Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Agonus Oj Ty latynoski bocianie : )
1
No to niedługo zobaczymy kto w sierpniu 2022 wyląduje na porodówce, Antonela czy Ania
1
Pogba biegle ten angielski używa, ale nie rozpoznaję z jakiej jest dzielni, bo jakimś dziwnym akcentem zajeżdża
2
@tbas Woda to chemia - H2O, to śmiertelne połączenie pierwiastków z tablicy Mendelejewa. Jakie to musi robić szkody!
1
@mokrychlopiec Jestem w 100% za niewracaniem do patologii z ostatniej pięciolatki. Nie za takie absurdalne pieniądze
4
@Peszko07 Dlatego z punktu widzenia Polaków, nawet fanów Leo, wygrana Lewego też będzie powodem dla święta. Mi ciężko przeżyć, że Lewy nie ma jeszcze Złotej Gały
2
Coraz lepiej z tą Złotą Gałą, tym razem dziennikarz Białoński:
Niezależnie od tego, czy Robert Lewandowski podniesie dziś Złotą Piłkę, czy będzie musiał oglądać, jak robi to po raz siódmy Lionel Messi, i tak będzie co najmniej
MORALNYM zwycięzcą plebiscytu „France Football”. Nie ulega wątpliwości, że w minionych 12 miesiącach kapitan reprezentacji Polski był najlepszym piłkarzem globu.
Czyż moralne zwyciężanie nie było i nie jest już absolutnie polską specjalizacją?
4
Obrazek z ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu. Kolejna gwiazda kierownicy, która jadąc lewym pasem nie zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych, mimo, że zrobili to kierowcy z dwóch sąsiadujących. Byłbym bezwzględny w karaniu takiej bandyterki:
2
Pamiętajmy dzisiaj odbędzie się ceremonia wręczenia Złotej Piłki - czyli nagrody przysługującej temu zawodnikowi, który najmniej na nią nie zasłużył.
W świecie dzisiejszych znawców i obserwatorów piłki nożnej zasłużonych już nie ma.
0
@cules100pro Gdyby na Copie strzelił z 10 bramek i miał 8 asyst i zrobił to w wieku poniżej 30 lat, to byłoby uczciwiej.
4
@VamosRakieta Winszuję postawy kolegów
36
To co, w tygodniu poprzedzającym galę Złotej Gały, Messi wypracował 4 gole, a Lewy strzelił jednego. Oglądałem ostatnie mecze Lewego i obszerne skróty meczów Leo i nigdy nie zrozumiem jak można porównywać tak różnych pod względem klasy zawodników, no ale patrząc statystycznie na Lewego pojawia się taka pokusa.
Lewy nie ma nawet połowy inteligencji boiskowej Messiego, który nawet z tych żałosnych posiadań w meczu City wyciągnął chyba maximum, wypracowując sytuację Mbappe. No ale można sztucznie obu zrównywać, tak samo jak CR7 z Leo.
W skrócie, cofnij Leo 20 metrów za pozycje CR7 i Lewego i porównuj ich bramki. Świetna zabawa.
7
@tomekjd Akurat Lewy lubi regularnie zepsuć znacznie lepsze sytuacje.
1
Brooklyn przetestowany z czołówką Zachodu - z Golden State bezdyskusyjny wpierdziel, z Phoenix bezdyskusyjny wpierdziel. Mają nad czym myśleć chłopaki.
1
Wynik mnie cieszy, ale ponieważ obecnie nie specjalnie interesują mnie wyniki a budowanie struktury gry zespołu, to po dzisiejszym meczu dominuje jednak zmartwienie. Czekam na następne mecze z ciekawością podlaną jednak niepokojem.
1
@eckov Straszny regres zaliczył w trakcie ostatnich 45 minut kariery. Szokująca zapaść!!!
2
Swoją drogą trudno cokolwiek Cristiano zarzucić na poziomie indywidualnym, ale od czasu gdy dołączył do Juve stał się mrocznym talizmanem. Juve zjechało na 4 miejsce w tabeli po epickiej walce o LM, United zalicza najgorszy sezon po tym jak wcześniej Solskjaer ich ustabilizował, a bardzo silna personalnie Portugalia będzie walczyć o przetrwanie w barażach MŚ.
Jak to możliwe, że do takich sytuacji doszło?
2
Słuchajcie, pytanko bo dopiero wróciłem do domu. Ścieżka C w losowaniu oznacza, że albo Włochy albo Portugalia nie pojadą na 100% na MŚ? To będzie prawdziwy dramat dla jednego z tych zespołów, jeśli tak jest.
2
@Encore Pominęli Bruno Fernandesa
5
@Don-Corleone Dzięki za merytoryczne wsparcie, ja też wypadam zaraz do pracy. Niestety te "DETALE" umykają różnym konserwatywnym sektom, a próby zwrócenia na nie uwagi, rozbija się o mur z oryginalnego wpisu.
7
@Azbest Sytuacja nie była stresowa. Najpierw była spokojna interwencja żołnierzy, a potem po kontakcie z przełożonym zaczęła się agresywna naparzanka i zachowanie niegodne munduru. Jeśli taki człowiek nie jest w stanie zachować się spokojnie w bezproblemowej sytuacji to czego się spodziewać w sytuacji stresowej.
Nie broń tych ordynusów. A o dziennikarzach to może się nie wypowiadaj, bo to oni dają nam informacje, choć oczywiście teraz są od nich odcięci. Nie spodziewaj się zjednoczenia, gdy zamordystyczny rząd łamie podstawowe zasady demokracji.
