Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Nie podoba mi się ta Xavi-taka. Anemicznie, bez pomysłu, bez płynności. Nie wiem nad czym Xavi pracuje od ponad tygodnia na treningach, ale gdybym miał zgadywać na podstawie tego co wiedzę na murawie, to powiedziałbym, że nad niczym
0
No widzę, że powolutku pora wracać do zwyczaju z czasów Koemana - sosu czosnkowego, który jest główną atrakcją wieczoru.
6
To nie fajerwerki, to Luuk kipi energią
16
@Medrzakoo01 Bo puchar Francji jest tak ważny, że wszystkie rozgrywki są wstrzymane
3
Mam nadzieję, że dzisiaj 17,8 na 100m Alby wystarczy do kasowania rywali na skrzydle
4
Barca ma wielką szansę na wygraną w przypadku strzelenia większej liczby goli od rywali.
19
Jeśli chodzi o wybory trenerów reprezentacji Polski, to nigdy nie odżałuję faktu, że trenerem nie został pan Heniu Kasperczak. On miał tak inną wizję gry od reszty polskiej myśli szkoleniowej, że czapki same spadały z głów.
@Janiama
Tutaj link do skrótu z meczu Schalke - Wisła 1:4. Polski zespół demolujący Niemców na ich stadionie? Przepiękne. W składzie Schalke tomasz Hajto
3
@arasz1819
Drogi araszu 1819,
Zwracam się z uprzejmą prośbą o niekwalifikowanie mnie do kategorii wiekowej, do której nie należę
Z poważaniem,
Comentateiro
0
@osa91 Dlaczego od razu bez sensu? Nikt nie zakazywał Ukraińcom wykazać determinacji w walce o niepodległość i urządzeniu gospodarki wolnorynkowej. Nie sądzisz, że w trakcie rządów Jelcyna była ku temu okazja, przy poluzowaniu reżimu? Nawet Rosja nie była wtedy tym czym jest teraz, możemy chyba powiedzieć o pewnej odwilży?
0
@Kurkmen Brzmi to bezwzględnie i dość cynicznie.
Popatrzmy na Ukrainę. Ok. 30 lat wolności, taka sama szansa na błyskotliwy rozwój co Polacy i co? I nic. Nie wiem czy to mentalność poradziecka czy typowa dla ludów zza Buga, ale oni chyba za grosz nie mają genu gospodarności.
Zgadzam się, że świetnie byłoby zachować państwa buforowe, jak nasi sąsiedzi ze Wschodu, ale moja wiara we wzmacnianie tych ludów o specyficznej mentalności jest bliska zeru. Poza tym już wiemy, że buforu na Białorusi nie ma i nie będzie, obwód Kaliningradzki to kolejne czułe miejsce na mapie geostrategicznej.
Popieram w dużej mierze Twoje intuicje w tej sprawie, ale sam widzisz jaka jest rzeczywistość - mocno skrzeczy, niestety
1
@Kurkmen A to nie jest tak, że bez względu na wspieranie Białorusinów przez kogokolwiek, Łukaszenka zaprosiłby Putina do współpracy?
Lubimy się przeceniać, my aż tak ważni nie jesteśmy. Ponoć papież i Solidarność obaliły komunizm, ale to też de facto jest kolejny z mitów, który lubimy sobie opowiadać.
Popatrz, Ukrainy nie wspieramy wydatnie, możemy myśleć szerzej, węziej, a Rosja jak zechce to się zamelduje ze swoim wojskiem w Kijowie
36
W najbliższy poniedziałek Mental Ronaldo ma zostać wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
@arasz1819
6
W zachodnich mediach Lewandowski ma ksywę Lewa nie Lewy, więc oczywistym jest, że wiedzą coś więcej o płci naszego gracza, z czego my nie zdajemy sobie sprawy.
Lewy to klasyczny bigender, ewentualnie male to female.
Ja akceptuję jego odmienność
0
United gości rywali w Teatrze Marzeń, tylko gdzie te spektakle się podziały?
0
@7black4 Jak po 3-4 miesiącach mogło do mnie dotrzeć, to co sam tłumaczyłem innym już ponad pół roku temu i wcześniej? Niewykonalne. Nie mogę dowiedzieć się czegoś co już wiem wcześniej. Ty naprawdę masz poważne zaburzenia, człowieku.
