17

Komentarz usunięty

0

@masq Nie można. Kiedyś byłem Comentejta, chciałem odtworzyć i wyskoczyło info, że nazwa zajęta.

1

@masq osobę, która usunęła już konto

2

@Encore Nie, wspomniałem nieistniejącą już, jak się okazało, osobę

5

@Moderacja Chciałem Wam podziękować za 1-dniowego słusznego bana. W pełni zasłużyłem i przepraszam, że Was zawiodłem

5

No dobra, to już może na tę chwilę, przekierowujemy powoli działa z ostrzeliwania się nawzajem (choć to miłe, że się czubimy) w kierunku Madrytu. Cała La Rambla upycha proch do kolubryny, lont czeka od podpalenia i tak dajmy im do wiwatu, żeby Casemiro i reszcie te białe wdzianka przysmaliły się na czarno.

I z tym przesłaniem Was zostawiam. Do usłyszenia wieczorem w przerwie meczu.

15

Tak poczytuję sobie o Salahu we wczorajszym meczu z Nigerią i wszędzie jest info o tym, że nie był dobrze obsługiwany przez swoich kolegów, stąd słaby występ.
Cała linijka statystyczna to 1 strzał, 1 drybling i 0 kluczowych podań. Nota na whoscored to jakieś makabryczne 5.85, którego chyba w życiu nie widziałem u gracza z topu światowego.

A tyle było ubliżania Leo kogo on tam nie ograł w Ameryce Południowej.
Tego chyba niektórzy kibice nigdy nie zrozumieją: w reprezentacjach często jest o wiele trudniej pokazać pełnię umiejętności nawet grając przeciw Nigerii czy Kolumbii.

Nigdzie nie jest powiedziane, że łatwo zostać gwiazdą imprezy w Afryce czy Ameryce Płd. Czekamy na kolejne mecze i odpalenie fajerwerków przed Salaha.

11

Lex Czarnek dzisiaj prawdopodobnie zostanie przyjęte. Ma chronić dzieci przed demoralizacją.

Wydaje mi się akurat, że strażniczki polskich lasów w obszarach przydrożnych mają większe kwalifikacje by mówić o moralności niż PiS.

3

@Coutinho007 Starzejesz się. Kiedyś, tzn. 2 dni temu nie wrzuciłbyś czegoś tak łagodnego.

0

@XTobiX Chyba raczej

#LenistwoedukacyjneNiezaszczepionych

1

@Foton Widziałeś kiedyś kalkulatorek zasilany energią słoneczną? Więc co to za pytanie?

0

@KrystianR Centrowcy? To pytanie do mnie. Mogę odpowiadać za siebie, ale ponieważ nie muszę uprawiać tępej propagandy za czy anty, lubię bazować na precyzyjnych danych.
Koledzy konserwatywni na tej stronie piszą takie historie niewiarygodne jakby uzasadnienie wymyślili 5 minut wcześniej. Przed chwilą jeden takowy kolega nie umiał sprawdzić danych zgonów z Hiszpanii, a wrzucał wiadomość by napędzić antyszczepionkowe postawy.
I tak cały czas: wiedza kontra uprzedzenia. Ten mem wyżej super ale mocno przesadzony. Konserwa w swojej masie nie jest zainteresowana książką

0

@GeneralXavi Prawicowcy jadą wszystko z głowy. I to widać w dyskusjach

1

@maroon Mi tresowanie nie odpowiada, ponieważ korzystam z wiedzy dostępnej każdemu. Ale tresowanie potrzebne jest tym osobom, które mają ograniczenia poznawcze.
Oczywiście to nie wynika z chęci dokopania komukolwiek, ale z chęci ochrony życia i zdrowia części obywateli przed skutkami niewiedzy innych.

Tam gdzie zawodzi nauka i zachęcanie, należy wprowadzić stanowcze kroki. Przecież nie może być tak, że o fatalnej sytuacji w polskich szpitalach decydują czyjeś uprzedzenia, często pod wpływem patogwiazd z "YT" i niechęć do tekstu pisanego.

1

@maroon Tylko osoby niedoedukowane się nie szczepią, względnie strachliwe.
Ktoś kto gardzi nauką czepia się jednej wybranej wypowiedzi np. "szczepionka chroni przed zakażeniem" ignoruje wszystkie pozostałe np. "należy poczekać na efekt szczepionki bo z takim wirusem nie mieliśmy do czynienia".

Kolejny punkt z arsenału osoby gardzącej wiedzą to wprowadzenie bohatera grupowego czyli "oni".
Oni to, oni tamto.

