Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@masq Na razie zaklinasz rzeczywistość, bo nie wiadomo, w którą stronę wychyli się wahadło trenerskie, ale obyś trafił z tą świetlaną przyszłością
17
Zrobiłem to znowu. Sos czosnkowy do meczu. Sos czosnkowy ściśle wiąże się z tym co piszę po meczach Barcy, a zawsze piszę: "sos czosnkowy uratował wieczór"
Oby nie dzisiejszego wieczora
0
@CZaras Celnie opisałeś tych ludzi i na ich tle rzeczywiście łatwo mieć takie przekonanie. Co źle świadczy o nich, nie o mnie.
Sugerujesz, że te wymienione grupy mają jakieś cechy, które powinny budzić szacunek? Bo zamordyści raczej mojego szacunku nie budzą.
Uzasadnij dlaczego mam nieuka nie nazywać nieukiem, rasistę rasistą, zamordystę zamordystą. Powodzenia
2
"Lek z TVN"
To nie jest nagonka na stację, stacja ma lek na covid". Zaszło horrendalne nieporozumienie.
6
@Arkon Mój sąsiad pisowski pracuje w Danii (jak na patriotę przystało) i strasznie ujadał na to, że w tym zgniłym kraju, jakiś plakat z "pedałem" (przepraszam za język, ale on tak mówi) reklamował pewną akcję promocyjną. Czyż to nie jest takie nasze, swojskie?
7
@KrystianR Dlaczego? Jestem Polakiem i to mój kawałek na ziemi, mimo wszystko - tu się czuję swojsko, lubię nasze żarcie, nasz język, nasz folklor, przrodę itp. itd .
Kiedyś sądziłem, że pewne rzeczy w Polsce nie wrócą, że ludzie się zmienili, ale to co się dzieje od 6 lat każe mi myśleć, że pewne ułomności (i to te ciężkie) zawsze będą nawracać. Niestety. Ale przecież nie muszę się bratać z ludźmi, których nie trawię
1
@7black4 Załamujesz mnie człowieku i ta cała Twoja ferajna z La Rambli.
15
@Kgorecki2500 Ale jednak zakompleksieni Polacy nieustannie porównują się do Zachodu, jest on dla nich punktem odniesienia, tupią, pokazują w pieniacki sposób jak są niezależni i wspaniali, a nikogo to pewnie na tym Zachodzie nie obchodzi.
W UE są dwa potężnie zapóźnione społeczeństwa: Węgrzy i Polacy (może jeszcze Bułgarzy i Rumunii) Nie chcę pisać, co od lat mówię o Węgrach. Dziś to samo myślę o Polakach.
Dla mnie Polacy dają wiele powodów do wstydu i nie ukrywam, że wśród tego społeczeństwa mieszka się nie najlepiej. Choć jest też część rodaków z klasą i wysokimi standardami - oni dają nadzieję.
1
@7black4 Niestety nieuk w wielu przypadkach jest odzwierciedleniem stanu faktycznego. Niestety dla Ciebie i niektórych kolegów nie jestem złośliwy, ale opisuję stan faktyczny. Niestety wiele wpisów budzi podejrzenia, że książek używacie jedynie do rozpałki w kominku.
1
@7black4 Co robi nieuk na odpowiedź, że informacji nie można wyrywać z kontekstu? Jeszcze raz pisze to samo. Co zrobi, na kolejną uwagę, że jedna informacja nie jest postawą oceny szczepień? Napisze jeszcze raz to samo.
Czy nieuk analizuje zgony? Nie bo POZIOM WYSZCZEPIENIA W DANYM KRAJU NIE MA ISTOTNEGO WPŁYWU NA TRANSMISJĘ WIRUSA.
Czy nieuk analizuje ciężkie przypadki? Nie, bo POZIOM WYSZCZEPIENIA W DANYM KRAJU NIE MA ISTOTNEGO WPŁYWU NA TRANSMISJĘ WIRUSA.
Czy nieuk zajmuje się skutecznością masowego szczepienia? Nie, bo POZIOM WYSZCZEPIENIA W DANYM KRAJU NIE MA ISTOTNEGO WPŁYWU NA TRANSMISJĘ WIRUSA.
Czy nieuka interesuje jak brak oddzielenia niezaszczepionych wpływa na obciążenie służby zdrowia? Nie, bo POZIOM WYSZCZEPIENIA W DANYM KRAJU NIE MA ISTOTNEGO WPŁYWU NA TRANSMISJĘ WIRUSA.
Nieuk przerabia jedną informację naraz. Na resztę nie starcza rozumu i wyobraźni.
I oczywiście co robi nieuk? Ponieważ inne dane nie pasują mu do teorii, skrzętnie je omija. I napawa się jedną informacją, która sama w sobie, oderwana od kontekstu nie ma znaczenia.
Taśma i pomidory. Tam nie trzeba mieć szerszej perspektywy.
3
@Marik1234 No o tym właśnie trąbię na lewo i prawo. Niedouczone społeczeństwo lekomanów faszeruje się specyfikami na potęgę a ze szczepionki robi kozła ofiarnego. Totalny rozjazd wyobrażeń z rzeczywistością
0
Komentarz usunięty
0
@7black4 I o tym właśnie trąbię na tej stronie nazywając sektę antyszczepionkowców nieukami. Nie rozumieją działania szczepień, nie słuchają wyjaśnień, wynajdują wyrywkowe dane, albo wręcz jeden wykres i co robią? Wyciągają jedyne słuszne, choć de facto skrajnie bzdurne wnioski, które zadowalające mogą być albo dla fanatyków albo dla 6-klasistów, choć nie chciałbym młodziaków obrażać.