Przesłanie Twojego wpisu, w połączeniu z innymi wpisami jest takie, że ciągle widzisz mankamenty, a ignorujesz dominujące zalety. Masz głowię zalaną betonem i nic nie dociera.
A każdą Twoją nieudaną próbę wciągnięcia mnie w Twój ograniczony sposób myślenia i skupianiu się na "złych producentach" podsumowujesz jakimś bzdurnym stwierdzeniem, zamiast rozwinięciem tematu w sensowny sposób.
A nie rozwijasz tematu w inteligentny sposób, bo nie masz nic mądrego do powiedzenia.
7black4 - ekspert od bicia piany
1
@ObiwanKenobi Ja nie przedstawię Ci danych, dlatego, że Ty tu uprawiasz bajkopisarstwo, które Ci wytykam. Poprzyj opinię danymi, albo uznajmy, że jesteś niepoważny. Ja nie mogę obalić Twojej tezy, bo żadnej nie przedstawiłeś, popierając dowodami. Nie da się podważyć czegoś co nie zaistniało.
Ja napisałem, że 100 tys. zgonów nadmiarowych rocznie to wynik covida?
" I ze 100 tys. nadmiarowych zgonów ogromną część będzie stanowił czynnik jakiego nie było wcześniej czyli covid" to npisałem.
A skąd nagle wzięło się 100 tys. zgonów więcej wobec średniej wieloletniej?
Musiał zaistnieć nowy czynnik. Tego się nie da podważyć.
Jak zwalczysz czynnik wyparcia rzeczywistości, to może powolutku coś do Ciebie dotrze. Myślę, że nasza dalsza dyskusja nie ma sensu, bo mnie interesują fakty a nie emocje z YT.
1
@7black4 Ale to jest jakieś odkrycie, że wielkie koncerny nie są skupiskiem aniołów i prowadzą swoje interesy? Dziękuję za odkrycie Ameryki po raz kolejny, co byśmy bez Ciebie zrobili?
A po drugie co ważniejsze, w jaki sposób zmienia to fakt, że szczepionki przeszły skróconą, ale dopuszczalną i legalną procedurę warunkowego dopuszczenia na rynek?
W jaki sposób powyższy artykuł unieważnia fakt, że w dobrze wyszczepionych krajach zgony covidowe spadły od kilkukrotnie, co przecież było założeniem powszechnego szczepienia?
Szukasz uzasadnienia dla? Bo nie rozumiem. Twój wpis, to konsekwentnie realizowana przez Ciebie akcja "wstrętne szczepionki" bez zwrócenia uwagi, na to jak dobrze się sprawiły przy tej fali covida.
Klasycznie, jak zawsze, dajesz się zwieść detalom, nie widząc całości. To klasyka, w rodzinie antynaukowej, każdy epizod (czyli tu powyższy wartościowy artykuł, ale może być to film z YT) stanowi najwyższy dowód racji, nawet jeśli ta racja jest w rażącej sprzeczności z obserwowalnymi pozytywnymi efektami.
Tzn. ludzie Twojego pokroju zawsze uznają, że 10 zgonów poszczepiennych to większy dramat niż 100 uratowanych osób wskutek szczepienia. Nawet jeśli zysk netto będzie bezdyskusyjny, Ciebie to nie obchodzi, bo ważniejsze są Twoje obsesje
2
@ObiwanKenobi Moim zdaniem....? Właśnie za dużo w Twoich wpisach Twojego zdania, za mało twardych zdanych. Zdajesz sobie sprawę, że to co napisałeś po zwrocie moim zdaniem, to wymyślona przez Ciebie historyjka. Każdy mógłby wymyślić swoją z równie absurdalnym poczuciem racji.
Liczą się twarde dane, a nie moim zdaniem. Poprawne rozumowanie prowadzi do wniosku, że pewne zaniechania leczenia jakie występują i są potwierdzone, występują wskutek czynnika jaki pojawił się w 2019/2020 roku. Tym czynnikiem jest covid. Możesz pisać baśnie, mieć własne widzimisię, ale na końcu u podstaw wszelkich problemów będzie tkwił covid. I ze 100 tys. nadmiarowych zgonów ogromną część będzie stanowił czynnik jakiego nie było wcześniej czyli covid.
