Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
15
Czy ktokolwiek uwierzył, że stolica Polski to Warszawa? Tak dajecie sobą manipulować? Warszawa - to wirtualne miejsce, które jest w całości hologramem. Byłem tam i przenikałem przez budynki. Jest to miasto widmo, które zostało sfabrykowane by dać Polakom fałszywe poczucie wielkości. Nie dajcie sobą pomiatać - te widokówki, te miejsca w filmach, to wszytko fejki.
Książka "Kłamstwo stolicy" wybitnego stolicoznawcy podaje niepodważalne fakty. trudno ja dostać, nawet autor nie jest całkiem znany, ale jest on wybitnym profesorem, znajomym ekspertów od wlewów witaminowych i innych wybitnych profesorów, którzy leczą raka tarzaniem się w trawie.
2
@ShawnC Ale niektórzy się śmiertelnie boją. Szczepionka najlepiej oddziela odważnych od tchórzliwych. Przecież te brednie to zasłona dymna dla przykrycia ich strachu. Niezłomni.
3
@BART97 Mi Gates przed snem wysyła instrukcje walki z nieszczepionymi na La Rambli. Po angielsku i podziękował mi głosem, który odbieram poprzez metaliczne mikropłytki pływające w mojej krwi. Wspaniały facet, wcześniej żyłem bez kontroli, a teraz nie muszę nad niczym myśleć. Jestem wspaniale zniewolony.
1
@MesQueUnClub96 Oto jest pytanie!
0
@Recha_0684 Wyślą nowy wariant - wspaniale przejrzałeś ten spisek. Szkoda na Ciebie czasu
2
@Tomek54321 Zmarł na raka, ale poniekąd za jego zgon odpowiada covid. Na tym polega niebezpieczeństwo tego wirusa. Gdyby to było takie proste, a już w ogóle obrażanie się, że choroba, która paraliżuje szpitale i działa często natychmiastowo, ma priorytet, to chyba lekka przesada z Twojej strony.
3
@MESSIah16 Niby chcesz dobrze, ale strzelasz jak kowboj takimi ogólnikami, które mają być efektowne, ale jednocześnie nie rozumiesz przyczyn i skutków. Abstrahujesz kompletnie od puszczenia pandemii luzem. Np. nie sprawdzajmy covida, nie róbmy testów. Wtedy taki delikwent trafia na onkologię i masz salę pełną trupów, gdyż tam byłyby pogromy przy obniżonej odporności. Czyli liczba zgonów wystrzeliłaby w górę.
Co z tego, że dopuszczono by innych do leczenia, gdyby narażeni na covid mogli ponosić znacznie większe konsekwencje.
Przyjmując twoje rozumowanie, facet musi trafić pod respirator, ale ordynator MESSIah mówi, że pan musi umrzeć, ale przyjmujemy gościa, który może umrzeć za rok.
Czyli innymi słowy odwracamy priorytety. Od dzisiaj nie jeździmy do wypadków, tylko przyjmujemy tych od raka i innych schorzeń, które można leczyć miesiącami.
Takie rozumowanie rozwala logikę, odwraca ją w sposób absurdalny. Nie rozumiesz systemu lecznictwa, zasad działania.
A zdanie o pozwalaniu starszym by odeszli to już kaganek koszmarnego wstecznictwa. Walczymy o dłuższe życie, jego lepszą jakość, a Ty wrzucasz nasz do ciemnogrodu w 21 wieku, kiedy mamy możliwość tymczasowej czy hybrydowej nauki online
5
@Recha_0684 W społeczeństwach zaszczepionych powyżej 80% populacji efekt jest znakomity. W innych nieco mniejszy ale skutek jest ze wszech miar pozytywny.
Przez takich ludzi jak Ty nie mamy szans na redukcję zgonów i ciężkich powikłań.
Dane z wielu krajów są niepodważalne. Jednak Polak roztropek - jak Ty - wie lepiej. Obraża się, że wirus nie zniknie po szczepieniach. Skoro nie zniknie, to po co ograniczać jego działanie? Co za koszmarna bezmyślność.
Obraził się człowiek na wirusa i weź nie tykaj jego wielkiej mości.
