Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@PatrychoO Nie tylko TVN tak robi, ale ludzie wykładający nauki Kościoła. To, że tego nie rozumiesz, świadczy o tylko o Twojej znieczulicy. Porównanie do Jezusa jest tutaj symboliczne, i tak oczywiste, że aż wystawiasz sobie odpowiednią laurkę.
0
@Barca1992 Wiem, że odnosisz to w konkretnej sprawie, ale zerknij na totalitarność szerzej.
Kilka korporacji podzieliło sobie ten świat jak torcik i urządziło go wg schematu: żremy te same fast foody, pijemy kawę z plastikowych kubków, siedzimy jak tumany w telefonie,twitterach FB i innych gównianych tik-tokach, oglądamy Netflixa, tłuczemy wiadomości przez messengery itp. itd.
Słowem typowy bezmyślny człowiek został zaprojektowany wg pewnej modły i według tego schematu żyje. Bezmyślnie, nie zadając sobie pytań o to dlaczego tak robi i czy może inaczej.
Mam niejasne podejrzenie, że stawiasz pytanie o wolność z pozycji takiego właśnie zaprojektowanego niewolnika.
2
@kamyk_23 Potwierdzam, to nieśmiertelny klasyk
0
@Kurkmen W reprezentacji ma 12 goli w 22 występach i tam wykazywał się niezłym wykończeniem. Więc bądźmy optymistami w kwestii wykorzystania go jako napastnika. Poza tym, on kończy w lutym 22 lata, więc jeszcze chłopak jest rozwojowy. Oby tylko Xavi nie rzucał go po całym składzie, a będzie nieźle
0
@kamiVeB Oj będzie, ponieważ dodatnie temperatury się szykują, niestety
1
Poznań zasypany śniegiem, który nadszedł z zachodu. Ale nie jest zgniły.
0
@masq Może ze względu na hejtowanie Messiego nie było odpowiedzi. Ale zawsze w sumie lepiej się oszukiwać : )
Ja wstaję rano i udaję, że konserwatyści i prawicowcy mnie kochają. Jakie to miłe poranki
0
@endriuuu2 Wybrałem szacunek i odpowiedzialność za i wobec rodaków. Bycie skrajnym samolubem mnie nie kusi, raczej brzydzi
5
Nie wiem jak do tego doszło, ale nagle, bo stosunkowo niespodziewanie, sprawy w Barcelonie zaczęły przybierać całkiem sympatyczny obrót.
Sprawy składu budzą optymizm, z niebywale wręcz utalentowanym zestawem młodych pomocników.
Dokonujemy zakupu, wydaje się, wartościowego ofensywnego gracza. Te klocki są powoli gromadzone/wymieniane.
Xavi nie wydaje się być nieporozumieniem, a przynajmniej możemy stwierdzić ostrożnie, że w pewnym stopniu rokuje na przyszłość.
Schematy gry przywracają wiarę w dominującą w posiadaniu Barcę i powrót do naszego ulubionego stylu.
Spodziewam się też prostowania finansów przez Laportę i ostateczne pozbycie się ze kadry typów pjaniciopodobnych.
Nie wiem jak koledzy, ale ja w 2022 rok wejdę mocno podbudowany jako kibic Barcelony.
0
@Barca1992 Na cześć @Barca1992 hip hip hurra. Rzecznik wszystkich egoistów, znowu rzuca lep na muchy. Już zaraz w tym gnieździe zaroi się od nieodpowiedzialnych samolubów, wielkich fanów medycyny alternatywnej, mistrzów walki z chorobą za pomocą poddania się.
Ręce do góry wobec pandemii i czekamy ile wytłucze - bohaterscy nic nierobiący konserwatywni, czekający biernie mędrcy.
Wspaniałe są Wasze zloty pod tymi doskonałymi wiadomościami pokazującymi "PRAWDĘ"
1
@tomek8756 Jak zadajesz pytanie człowieku, to nie podawaj błędnej lub niepełnej definicji. Nie jest winna, tylko obwiniana w części lub całkowicie za winę przestępcy. Np. jak ona śmiała się tak ubrać? Sama sobie jest winna, że została zgwałcona.
Co można twierdzić o obwinianiu ofiary za winę napastnika? To chyba oczywiste, ale na portalu gdzie grasują rasiści, za egzekucję czarnoskórego człowieka, bez żadnych podstaw, obwiniano jego samego a nie policjanta, który miał go pod kontrolą.
Więc co tu sądzą konserwatywni bankruci wiemy, ale jest to mocno patologiczne podejście
0
@Vebrol Ewentualnie Brazol załatwiał sprawy slalomami.
2
I oby szukać perełek za takie sumy a nie wykładać ciężkie pieniądze. Oczywiście pełełkowatość tego zawodnika wyjdzie bądź nie, ale niech etap przepłacania w naszym klubie przejdzie do historii. Poza tym tendencja do zakupu Hiszpanów bardzo mi się podoba.
