0

@maroon Ok, rozumiem. Co do tej kobiety, wg mojej strategii powinna ona pokazać negatywny test na covid, zrobiony za własne pieniądze, skoro zrezygnowała z darmowych szczepień.
Nie szczepisz się, ok, ale nie obciążaj służby zdrowia ani finansowo, ani zdrowotnie. Jednostkowo zawsze znajdziesz przykłady nadgorliwości, niespójności, nawet absurdów (zaraźliwie powietrze w lesie), ale w swojej masie masowe nieszczepienie w Polsce widać w fatalnych danych.
Ponad 700 zgonów i ta nieustanna beztroska. Mnie to dobija.

0

@maroon Ale co masz na myśli? Jakiej władzy i za co są odpowiedzialni?
Mówisz o tych Chińczykach, czy odpowiedzialnych za zgony w naszym kraju, czy za co?
Wiesz, że ja obwiniam nieszczepionych, jestem na nich wściekły, ale przecież nie żyjemy w czasach linczów publicznych, przynajmniej w Polsce (tzn. nie na ulicach, bo w mediach tak)

1

@jordus100 W pełni zgadzam się, że każde dziecko naturalnie powinno się bawić jak chce. Po co jakiekolwiek limity - dzieci to cudownie naturalne stworzonka i u nich nie ma podtekstów. Więc pozwólmy im dokonywać wyborów.

To z jednej strony, ale z drugiej dziecko jest osadzone w kontekście społecznym więc siłą rzeczy będzie naśladować otoczenie. To nie jest przypadek, że wiele dziewczyn, które jako nastolatki oglądają mecze piłki nożnej np. z tatą, po jakimś czasie kompletnie tym się nie interesuje. I nikt im nie broni się tym interesować, ale jednak coś się zmienia (czyżby pierwiastek kobiecy się odzywał?).

U Julii Rosnowskiej rozwaliła mnie sugestia (link u juliacicha), że jeśli jej dziecko będzie bawić się zabawkami zgodnymi z płcią pod wpływem czyichś uwag, to serce jej pęknie.
Naprawdę to dramat, że chłopiec bawi się samochodem, a dziewczynka ma loczki i bawi się lalką? Dlatego tak ciężkostrawna jest dla mnie ta kobieta

0

@nitey Nie można przeginać w żadną stronę. To, że nasze społeczeństwo jest żałosne, nie oznacza, że trzeba je chłostać. Tu chodzi w końcu o ochronę zdrowia publicznego, a nie o to by się wyżywać na kimś publicznie.

Choć oczywiście przez nieszczepionych płacimy brutalnie wysoki rachunek

1

@Tomo_95 Twój wpis oznacza, że nic, ale to kompletnie nic nie rozumiesz z moich wpisów
Edit: każdy kto poleci Twój wpis kompromituje się

2

Za gazeta.pl

Policjanci na południu Chin prowadzili ulicami ludzi, oskarżonych o naruszenie zasad covidowych, ze związanymi rękoma oraz tabliczkami ze zdjęciem i nazwiskiem - podała w czwartek BBC, porównując to publiczne upokorzenie do seansów nienawiści z czasów rewolucji kulturalnej.

Na nagraniach i zdjęciach widać, że zarówno policjanci, jak i oskarżeni, ubrani są w
medyczne stroje ochronne zakrywające całe ciało i głowę. Podejrzani mają ręce skrępowane z tyłu, a na szyjach plakietki ze zdjęciem i nazwiskiem. Z chodników paradzie przygląda się tłum gapiów.


1

@juliacicha Ten wywiad rzeczywiście rzuca nieco inne światło na poprzednie informacje z przestrzeni publicznej, w końcu sama się do nich odniosła.

Ale jednak zdanie "Moje dziecko na razie faktycznie nie rozumie koncepcji płci. I gdy to się zmieni, być może zmieni się także moje nastawienie do używania jej publicznie. Na razie daję mojemu dziecku przestrzeń, którą może samo określić"
pokazuje jakieś osobliwe odejście do kwestii płciowości. Takie zdanie o kilkulatku - nie rozumie koncepcji płci? Co ona ma w głowie? Osobliwe podejście rodzica.

A to, że po cichu serce jej pęknie jeśli jej dziecko kiedyś rzuci zabawkę w kąt ponieważ ktoś powie, że to dla chłopca/dziewczynki, pokazuje, że jest coś na rzeczy u Twojej imienniczki z tą niechęcią do kategoryzowania płci. Widzę tu sporą nadgorliwość.

