Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@A_Gomesinho_21 Nie pouczaj Australijczyków co mają myśleć. To Polacy i Węgrzy są w tej chwili zakałą Unii Europejskiej i musisz wziąć pod uwagę, że zdanie reprezentantów tych krajów może być traktowane z politowaniem
0
Roald Amundsen, pierwszy zdobywca bieguna północnego (1911) rywalizował o palmę pierwszeństwa z Brytyjczykiem Robertem Scottem.
W odniesieniu sukcesu pomogła Norwegowi lepsza logistyka. Amundsen postawił na psy zaprzęgowe, których początkowo było 118, bo wiedział jak szybko mogą się przemieszczać, natomiast Scott przypłynął z kucami jako zwierzętami jucznymi i saniami z napędem silnikowym, psy traktując tylko jako rezerwę. Okazało się, że był to fatalny wybór - silniki Diesla zamarzły już w pierwszych dniach, a kuce wcale nie sprawiły się lepiej, nie wytrzymując arktycznych warunków. Ostatecznie ekipa została sama ze swoimi saniami, które były 3 razy cięższe niż sanie Norwegów.
Amundsen polegał na psach i to w dość brutalny sposób. Kiedy zwierzęta wykonały już swoją pracę, podróżnicy zjadali je.
Norwegowie ubrani byli w stroje z foczych skór, Scott zdecydował się wyposażyć swoich ludzi w brezentowe kombinezony. Te drugie nie utrzymywały ciepła i przesiąkały wilgocią.
Amundsen zdobył biegun 14 grudnia 1911 roku, Scott – z wielkim trudem – dokonał tego dopiero miesiąc później. Scott i jego towarzysze przypłacili błędy w planowaniu ekspedycji życiem.
7
@masq Osoba, która popierała lex TVN, nie ma prawa domagać się szacunku i równego traktowania na twitterze. I basta.
Jak jesteś ograniczonym prawicowcem to trzymaj się tego i nie skamlaj, ze traktują Cię tak jak ty traktujesz innych.
A jak jesteś umiarkowany, czy lewicowy to broń dostępu do mediów dla wszystkich.
Oczywiście to nie oznacza bezkarności, a w przypadku Konfederacji notoryczne przemycanie szkodliwych treści antynaukowych dotyczących szczepień, plus ich inne poglądy szkalujące np.kobiety, czy regularnie szkalujące myślących inaczej, mogły dać bardzo dobrą podstawę do usunięcia.
Nie wiem czy nie mylisz wolności z bezkarnością, bo to ostatnio jest bardzo popularne na naszej stronie
1
@arasz1819 Jeszcze nie, jeszcze parę lat chojrakowania przed 50-tką
2
@DaPidejpi Ale coś na Ciebie znajdziemy
6
Gra Puiga przywodzi na myśl znaną piosenkę Perfectu
Gdy emocje już opadną
Jak po 3 minutach Puig
Gdy nie można mocą żadną
Wycieńczonych ruszyć nóg
Czy w milczeniu licznych haniebnych strat
Zejść z barykady
Czy podobnym być do skały
Jak posąg pychy ze swym selfie stać?
1
Śmieszki sobie z Puiga robicie i ja też. Wszystkim Wam zamknie japy w 2 połowie i mi też!
18
Linares.
Lin - ryba słodkowodna
Ares - grecki bóg wojny
Przegrywamy z krzyżówką ryby słodkowodnej i greckiego boga wojny
1
Puig - klasa światowa, reszta do zmiany
2
@Encore Koniecznie, już w przerwie
0
Rywal od 25 minuty gra na czas. To chyba jakiś rekord
5
@BART97 Ciekawe czy ułaskawi covid?
0
@michal26 Pierwsze, zazdroszczę, że jesteś tak młody : )
Drugie, powszechność szczepienia jest fundamentalnym warunkiem jego skuteczności, więc przyjęcie tych 2 czy 3 dawek przez wszystkich chroni starszą część społeczeństwa wielokrotnie lepiej.
U nas szczepienia nie mają większego sensu. 55% to absurd medyczny. Tak jakbyś położył na dom pół dachu.
Ja się cieszę ze słów Pollarda, ponieważ daje powody do optymizmu. Widzi szanse na ustępowanie covida, bądź przyjęcie łagodniejszych form. Oby się nie mylił
0
@wyrek To wyjaśnij słowo niewykonalne w tym artykule, bo ględzisz na około. Z jakich względów szczepienia są niewykonalne?
0
@michal26 Ta ironia wydaje mi się chybiona.
A po drugie, on chyba pisze o 4 dawce i kolejnych, nieprawdaż? A nie o tym, że pierwsze 3 dawki nie miały sensu w powszechnym ujęciu?
Zresztą gdy widzę jak powszechne szczepienie ograniczyło zgony w krajach Zachodu w porównaniu z azjatycką Polską, to Twoje stwierdzenie, że trzeba było szczepić tylko osoby 60+, wydaje się mocno chybione.
Szurem nikt nie powinien Cię nazywać, bo brak wiedzy to nie szurstwo, tylko niekompetencja. A Ty się wypowiadałeś jako profesor medycyny? A jeśli nie to na kogo się powoływałeś? Bo środowisko naukowe gremialnie zalecało powszechne szczepienie
0
@wyrek Jest przeciwny szczepieniu wszystkich bo jest to niewykonalne. Czego nie rozumiesz w słowie niewykonalne? Tzn., że albo brakuje szczepionek, nie ma możliwości dostarczenia ich, albo brakuje kadry medycznej. Albo jest jeszcze inne słabe miejsce w łańcuszku zasobów.
