Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Pawel13sz Wiem, że w tysiącach to się liczy. Nie pamiętam ze względu na zaawansowany (technicznie) wiek. 4 albo 5 tysięcy
1
@Geble To może pozbędzie się złudzeń i doda dwa do dwóch. Już sam kontaktowania się z tak upadłym człowiekiem jak Fryzjer jest obciążający
3
@Lionel_Messi10 Ale masz wakacje!
8
@GeneralXavi Co tu ogarniać. Skorumpowany człowiek został trenerem repki i podobnie jak swego czasu kolarz Armstrong mówi, że jego korupcja i oszustwa nie były korupcją i oszustwami bo niczego mu nie udowodnili.
A przed meczami dzwonił 1500 razy w nieznanym celu bo sam oczywiście nie pamięta o czym z przestępcą rozmawiał.
Czesiek robi z ludzi idiotów i pokazuje, że mental od czasów przyjaźni z Fryzjerem mu się nie zmienił
7
@FC1899Barca Jestem pewien, że to Ty musiałeś odkryć Amerykę. Naprawdę zasłużyłeś na tytuł profesora medycyny
2
@Ostatnikrwawygang Bo jest to rodzaj wojenki jaką człowiek toczy sam ze sobą. Nie chciałby tego wszystkiego wspierać, ale fascynacja daną dyscyplina sportu jest wielka i trudno się jej oprzeć. Ten świat jest jaki jest i jakim był od dawna - oparty na eksploatacji jednych przez drugich. Walec się toczy i nie zauważa pojedynczego człowieka.
3
@panczo Świat, niestety nie jest zero-jedynkowy i o pełną uczciwość trudno w pełni. Weź chociaż transmisje z TVP - uczciwy człowiek powinien to bojkotować, Szpaku i Borek i cała reszta tej ferajny dawno powinni zwinąć żagle. A jak jest, to wszyscy widzimy i niestety oglądamy
1
@mcsarna Niestety każdy z nas będzie w jakimś stopniu hipokrytą. Osobiście przestałem oglądać Olimpiady od przyznania jej w 2008 roku Chinom. Ale będąc konsekwentny musiałbym bojkotować wszystkich, którzy wzięli tam udział.
W obecnym świecie można być uczciwym w 100% chyba tylko gdy nie wychodzisz z domu i nie korzystasz z TV, Internetu. Nawet nieświadomie dokładamy się do wyzysku.
0
@Wychowanek Nie rozumiem jak krytyka Rybusa oznacza bycie hipokrytą. Wykaż to na przykładzie.
Po drugie - ja popieram socjalizm? Ty chyba spadłeś z kosmosu i to raczej głową w dół a nie nogami.
0
@Azi Niestety jednostkowy Grek nie anuluje zgonów wykorzystanych ludzi. Co innego gdy system nie jest w stanie wszystkich objąć pracą, a co innego gdy systemowo i z premedytacją prowadzi się niewolnictwo pracownicze. Przecież tym ludziom odbiera się dowody i skazuje na koszmarne warunki. To działalność mafijno-przestępcza prowadzona przez państwo.
Analogicznie możesz powiedzieć, że znasz Szweda z Korei Płn i on jest zachwycony. Czy to kasuje eksterminację rodzimych Koreańczyków?
Nikt nie udaje świętego, wiadomo jak jest na Zachodzie, ale gdzieś granice wypadałoby postawić.
5
@P33ck No co dzień nie słucham takiej muzyki, ale wiesz, jak jest odpowiednie miejsce, klimat i w tle gra sobie tego typu muzyczka, to czemu nie?
0
@Foro No jasne, luzik. Dzięki i Tobie również
4
@Azi Problem w Katarze jest systemowy, a państwo celowo prowadzi politykę wyzysku. W Niemczech i Holandii jest to nieuczciwość podmiotów prywatnych, co może się zdarzyć.