Ach te media, oparłem się na artykule znanego portalu, 2 dni temu odkryłem podobne niedomówienia i reinterpretacje przy innym znanym medium telewizyjnym. Widać trzeba być mniej ufnym, ale czasami trudno o weryfikację.
Dzięki za wpis

2

Morata - występy ligowe w ostatnich sezonach:

2021/22 - 1234 minuty * 5 goli/2 asysty (Juve)
2020/21 - 2019 *11/9 (Juve)
2019/2020 - 2105 * 12/2 (Atletico)
2018/2019 - 2032 * 11/1 (Atletico +Chelsea)
2017/18 - 2067 * 11/6 (Chelsea)
2016/17 - 1334 * 15/4 (Real)

No wiem jak się na to zapatrujecie, ale facet grał i w Juve, Atleti, Chelsea, Realu więc doświadczenie ma nieziemskie. Co prawda mimo niezłych liczb, znamienne, że był z klubów wypychany stąd nawet Piechota z Kręcidłą zastanawiali się nad fenomenem nabierania się wielkich klubów na Moratę. A pewnie zatrudniali go ponieważ poniżej pewnego poziomu nie schodzi, jednocześnie pewnego poziomu też nie przeskoczy.

0

@Janiama No już z całą pewnością lepszy jest Morata niż dziura pod bramką. Ale obawiam się, że Torres zszedłby na skrzydło i znowu mielibyśmy brak skrzydłowego, który wygrywałby tam pojedynki.

1

@AbelKabel Nie mam danych. To był dość zdawkowy artykuł.
Może Katarzyn

1

@Remi70 Tu ewidentnie posunęli się za daleko. Zresztą rodzi ci się dziewczynka czy chłopiec i tak się głośno zastanawiam, po jaką cholerę odstawiać takie szopki?
Dzieciak nie mając o niczym pojęcia uczestniczy w jakimś beznadziejnym teatrzyku swoich rodziców.
Tak się zastanawiam czy akceptacja społeczna zatrzymałaby takie osoby jak ta cała Julia. Obawiam się, że to jedno szłoby swoją drogą a drugie osobną.

1

@patry295 Postanowiłem się ustatkować, wychłodzić, zasiać ziarno miłości wśród naszej społeczności...

0

@Janiama W tej sytuacji to oczywiste, że będziemy szukać wśród naszych. Niezwykle ciekawi mnie to kto mógłby podjąć się tej samobójczej misji, bo dużo wskazuje na to, że aby wygrać te 2 mecze, bardziej trzeba motywatora, który porwie szatnię niż metodyka, który działa w dłuższej perspektywie.
Ale jakie nazwiska tu można zaproponować? Czesiek z kontrą? Kto inny, bo nie widzę nikogo poza nim.

1

@Janiama Nie zgadzam się z tak bezwzględną krytyką. Zremisował z Anglią w dobrym stylu i przegrał mecz z nimi na wyjeździe w końcówce. Zremisował z Hiszpanami, z którymi obrywamy zawsze straszliwie. A na wypracowanie stylu zespołu miał bardzo mało czasu.

Jest taki nurt w PZPN, wśród polskich piłkarzy i trenerów, w którym jest jakaś niezrozumiała niechęć do trenerów z zagranicy z definicji. I u Ciebie też to zauważam.

0

@william_wallace Właśnie o to chodzi, dopóki dzieci są dziećmi mają żyć jak dzieci, bo nie są zbiornikami na głupkowate czy skrajne obsesje rodziców. Poza tym podkreśliłeś jedną fundamentalna sprawę, tzn. dziecko musi się czuć częścią jakiejś społeczności, z która się identyfikuje.

0

@barcafan9512 To takie szachy jak kobiety błyskawiczne. Nie ma gry wstępnej

14

Nasi zawodnicy są szczepieni? Mi się wydaje, że ta rtęć ze szczepionek jest tak ciężka, że ich przyciąga do ziemi.

1

@ściah Obawiam się, że w na Zachodzie intensyfikuje się trend, wedle którego postępowanie Julii Rosnowskiej stanowić powinno wzór troski o dziecko. Także pewnie będzie to taki sam powód do jatki światopoglądowej jak usuwać czy nie usuwać ciąży.

Tytułem ciekawostki, mając dokładnie to samo co Ty na myśli kiedyś tu zostałem przemielony żywcem i wielokrotnie wypluty za stwierdzenie, że dziecko (czyli w sumie już dorosły) powinno samo podejmować decyzję o chrzcie, lub przynależności religijnej, ale już po osiągnięciu pełnoletniości.
I jako uzasadnienie miałem na myśli dokładnie to samo co Ty pięknie wyraziłeś w zdaniach:
"Dzieci nie są niczyją własnością. Rodzice mają obowiązek przystosować je do życia, zapewnić bezpieczeństwo i zdrowy rozwój".

I mimo, że co do chrztu jestem pewien swojej opinii w 100%, potrafię zaakceptować opinię, że wychowanie w religii katolickiej nie jest szkodzeniem dziecku.

