10

O CR7 piszą felieton bo może nie pojechać na MŚ mimo silnego składu Portugalczyków, a Messi był krytykowany bo zdobył zaledwie srebro na MŚ w 2014 roku. To są właśnie te detale świadczące o wielkości piłkarzy.

5

@Malkey95 Nie powiedziałbym się, że się jej boję, ale trudno ukryć, że myślenie o niej nie determinuje mojego postrzegania świata.

Raz, w sposób pozytywny, ponieważ staram się w każdym dniu zrobić coś wartościowego, z czego będę zadowolony, albo co uznam za sensownego dla mnie samego. To musi dawać mi powód do uśmiechu, ale z tego powodu dzień pod tym względem jałowy uznaję za zmarnowany lub niewykorzystany.

Dwa, w sposób negatywny, bo czasami myślenie o kresie mojej egzystencji sprawia, że kwestionuję całkowicie sens swojego istnienia. I poczucie, że znacznie większa liczba ludzi prowadzi puste, bezmyślne życie, które mnie odpycha, nie poprawia mi humoru. Inni nie są tu punktem odniesienia. Bardzo często porównuję się do muchy czy organizmów, które przeżywają kilka dni. Moje, ludzkie życie w skalach astronomicznych, jest równie bezsensowne.

Kilka razy zdarzyło mi się uświadomić nieuchronność śmierci tak bardzo, że aż mi się zrobiło autentycznie gorąco, ale takie stany zdarzają się rzadko i z reguły tuż przed zaśnięciem, kiedy nachodzą mnie specyficzne refleksje.

W ogóle ten temat mnie męczy do czasu gdy skończyłem ok.20 kilka lat i nieustannie towarzyszy. Zaletą tego na pewno jest takie przewartościowanie świata, że życie materialne jest u mnie na marginesie, ze względu na kompletny brak namacalnej wartości. Stąd też trudno, coraz trudniej zrozumieć mi ludzi we współczesnym świecie.

Temat epicki a wnioski, ostatecznie są zawsze smutne i bezwzględne dla każdego

0

@MarioVeB! O nie, całym sercem za Munchen

0

No to muszę napisać kolejny dwuwiersz dla tego co wypruwał flaki z Węgrami na ławce.

A ja wierzę dziś w Lewego
I że wsadzi wnet drugiego

2

@Messibestplayerintheworld Ja mam jakieś dziwne nazwisko, Shakespeare, czy jakoś tak to leciało

5

Taki mały dwuwiersz ode mnie dla tego co flaki wypruwał z Węgrami na ławce:

A ja wierzę dziś w Lewego
I Lewego wielkie ego

Dziękuję serdecznie za uwagę, życząc udanego wieczoru

1

@Borneo Trafnie to opisałeś: decyduje wyrachowanie i kalkulacja wyborcza. Podobnie na granicy. Zapomnieliśmy o człowieczeństwie i szacunku dla starszych członków społeczeństwa. A to przecież nie raz nie dwa ludzie, którzy pomagają wychowywać wnuki, którym wiele zawdzięczamy. Trochę tu widać traktowanie historii jako zajmowanie się hucznymi hasełkami, podczas gdy brakuje szacunku do tych, którzy nas wychowywali jeszcze niedawno. Wg mnie to pokazuje bardzo opłakany stan społeczeństwa

3

Komentarz usunięty

2

@FC1899Barca Idąc tym tokiem rozumowania nie ma większego dobra, i nie ma co podejmować wspólnych kroków w jakimś celu, bo zawsze chcą nas wydy*ać, oszukać, podporządkować itp. itd. To klasyka ludzi bez wyobraźni, węszących we wszystkim spiski i tak prymitywnie objaśniających sobie skomplikowany świat

25

Ciekawe rozliczenie z trenerami Rafale, dobrze się czyta ten tekst. Jednak nie mogę się oprzeć wrażeniu, że reklamowanie Xaviego jako pierwszego prawdziwego trenera od czasów Enrique jest całkowicie bez pokrycia. Nie mamy bladego pojęcia jaką ma trenerską jakość. Jest pomocnikiem jak Maradona, jest charyzmatyczny jak Maradona, czy Matthaus, ma programy z laptopa jak Stefan Majewski, jest związany z klubem jak był Durdevic z Lechem, zresztą szykowany na trenera tego klubu. Charyzma, nowoczesność, oddanie - przykładów takich zawodników zostających trenerami parę by się znalazło i ponosili oni spektakularne plajty.
Oczywiście, to może zadziałać w drugą stronę jak z Zizou czy Guardiolą, ale ponownie nie ma na czym oprzeć przewidywań. Poczekajmy, poobserwujmy, dajmy szansę przez pokaźny okres czasu i trzymajmy kciuki by Xavi nie wyrżnął zębami o krawężnik.

1

@Kubix93 @Chaoss @MrBlack Spory wstyd, że w jednym kraju żyję z pozbawionymi empatii ludzi. W pewnym sensie jesteście bankrutami moralnymi.