A o dziennikarzach piszesz jak perfekcyjny kandydat do zaprowadzenia dyktatury wojskowej. To już przerabialiśmy i widać niektórzy niczego się nie nauczyli
6
@JohnA Chodzi o warstwę symboliczną, a salki i Sejm to nie miejsca na krzyż.
Złomowanka nie było, bo kolega wyżej pomieszał wiele pojęć, nie odnosząc się do sedna problemu, co jest zasadniczo typowym unikiem konserwatystów, wróżących to mityczne zgnicie.
6
@Rhaan Nie będę odnosił się do całości, ale przyjrzyjmy się zdaniu "Ci biedni uchodźcy z którymi próbujesz się identyfikować i których wspierasz to kulturowo to uosobienie Twoich największych demonów"
To mogą być po części ludzie o opisanych przez Ciebie cechach, ale przy odpowiedniej "obróbce" w przyszłości mogą okazać się wartościowymi obywatelami tego kraju.
Jednak ich obecność na granicy pokazuje coś innego, ważniejszego, że Polacy masowo oblali test na człowieczeństwo. I to po latach urządzania się w wygodnym państwie. Brakuje mi wyobraźni, żeby opisać, że cokolwiek mogłoby pogorszyć stan tego znieczulenia i przybycie imigrantów nie może tego zmienić w znaczący sposób. Jesteśmy na dnie a może i pukamy w to dno od spodu.
Zresztą opacznie zrozumiałeś wpis, tam są krytykowane pewne nadużycia wynikające z zaślepienia, a nie zjawiska w całości. Przeraża mnie ta niechęć do reformowania instytucji, tu się wpisujesz w krąg osób ślepych. Imigrant nas rozłoży od środka, a zdegenerowana część kleru już nie. Specjalista od zaklęć.
7
@Pavlogoalkeepe "wysiadać z samochodu, w tej chwili, kur*a!" i "wszystko z kieszeni wyjąć i na ziemię" oraz "kurw*a dziennikarze, gdzie legitymacja jest twoja, na ch*j czekasz”
W neutralnej strefie i w sytuacji, która nie uzasadnia takiego prymitywizmu. Takich ludzi to daje się na pierwszą linię frontu, a nie na posterunek
9
@Oskar00 Masz zapędy jak Ziobro. Za co to banowanie niby? Rozumiem, że podejście konserwatystów kazałoby już wysłać "brygadę remontową" by mnie sprała ale w cywilizowanym świecie się rozmawia, a nie szczeka i gryzie
9
@Wilczeq Obsesje mnie otaczają, nie ja wieszam krzyże w salach lekcyjnych, a przypominam, że w polskim Sejmie również wisi bezprawnie krzyż. To jest chore i to ciężko. To nie ja wymyślam Godek i oszołomstwo antyaborcyjne. przecież nie będę tego przemilczał. To mocno uwiera, a rodacy czasami budzą we mnie obrzydzenie ponieważ wyparli się przyzwoitości na podstawowym poziomie
6
@Khardan Masz rację, trochę postawiłem tezę publicystyczną i ją przerysowałem nieco, ale ślepa solidarność, bo o tym tu mowa, potrafi wyrządzić więcej krzywdy niż przynieść korzyści. Powyższe mury budzą wątpliwości
8
@Odcinkowy Mógłbym dodać, ale to byłoby kłamstwo. Póki co mamy strefy LGBT, a w sferze publicznej nasi nieheteronormatywni rodacy są faktycznie prześladowani.
22
Polska roku 2021,
Murem za mundurem
Murem za sutanną
Murem za płodem
Mur - przemycający ideę izolacji i odgradzania się od innych, jednocześnie, w zwrocie mur-beton wyzbywający się jakichkolwiek wątpliwości, w odmianie "murem" również oznaka braku wątpliwości.
W praktyce oznacza człowieka pozbawionego refleksji, sformatowanego w kierunku zamordyzmu, nie wchodzącego w detale.
Wg tej definicji, polski żołnierz w neutralnej sytuacji, ubliżający dziennikarzom jest godny munduru a jego postawa jest godna żołnierza. Takich standardów oczekujemy, czy to nie jest odwrotność tego co ma się za mundurem kryć?
Lubimy pooglądać filmy Sekielskiego? A jakie wnioski wyciągamy? Dewocja, ślepa lojalność wobec sutanny powoduje, że instytucja systemowo krzywdząca dzieci, zepsuta od góry, udziela jednocześnie sakramentów a wierni z chęcią w tej maskaradzie uczestniczą, bo efektowna pełna przepychu komunia jest ważniejsza od losu jakichś smarkaczy.
I w końcu rejestr ciąż - pomysł oczywisty w kraju zamordystycznym, naturalnie odbicie degrengolady jego obywateli i kultu płodu. Konsekwencje dla kobiet najlepiej wyrzucić do śmietnika nieświadomości.
0
@ściah Z pierwszych dwóch punktów będę rozliczał Cię później, ale ceni się, że formułujesz wyraziste tezy.
Co do punktu trzeciego zupełnie nie zgadzam się z tezą, że świat do tego zmierza. Świat tam już od dawien dawna jest. Zmieniają się czasy co tylko powoduje zmianę narzędzi. W ogóle zakładanie zmierzania świata do czegoś też jest mocno dyskusyjne.