Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@michal26 Ale jak to? Wyobrażasz, że zwierzęta ze swoimi rozumami dokonają aborcji? Małpa zrobi aborcję małpie gałęzią? Niby jak? Przecież zwierzęta raczej działają instynktownie niż z wyrachowaniem.
Zresztą nie wiem dlaczego aborcja byłaby czymś innym/gorszym niż porzucenie potomstwa po ich narodzeniu. Jakież to larum podniosłoby się wśród ludzi.
5
@Wychowanek Właśnie dlatego, że mają wszystko świetnie przemyślane. Założę, się, że prosty ale i nierzadko inteligentny człowiek nie jest w stanie zrozumieć, że zarodek ludzki to jeszcze niekoniecznie człowiek, a to kiedy de facto staje się człowiekiem można zdefiniować wedle wielu kryteriów.
Istota bezrefleksyjna widzi zlepek paru komórek i mówi - to człowiek. To znaczy gdy ktoś mu to powie, bo sam by go nawet nie rozpoznał.
A w pierwszym miesiącu zarodek nawet nie ma bijącego serca. To w jakim sensie to człowiek? To materiał, z którego ukształtuje się człowiek. Tak jak plemnik i komórka jajowa to materiał, z którego może powstać człowiek. Tylko jeszcze nie połączony w zalążek człowieka.
Można różnie argumentować, jajo i plemnik łączą się w nowy byt, ale jeszcze nie człowieka. A część ludzi powie, że już w człowieka.
3
@michal26 Ale w świecie przyrody mamy wiele zwierząt, które rodzą potomstwo w ogromnych liczbach, a z tego przeżywa jeden lub kilka osobników, podczas gdy kilkanaście ginie.
Poza tym kto jest bardziej godny potępienia wg kryteriów prawicowych, czy konserwatywnych (mówię o nich bo uważają się niesłusznie za lepszych moralnie):
bezdzietna katoliczka, czy ateistka z dwójką dzieci i po 5 aborcjach?
Ta pierwsza pluje na tą drugą, sama nic nie wniosła do społeczeństwa w sensie zasilenia nowym obywatelem, a zaniechanie prokreacji jest dla niej wyższe moralnie niż bycie matką dwojga dzieci ale po kilku aborcjach.
Sprawa nie jest tak zero-jedynkowa.
3
@NaFazieHitman Widzisz, a jakbyś sobie poszedł na rower, to zobaczyłbyś za darmo zachód słońca i zamiast się stresować, miałbyś udany wieczór.
5
@Kapitan hawk Jedni i drudzy czerpią energię i moc z nieba
1
@Sau_Ron Daj spokój, jesteś znanym trolem od zagadek i atencjuszem, przejrzałem Cię na wylot
7
Jak Messi wygra MŚ, to uznam, że wreszcie zrównał się poziomem z Ronaldo. A to dlatego, że Messi ma talent, a CR7 ciężko pracował na sukces.
0
@AlwaysBlaugrana Życie plotkami transferowymi z dnia na dzień, to absurdalne zajęcie
2
@Freudysta Myślisz, że pisiorów to obchodzi? Oni wszędzie zastępują fachowców doktrynerami. A szkoła będzie się bujać w oparciu o system korepetycji. I tak za kasę rodzice będą oszukiwać system
0
@ferdas_rawa A propos tego wpływu ideologii, rozumiem co masz na myśli, Tyle, że ja często wymykam się tym stereotypom. Ludzie niejednokrotnie łamali sobie zęby na mnie, bo brali mnie w pakiecie. Jak sądzi a, to znaczy, że b, c, d i e.
A ja nie myślę pakietowo, dla mnie każdy problem jest odrębny i uwielbiam je roztrząsać. Nawet aborcja - jestem raczej przeciw, ale jak lew będę walczył o prawo do. Uważam wierzących za zniewolonych, ale nie lubię wyśmiewania się z duchowości i potrzeb wyższego rzędu. Stąd potem nierzadko rozdwojenie jaźni i moja bliższa identyfikacja z tym zniewolonym wierzącym, niż z areligijnym materialistą.