45% społeczeństwa nie szczepi się i jak Ty czeka co się wydarzy. A co się ma wydarzyć? Przecież przy tak żenującym poziomie świadomości i tylu pseudooberwatorach, nie ma szans na obniżenie zachorowań i zgonów w znaczącym stopniu.
3
@CZaras Beznadzieja mnie dopadła, widzisz wyraźnie w jakim żenującym społeczeństwie żyjemy. A jeden z powyższych kolegów wszystko obraca do góry nogami jak rasowy trol kompletnie ignorując ogromną liczbę zgonów, ale za to eksponuje marginalne skutki uboczne.
Brak zrozumienia czym jest odporność zbiorowa jest niewiarygodna. Najgorsze, ze to nie tylko na tym forum, skala nieuctwa jest dość powszechna gdziekolwiek nie przebywam i z kimkolwiek nie rozmawiam. A ci odpowiedzialni są bezradni, niestety
3
@dasouzar11 No nie mogę. Przyznałeś to uczciwie, że na mnie eksperymentujesz. To chociaż za to dam Ci herba. Trudno, nad tym płaczę, ale ktoś nie ściemnia to też jest plus.
6
@ObiwanKenobi Porównani do Barcy jest mylne, bo Barca nie jest obecnie jedną z najlepszych drużyn. Jest przeciętna. Ciężko rozmawia się z osobami, które nawet porównania robią nieuprawnione.
Za dużo emocji jest u Ciebie, nie rozumiesz, że przy 50% wyszczepienia wyciąganie wniosków jest praktycznie niemożliwe? Sens ma tylko zbiorowy, masowy udział w procedurze.
Szczepionki w dobrze zaszczepionych społeczeństwach świetnie zredukowały covid więc się mylisz. Dane bezwzględnie weryfikują to co napisałeś jako nieprawdziwe.
Oczywiście możesz dramatyzować w sprawie skutków ubocznych, które ma każdy lek, ale tak robią ludzie, którzy nie widzą morza korzyści, a dostrzegają mała plamkę skutków ubocznych. A to już jest zaburzenie w zdolności do rzetelnej oceny
4
@michal26 Niemcy słabo wyglądają, spadek jest około 2,5 krotny ale zaszczepionych jest tam relatywnie nie za dużo, czyli ok 72%. Widać każdy procent waży, a im bliżej 90% tym lepiej. Nie ma tu cudów, szczepienia muszą być powszechne jeśli mają zadziałać.
W Polsce spadki jeśli są to niewielkie, tym bardziej mam pretensje do niezaszczepionych. Wystawiają społeczeństwu kosztowny rachunek.
Dla mnie najbardziej szkoda, że rząd jest dupowaty i nieodpowiedzialny. Obywatele mogą sobie gadać, ale jak trzeba zmuszać dla dobra ogółu to trzeba
5
@michal26 Dane są z tego samego wykresu na przestrzeni 2 lat. To znaczy, że metodologia liczenia jest taka sama. Jest tak samo prawidłowa, albo zawiera te same błędy. I według niezmienionego sposobu naliczania mamy radykalną obniżkę zgonów zagranicą.
Tak, ale priorytetem zawsze będzie choroba zakaźna i bezpośrednie zagrożenie życia. Jakkolwiek to brutalne, jeśli jest 1 stadium raka, a po drugiej stronie ktoś umierający na covid, on dostaje miejsce i tlen, bo to sytuacja bezpośredniego zagrożenia życia. Inaczej nie będzie.
Skoro, dane są wydumane - załóżmy tak, to skąd 130 tys. nadmiarowych zgonów?
Nic się nie dzieje. Dane covidowe są sfałszowane? To od czego te zgony.
Nie da się obronić podejścia typu wielka covidowa ściema. Covidowcy leżą na oddziałach, mają priorytet jako bezpośrednio zagrożeni, przekłada się to na pacjentów z innymi dolegliwościami, brakuje miejsc w szpitalach oraz kadry do leczenia i zgony rosną radykalnie - bo wzrost zgonów był potężny.