Następnie osoba bez wiedzy wprowadza nieweryfikowalny element spiskowy "Oni chcą nas podporządkować" "oni chcą nam odebrać godność" "oni traktują nas jak zwierzęta"

Potem osoba bez wiedzy wprowadza kolejny element kłamstwa czyli generalizacja "nikt im nie chce zaufać". A fakt jest taki, że nie ufa poniżej 50% społeczeństwa, akurat ta część bez wiedzy.

I tyle bzdurnego dorabiania teorii. W międzyczasie osoba z podstawową wiedzą medyczną szczepi się i z zazdrością obserwuje dane z krajów o wysokim wyszczepieniu, gdzie zredukowano skutki pandemii na ile się dało. Jednocześnie dzięki rodakom ignorującym wiedzę, słucha o wysokiej liczbie zgonów w Polsce, bo wrogom edukacji coś się uroiło

0

@maroon Uświadamianie i edukacja w przypadku 45% Polaków zawiodło. Pozostały nakazy, zakazy i tresowanie. Jeśli odmawiają prawa do edukowania siebie w kwestiach medycznych to ich sprawa, ale z powodu takich ludzi, nikomu innemu nie można wystawiać rachunków, ani wysyłać na cmentarz.

3

@maroon Naród w połowie nieświadomy wymaga tresowania. Ci świadomi traktują lek jak lek i nie panikują jak chomiki polane wrzątkiem.

0

@Barca1992 Nieszczepieni wykończą się wirusem, szczepieni marychą i alkoholem.

0

@Zip Oni są jak latarnia morska na wzburzonym morzu w ciemną noc

2

@ProMILs Już mi się nie chce. To jak rzucanie grochem o ścianę. Kilku kolegów bardzo merytorycznie i cierpliwie tłumaczy ten temat. Kto zechce ten skorzysta, ale dominuje wiedza od jakichś łysoli z YT. Szkoda.
Na pewno zauważyłeś, że mocno się uspokoiłem.

2

Czy rada mędrców w składzie Mentzen - Dziambor dzisiaj jeszcze nas nie oświeciła w dowolnej kwestii? Np. podatki, covid, podpaski, kwiaty cięte, mleczarnie? Czekam z niecierpliwością

2

@zadafcb Praktyk

4

@Barca1992 Teraz chyba zrozumiałem dlaczego my się nigdy nie porozumiemy. Inne światy, inne autorytety

5

@ściah A niby jak to co się dzieje teraz mogłoby Tobie przeszkadzać jako turyście np. w 2025 roku? W Polsce i na Węgrzech mamy rządy odszczepieńców a kwaśnica czy żurek od tego nie smakują gorzej, z kolei gdy chodzisz po parkach narodowych nie musisz myśleć o Ziobrze.

3

@ViscaBarca123 Ja czytam w tempie ok. 2 książek na miesiąc, ale siedzę tyle czasu w papierach do czytania zawodowo, że później czuję chęć ucieczki nawet od książek. Dodaj artykuły z neta i treści czytanej jest aż nadto.

Obecnie czytam sobie coś o lodowcach i ich wpływie na funkcjonowanie naszej planety, groźbach wynikających z ociepleń i ochłodzeń itp. Ciekawa lektura, dająca spore tło obecnych wydarzeń klimatycznych.

Poprzednio poczytałem Cixin Liu - trochę sci fi z chińskiej perspektywy i Buicka 8 Kinga. Co miesiąc coś z innej beczki, kiedyś nawet czytałem nowelki norweskie opisujące życie obyczajowe prostego luda tego kraju w 1 połowie 20 wieku.

Także jest co robić. Jak się człowiek różnymi aspektami życia zainteresuje, to się później można załamać, gdy jak niektórzy na forum wypowiadają się nie mając nawet namiastki podstawowej wiedzy o danym temacie. Z zalet czytania podkreśliłbym szczególnie wnikliwość osądu - tego niewątpliwie czytanie uczy.

19

Niewiarygodne ile Alves nauczył się od Minguezy w tak krótkim czasie

13

@SkyWalkerr W jego wypowiedzi nie ma nic niefortunnego

7

@Mixtape To się dopiero po 3 dniach umiera, więc nie świętuj. Najpierw usłyszysz głosy z big farmy.

1

@Hosh Widzę, że nie ma sensu tłumaczyć. Żeby szerzyć taki pesymizm, że 2x0 to 0? Nie lepiej napisać 2?

1

@ElKamil Jeśli Lewy ma 2 a Messi 1 to jest 2 razy tyle. Więc logicznie 1 i 0 dają to samo rozwiązanie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?