Zresztą, to temat rzeka...
0
@ferdas_rawa Nie, nie zgadzamy się. No teraz to się zagalopowałeś i dlaczego tak napisałeś?
Decyzję o aborcji pozostawiam kobietom. Żeby doszło do aborcji musi zaistnieć decyzja o chęci jej dokonania. Nie podejmuje jej fachowiec. Fachowiec określa kiedy i jak. A kobieta czy. Zgoda?
0
@against_modern_football Czyli jednak interpretacja była celna.
Właśnie dlatego dałem Ci pozostałe przykłady, żeby nie pisał absurdów, że odbieranie broni to zamordyzm. Bo w takim razie fakt, że Polacy nie mają z zasady dostępu do broni, co nie wpływa negatywnie na spokój społeczny, to zamordyzm.
Czyli wg Twojej definicji dbanie o interes społeczny jest przejawem zamordyzmu.
Niestety, ale Twoje błędne założenia prowadzą do absurdalnych wniosków.
Zarodek jako obywatel? Szanowny kolego, nasza dyskusja chyba nie ma wielkiego sensu. Czy trzymasz plemniki w słoiku i wyrabiasz im dowody osobiste?
0
@ferdas_rawa O odpowiedziałeś, teraz wreszcie czuję, że rozmawiamy. Wiem dużo. Szanowny kolego, to moja OPINIA. A moja opinia to nie fakt. Moja ocena jest zdecydowana, Ty z tym walczysz, ale sam nie przekonujesz niezbitymi argumentami, że jest inaczej. Różnica jest taka, że ja ci nie zabraniam mieć Twoich poglądów, a Ty notorycznie mi tego odmawiasz.
Posłuchaj we wpisie głównym zawarłem takie zdanie: "WIELE z nich ma w głowie przystosowania do niewolniczego myślenia" Wiele a nie wszystkie, przyznasz, że ten kwantyfikator, jednak zmienia nieco wymowę tego zdania.
Dlaczego wiele a nie wszystkie? Ponieważ u części jest to niezależna refleksja, ale wiele ma owo niewolnicze myślenie (wybacz, no taki jestem i tak myślę i nie jest to myślenie bezpodstawne) wdrukowane przez zakotwiczenie w katolicko-konserwatywno-patriarchalno-itp. środowisku.
I tu się nasze drogi rozchodzą: obaj zgadzamy się, że przyczyny są wielorakie tego myślenia, lecz sedno tkwi w proporcjach i ich ocenie. I tu się różnimy: skoro Ty widzisz te proporcje (moim zdaniem fałszywie) jako zrównoważone, moje zdanie wydaje się Tobie aroganckie. A ponieważ ja widzę te proporcje z ogromnym przechyłem poglądów wynikającym z korzeni katolickich nie rozumiem Twojego uniesienia.
Ja nie chcę się wypowiadać w kwestii uznania granicy powstania człowieka. A to dlatego, że z definicji jestem przeciwny aborcji, oraz wolałbym pozostawić decyzję fachowcom. Chciałbym, żeby wiek określili naukowcy, w oparciu o kryteria biologiczne, w porozumieniu z przedstawicielami dziedzin naukowych pozamedycznych. Jeśli to ma być 12 tygodni, niech będzie. Mi decyzja o aborcji wg. wspomnianych kryteriów holenderskich wydaje się trudna do przyjęcia.
A propos niewolnictwa: każdą osobę wierzącą uważam za zniewoloną. Te, które przechodzą indoktrynację od niemowlaka, to rażący przykład tresury niewolniczej. A te, które niezależnie np. w wieku 25 lat podjęły o dołączeniu do danej denominacji uważam za osoby o skłonnościach psychicznych do podległości, które skutkuje potrzebą oddania się we władanie siły wyższej, zatem zrzeczenia się swojej niezależności. (no tak to widzę).
1
@tomek8756 Chciałem zobaczyć jak to jest wyzywać innych od atencjuszy, a skoro jesteś w gorących ...