1
@Stanio87 Ale szkoda, że merytorycznie nie umiesz obronić swoich bezsensownych tez.
0
@MessiIniestaRonnie Ty musiałeś powstać z połączenia dwóch plemników
3
@bady48 Pamiętaj, że dyrekcja sportowa, trenerzy i ludzie od skautingu przepalili na fatalne transfery grube miliony w ostatnich kilku latach, więc jeśli miałbym opierać się na zaufaniu do nich, to nie wiem czy ci malkontenci nie mają uzasadnionych wątpliwości. Chyba tak.
Choć sam uważam, że Ferran to ciekawy zakup. Jednak cena tez jest spora.
0
@pt9 Temat jest dopiero badany. Wczoraj jakiś spec mówił, że z obecnymi szczepieniami odporność na omikrona jest nie wyższa niż 40% więc bardzo słabo to wygląda. Coś mówił, że trzecia dawka może zredukować ryzyko zgonu o 75%, ale tam były jakieś warunki co do odpowiedniej charakterystyki szczepionek.
Przy czym to tylko opinia jednego człowieka.
Na razie w Wielkiej Brytanii widać łatwość zarażania, ale nie wzrost zgonów, więc może odmiana jest agresywna w rozprzestrzenianiu się, ale relatywnie łagodna w powodowaniu zgonów.
4
@Stanio87 Właśnie tylko trole piszą, że Messi wygląda słabo w PSG. Messi wygląda dobrze, a na tle drużyny w większości meczów się wyróżnia i jego rola polega na przejęciu odpowiedzialności za rozegranie.
Widziałeś chociaż jeden mecz Leo? Bo porażasz ignorancją jak kolega @Pogba, który mógłby jedynie przeanalizować wiarygodnie czy gacie zakłada się przez głowę czy przez nogi.
Piszesz kolego kompletne bzdury, a rozliczanie tylko przez liczby to niedorzeczność. Oczywiście jeszcze to są tylko gole i asysty, czyli typowy pakiet kibica amatora, nie rozumiejącego roli playmakera.
1
@NicoGonzalez Bankrutom moralnym nie pomoże żadna metodologia. A ta brednia o pomaganiu swojemu otoczeniu to nieudana i desperacka próba zakłamywania prawdy o upadku moralnym większości katolików w Polsce i ich wydmuszkowym sposobie wiary.
To nie jest tak, że to bankructwo wychodzi tylko w przypadku uchodźców. Dowolny temat obnaża powierzchowność wiary katolików i ich przywiązanie do decorum a nie treści płynących z nauczania religijnego
2
@Arkon Tu nie chodzi o wierzenie czy nie, bo w sumie niech każdy sobie robi co chce, ale ta zbieżność wiary z upadkiem moralnym jest nokautująca.
Moje pytanie brzmi - to jak wygląda wychowanie etyczne i duchowe na lekcjach religii?
Katolicyzm w Polsce zatem oferuje chyba wieloletnią maskaradę.
Ci ludzie nie są wierzący. Nie wystarczy zapisać tego w aktach bo wiara to nie deklaracje, ale sposób życia.
1
@amanter Szczepienia fenomenalnie zmniejszyły skalę zgonów w UK, ale jeśli opierać będą się o przypadki zachorowań, to rozgrywki mogą być storpedowane. Omikron rozchodzi się jak świeże bułeczki, niestety
1
@Encore Nawet Bruno by się z nim zakumplował, co?
1
@MESSIah16 Trzecie miejsce w zasięgu jak najbardziej przy obecnej wydajności
14
Ciekawe czy szejkowie wytrzymają nerwowo Pochettino do meczów LM na wiosnę. Ja miałbym problem by Mauricio nie wywalić. Patrzę na niego i widzę twarz Koemana.
PSG momentami jest koszmarne. W każdym razie wyglądają jak piłkarze bezpańscy
3
@MESSIah16 Gra jak profesor od kilku lat. Nie wiem czy jego rozkwitu nie wiązać z odejściem CR7, od kiedy to nie musiał już grać na swojego kolegę
1
@Borneo Ja muszę odpocząć od tych naszych kolegów.
Wyrywkowość, wybiórczość badań pasujących do tezy, strzelanie danymi bez pokrycia, niedorzeczne porównania, brak wiedzy ukryty za złośliwościami, pogarda dla danych, pogarda dla środowiska naukowego, pogarda dla procedur medycznych, jakaś wręcz religijna nabożność wobec przekonania o tym, że myślenie baśniowe to fakty, odwracanie sensu pojęć, odwracanie kota ogonem (nagminnie), nie odnoszenie się do niepasujących danych kompleksowych, posiadanie emocjonalnego stosunku do wirusa (to dopiero kuriozum) i wiele wiele innych zarzutów można sformułować.
Płakać się chce nad stanem niedoedukowania naszych kolegów. Przygnębiający to obraz.