To jak w polityce. Do 2015 roku, mieliśmy czasem aferę, czasem nepotyzm, czasem korupcję czy nieprawidłowości. Od 2015 PiS działa jak Katarczycy - jak zorganizowana mafia łupieżcza.
Czyli nieprawidłowości są dopuszczalne, bo taka jest ludzka natura, zorganizowany system przemocy i wykorzystywania jak w Katarze, nie
4
@Cygan BRC Niestety protest osobisty, czy mały bojkot niczego nie zmieni. Tu najwięcej mogliby zdziałać piłkarze, protestując przeciw wyborowi gospodarza.
Tylko tych pustogłowych kopaczy nic nie obchodzi
4
@wojopancer A czy ja twierdzę, że w tej kwestii nie będę hipokrytą. Być może będę. Przecież nie stawiam się za wzór uczciwości.
4
@maroon A wiesz, że w czasie pandemii gdy wyzysk przez firmy zachodnie zelżał, bo nie było zleceń, wyzyskiwanym społeczeństwom się pogorszyło?
Tzn. bez tej nisko płatnej pracy jest jeszcze gorzej niż z nią?
3
@Matt_i1992 Wojna to inny odcień zła. Zła. Nie wiem czy jest tu miejsce na szukanie odcieni, choć sam zawsze zachęcam by te odcienie widzieć.
Ale to pokazuje, że jesteśmy hipokrytami, którzy wybierają, które zło jest ważniejsze. Coś jak w piosence Kazika - ich ból jest większy niż tych drugich.
Choć rzeczywiście, zgodzę się, że w przypadku wojny reakcja musi być zdecydowana. Pewne patologie lokalne na świcie przełkniemy, wojny już się nie nie da.
1
@Foro Nie przepraszaj, raczej odnosiłem się do kontekstu społeczeństwa, gdzie wszystkie zmiany przyjmują się opornie.
Na siłę w 1 słowniku, przy definicji jednego konkretnego produktu znajdziesz słowo "instead", ale w innych 4 wiodących, już go nie ma. Poza tym nikt nie przeczy, że burger przez lata odnosiło się do produktu mięsnego, ale jak to w życiu bywa, słowo rozszerzyło znaczenie.
Polecam ci video z YT, kilka postów wyżej, gdzie Modest Amaro, miażdży uczestnika za to, że narzuca interpretację mięsną tatara.
Ale co wytłumaczę?
57
Ach świat i ta moralność, która jest wątpliwa. Ci sami ludzie, którzy teraz bojkotują rosyjskie produkty, sklepy, firmy i krytykują Rybusa (słusznie), potem włączą telewizory i będą oglądać MŚ 2022 w Katarze, zbudowane na trupach, wyzysku, przemocy, wykorzystywaniu ludzi do niewolniczej pracy.
A zacznie się ładną ceremonią otwarcia, wszyscy będą ładnie wyglądać, uśmiechać się i klaskać jakimś sowicie opłaconym artystom.
Każdy kto będzie oglądał tę imprezę przyłoży rękę do przestępczego procederu - nie ma wymówek.
1
@nagev Lubię nazywać rzeczy po imieniu.
W pierwszych 2 minutach, chłopak robi Modestowi Amaro wykład z tego czym jest tatar. Po czym Amaro miażdży argumentami przemądrzałego chłoptasia, wyjaśniając mu dlaczego danie niemięsne w tym odcinku nosi nazwę tatara.
1
@Foro Definicja ze słownika Oxfordu. Najwyraźniej polskie słowniki nie dojechały do rzeczywistości. Więc Twoja uwaga powinna brzmieć: wg polskich zacofanych słowników coś takiego nie istnieje, mimo, że w krajach anglosaskich skąd słowo "burger" się wywodzi, występuje w wielu kombinacjach, również niemięsnych.
-burger (in compounds) - fish, vegetables, nuts, etc. cut into small pieces and made into flat round shapes like hamburger
Także kolego chyba kultura, z której burger się wywodzi, ma bardziej wiarygodną wiedzę niż słownik z uprzedzonego polskiego społeczeństwa, który ten element kultury kulinarnej przejął?
