Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Wspólne rozliczanie małżonków dla pewnych korzyści jest jakimś horrendalnym nieporozumieniem. Jakie korzyści społeczne otrzymuje społeczeństwo przez sam fakt, że dwie osoby zostaną małżeństwem? Jeśli mają dzieci, to rozumiem, bo ponoszą koszt wychowania małego i przyszłego podatnika, ale w przeciwnym razie jest to sztuka dla sztuki.
W dodatku niesprawiedliwa wobec innych członków społeczeństwa.
Jakby to powiedziała posłanka Pawłowicz (to mówiła o gejach), taka bezdzietna para jest bezużyteczna społecznie, więc z jakiej racji te przywileje? Dla mnie absurd.
Skąd to anachroniczne przekonanie, że małżeństwo to "świętość"? Za dużo w tym myślenia mistyczno-relijnego, za mało pragmatycznego.
0
@FCB24 Wiadomo, że kryjąc ich zostawiasz miejsce innym. Dlatego zawsze argumentowałem, że MVP dla Duranta w barwach GSW były dopompowane grą Stefka i Klaya. Jak się gra bez takich graczy, Durant przekonał się w tym sezonie.
3
@szymon351 Na pewno twój wpis niezwykle wzbogacił dyskusję. Zbyt dużo jest w naszym myśleniu uproszczeń. Nie pracuje to nierób, bogaty to zaradny i pracowity.
A czasami biedaka trzeba jakość wyrwać z jego marazmu, bo popadł w nieciekawą sytuację z jakiegoś względu, który go przerósł, co wcale nie odbiera mu chęci do pracy i rozwoju.
Z kolei ludzie bogaci na pewnym poziomie korzystają z układów, a zawsze żyją z pracy innych. Fałszywie przedstawia się relację pracodawca-pracownik zbyt jednostronnie; panisko daje komuś robotę. A przecież panisko bez rąk pracownika nie rozwinie biznesu, więc zależność jest obustronna.
W podejściu pracodawców czasami widzę odbieranie tego co podkreśliłeś jako ważne; prawa do godności osobistej, do poczucia bycia przydatnym i użytecznym społecznie.
2
@don'T.R.I.P.e To jest dokładnie wniosek do jakiego doszedłem dziś rano rozmyślając przy kawie. Musiałyby się zadziać takie okoliczności zewnętrzne, które uniemożliwiają innym podjęcie pracy, np. jej obiektywny niedobór na rynku.
Moje myśli były jeszcze bardziej ponure, tzn. przebranżowienie nic by nie dało, bo automatyzacja objęłaby większość sektorów rynku pracy. Praca stałaby się towarem luksusowym. I co wtedy? Automaty zarabiałyby między innymi na społeczeństwo.
Oczywiście takie groźby wisiały w powietrzu już z pojawieniem się taśmy produkcyjnej Forda. Miała ona odebrać pracę ludziom, a jak to wygląda wiek później widzimy.
Więc obyś miał rację, że przebranżowienie zawsze będzie możliwe
2
@koksik2700 Nie wiem czy nie podchodzisz do tematu zbyt osądzająco, w sensie ostemplowania niektórych terminem nierób. Potrafię sobie wyobrazić pewne podejście do życia dziedziczone z pokolenia na pokolenie, lub ludzi, którzy popracowaliby, lecz nie bardzo wiedzą jak wyjść z trudnej sytuacji życiowej. Niektórzy potrzebują popchnięcia we właściwym kierunku.
Oczywiście, czy dawanie kasy tak zadziała, to inna sprawa. Jeśli twierdzisz, że nie, to raczej jestem tu z Tobą. Jakieś programy, dajemy wędkę, a nie rybę.
3
@fart Ale to nie Curry'emy GSW akurat zawdzięczają wygraną. Razem z Klayem do pewnego momentu byli fatalni rzutowo, a zespół poprowadzili koledzy. Oczywiście gdy Splash Brothers dołączyli się w pewnym momencie, nie było już co zbierać
8
@Bobo25 W Finlandii już się odbył ten eksperyment, raczej bez sukcesu
https://www.dw.com/en/does-finland-show-the-way-to-universal-basic-income/a-53595886
7
@koksik2700 Podobny eksperyment przeprowadzono w Finlandii i uznano powszechnie, że skończył się fiaskiem. Niektórzy argumentowali, że plusem był sam fakt, że uczestnicy lepiej się mieli życiowo, ale chyba nie o to chodziło o założeniach. Nie chodzi przecież o to by rzucić ludziom kasę jak kurze ziarno, tylko żeby jakoś pobudzić ich do aktywizacji, a to się nie powiodło
4
Na Warmii i Mazurach rusza pilotażowy program bezwarunkowego dochodu podstawowego dla kilku tysięcy mieszkańców. W ciągu dwóch lat mają otrzymywać 1300 zł miesięcznie. Bezwarunkowy dochód podstawowy oznacza, że beneficjenci nie muszą spełniać określonych wymagań, po prostu otrzymują go wszyscy bez względu na sytuację życiową.