Dodatkowo ludzie sami z siebie zaniedbują choroby, mimo zachęcania przez lekarzy do przychodzenia z symptomami groźnych chorób
6
@FCB_dimiC Nie martw się o mnie. Nie wiem z czego wywnioskowałeś moje kompleksy, ale widocznie nie umiesz wyciągać wniosków.
@dasouzar11 Nie oglądam TV. Znowu napisałeś głupotę. Mógłbyś skończyć pisać głupoty?
@martool Rząd nie pisze statystyk, one spływają ze szpitali. Nie rozumiesz mechanizmu powstawania danych, więc się nie wypowiadaj
6
@michal26 Nie teraz się mówi. Od początku się mówiło, tylko trzeba słuchać fachowców a nie siebie samego i własnych uprzedzeń.
Nie wiem jakie masz dane, ale nie ufam luźnym stwierdzeniom, jak Twoje, bo przed chwilą prostowałem innego kolegę i jego dane.
Zresztą to nie ma znaczenia czy jest 45% czy 55% bo to zbyt mało by porównywać skuteczność szczepień. Gdyby gdzieś było 82-90% to inna sprawa. Poza tym ludzie w kraju podróżują i się mieszają więc widzę poważny błąd w rozumowaniu.
W krajach o wysokim współczynniku szczepień, spadek zgonów sięga nawet 10 razy. A to są dane niezbite i niepodważalne.
One powinny być wyrzutem sumienia dla niezaszczepionych, niestety nie są.
8
@tadzik447 To znaczy, że oceniasz pojedynczy przypadek, a liczy się całość populacji. To błąd w rozumowaniu naukowym. Z zasady szczepionka zmniejszy objawy, ale niektórym nie pomoże to uniknąć nawet zgonu. Niestety.
Szczepienia mają pomagać nam z definicji, ale w indywidualnych przypadkach może się to nie zdarzyć
6
@dasouzar11 Ok, czyli atakujesz niewiedzą, a potem jak przedstawiam Ci twardymi danymi to ci lata koło ch**ja. Wygodne.
4
@tadzik447 Nie możemy bo nasze zdrowie jest też zależne od niezaszczepionych nieuków/egoistów/przestraszonych igły. To znaczy ich tok myślenia stwarza zagrożenie społeczne i to oni odpowiadają za liczbę zgonów w Polsce
6
@michal26 Niestety masz rację w malutkiej części. Przy odpowiednim poziomie zaszczepienia poziom ochrony rośnie wykładniczo. Obecne 55% ponosi też konsekwencje egoizmu/tchórzostwa/nieuctwa pozostałych rodaków. Działanie szczepionki jest, ale radykalnie mniej skuteczne, co widać w danych, szczególnie w porównaniu ze społeczeństwami bardziej odpowiedzialnymi/inteligentnymi.
7
@dasouzar11 Zgony rzędu kilkanaście dziennie, w stosunku do między kilkadziesiąt a ponad 200 przed rokiem. Jest miażdżąca redukcja zgonów. Bardzo mądre społeczeństwo w przeciwieństwie do naszych rodzimych nieuków.
Kolego Ty nawet danych nie umiesz sprawdzić. Z kim ja tu żyję? Pomocy! Ratunku! Niewiedza chce mnie wciągnąć i udusić!
7
@Batys Ty masz immunitet. Bezpośrednio nie ma szans na mój atak, chyba, że taki bezzębny w stylu Barcelony. Możliwe, że moje komentarze ogólne w Ciebie jakoś ugodziły, ale chyba już tu wszyscy się przyzwyczaili mniej więcej do mnie i moich treści, więc pewnie i tak coraz więcej osób machnie ręką i nie odbierze tego zbyt osobiście
5
@gumaz Wiadomo co ludzie myślą i jak bardzo ludzie są bezmyślni. Twarda rzeczywistość kontra wyobrażenia ludzi bez wiedzy.
21
@bartekvisca Tyle się trąbi o odporności zbiorowej, która może zostać osiągnięta przy odpowiednim procencie ludzi zaszczepionych. I co? Jak grochem o ścianę. 45% nieuków w Polsce odpowiada za taką a nie inną liczbę zgonów. W Wielkiej Brytanii masz np. średnią zgonów z 7 dni kilkukrotnie niższą niż 1 rok temu. Niestety w społeczeństwie pieniaczy inteligentna wiadomość się nie przebija.
