2

@AlwaysBlaugrana Tak napisałeś jakby wychowanie dzieci nie było ciężką pracą. Pracująca kobieta z dziećmi na wychowaniu to 2 etaty - dużo osób zapomina o tej stronie medalu.
Dobrze by było, gdyby pracująca kobieta miała wsparcie systemowe od państwa - żłobki, przedszkola, ułatwienia w pracy, możliwość pracy zdalnej itp. itd.

8

@Azi Pytanie czy to dotyczy tylko wakacji? A po drugie, sugerowanie kibicowi Barcy, żeby szedł kibicować innemu klubowi jest bardzo niskie - znaj granice, chłopie.

1

@norbi77 Dlaczego zakładasz, że odbiorcy 500+ z wielodzietnych rodzin, to patologia. Tak nie jest. Część może i tak, ale zbyt łatwo szafujemy tymi łatkami.

2

@LioMessi10 Coś Ty. Doskonale zdają sobie sprawę, że rozpasany rozdawnictwem Polak zmiótłby ich z politycznej planszy za zabranie 500+. Ludziom chyba się coś pomieszało w głowach i im się wydaje, że kasa im się należy.
Nie ma klimatu na zniesienie socjalu

1

@Bobo25 Moje podejście jest takie, że zarabiam na siebie, więc miałbym to gdzieś. To nie byłoby, że Ci zabrali. Byłoby nowe rozdanie i miażdżąca większość nie dostawałaby wsparcia.

3

@pt9 Ludzie są jak sos słodko-kwaśny: inteligentni, kreatywni, wspaniale współpracujący ze sobą, a z drugiej strony niszczycielscy, bezwzględni i samolubni.

2

@zibiku Tu zrobiłeś jedną rzecz, która nieco mnie irytuje - zrównywanie rodzin wielodzietnych z patologią. Znam kilka rodzin z 3 lub 4 a nawet 5 dziećmi, Wszystkie religijne, z dziećmi wspaniale wychowywanymi, grzecznymi, kulturalnymi i bardzo skromnymi.
Im 500+ bardzo pomaga a pieniądze są należycie wykorzystane. Oczywiście, można by zrobić część zasiłku celowanego na konkretne wydatki, domagając się paragonów itp czy zorganizować inny system weryfikacji.
Oczywiście zamiast ochłapu + dla emerytów powinny być waloryzacje zgodnie z poziomem inflacji.

I zgoda, rodzice muszą wykazać się chęcią pracowania, a nie obijać się, żyjąc zasiłków - na to nie może być zgody. Poza tym jaki to daje wzór czy sygnał dla dzieci.

Co do Ukraińców, przejściowa pomoc dla nich była uzasadniona. O wiele gorsze i dewastujące jest rozdawnictwo prowadzone od 2015 roku.

2

@NaFazieHitman USA dodruki i te swoje szacher macher stosowało już wielokrotnie. Ja sam zachodzę w głowie, na jakiej zasadzie to działa, że się USA jeszcze nie zawaliło. Tzn. jakaś namiastka dramatu w 2008 roku odbyła się, ale jakość się ten kolos trzyma, mimo kreatywnej księgowości

3

@Bobo25 Ale to piszesz żartobliwie, czy rzeczywiście byłbyś oburzony wsparciem dla rodzin, które mają liczną dziatwę? Bo coś tu powiało egoizmem.

6

@pt9 Szczerze mówiąc również martwią mnie perspektywy młodego człowieka i szerzej ludzi. Jest obecnie tak wiele potencjalnych problemów, które będą dla ludzkości wyzwaniem, że nie bardzo wyobrażam sobie nadejście lepszych czasów.
Kiedyś naturalnym były fluktuacje - kryzysy a potem okres prosperity.

W tych czasach mamy rozrastającą się na całym świecie klasę średnią. Europejczyk musi walczyć o kurczące się zasoby z Chińczykami, Hindusami i Brazylijczykami. Czytamy od lat o malejących zasobach piasku, który potrzebny jest w budownictwie. A przecież tych dóbr będzie mniej a nie więcej, będą droższe, raczej niż tańsze. Dewastujemy środowisko bez hamulców, klimat spowoduje kolejne kłopoty - już powoduje.

