Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
@Azbest Sytuacja nie była stresowa. Najpierw była spokojna interwencja żołnierzy, a potem po kontakcie z przełożonym zaczęła się agresywna naparzanka i zachowanie niegodne munduru. Jeśli taki człowiek nie jest w stanie zachować się spokojnie w bezproblemowej sytuacji to czego się spodziewać w sytuacji stresowej.
Nie broń tych ordynusów. A o dziennikarzach to może się nie wypowiadaj, bo to oni dają nam informacje, choć oczywiście teraz są od nich odcięci. Nie spodziewaj się zjednoczenia, gdy zamordystyczny rząd łamie podstawowe zasady demokracji.
A o dziennikarzach piszesz jak perfekcyjny kandydat do zaprowadzenia dyktatury wojskowej. To już przerabialiśmy i widać niektórzy niczego się nie nauczyli
6
@JohnA Chodzi o warstwę symboliczną, a salki i Sejm to nie miejsca na krzyż.
Złomowanka nie było, bo kolega wyżej pomieszał wiele pojęć, nie odnosząc się do sedna problemu, co jest zasadniczo typowym unikiem konserwatystów, wróżących to mityczne zgnicie.
6
@Rhaan Nie będę odnosił się do całości, ale przyjrzyjmy się zdaniu "Ci biedni uchodźcy z którymi próbujesz się identyfikować i których wspierasz to kulturowo to uosobienie Twoich największych demonów"
To mogą być po części ludzie o opisanych przez Ciebie cechach, ale przy odpowiedniej "obróbce" w przyszłości mogą okazać się wartościowymi obywatelami tego kraju.
Jednak ich obecność na granicy pokazuje coś innego, ważniejszego, że Polacy masowo oblali test na człowieczeństwo. I to po latach urządzania się w wygodnym państwie. Brakuje mi wyobraźni, żeby opisać, że cokolwiek mogłoby pogorszyć stan tego znieczulenia i przybycie imigrantów nie może tego zmienić w znaczący sposób. Jesteśmy na dnie a może i pukamy w to dno od spodu.
Zresztą opacznie zrozumiałeś wpis, tam są krytykowane pewne nadużycia wynikające z zaślepienia, a nie zjawiska w całości. Przeraża mnie ta niechęć do reformowania instytucji, tu się wpisujesz w krąg osób ślepych. Imigrant nas rozłoży od środka, a zdegenerowana część kleru już nie. Specjalista od zaklęć.
7
@Pavlogoalkeepe "wysiadać z samochodu, w tej chwili, kur*a!" i "wszystko z kieszeni wyjąć i na ziemię" oraz "kurw*a dziennikarze, gdzie legitymacja jest twoja, na ch*j czekasz”
W neutralnej strefie i w sytuacji, która nie uzasadnia takiego prymitywizmu. Takich ludzi to daje się na pierwszą linię frontu, a nie na posterunek
9
@Oskar00 Masz zapędy jak Ziobro. Za co to banowanie niby? Rozumiem, że podejście konserwatystów kazałoby już wysłać "brygadę remontową" by mnie sprała ale w cywilizowanym świecie się rozmawia, a nie szczeka i gryzie
9
@Wilczeq Obsesje mnie otaczają, nie ja wieszam krzyże w salach lekcyjnych, a przypominam, że w polskim Sejmie również wisi bezprawnie krzyż. To jest chore i to ciężko. To nie ja wymyślam Godek i oszołomstwo antyaborcyjne. przecież nie będę tego przemilczał. To mocno uwiera, a rodacy czasami budzą we mnie obrzydzenie ponieważ wyparli się przyzwoitości na podstawowym poziomie
6
@Khardan Masz rację, trochę postawiłem tezę publicystyczną i ją przerysowałem nieco, ale ślepa solidarność, bo o tym tu mowa, potrafi wyrządzić więcej krzywdy niż przynieść korzyści. Powyższe mury budzą wątpliwości
8
@Odcinkowy Mógłbym dodać, ale to byłoby kłamstwo. Póki co mamy strefy LGBT, a w sferze publicznej nasi nieheteronormatywni rodacy są faktycznie prześladowani.
22
Polska roku 2021,
Murem za mundurem
Murem za sutanną
Murem za płodem
Mur - przemycający ideę izolacji i odgradzania się od innych, jednocześnie, w zwrocie mur-beton wyzbywający się jakichkolwiek wątpliwości, w odmianie "murem" również oznaka braku wątpliwości.
W praktyce oznacza człowieka pozbawionego refleksji, sformatowanego w kierunku zamordyzmu, nie wchodzącego w detale.
Wg tej definicji, polski żołnierz w neutralnej sytuacji, ubliżający dziennikarzom jest godny munduru a jego postawa jest godna żołnierza. Takich standardów oczekujemy, czy to nie jest odwrotność tego co ma się za mundurem kryć?
Lubimy pooglądać filmy Sekielskiego? A jakie wnioski wyciągamy? Dewocja, ślepa lojalność wobec sutanny powoduje, że instytucja systemowo krzywdząca dzieci, zepsuta od góry, udziela jednocześnie sakramentów a wierni z chęcią w tej maskaradzie uczestniczą, bo efektowna pełna przepychu komunia jest ważniejsza od losu jakichś smarkaczy.
I w końcu rejestr ciąż - pomysł oczywisty w kraju zamordystycznym, naturalnie odbicie degrengolady jego obywateli i kultu płodu. Konsekwencje dla kobiet najlepiej wyrzucić do śmietnika nieświadomości.
0
@ściah Z pierwszych dwóch punktów będę rozliczał Cię później, ale ceni się, że formułujesz wyraziste tezy.