Tak, śliskie to są sprawy, więc nawet jeśli pani Julia robi takie rzeczy jakie robi, nie znaczy to, że ta postawa nie będzie zyskiwać na popularności. Oby nie, tu stoję po Twojej stronie zdecydowanie

1

@JimMorrisonFCB Ja już dziś od rana miejscami chodziłem tip topami. A ta kostka brukowa to istny koszmar

3

Właśnie zajadam mandarynki prosto z drzewa i podziwiam mgłę za oknem osnuwającą Poznań. Pyszny owoc.

0

@michaelson8 Nie wiem, nie było to opisane, ale wyobrażam sobie np. moje dziecko czy coś w tym stylu

5

@Medium Masz na myśli nicka? A jak tłumaczę ludziom, żeby mnie nie księgowali w danej kategorii to lewak i lewak.
A ja tylko lubię zdrowy rozsądek i działania prospołeczne

10

@MysticCat Wiesz jakie mam poglądy i nie używam tego określenia, ale Ty pewnie pisząc ideologia LGBT masz na myśli to samo co ja myśląc o nadgorliwym podążaniem za absurdalnymi tendencjami ultra wolnościowymi na Zachodzie.
W każdym razie tu się zgadzamy, a takie skrajności są obrzydliwe.

67

Julia Rosnowska, aktorka postanowiła wychowywać swoje dziecko w nurcie neutralności płciowej i postanowiła nie określać płci swojego dziecka.

"To dość naturalna konsekwencja światopoglądu mojego i mojego partnera. Chcę, żeby moje dziecko żyło w społeczeństwie otwartym i tolerancyjnym, w którym będzie czuło wolność ekspresji własnej tożsamości bez strachu o nękanie psychiczne i fizyczne"

Okazuje się, że tej biedaczce i jej zatroskanemu mężowi jest niezwykle trudno, ponieważ nie mamy odpowiednich form gramatycznych. Na szczęście rezolutna Julia publicznie stara się używać form neutralnych.

To jest miejsce gdzie mój rozum wysiada, otwartość się zamyka, a umysł się buntuje.
Otwartość wobec ludzi odmiennych, a robienie z malucha kogoś odmiennego na zapas to kompletnie 2 inne tematy i tej parze rodziców chyba coś mocno uderzyło go głowy.

3

@Kgorecki2500 To jest zbyt łatwe i oczywiste, ale oglądając TVN 24 trzeba być mocno czujnym i sprawdzać czy informacje nie są fragmentaryczne. Wczoraj ładnie ich przyłapałem na materiałach pod tezę.

2

@Batys Ale chodzi Co o to, że już godzina 15? Czy mówisz o etapie sezonu?

0

@7black4 Przemilczanie niewygodnych informacji - to pisze człowiek, który przeczytał w moim wpisie o zgonach po szczepieniach.

Zawsze rozmowa z Tobą zamienia się w takie coś co uskuteczniasz teraz, właśnie tutaj. Prowadzimy beztreściową wymianę na żaden temat z kłamstwem wykazanym przeze mnie od ręki.

Z ludźmi, którzy nie posługują się wiedzą, jak Ty, albo wiedzą wyrwaną z kontekstu, jak Ty, nie da się rozmawiać. Z kłamcami, jak Ty, również.
Ty wykazujesz wszystkie wspomniane fatalne cechy.

Ale jeśli napiszesz coś sensownego, albo poprosisz, żeby ktoś to zrobił za Ciebie chętnie podyskutuję. A tę kolejną beztreściową wymianę o niczym z Tobą już kończę, bo znowu zmarnowałem czas.

0

@7black4 Gdyby Twój kłamliwy wpis był prawdą, nie prostowałbym TVN-u, tak jak Ciebie i innych manipulantów. A jednak to robię. I tego nie podważysz.

Bajkopisarze antyszczepionkowi mają swój świat fantazji wynikający z ograniczeń poznawczych i nazywają ten świat faktami. Stanowisko odmienne od ich faktów ( czyli bajkopisarskich wymysłów) nazywają dyskredytowaniem.
I właśnie dlatego nie jesteś dla mnie wartościowym partnerem do dyskusji. Musiałbyś otrzymać od kogoś korepetycje z podstaw uczciwej dyskusji.
Kolejną rzeczą jest to, że Ty nie umiesz analizować danych całościowo, a to już oznacza dyskwalifikację, bo to oznacza,że pewnego progu nie przeskoczysz.

Tak Cię odbieram i nie napisałeś od jakiegoś czasu nic co kazałoby mi zmienić spojrzenie na Ciebie. A ja bardzo lubię gdy ktoś mi wytrąci argumenty w sposób nie do odparcia. Już kilka razy na tej stronie uznawałem rację rozmówcy.
Chętnie przeczytałbym cokolwiek sensownego od Ciebie, ale na razie nie piszesz nic wartościowego.

7

Dzisiaj obchodzimy już 8 miesięcznicę klęski z Granadą.

5

@Jakchcesz Masz zielonego za szczodrość dla kolegi

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?