Starzejące się społeczeństwa zachodnie, napływ imigrantów i zmiana mozaiki społecznej, która jest nieunikniona. A to przecież ludzie o innej mentalności.
Nie wiem, ale żyłem za komuny, żyłem w dobie przemian, jednak takiej niepewności wynikającej z ogólnoświatowych turbulencji i innych czynników nie było.

3

@draxidox Nie mam wątpliwości. Po 7 latach żebrów + polskie społeczeństwo jest wręcz ugruntowane w swojej roszczeniowości. Ja myślę, że Polacy byliby zachwyceni gdyby rząd ogłosił nowy wiek emerytalny - 58 lat. Jest źle z nami

2

@martin3131 To byłoby przewrotne. Ale znając elastyczność kręgosłupa Mateusza, a w zasadzie jego brak, wcale bym się nie zdziwił

3

@priest9999 Z definicji pewnie nie oczekiwali tego rozdawnictwa, ale nie wiem czy po latach nabytego przywileju, typowy wyborca z klasy średniej nie zmienił nieco swojej mentalności.
Ale sugestię poczyniłeś dobrą, skoro wyborca KO nie jest roszczeniowym dziobakiem, to poparcie spaść nie powinno.

Choć zakładam, że naturalne poparcie dla KO to ok. 20%, a nadwyżka, to ludzie niezadowoleni z rządów PiSu, więc tacy trochę wahadłowi. Tych odebranie kasy mogłoby odstręczyć.

1

@wonsz_w_pomidorach Bo czegoś takiego nie ma w polskim języku. Co to znaczy wygodna? Jeszcze komfortowa ujdzie w tłoku, ale wygodna - to jednak razi.

29

Swoją drogą wyobraźmy sobie, że od władzy dojdzie Koalicja Obywatelska i zredukuje program 500+ do rodzin wielodzietnych (3 dzieci+), lub tylko tych, które mają 2 dzieci i są poniżej pewnego progu finansowego. I z 40 mld rocznie na program poszłoby nie więcej niż 5 mld. Do tego likwidacja 13 i 14 łapówki + dla emerytów.

Wzbudziłoby to Wasze powszechne zadowolenie a jeśli nie to dlaczego?

Moim zdaniem po takim ruchu poparcie dla Koalicji spadłoby drastycznie, co potwierdziłoby, że polskie społeczeństwo to bezgłowe, roszczeniowe kurczaki

3

@gaucho104 Nie musisz głosować na PiS, pisząc to co piszesz wykazujesz się taką samą logiką co typowy pisior. A to znaczy, że nie masz pojęcia co się dzieje obecnie w Polsce i jej szkodzisz.

To co piszesz jest kłamstwem. PO nie kradło, tylko jak każde partie wcześniej korzystało w dopuszczalny sposób z przywilejów. Każda władza ma do tego prawo. PiS tworzy niezliczone spółki i stanowiska tylko po to by okradać skarb państwa z publicznych pieniędzy.
Dodatkowo korumpuje wyborców za publiczne pieniądze, a robi to po to by ci prości, niewyrobieni życiowo lub przekupni wyborcy mogli mówić, że PiS daje ludziom.
Jaki sens ma dawanie 500+ zamożnym ludziom - żaden? Jaki sens ma dawanie 500+ biedniejszym? Ano na nas zagłosują. Ale oczywiście hitem jest kupowanie staruchów ze zrytymi beretami, którzy masowo dają się przekupić za ochłap.

Nie mówiąc o tym, że kompletnie nie piszesz o upadku standardów w życiu publicznym oraz okradaniu samorządów z kasy, by fundować łapówki i opłacać swoich. No ale Ty z tego nic nie rozumiesz - jesteś jak kura, której gospodarz rzucił ziarno, więc jest ok.

7

@gaucho104 Jedno - nie wiesz na kogo głosowałem. Drugie - nikt po 1989 roku nie zdobył władzy po to by kraść. Do tej pory korzystano w sposób dopuszczalny z przywilejów władzy z pewnymi przegięciami. PiS jest jak jeden, wielki złodziejski kombajn wybrany przez ludzi, którzy nie mają za grosz uczciwości i srają na jakiekolwiek standardy w życiu społecznym. To porównanie do szarańczy było celne, obsiadają wszystko co da się okraść.