W programie weźmie udział co najmniej 5 tys. osób, ale ta liczba może zwiększyć się
nawet do 30 tys. Celem wprowadzenia dochodu gwarantowanego jest zapewnienie uczestnikom podstawowych potrzeb życiowych.
Zwolennicy wprowadzenia bezwarunkowego dochodu uważają, że pozwoli on
ograniczyć biedę, zmniejszyć nierówności społeczne oraz jest elementem aktywizacji zawodowej. Dla przeciwników tego rozwiązania to kolejny socjal, który "przykuje" do kanapy osoby bezrobotne. Do tego jest to kosztowne rozwiązanie. Rocznie uczestnik
programu otrzyma 15,6 tys. zł. A przy założeniu wsparcia 5 tys. osób - łączny budżet wyniesie 78 mln zł.
Fascynuje mnie zdanie "element aktywizacji zawodowej". Zobaczymy tę aktywizację
1
@fart Ten mecz, rozegrany 2 dni po zakończeniu serii z Bucks nie jest miarodajny. Poczekajmy na kolejne spotkania.
2
@Zoker Według słownika collinsa te wszystkie te słówka używane są z podobną częstotliwością, więc pewnie musi być inny klucz. Słówko "receive" ocenione na A2, też znajduje się w tej samej grupie wyrazów jeśli chodzi o częstotliwość użycia.
3
@Zoker co ciekawe "rarely" czy "hardly ever" są z poziomu B1. Ciekawe dlaczego seldom z C1? Mi się podoba synonim infrequently
1
@ViscaBocian Bo społeczeństwo to bociany
3
Przyszłość Barcy stoi na łamliwych szkitkach Pedriego - no nie wiem czy to wypali
11
@masq Kompilację Twoich wpisów o Messim na La Rambli
1
@Medium Jak Torres w Chelsea, warto dodać
0
Szyny są złe i mięso jest złe.
0
@pt9 Czyli widzisz, nie po raz pierwszy widzimy, jak wspaniałość tego co zagraniczne jest przesadzone. Ten brud i wszechobecny bałagan często uderza turystów zwłaszcza we Włoszech np. w Rzymie.
A już o miastach w USA krążą legendy: szczyny, śmieci, smród i to w wielkich aglomeracjach na czele z Nowym Jorkiem
0
@michal26 Mądry polityk otacza się mądrymi ludźmi, więc dobór sztabu to zasługa a nie wyjaśnienie, że prezio słaby a inni za niego robią robotę. Jak w firmie - szef dobiera właściwych ludzi.
Brak ataku Putina w przypadku rządów Trumpa to spekulacje bez pokrycia, tzn. takie ławeczkowe spekulacje pod blokiem, ale bez wiarygodnego uzasadnienia.
Podobnie zarzut o sterowanie Bidenem.
Wiesz, że tak budując argumentację (tzn. o co by było gdyby, albo spekulacje) można udowodnić absolutnie wszystko.
Zasługi idą na konto Bidena.
Co do Chin, nie byłbym taki pewien, bo inwazja Rosji jest wg wielu znawców tematu, pożądanym testem przed potencjalną inwazją na Tajwan. Chiny mogą się przyglądać i uczyć na błędach Rosji.
W każdym razie temat jest pojemny i mieści wiele interpretacji
1
@AmigoBlancos Oby to było coś nieistotnego, ale te 7 dni będziesz siedział jak na szpilkach. Życzę Ci korzystnej diagnozy
1
@Medium Dla mnie to noszenie maseczek latem zawsze było kontrowersyjne. Covid latem zmniejsza aktywność. Nawet więcej, o amatorskie maski nie kruszyłbym kopii. Bardziej chodzi o szczepienia, ale o czy my tu mówimy jak mój brat i siostra są nieszczepieni, a siostra gada jak jakiś nawiedzony antyszczepionkowiec. Ciężkie życie jedynej racjonalnej osoby w rodzinie.