Ponieważ zabijał bezpośrednio, zabijał pośrednio, tzn. zgon nastąpił wskutek cukrzycy, ale był spowodowany covidem, który uderza w osoby osłabione innymi chorobami. Wreszcie, pośrednio covid będzie prowadził do zgonów osób, które nie otrzymały leczenia, z powodu przesunięć w służbie zdrowia, gdzie zasoby muszą radzić sobie z bezpośrednim zagrożeniem życia spowodowanym covidem.
To co Ty robisz, to prowadzenie narracji w sposób wąskotunelowy. Nawet jeśli chciałbym się zgodzić z Tobą, to dane szczegółowe o nadmiarowych zgonach nijak nie potwierdzają, że są one skutkiem zaniechań w służbie zdrowia. A "moim zdaniem" to wiesz, co można z tym zrobić.
4
@forzablanca Chłopie to już kolejny wpis, który pokazuje, że nie potrafisz analizować danych na elementarnym poziomie.
Sugerujesz, że w krajach zachodnich zgony covidowe spadły kilkukrotnie, ponieważ w 1 rok podniósł się tam poziom służby zdrowia?
Dlaczego fanatycy, spiskowcy i osoby nie lubiące nauki, zawsze zamiast prostych interpretacji (czyli skuteczność szczepionki na Zachodzie i powszechność szczepień) wymyślają tak niestworzone bzdury jak Ty teraz.
2
@forzablanca Przeczytaj swój wpis jeszcze raz, zobacz ile osób się zaszczepiło i masz gotową odpowiedź.
2
@ObiwanKenobi To skoro przypisuje się covid osobom, które zmarły na coś innego i Twoim zdaniem na covid zmarło niewiele osób, to w zgonach ogólnych mielibyśmy rocznie niewielki wzrost.
Skąd zatem 100 tys. nadmiarowych zgonów w zeszłym roku? Do jednej zmarłej osoby przypisywano 10 nieistniejących zgonów? To zabiegi księgowe?
Usiłuję przypisać Twoje wyjaśnienia do rzeczywistości i z nich nie wynika taka liczba.
Ta liczba pokazuje chyba jakąś poważną ułomność w Twoim rozumowaniu?
6
@patry295 Z bólem poleciłem Twój komentarz, który pozbawia mnie tożsamości. Jestem kimś, człowiekiem z krwi i kości, a nie jakimś Gallem co pamiętniki pisał. Proszę uważaj następnym razem, bo będę musiał potraktować Cię z całą bezwzględnością człowieka, który w zerówce na koniec roku dostał mroczną opowieść o Jasiu i Małgosi braci Grimm.
12
@Agonus Tak, tak, zaraz otworzę obóz koncentracyjny dla marchewek
5
Sylwio Spurek, weganko o żarliwości neofitki, dedykuję Ci udko z kurczaka, które zostanie za chwilę zwieńczeniem mojej rosołowej uczty.
5
A propos zawodników, którzy mają pół roku kontraktu i nie chcą podpisać nowego, zawsze uważam, że takich grajków ( u nas Dembele) lepiej zmarginalizować i dawać szanse piłkarzom, którzy w kolejnym sezonie będą stanowić trzon zespołu.
Jednak z Dembele sytuacja jest inna - komu on zajmuje miejsce? Komu blokuje rozwój? Nie widzę. Próbkę ignorowania jego talentu, a przecież ma ważny kontrakt, widzieliśmy wczoraj.
Niektórzy patrzą na zawodnika przez pryzmat goli i asyst, to tzw. znawcy z flashscora, a przecież wystarczy zauważyć jak gracze o klasie Francuza absorbują defensywę. Może i nie strzeli gola, może nie zaliczy w danym meczu asysty, ale przenosi ciężar gry w inne sektory boiska i włącza lampki alarmowe u rywali - przy takim zawodniku nie tak łatwo zapuszczać się do ofensywy zapominając o obronie.
Dembele, czy komuś się to podoba czy nie, zmienia układ sił na murawie i przesuwa akcenty ofensywno-defensywne.
Pod rozwagę
4
Człowiek do kościoła nie chodzi, ale wczoraj miałem swoją stację drogi krzyżowej, którą odwiedziłem o 21.30. Ależ zmaltretował mnie psychicznie mecz Barcy. Tak naprawdę dopiero dzisiaj się otrząsnąłem z tej plajty defensywnej zespołu.