Poza tym jest przeciwny nie szczepieniu wszystkich, tylko szczepieniu wszystkich czwartą dawką, bo być może nie będzie ona konieczna.
1
@tomek8756 Nie rozumiem komentarza "co za antyszczepionkowiec" z tego pana.
Ten pan stwierdził, że nie ma zasobów by wyszczepić wszystkich, a nie, że jest przeciwny szczepieniu wszystkich.
Co Wy ludziska potraficie za deformacje uczynić z prostej wiadomości, to aż rozum się buntuje.
Jeśli tata powie dziecku: nie naleję ci soczku bo się skończył, to wyciągniesz wniosek, że jest wrogiem dzieci albo soku? Hmm, na to wygląda
8
@Janiama Żeby nie odbierać rywalom nadziei
3
@Encore Bruno, Ty na forum jesteś jak na murawie - na wszystko masz odpowiedź
3
@Encore Bruno z Tobą nie za dobrze się dzieje ostatnio: kopiesz krzywo, gadasz od rzeczy : ) Que pasa?
27
Wreszcie pojawiło się u mnie coś co zostało zabite przez nudnego pragmatyka Valverde i ugruntowane przez Setiena i Koemana - czekam na kolejny mecz Barcy. I nie obchodzi mnie czy to Sevilla czy Granada. Xavi zasiał ziarenko nadziei i entuzjazm zawodników wyzwala u mnie szczere chęci kibicowania im.
Gdzieś człowiek miał ten zapał utajony w sobie, choć od 2, 3 sezonów tego bym u siebie nie podejrzewał. Potrzeba było wyzwalacza. Nie wiem jak to Xaviemu ostatecznie wyjdzie, ale z jego reakcji przy linii i tego jak żyje meczami wnioskuję, że to nie jest zapał na 2 miesiące.
11
Barcelona nareszcie strzeliła gola głową z akcji po dośrodkowaniu bocznego obrońcy. Oby Xavi w dłuższym dystansie zadbał o to żeby lewy i prawy sektor boiska był obsadzony obrońcami z dobrym dośrodkowaniem. Najczęściej wielkie liczące się zespoły posiadają przynajmniej jednego takiego defensora, który precyzyjną piłką robi różnicę na murawie.
Powala wręcz prostota zagrania wrzutka - strzał - gol. I oczywiście nie chodzi o to by stosować ten zabieg zamiast koronkowo tkanych akcji, ale jako element arytmii w atakach. Potrafi być bardzo zaskakujący i dorzucić jeszcze jeden element zaskoczenia defensywy.
Chyba do perfekcji doprowadził to Liverpool z Arnoldem i Robertsonem, którzy w bieżących rozgrywkach notują aż 14 asyst, z całkowitej liczby 39.
W naszym przypadku wrzutka Minguezy to 3 punkty do kolekcji. Oby częściej, ale potrzeba odpowiednich wykonawców i przy planowanych transferach warto pomyśleć nie tylko o napastnikach. Zresztą napastnik o odpowiednim wzroście to warunek lepszego wykorzystania kolegów z dośrodkowaniem i 184 cm Torresa to krok w dobrym kierunku.
14
@Przemek2323 Z takich wyliczeń to wyjdzie, że Twoje wakacje w Gnieźnie to w porównaniu z Lewym są jak wakacje na Saturnie.
1
Komentarz usunięty
0
@Godlo Pocisk może razić odłamkami delikatnie, lekko, poważnie i może zabić. Coś słabo z wyobraźnią u ciebie.
Zresztą nie o to chodziło w tym porównaniu, a nie zrozumiałeś chyba, że przy ponad 80% wyszczepienia mielibyśmy efekt schronu - wyraźne zmniejszenie liczby zgonów, tak jak w krajach Zachodu.
Tzn., że średnio zaszczepiona osoba rzadziej wyląduje w szpitalu. Niestety, wyszczepienie na poziomie 55 % bardzo naraża nawet zaszczepionych.
Co smutne zaczepieni też są zależni od tych drugich, ale jak widać po twoim wpisie, nie rozumiecie prostego mechanizmu działania szczepień i trudno liczyć na ludzi kierujących się przesądami
0
@Odcinkowy Ja w ogóle mam wyobrażenie, że Twoja głowa pozostaje niezmącona, ale myślą.
3
Komentarz usunięty
0
@Odcinkowy Przytocz ten wpis cały a nie fragment wyrwany z kontekstu i to z pamięci. Bo poza złośliwościami z reguły w merytorycznej dyskusji nie masz zbyt wiele do powiedzenia. Może poprosiłem Cię żebyś wymienił te wpadki, bo Twoim nawykiem jest obrażać kogoś albo przypisywać do danej grupy bez uzasadnienia.
Przecież ten wpis o składaniu literek i liczeniu do 10 jest w 100% napisany żeby ubliżać komuś. Czyli ten prymityw znowu z ciebie wylazł.
Typowy odcinkowy - zero treści, uprzedzenia, i obrażanie na deser
0
@tomek8756 @Odcinkowy Przy całym szacunku do Was, ale Wy oceniający coś jako absurdalne czy beznadziejne, nie budzicie mojego zaufania. Tzn. od razu włącza mi się myślenie czy nie jest na odwrót.
0
@Barca1992 Regularnie Twoje wyrwane z kontekstu wpisy konfrontuję z danymi szczepień i zgonami w różnych krajach. To samo tyczy nadmiarowych zgonów. Polska w jakimkolwiek ujęciu wygląda fatalnie na tle cywilizowanego świata.
W moim prywatnym rankingu jesteś siewcą największej głupoty na tej stronie.