Oczywiście z oceną, że w covidzie chodzi o kasę nie zgadzam się zupełnie. Zasadniczo to takie gadanie luda, bez pokrycia i bez argumentów.
1
@Khardan Ja dodałbym jeszcze akcje zbierania śmieci w górach. W górach! To niewiarygodne jak ludzie nie szanują własnego podwórka
0
@AmigoBlancos A mogę zapytać w jakim jesteś przedziale wiekowym, chodzi o wskazanie typu 30-40
1
@Foro Nie wiem jak to by było w świetle przepisów, ponieważ przez pewien czas podstawa prawna była tak słaba, że sądy unieważniały mandaty. Ale to znowu jest kamyczek do ogródka amatorów z rządu
4
@Medium Właśnie od lat nie rozumiałem dlaczego nie zarabiać na kierowcach przekraczających przepisy, ponosząc wysokość mandatów. I jednocześnie podnosząc standardy bezpieczeństwa.
Podobnie z petami na ulicach. Przecież to kopalnia kasy.
Tu pewnie mnie nie poprzesz, bo to kontrowersyjny temat dla niektórych, ale w czasie covidu, aż prosiło się o mandaty dla bezmaseczkowców. I też cisza w temacie.
Jak widać, policja ma za dużo kasy i nie korzysta z okazji.
1
@Bykunn Zawsze twierdzę, że demokracja w USA jest demokracją ekstremalną.
Zawsze u podstaw tych różnic będzie tkwiła geneza powstania kraju. Ten rozpychający się łokciami kowboj, który musi urządzić się wśród innych tak bardzo wszedł im do głowy, że nie zdolni są do wprowadzenia pewnych, zdawałoby się racjonalnych i narzucających się rozwiązań.
19
Polski Janusz nikotyny. Zjarał szluga i został z niedopałkiem. I co robi taki człowieczyna? Wedle wszelkiego prawdopodobieństwa niedopałek papierosa wyląduje na ulicy/trawniku.
Stojąc na jednym z przystanków przy os. Rusa w Poznaniu z przerażeniem zobaczyłem, że trawnik obok przystanku wygląda jakby żulernia spotkała się chwilę wcześniej na imprezie. A to przystanek wyposażony w kosz na śmieci. A na tym przystanku stoją zwyczajni ludzie. I ten zwyczajny człowiek-palacz ma tak zakodowane w głowie, że niedopałek wyrzuca się gdziekolwiek, że nie zdobywa się na refleksję, że zaśmieca własną okolicę.
Ale gdybym w gościach u tych niechlujów, zjadł jabłko, a potem wyrzucił ogryzek na dywan, pewnie byłoby święte oburzenie, co ja robię.
Może żeby zbudować własny patriotyzm, zacznijmy od tego, żeby dbać o takie drobiazgi jak dbałość o wygląd otoczenia, w którym mieszkamy. Bo gdy Janusz nikotyny wywiesza flagę w święto narodowe, a potem robi ze swojego miasta śmietnik, to mi coś tu nie gra.
0
@Mr8lack W Polsce nie słyszałem o islamskich gwałtach na dzieciach. Więc jeśli chodzi o szkodliwość religii musielibyśmy ustalić w jakich obszarach się poruszamy.
Przecież rozmowa dotyczy świata zachodniego, a jeszcze nakierowałeś mnie na nasze podwórko, a nie tego co Arabowie robią u siebie. Tam nie ma demokracji, więc ich świat nie jest dla mnie żadnym punktem odniesienia.
0
@Mr8lack Ta propaganda sącząca jad w Polsce jest mniej namacalna, ale dla uczciwych obserwatorów, oczywista. I wiadomym jest, że w USA wszystkie procesy są bardziej wyostrzone.
Niestety Polak dostrzega różnicę między tym jak przetrzyma imigrantów i pozwoli im umrzeć w lesie, a tym jak osobiście pociągnie za cyngiel.
Chcesz odniesień w Polsce, proszę bardzo. Obiektywnie to katolicyzm w Polsce zbiera bez porównania więcej ofiar niż islam. Chyba, że chcesz mnie przekonać, że gwałty na dzieciach, to moje zaburzenie, albo dzieło szatana a nie katolickich księży?
0
@Zoker Cześć, jaki słownik angielsko-angielski uważasz za najlepszy?