To, że uważasz, że którakolwiek partia kradła bardziej, oznacza, że nie masz pojęcia o tym co się dzieje w Polsce od 2015 roku. Ale na tym polega fanatyzm pisowskich lizusów. Prawdę odrzucamy, a gdy ktoś przedstawi dowody, mówimy, że to Tusk.

5

W Poznaniu burza - to niebo pomrukuje na pisowskich złodziei i ich wyborców.

3

Wygodna wygrana? Miało być pewna - wiem, że to słówko nie jest wygodne do tłumaczenia w tym kontekście, ale wygodna wygrana w j. polskim nie istnieje.

5

Dobry wieczór Pani Redaktor. Już późnawo, dajmy temu Lewemu pospać w spokoju.

1

@panczo Rzeczywiście, to bardzo ciekawe zależności ze świata przyrody. Co do zarodka ludzkiego, o ile dobrze pamiętam organizm matki na początku traktuje go jako ciało obce i próbuje zwalczyć.

Jednak pewną różnicą między pasożytami czy organizmami symbiotycznymi a zarodkiem jest to, że one są ukształtowane podczas gdy płodzik nie. Poza tym należy wspomnieć różnice gatunkowe.
Co do rzetelności podejścia genetycznego - nie podważam jego istoty, ale czytając sporo literatury naukowej i popularnonaukowej, sami naukowcy zarzucają sobie wzajemnie faworyzowanie własnego poletka przy ocenie zjawisk. Więc pewnie paru innych naukowców, ale i etyków mogłoby się z Tobą nie zgodzić.

W każdym razie, żeby nie było, przyjmuję Twoją stanowisko do wiadomości.

0

@maroon No właśnie problem jest z tym, że wg jednego spojrzenia, to co piszesz ma sens. A wg innego nie masz.

Bo wiem co masz na myśli, ale gdy piszesz "połączone" to wg jednej z definicji można nie można uznać za odrębne. Ponieważ nie stanowi samodzielnej całości.
Co do bliźniaków syjamskich można je jednocześnie uznać za jedną istotą, złożoną z dwóch bytów, nie mogących prowadzić odrębnego życia.

Ciekawe to wszystko, nie odmawiam Ci częściowej racji

0

@maroon Nie no jasne, że dziecko same nie przetrwa po urodzeniu, ale gdy matka umrze przy narodzinach dziecka, może one być uratowane przez innych, więc w tym sensie jest niezależnym ciałem.
Ale jako 1-miesięczny płód ja bym nie powiedział o odrębnym życiu, bo jest to życie ściśle związane z kobietą i mocno od niej zależne i przecież połączone.

0

@panczo Jest to organizm ściśle związany i zależny od środowiska ciała kobiety.
Jak więc można tak uznać? Na jakiej zasadzie? Odrębny dopiero będzie. Albo jest nawet choćby w inkubatorze w przypadku wcześniaków.

Nie uprawiasz tu polityki?

0

W Poznaniu przeszedł dzisiaj "Marsz dla Życia"

Bardzo dobrze, ale moją uwagę zwróciło zdanie: Jestem! Na przekór manipulacjom, dezinformacjom i fake newsom... Życie rozpoczyna się w chwili połączenia komórek
rodziców. To właśnie w momencie poczęcia powstaje nowe, ODRĘBNE życie, które ma swoje prawa.

Pomijając całą dyskusję a propos tego kiedy człowiek staje się człowiekiem, chyba wszystko można powiedzieć, ale nie to że życie w łonie matki jest odrębne?

0

@Jestjakjest Ja w Poznaniu, a to jest chyba w Nowej Zelandii, o ile dobrze pamiętam. A co?

0

@Barcanajlepszyteam Dokładnie tak samo jak np. donosicieli, złodziejów, pracowników obsadzonych przez znajomości. Brak etyki i zasad moralnych w życiu z reguły łączy się z nieograniczoną arogancją. Inaczej tacy mierni ludzie, musieliby przyjąć do wiadomości kim są.

3

@Kgorecki2500 No jednak nie trzeba. I ja nie szanuję

12

@tomek8756 Ale to naprawdę trzeba sięgać po "autorytety" typu Stanowski żeby wyrobić sobie opinię o Rybusie? Fenomen popularności tego człowieka mnie zadziwia.

3

@Emhyr Słupek to poprzeczka pionowa

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?