1
Dopiero odpaliłem neta, więc jako niezorientowany mam parę pytań:
Czy wszyscy już do nas dołączyli?
Czy jesteśmy już wielcy czy trzeba jeszcze poczekać?
Czy Ania już wciska swoją granolę Hiszpanom?
3
Pewnie chciała się tylko odegrać: "Księgowa wyprowadziła z firmy 9 mln złotych. Obstawiała wyniki u bukmachera"
https://epoznan.pl/news-news-129970-ksiegowa_wyprowadzila_z_firmy_9_mln_zlotych_obstawiala_wyniki_u_bukmachera
0
Słuchajcie, co to jest: dzisiaj od rana pionowo atakuje z nieba, ma formę wilgotną, ogranoleptycznie bez smaku, ruszyć się nie można bo człowiek mokry. Z Zachodu to nadciąga. To nie ten gender cały?
5
W Poznaniu dzisiaj leje i leje. Wczoraj ok 37 stopni, dziś poniżej 20. Wczoraj w T-shircie było za gorąco, dzisiaj można zmarznąć. Jak żyć? Domagam się 200+ na sweter.
3
@macio_944 Prrrrrrr szalony. Barca miała wielkie epizody, najpierw za Cruyffa i Rijkarda, potem za Pepa i na deser za Enrique. Od wielkiej Barcelony minęło już 7 lat. Potem był zespół liczący się, ale zawodzący w Europie. Od 3 lat mamy Barcę podupadłą, z długami wielkimi jak liczba błędów Lengleta.
Poczekaj z tym zaklinaniem wielkości, bo na razie nie zrobiliśmy jeszcze żadnych transferów, a skład nie gwarantuje walki o mistrzostwo, nie mówiąc o walce w LM.
Ba, nawet nie wiemy czy mamy właściwego trenera.
Przykłady United i Milanu pokazują, że wielkość nie jest dana raz na zawsze, a nieudolne zarządzanie może zepchnąć nawet wielką markę na skraj przepaści.
2
@Nano22 Zawodnik utalentowany wiecznie niezdolny do gry wnosi do zespołu dokładnie tyle samo co wyrobnik bez papierów na granie w zespole - czyli nic. Fakt, ze Ansu ma talent w żaden sposób nie poprawia mi nastroju.
Widzimy ile w ostatnich latach wniósł do zespołu Umtiti. Jeśli Ansu pójdzie jego drogą, będziemy mieli do czynienia z wybitnym talentem, który padł ofiarą marnego zdrowia.
1
@BorzyKrzys Nie, nagłówek ma zasugerować prześladowania, podczas gdy kolega wyżej wyjaśnił co się dzieje w Nigerii, tzn. spięcia się obustronne. Zresztą teraz zerknąłem, że Muzułmanie i Chrześcijanie stanowią mniej więcej po połowie społeczeństwa.
Typowe wpuszczanie przez autorów artykułu w maliny. Słowo prześladowanie ma nadać konkretną interpretację zdarzeniu. Katolickie medium z piękną manipulacją - wiadomo Radio Maryja. Zresztą ktoś kto śledzi Radio Maryja, i wypomina życie w bańce, najzwyczajniej się ośmiesza. Trudno o bardziej oszołomskie i fanatyczne środowisko, ociekające zakłamaniem. Co widzimy w prowokacyjnym tytule
2
@GCBW Verratti ma 29 lat, jeszcze 3,4 lata i będzie nadawał się do Barcy
2
@BorzyKrzys A sam nagłówek oczywiście jest "uczciwy" i w stu procentach zapowiada to co jest w artykule. Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie - to odnoszę się nie do rzeźnickiej historii Kościoła, tylko do komentarzy. Głupi, celowo mylący tytuł, głupie komentarze.
Bardzo mnie cieszy Twoje uczciwe, niebańkowe podejście.