Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Borneo Dziękuję niebiosom za takich ludzi jak Ty. Dzięki za te wpisy, dzięki za cierpliwość, dzięki za niesienie kaganka oświaty na ciemnej La Rambli.
3
@michal26 A te 30% i liczba globalna zgonów w kraju jest WINĄ osób niezaszczepionych. Sens szczepień jest przy ich masowości. W Polsce nie spełniamy nawet podstawowego warunku powszechnego zaszczepienia. Stąd zamiast 50, 100, 150 zgonów dziennie nie zaszcepieni załatwili nam ok. 500 dziennie.
Niestety zszokowałeś mnie zdaniem kuriozum (tu prosi się o moje nieulubione słowo, ale za bardzo Cię szanuję): " Szczepienie powinno być raz na cale życie albo przynajmniej raz na kilka lat"
Pociągnijmy to stwierdzenie dalej.
Jak weźmiesz antybiotyk to powinien działać na 10 lat wprzód.
Katar powinien atakować raz na 5 lat.
Obnażyłeś sporą niewiedzę na temat relacji szczepienie i choroba. Szczepionka to nie bateria w telefonie.
0
@7black4 To Ty jeszcze jesteś psychologiem? Po Twoich poradach chyba musi wzrastać wskaźnik samobójstw.
A swoją drogą, te wnioski wyciągane online przez użytkowników La Rambli to kolejna osłona dramatu.
Ty zachowujesz się jak okropnie brzydka kobieta, która mówi, że faceci się nigdy nie uśmiechają. To prawda, nigdy się nie uśmiechają na jej widok.
Rozumiesz to porównanie? Przepraszam za brutalność
3
Z jednej strony to jest utalentowany gracz, z drugiej skoro to taki talent to dlaczego siedzi w City na ławie i dlaczego tyle kosztuje? Moim zdaniem zbyt gruba kasa za tego typu gracza.
0
@7black4 Z cyklu nieuk nieukom:
Ilu jest ekspertów od spraw covida na świecie?
Odpowiedź: jeden. Pan Horban
Popełniasz wszystkie grzechy nieuka. Próbuj dalej.
Jeszcze nie bredziłeś, że dane są sfałszowane. Koledzy już tego próbowali.
Dajesz!
0
@7black4 Wpis z cyklu:
Nieuk nieukom. Bierzcie i czerpcie z mojego źródła (nie)wiedzy.
Wybierania danych z kontekstu, bez uwzględnienia szczegółowych okoliczności ciąg dalszy.
#wiernygłupocie
2
@Kurkmen Podziwiam Twoją nieskończoną determinację by bronić prawa do bycia nieukiem. Wiedza dostępna jest wszędzie, na wyciągnięcie ręki, można przeczytać dowolne portale medyczne, wysłuchać dowolnych profesorów medycyny.
Ale nie. Kurkmen dzielnie wytrze sobie twarz PiSem. Siedzi Kaczor i produkuje taśmociąg kłamstw, a dane wcale nie spływają ze szpitali.
Wygodnie się urządziłeś w swoim zakłamanym świecie. Po co czytać dane o zajętych łózkach, niedrożności służby medycznej wskutek covidu. Przecież to jest niezgodne z dyrdymałami jakie sobie wcisnąłeś do głowy. Jesteś momentami niezwykle ograniczonym człowiekiem. Zastanawia mnie to, że czasem masz niezłe przebłyski, dokonujesz ciekawych spostrzeżeń, ale w tej sprawie, Twoja głupota wybija poza skale.
Najgorsze, że poza bzdurami o pisie czy jakimś bagnie, nie masz za grosz nic merytorycznego do napisania. Nie umiesz ani niczym poprzeć swoich kłamstw, ani obalić faktycznych danych. Robisz to jak Ziutek spod monopolowego i na pewno zdajesz sobie z tego sprawę. Ale dalej idziesz w zaparte.
1
@Kurkmen Nie uciekaj od tematu i odpowiedzialności. Ponad 770 zgonów dzisiaj. Coś przebije się przez te zakute pały kiedyś czy nie?
0
@Cadafaz To jest właśnie różnica, gdy kierowcy nie są roszczeniowi i szanuje się życie.
0
@Ghotti Nie ma co udawać świętych, sam widziałem starowinki przechodzące na czerwonym z perspektywą samochodu, który nadjeżdżał.
Ale to nie usprawiedliwia ucieczek z miejsca wypadku. W powyższych sytuacjach wina kierowców była niepodważalna.
4
@TylkoBarca7273 Ten angielski zawodowy dobrze Ci wróży w pracy na przyszłość.
0
4 świeże wpisy z portalu epoznan.pl
Potrącenie w Swarzędzu, kierowca uciekł. "To około 50-60-letni mężczyzna w ciemnym samochodzie"
O krok od wypadku na jednym z nowych przystanków wiedeńskich. "Kierowca prawie w nas uderzył i jeszcze gestykulował"
Potrącił kobietę z dwójką dzieci na pasach i uciekł. "Wózek się przewrócił, dziecko wypadło na drogę"
"Pędzące auto z impetem uderzyło w kobietę i psa". Kierowca uciekł
Moim zdaniem mamy tu naszą narodową pieniackość w pigułce. To nie przypadek, w innych miejscach niż ulica jest nie lepiej.
2
@skubi99 Masz dzisiaj 750 zgonów i jeszcze obrażasz innych? Taki z ciebie cwaniak? Tak masz totalnie wyje*ane na sprawy dotyczące życia i śmierci naszych Polaków rodaków? Czy można być aż takim cynikiem? Czy Ty się wychowywałeś w budzie z pitbulami?