U nas liczy się wolność i walka z urojoną segregacją a nie wartość życia ludzkiego.
24
@gumaz Aż się dziwię, że z Twoimi zdolnościami analitycznymi nie pracujesz w NASA. Widać kłamliwa rzeczywistość na necie swoją drogą, a lekarze i pielęgniarki zapieprzający na 120% w służbie zdrowia swoją.
Są konkretne danie ile osób leży w szpitalach z powodu covidu, a ile jest podłączonych do tlenu. To wszystko skontrastowane z liczbą łóżek covidowych dostępnych. Ale nie, wy żyjecie dalej w świecie własnych wyobrażeń i urojeń.
4
@IronSanHybrid @Zoker Z racji zawodu mam do czynienia z młodzieżą i gruntownie ich przepytałem na tę okazję. Absolutnie nikt tego słowa nie znał. Mówili, że było "twoja stara" "a kto pytał" "sus" i takie tam, ale śpiulkolot, to chyba moje pokolenie wymyśliło i wmawia młodzieży to ich słowo.
Ale swoją drogą słowo niezwykle ciekawe
6
@arasz1819 Takie to proste, a jednak koledze @Barca1992 należy tłumaczyć, że chaotyczne działania rządu, a kwestia szczepień i ich znaczenia w zwalczaniu pandemii to dwie różne sprawy.
3
@Barca1992 To nie jest pytanie do mnie. Jeśli uważasz, że tak, to nie zrozumiałeś nic z moich poprzednich wpisów, które nie dotyczyły wybiórczego zamykania czegokolwiek bez ładu i składu, tylko nieuków, które kierują się egoizmem i szkodzą społeczeństwu swoją ignorancją.
0
@konrad1661 Tak piszesz jakby facet wyglądający jak facet nie mógł być zadbany.
Ci ludzie, których opisałem, czy czepia się ich Czarner, swoją ciotkowatość zawdzięczają zniewieściałości a nie dbaniu o siebie. Zresztą wg mnie facet, a nie cioteczka nie chce się upodabniać do tworów, tylko wyglądać jak facet.
2
@Kgorecki2500 Jakkolwiek Czarnek oznacza kompletny upadek standardów w edukacji (jak wielu jego kolegów), to zgadzam się, że młode chłopaczki wyglądają obecnie często jak cioteczki. Rureczki, sczesane gładko włoski, wydelikacenie.
Ja to nazywam tworami, bo nie wiem jaki oni mają związek z męskim wyglądem.
Te twory są odbiciem swoich czasów, gdzie charaktery nie są kształtowane, a rozmiękczane.
I tak jak jestem zwolennikiem różnorodności, więc dobrze, że są faceci i mężczyźni zniewieścieli, tak jednak ten sposób bycia odrzuca mnie.
Zresztą to, że bronię LGBT przed juntą agresywnych oszołomów, nie znaczy, że ich styl bycia również mnie nie odrzuca
0
@kakusus Tu już mamy wyższy poziom nieuctwa, wręcz do oprawienia w ramce.
Jest odwołanie do historii uciśnionego narodu - co to ma wspólnego z wirusem, wie tylko nieuk.
Jest przypadek (ale czy prawdziwy) pokazania jak szczepionka nie działa, czyli klasyka - zróbmy z wyjątku regułę.
jest spisek - koncerny zarabiają na szczepionce - czyli pozostałe leki rozdają za darmo i na nich nie zarabiają?
Jest pominięcie obecnej sytuacji związanej z ofiarami dziennymi i globalnymi wirusa.
Jest pominięcie osób (licznych) zmagających się z powikłaniami po covidzie.
Nie ma żadnego zdania o ujęciu naukowym.
Podsumowując - chłop zdjął zabłocone kalosze, dopadł do klawiatury i nie mając żadnego oparcia w wiedzy fachowej i danych wyskrobał co wiedział - a nie wie praktycznie nic.