Wynik jest tak mylący jak tylko można, a wynik w regulaminowych 90 minutach zupełnie nieprzystający do zaprezentowanej jakości. Alba z Alvesem momentami katastrofalni, Abde z Jutgla może dali łącznie jednego zawodnika.
Niepokoiło w listopadzie, że defensywa zespołu Xaviego ma więcej szczęścia niż rozumu, po 2 miesiącach nic nie drgnęło, a nawet bym powiedział, że wczoraj zespół dał popis jak nie gra się w obronie, nie tylko obrońcami ale i formacjami.
Ciekawe skąd taka zapaść, po meczu z Realem, który pozostawił po sobie zupełnie inne wrażenie? Odpowiedzią może być to, że mieszanina podupadających dziadków i niedoświadczonych młokosów, zawsze będzie skazana na taki rollercoaster z oczywistych względów.
A może to Xavi nie bardzo potrafi ułożyć grę defensywną - trudno wyrokować w tych okolicznościach. Jednak, żeby zespół graczy technicznych tak fatalnie prezentował się w wychodzeniu spod pressingu i budowaniu akcji podaniami? Niezrozumiałe. Może być niedoskonale, można mieć słabszy mecz, ale wczoraj ten aspekt nie istniał. W Barcelonie, gdzie klepanie jest w krwioobiegu i powinno dawać tlen zawodnikom i przewagi na murawie. To jest kamlot do ogródka Xaviego.
4
To tempo w jakim ta Chinka pakuje pączki, czy cokolwiek to jest. Mam nadzieje, że piłka będzie w takim tempie chodziła między naszymi piłkarzami:
1
@Ojciec5tkidzieci Nawet trudno odnieść się do tego co napisałeś, a to ze względu na wycinkowość tego spojrzenia. Podejrzewam, a nie znam tego tematu, że pełen obraz jest niewymownie bardziej skomplikowany. Jednak dla mnie tak opisany wpływ Niemiec, nie jest niczym dziwnym. Państwa światowych liderów nie przejmują się maluczkimi.
Trochę za dużo widzę szukania w Niemcach "genu" arogancji, jakby to było coś wyjątkowego tylko dla tej nacji. Spokojnie to samo można by mówić o jakimkolwiek państwie, które rozdawało karty w dziejach. Imperium brytyjskie, Stany Zjednoczone, Japonia, Rosja, Francja, Rzym i inne kraje, które na różnych etapach historii odgrywały ważne lub dominujące role.
Co do Niemców, my praktycznie od 10 wieku wiemy, że Germanowie należą do ludów agresywnych. Jednak to co robili Niemcy od 2 wojny światowej, to absolutnie wycofanie się z roli hegemona na arenie międzynarodowej. Promowanie pokoju, kajanie się za 2 wojnę światową, sprowadzenie swojej armii do roli statysty, z przestarzałym sprzętem i poważnymi niedoborami finansowania.
Państwo, które chce dominować militarnie i zachowywać się agresywnie nie zaniedbuje aż tak bardzo armii. Bałkany to pewnie jakiś incydent po drodze, całkiem możliwe, że Niemcy chciały zaznaczyć swoją obecność - to brzmi wiarygodnie.
Ale imperializmu niemieckiego z zasady nie widzę. To państwo nie kipi negatywnymi emocjami, jak niegdyś. Poza tym czy obecnie swojej pozycji na świecie nie buduje się przewagami ekonomicznymi?
17
Dzisiaj widzę z gorących, że La Rambla ma twarz pracownika apteki, który w wolnych chwilach chodzi się naćpać na zaplecze. Widać, że towaru nie brakuje.
Może na fcbarca.com na głównej wprowadzić nową zakładkę: obsrywanie legend.
17
Biedny Salah. Jeśli wygra Puchar Narodów Afryki czeka go to samo polskie piekiełko. Zacznie się to samo ględzenie, że strzelił gola dzikusom z Gwinei Bissau w meczu wygranym 1:0, a nie docenianie, że był zawodnikiem, który zdobył gola na wagę wygranej w meczu, w którym Egipt nie strzelił 10 bramek.
Okropieństwo.