0

@dasouzar11 Zachowywali się jak ludzie, szczególnie ta mała grupka na początku i rządu to nie obchodziło. Czyli to nie zachowanie jest kryterium decyzji rządu. Kryterium są słupki wyborcze, więc wybierają rozwiązania godne dzikusów. A wyborca PiS-u temu przyklaskuje.
Nie muszą przyjmować, mogą ich potraktować jak ludzi, dopuścić lekarzy i pomoc humanitarną. Bronisz rządu, jesteś na jednym wózku z pisowcami. Współczuję

1

@dasouzar11 Ich rząd podejmuje decyzje w ich imieniu. Poza tym z rozmów z wyborcami PiSu wynika, że popierają działania swoich pupilków. Tej odpowiedzialności się nie wyzbędą. Prymitywne działania w imieniu ludzi, którzy myślą łopatologicznie

1

@Mr8lack @Kondziubarca Wasze wpisy pokazują do jakiego stopnia urządziliście się w swojej niewiedzy. Jeśli ktoś opuszcza swój kraj, to musi być w skrajnej desperacji.
Wasza zdolność do zrozumienia takich dramatycznych sytuacji, kiedy siedzicie jak warzywa w ciepełku, jest zerowa. Porażający brak wyobraźni

1

@Chaoss My też, tak łatwo się z tego nie wykręcimy. Łukaszenko uprawia gierki, a nasz rząd podjął to wyzwanie w najbardziej niecywilizowany możliwy sposób. Wyborcy PiSu i im podobni są niezwykle zwyrodniali.

0

@TheNekro94 Ja nie mogę. Te kosmiczne skale wywalają mózg z głowy. Jak to ogarnąć rozumem?

2

@draxidox Na tej stronie mało kogo to obchodzi, ważne, że mundur bla bla bla

0

@Majkel34 Imigrant

1

@Majkel34 Nieustannie przypominasz jakie to kiedyś były fatalnie czasy do życia. Tym bardziej powinniśmy docenić w jakich warunkach funkcjonujemy i nie zapominać o tym.

1

@Przemek2323 Przemysławie, państwo dobrobytu kosztuje. Bez haraczu tego nie utrzymasz

1

@Ojciec5tkidzieci Nie, dlatego, że to była książka o całych Bałkanach, ich wielowiekowych walkach z Turcją, tarciach wewnętrznych, a Jugosławia była tylko częścią tej historii

0

@david89 Trudno mu cokolwiek zarzucić. Indywidualnie robi wszystko co może, jak Lewy. Problemem jest właśnie brak sukcesów. Gdyby Leo nie wygrał Copy, między tymi trzema piłkarzami nie byłoby znaczącej różnicy, ale Lewy miałby mistrza Niemiec i to byłoby jakimś atutem. Z kolei inni zawodnicy wygrywający LM czy ME, indywidualnie nie wznieśli się na poziom powyższych panów. Ten rok jest bardzo nietypowy, ale jednak Copa Leo plus jego indywidualna jakość pewnie zdecydują. Lewy jest równiejszy ale nie miał takich wzlotów jak Leo na Copie

0

@Lukas171 Nie pamiętam tytułu, to było dawno. Ona ogólnie opisywała dzieje Bałkanów od powstania aż do dzisiaj. Pewnie są takie pozycje w księgarniach/bibliotekach

4

@MesQueUnClub_87 Jaja i szczypiorek to doskonała kompozycja. Ja lubię też ten zestaw na kanapkach z majonezem

2

@Zazinho Doskonała zmiana, gramy wreszcie w koszykówkę, a nie robimy z koszykówki tańca dla baletnic

3

@Foton Ten wpis pokazuje, jak bardzo nie rozumiesz różnicy w sytuacji obu grup ludzi. Żenujące porównanie

2

@Ojciec5tkidzieci Ja akurat nie pałam jakąś miłością to dziejów tego regionu, ale kiedyś pozwoliłem sobie sięgnąć po książkę opisującą historię Bałkanów włączając oczywiście kraje byłej Jugosławii i byłem pod wrażeniem magla, który tam nieustannie ma miejsce. Pojęcie kocioł bałkański jest nie od parady.
A dodatkowo jeśli ktoś uważa, że Polska ze względu na położenie geopolityczne ma turbulentne dzieje, to niech poczyta sobie o tarciach między krajami byłej Jugosławii. To jest dopiero istne szaleństwo, a jakie walki potęg o wpływy w tym regionie.

Twoje zainteresowanie nie jest tuzinkowe

2

Czy istnieje coś takiego jak "pozytywna wydajność"? Niepokoi mnie ten zwrot jako prawdziwego Polaka.
W każdym razie oby wydajność Alvesa była co najmniej zadowalająca.

1

Pomijając brak sukcesów zespołowych, trzeba przyznać, ze Benzema od wielu miesięcy gra na poziomie Złotej Piłki, prezentując zachwycającą, równą formę.

2

Messi ma wielką szansę sięgnąć po 7 Złotą Gałę, ale chyba należy przyzwyczaić się do myśli, że to już ostatni podryg dwójki Leo -CR7 w tym plebiscycie.

Są jednakowoż scenariusze, w których jeden z tej dwójki mógłby sięgnąć po wyróżnienie. Np. wygrana w LM i świetny występ na MŚ. Lub wygrane MŚ i dobre występy w LM. Pewnie rozgrywki ligowe zostaną zepchnięte na dalszy plan.

Sądzicie, że powyższe 2 hipotetyczne scenariusze są możliwe? I jak bardzo możliwe?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?