Co do punktu trzeciego zupełnie nie zgadzam się z tezą, że świat do tego zmierza. Świat tam już od dawien dawna jest. Zmieniają się czasy co tylko powoduje zmianę narzędzi. W ogóle zakładanie zmierzania świata do czegoś też jest mocno dyskusyjne.
1
@ObiwanKenobi Zaledwie 15 zgonów przy ponad 10 milionach mieszkańców, a rząd decyduje się chronić dodatkowo swoich obywateli. Jak to kontrastuje z naszym bezmyślnym Pinokiem, który tańczy pod dyktando nieuków covidowych. Prawie 500 zgonów i rośnie, a konfederacyjno-pisowska gawiedź w ekstazie.
3
@masq To napisz jeszcze coś o Messim, koniecznie mrocznego.
6
@Pawlak1992 Katastrofalna jakość komentarza. Cos mi się zdaje, że nie zrobiłeś rozeznania. Najprawdopodobniej niewiele czytałeś o Ragnicku, który jest niezwykle szanowanym facetem w branży i słynie ze swojej metodyczności. Porównanie do Smudy to nieporozumienie, a dodawanie Seitiena oznacza, że nie jesteś w temacie.
9
@BorzyKrzys A tam, mnie jara nienaganna angielszczyzna. I błędnie to interpretujesz jako kompleksy, akurat zakompleksiona Polska rządzi od 6 lat i przyklaskują jej zakompleksieni niedouczeni wyborcy. I to ci ostatni zniszczyli pozycję Polski na arenie międzynarodowej.
Nie wiem co Wy prawicowo/konserwatywni ludzie macie za przechył, że dopasowujecie na siłę niewłaściwe określenia do niewłaściwych osób.
Wymowa wpisu jest zupełnie inna
3
@FC1899Barca Nie wiem czy Maradona nie miał lepszej techniki użytkowej. To był fenomen
7
@abram3k Nie przypominam sobie, żeby Depay wczoraj zrobił akcję bramkową, przy wielkim posiadaniu
0
@Encore Na tym polega praca trenera, żeby zneutralizować rywala, czy to wysokim pressingiem, czy dobrą organizacją gry. Dominować sobie mogą, rzecz w tym co się robi by dominacja była jałowa, i co zespół robi z piłką przy nodze. A tutaj w obu aspektach słabo.
1
Brak pomysłu Pochettino na ten mecz był porażający. Głęboka defensywa, brak czegokolwiek w pomocy plus to co wielka trójka ukręci z przodu w wielkiej improwizacji.
Nie wiem co robił Poche od pierwszego spotkania tych drużyn, ale za wiele nie wymyślił. W tej chwili PSG nie wygląda jak zespół z pierwszego rzędu faworytów.
0
@Woland10 Oj kolego, kolego. Ty mnie czasami rozbrajasz
5
Wiecie co? Jak dla mnie wynik meczu Man City - PSG jest o krok od zmiany ale w obydwie strony, a nie na korzyść City. Przebiegu meczu można było się spodziewać, a PSG już pokazało, że nie boi się głęboko bronić. Jednocześnie, PSG jest w stanie skonstruować bramkową akcję w dowolnym momencie i nie dajcie się zwieść tym, że akcja dzieje się głównie w okolicach bramki PSG. Ta bramka wisi w powietrzu.
0
@l0Messini Ale tu już sięgasz do 1/8 LM rozumiem? Jeśli tak to ukryty przekaz o awansie Barcelony bardzo mi się podoba
0
@Persyfl Pracuję przeflancować mózg na prawo ale chyba nie zbywa mi na talentach w tym kierunku
14
@FC1899Barca To jakie masz autorytety niestety wiele mówi o Tobie. Zasadniczo jak widać każdy człowiek z watą w głowie może robić karierę. Co gorsza, tacy ludzie jeszcze zyskują wyznawców.
2
@Lisek No i co z tego, że podważana jest przez większość ludzi? Jakich ludzi i czy mają rację? Jeśli ktokolwiek wygrywa praktycznie zawsze jest podważany. A i tak wygrywający prezentuje niebotyczny poziom
2
@Foton Można przekroczyć prędkość, ale nie ponad dwukrotnie. To jest bandyterka za kierownicą
9
@baartekk97 Tusk ostatnio sam się zaorał w obszarze zabudowanym.
5
Ale Demir to fizycznie słabowity jakby jadł zupki gotowane na kościach z komara
19
Nigdzie nie jest powiedziane, że Benfica już wygrała z Kijowem, nie jest też powiedziane, że Barca ma się rozpłaszczyć przed Bayernem. Dziś wbrew przebiegowi meczu, wbrew sytuacjom i wbrew logice wydarzeń boiskowych, Barca tego meczu nie wygrała, ale ostatnia kolejka cały czas niesie nadzieję, patrząc na zmianę nastawienia zawodników a przede wszystkim na pojawienie się pomysłów w grze.
Bayern gra momentami wielką piłkę, ale zdarzały się mu ostatnio zawiechy i to spore. Dlatego wiedząc, że nie będą w pełni umotywowani na starcie z Barcą (nie ma cudów, to dla nich mecz o pietruszkę), Katalończycy gryząc murawę i z grającym od początku Dembele mogą pokusić się o niespodziankę. Bayern będzie faworytem tego spotkania, ale ze względu na okoliczności nie tak miażdżącym jak przed meczem na Camp Nou.
Cieszmy się, że przed nami są tak wielkie emocje.
0
@Keson Frenkie był cudny w tej akcji, aż dech mi zaparło, a Memphis wszytko zniweczył. Szkoda
14
Moim zdaniem za mocno się zagalopowali niektórzy w pozytywnej ocenie gry zespołu Xaviego. To raptem 1,5 meczu, więc ja przywrócę realizm w ocenie: Xavi to Ferguson Barcelony.