Dzięki za wspólną wędrówkę przez to morze niewiedzy.
1
@ObiwanKenobi Tak, tak Einsteinie, jeśli przy 90% wyszczepieniu, byłyby tak samo liczne zgony, to znaczy, że szczepienia nie działają.
Ja pier**lę, odkrył Amerykę. Tak wtedy szczepienia okazałyby się nieskuteczne. Wreszcie do tego doszedłeś. Co za ciężki człowiek.
Ale nie możemy tego sprawdzić bo w naszym społeczeństwie jest prawie 50% nieuków i ludzi Twojego pokroju, który nie rozumie nawet prostej przenośni o katarze i do tego dziwi się, że na oddział szpitalny nie można wpuścić pacjenta bez testu na covid.
To co nie opierasz się już na marginalnym badaniu Szwedów i zdjęciu starszej pani w masce? Skąd te 70%? Podaj mi te wypowiedzi, które stwierdzają, że udowodniono, ze 70% gwarantuje odporność zbiorową (podpowiem - nie ma takich, a jak są to incydentalne i przez to bez znaczenia)
https://polmed.pl/zdrowie/szczepienia-szansa-na-zbiorowa-odpornosc/
Na początku pandemii koronawirusa ZAKŁADANO (nie udowodniono i mamy też 80% - to mój dopisek), że aby powstało zjawisko odporności zbiorowej odporność poprzez zaszczepienie lub przechorowanie COVID-19 musi uzyskać około 70–80% populacji. Jednak z racji tego, że kolejne warianty koronawirusa, w szczególności dominującego obecnie wariantu delta, są bardziej zakaźne, naukowcy sugerują, że ten odsetek populacji powinien wynosić około 90%.
Ten wirus jest nowy i mutuje, dlatego żaden lekarz niczego nie stwierdza autorytatywnie na 100%. A Ty to omijasz i zachowujesz się jakby nikt nie robił zastrzeżeń. A te zastrzeżenia lekarze robią od początku.
Naukowcy wykazują elastyczność, której Tobie brak. Nie rozumiesz istoty badań naukowych, gdzie występuje teza oraz czasami jest jej obalenie, poprzez nowsze badania. Za to chętnie zachowujesz się jak roszczeniowy bachor - dawać mi tu efekty, ma działać albo kłamiecie
1
@ObiwanKenobi Znowu dostałem pakiet populisty. Dostałeś wszystkie odpowiedzi ale beton trzyma się mocno.
Jedno badanie grupy naukowców, niezweryfikowane, ma być wyrocznią w sprawie covida - kompletnie nie rozumiesz idei wiążących i udowodnionych wyników naukowych. Naukowcy niczego w sprawie covida nie stwierdzają na 100% bo jest to teren nieznany, a to badanie z 43% brzmi jak abstrakcja. Ale jest to deska ratunkowa, dla kogoś kto buja w obłokach i traktuje wiedzę wybiórczo.
To cecha nieuków - jeden link jako dowód ostateczny. Tylko dowód na co? Na własną bezmyślność?
Porównanie kataru do covida nie ma sensu, bo mamy niezłe szczepienia na covid. I całkiem skuteczne przy dużej wyszczepialności. Populistycznie udowadniasz coś przez niedorzeczne analogie.
Czego nie zrozumiałeś w fakcie, że przy 90% społecznie dołożono wszelkich starań by uniknąć pandemii. Obwinianie kogoś byłoby szukaniem kozła ofiarnego. Obecnie niezaszczepieni odpowiadają za ogromną liczbę zgonów, co potwierdza porównanie Polski ze społeczeństwami ludzi inteligentnych i odpowiedzialnych.
Każdy kolejny akapit Twojego wpisu jest głupszy od poprzedniego, ale porównanie sytuacji gdy możemy ograniczyć skutki pandemii, z ustawowym nakazem młodości i piekna, pokazuje jak wielce ograniczonym człowiekiem jesteś.
Nieodpowiedzialnym i zadufanym w sobie.
Doradzę ci to co innemu koledze o podobnym braku wyobraźni i równie miernemu rozmówcy.
Co najwyżej nadajesz się do sortowania pomidorów. Poważne sprawy zostaw ludziom poważnym i dojrzałym. Niestety polski rząd jest pełen ludzi Twojego pokroju - bezradnych, bezwolnych i bezmyślnych
0
@Zoker Życzmy mu spełnienia tych marzeń. Ależ to by było piękne, dla nas kibiców
1
@MarioVeB! I ta porażająca momentami niechlujność. Mnie krew zalewała jak widziałem te jego pseudo zagrania z kilku ostatnich meczów. Gdzie odpowiedzialność, gdzie dawanie przykładu młodej gwardii? Przecież nie może być tak, że to młodzi biorą na siebie odpowiedzialność, a starsi i doświadczeni ciągną wózek wstecz