nie wnosi wartości merytorycznych.
Gdyby tak rozumować, to wybitni gracze musieliby strzelać po 60 goli na sezon i zaliczać po 50 asyst.