Miało być mądrze a dowaliłeś do pieca niewiedzy i niekompetencji. Jak można być tak odpornym na wiedzę i opornym na kompleksowe informacje?
2
@ferdas_rawa Ty nie propagujesz tolerancji tylko bezkarność. Gdy przychodzi do wykazania się tolerancją to na tej stronie wybija szambo ze strony tych zamordystów, które ze mną dyskutują - rasizm, homofobia, mizoginizm i wiele innych.
Jedyne co Was utrzymuje w dyskusji to fakt, że nie rozumiecie podstawowych pojęć z racji nieuctwa. Przyzwoity człowiek już dawno spaliłby się ze wstydu na Waszym miejscu. Ale Wy zmienicie znaczenie pojęć, jak to robią od 6 lat pisiory i wypisujecie te swoje rynsztokowe bzdury.
6
@JimMorrisonFCB Nie zgodzę się, młodzi mają prawo uczyć się na błędach. Niech wróci na warunkach ustalonych przez klub. Chyba, że z analizy wyniknie, że to nieuleczalny przypadek
9
No to czas do śpiulkolotu, jak mawia bądź nie mawia młodzież
5
@Janiama Ale można zrobić stop klatkę w trakcie akcji i ocenić to co się działo sekundę, 2, 3 i 5 przed nią i po niej. I ładnie wyjaśnić. Ja bardzo lubię te screeny z możliwościami wyprowadzenia piłki, bo czasami w czasie meczu aż by człowiek krzyknął żeby zagrać piłkę w dany sposób, a zawodnik wybiera ryzykowne zagranie ze stratą, albo wrzuceniem kolegi na wysokiego konia. Screeny mają znaczenie pomocnicze w stosunku do filmu poglądowego i też są przydatne, mimo oczywistych wad.
3
Remis jutro po dobrym meczu, to byłoby coś. Takie światełko, ale już dość wyraziste i dające szansę odczucia, że sprawy nieźle się mają.
Ja pewne pozytywy dostrzegam, nowe schematy rozegrań budzą dozę optymizmu, postawa wybranych piłkarzy również. To pozwala mieć jakieś nadzieje, że Xavi potrzebuje do swoich celów piłkarzy o określonym profilu i z nimi stopniowo nada zespołowi oczekiwany kształt.
Z drugiej strony te braki koncentracji w defensywie są potworne, gole tracone w przewadze liczebnej, po błędach w polu karnym to horror dla oczu. Nie wiem, czy to skutek uboczny docierania pomysłów taktycznych, czy może zbyt krótki czas na ugruntowanie zachowań w danych sytuacjach.
Szkoda też, że potężne zagrożenia ze strony rywali wynikają z niechlujności w wyprowadzaniu piłki. Często w czasie meczu nasi zawodnicy wybierają karkołomne zagrania, zamiast bardziej oczywistych, nie grożących kontrą. To tym dziwniejsze, że Barca ma techników i z definicji, dla nich pressing rywala nie powinien stanowić nieprzebytej przeszkody.
Będę czekał na poprawianie różnych aspektów gry, a miło byłoby zobaczyć przełom z silnym rywalem. Choć jeśli ktoś powie, że za wcześnie na takie oczekiwania, to też będzie miał rację. Taki remisik czy wymarzona wygrana jutro ładnie podniosłaby morale w teamie
2
@Ojciec5tkidzieci Arsenal w TOP 4 - moje odczucie jest takie, że właściwy klub jest na właściwym miejscu.
3
@skakun95 Nie rozumiesz słowa hipokryzja, więc go nie używaj. Nie rozumiesz idei wolności, to chociaż nie ośmieszaj się publicznie.
3
@sokot To postęp. Użyłeś zwrotu przykro mi. No no, może się jednak odblokujesz w człowieczeństwie. Popatrz, potencja, jest. Obstawiam właściwego konia
3
@sokot Ale czujesz, że powoli nawiązujemy przyjazne relacje?
0
@Kurkmen To ja się tylko podpiszę pod Twoim postem
3
@sokot Ale terapia dotyczy Ciebie. To co opuszczasz klub, czy walczysz o VIPa?
0
@Eoren Dopóki La Rambla tego nie zatwierdzi, nie byłbym tego taki pewien.
5
@skakun95 Wolność mediów tak, wolność do krzywdzenia innych nie. Wolność nie jest wartością bezwzględną i kończy się tam gdzie zaczyna być realizowana kosztem praw innych.
6
@sokot Prawicowcy, konserwatyści, antyszczepionkowcy itp. bardzo chętnie przypisujecie innym kompleksy.
Inni o tych kompleksach nie wiedzą, a Wy ciągle o kompleksach, dumie, wstydzie. Co z Tobą kolego jest nie tak? Co z Wami jest nie tak?
Co ma mój smutek i rozczarowanie spowodowane ignorancją wielu Polaków wspólnego z kompleksami? To nie powód do kompleksów, tylko depresji w jakim koziołkowie-matołkowie żyję.
Tak bronisz prawa do nieuctwa, jakbyś nie zauważył, ze członkostwo w tym klubie nie jest obowiązkowe.
4
@sokot Przyjmowanie szczepionki to wiedza z klasy podstawowej. Nie bycie głąbem, nie oznacza od razu mędrca.
0
@sebasek99 Ale na chorobę, która nie istnieje antyszczepy i nieuki domagają się leczenia. Należy ich leczyć na chorobę widmo, bo płacą składki.
1
@Kgorecki2500 Gowin jak wyzdrowieje