2
@mokrychlopiec Co za panikarski i populistyczny wpis. Czysty objaw panikarstwa i 500% przesady. Od takich ludzi jak Ty niczego nie idzie się dowiedzieć rzetelnie.
Po ulicach chodzą korowody umartwionych dzieci.
2
@AbelKabel Ja nie wiem jak dotrzeć to tego bęcwałowa. Człowiek jest kompletnie bezradny. To jest tak podstawowa wiedza, szczepienia w praktyce we wszystkich krajów z wyszczepieniem powyżej 80% przepięknie zredukowały zgony i ciężkie przypadki, a ta sama grupa nieuków, dzień w dzień wrzuca te same newsy szukając sensacji.
Przy fatalnych wskazaniach w Polsce. Masz efekt specyfiku, który jest ewidentnie pozytywny. Jednocześnie jakikolwiek przejaw szacunku wobec innego obywatela jest tępiony jako zaraza. Kim są te ludzkie wydmuszki? Kompletnie wyzuci z empatii ludzie.
5
@Persyfl Murem za tym mundurem.
2
@Barca1992 @domin1515 @Kurkmen @JonSnow
Są, są moi ulubieńcy, siewcy bezkarności i aroganckie wyzwolone od wszystkiego, nadęte wszechwiedzące gwiazdy medycyny. Cała parada już się stawiła.
To jest ciekawa historia. Powszechne szczepienie w Portugalii przynosi rewelacyjne efekty, ale jednak rząd w obliczu wzrostu zachorowań w Europie, wprowadza czasowe i punktowe obostrzenia. Odpowiedzialny rząd, sprawujący faktyczna władzę, dba o obywateli.
Jestem przekonany, że żaden odpowiedzialny Portugalczyk z tego powodu nie rozpacza. Jednak dla lubiącego pieniactwo i samowolę azjatyckiego Polaka, to draka. Powód do wszczęcia alarmu. Być może nawet Portugalczyk nie ma nic przeciw, ale polski prawicowiec, miłośnik bigosu i wódy, wie lepiej co Portugalczyk ma myśleć.
A za chwilę, w Polsce mamy kolejne 550 zgonów - jednak srać na to, polski szlachcic szcza na statystyki, życie rodaka nie jest w cenie.
3
Komentarz 14-latki jaki usłyszałem: moja matka non-stop siedzi w telefonie.
Wiele dzieciaków krytykuje się, że uzależnione i gapią się bezrozumnie w telefon, ale tak z drugiej strony ile tych biednych dzieciaków ma w głowie zakodowany obrazek, kiedy ich rodzic jak zombie wgapia się w szkiełko, kompletnie ich ignorując.
I to nie jest rzadka sytuacja. Odpowiedzialność często przegrywa z uzależnieniem.
6
Walczymy w tym sezonie o udział w następnej edycji LM, a jest aż 20 kolejek do końca rozgrywek. Wszystko mamy w swoich rękach (czyli nogach i głowach), a systematyczna praca przy kontynuowanych postępach powinna dać top 4. Jednak poza Realem, Sevillą i Atletico pozostałe zespoły puchną wcześniej czy później i kończą z 62 punktami jak Sociedad w poprzednim sezonie, czy 60 jak Villareal 2 sezony temu.
Jeśli Xavi utrzyma dotychczasowe tempo zdobywania punktów, powinno skończyć się dobrze. A liczę na to, że Xavi okaże się facetem metodycznym i będzie tylko lepiej, nawet jeśli z młodzieżą trafią się wpadki.
26
Poczucie dużego niedosytu po zremisowanym wyjazdowym meczu z wiceliderem to bardzo dobry sygnał. Kontynuować wędrówkę tą ścieżką i będą powody do uśmiechu.
Przebieg meczu przerósł moje oczekiwania sprzed pierwszego gwizdka. Szkoda tego słupka Dembele.
Wieczór na duży plus
1
@Bocheno1 Ja jestem tylko zwierciadłem tego co się dzieje na murawie i w klubie. Ze mną zawsze wszystko było ok
25
Ale taką Barcę chce się oglądać. Jest momentami fajny pressing, jest energia i chęć ciągłego atakowania i jest dominacja. W efekcie Lopetegui przy linii dostaje białej gorączki.
Stare zmory też są, akcja rywali to gol, a z dobrych założeń Xaviego nie wynikają klarowne sytuacje. Jednak sam fakt, że "rama" Barcy jest i trzyma się dobrze niezwykle cieszy.
Oby w 2 połowie utrzymać intensywność i gramy o zwycięstwo.
1
Na czas meczu dodam @VamosRakieta do ignorowanych. Niech ma!
1
@panczo panczo ufam Tobie!
3
@Zoker O kurczę, naprawdę cudeńko malowane!
0
@raben24 Ani jednego użycia, chyba, że sarkastycznie względem kogoś, kto tego używa. Nie wiem dlaczego ludzie nie czują, że xd jest albo obciachowe, albo typowe dla dzieciarni
1
@Khajio Jogurt (dzisiaj gęsty) z majonezem i odpowiednie przyprawy. Z reguły różna mieszanka, w zależności od zapotrzebowań. Ale curry jest zawsze
0
@Zoker No coś Ty, z kalafiorem
1
@masq Na razie zaklinasz rzeczywistość, bo nie wiadomo, w którą stronę wychyli się wahadło trenerskie, ale obyś trafił z tą świetlaną przyszłością
17
Zrobiłem to znowu. Sos czosnkowy do meczu. Sos czosnkowy ściśle wiąże się z tym co piszę po meczach Barcy, a zawsze piszę: "sos czosnkowy uratował wieczór"
Oby nie dzisiejszego wieczora