Sam tego doświadczyłem i teraz widzę jakie to idiotyczne
0
@tomek8756 Ty masz parcie na gorące, atencjuszu. Znowu chcesz poróżnić nasze środowisko. Teraz będziesz telewizją jątrzył, przejrzałem Cię
0
@rragon Brawo Ty
1
@ginidal Właśnie nie stąd. Tylko jedna strona stwarza problemy. Jakiekolwiek problemy biorą się z narzucania przez prawicowców innym swojego postrzegania aborcji. Obie strony dobrze wiedzą kiedy zaczyna się istota ludzka. I wystarczy, że jedna grupa nie będzie narzucać drugiej swojej moralności.
Wszelkie problemy biorą się z zamordyzmu konserwatywnego, głównie w wyniku sterowania przez środowiska religijne.
1
@Ojciec5tkidzieci Ok, dobrze, ale nie widzisz różnicy między publicznym aktem, który rozchodzi się lotem błyskawicy po wszystkich mediach, na nagraniach, a innym aktem, który jest tak publiczny, że widzi go malutka grupka ludzi i wiesz o nim z przekazu ustnego?
W dodatku ten drugi był odpowiedzią na atak, a pierwszy nie był żadną odpowiedzią.
Przecież musi być jakaś gradacja kary. Oczywiście ja zacząłbym od kary dla pogromy "pedałów" w habicie.
Niech będzie sprawiedliwie: Drag queen - grzywna, narodowcy - grzywna i 2 lata prac społecznych (np sprzątanie biur PO), a Jędraszewski - dożywocie : )
0
@ginidal Żaden impas. Niech każdy postępuje jak uważa. Na tym polega nie wtrącanie się do życia intymnego innych.
Jeśli Zuzia chce założyć spódnicę, a Zosia suknię, to nie ma impasu. Impas powstaje gdy prawicowa oszalała Zosia każe Zuzi założyć suknię. To zamordyzm w czystej postaci
0
@against_modern_football A zakaz oznacza z miejsca zamordyzm?
Ok rozwińmy Twą sugestie wychylająca się z między wierszy:
Zamordyzm wg. Ciebie:
zakaz gwałcenia
zakaz pedofilii
zakaz mordowania obywateli na życzenie
zakaz dostępu do żywności sklepowej bez płacenia
zakaz jazdy pod prąd autostradą
Wystarczy? Kapujesz?
0
@Medium Oszalałeś. Skromny, rzetelny facet. A nie pokrętny cwaniak jak Stanowski
0
@Ojciec5tkidzieci A dlaczego nie widzisz różnicy pomiędzy akcją w klubie z której nie ma nagrań, a akcją w przestrzeni publicznej? Tu wykazujesz jakąś niezdolność do oceny dwóch sytuacji i okoliczności zdarzenia.
Nie wiem jakim prawem porównujesz głosowanie w Parlamencie do obrażania określonej grupy ludzi. Totalny odlot, i po raz kolejny odwracanie pojęć.
Czyli kretyńskie zachowanie narodowców ma decydować o tym czy głosowanie było atakiem na Polskę. Wybacz, ale chyba oszalałeś. Obrażanie przez księdza jest niepodważalnym i obraźliwym aktem agresji.
Znamienne w Twoim wpisie jest to, że w żadnej mierze nie odniosłeś się do powodu występku drag queen, czyli obrażania przez Kościół.
Twoja próba wykazania, że moja ocena działania jest niekonsekwentna, jest absurdalna, bo to Ty pomijasz okoliczności, wykazujesz pobłażliwość dla sprawcy i prowodyra, a widzisz tylko wyjęty z kontekstu akt rewanżu.
W sferze publicznej, takie zachowania należy tępić, ale to się nie zmieni, dopóki tak jak Ty będzie się udawać, że agresor nie jest agresorem. Dlaczego nie potępiłeś jego słów wypowiedzianych nie w pubie tylko publicznie. Nie ma krwi, to nie razi?
Przepraszam, że to napiszę, ale strasznie mnie rozczarowałeś.
0
@Kgorecki2500 Może i nawet się zgodzę, na pewno dosadny, wręcz brutalny, ale ile ci ludzie mają znosić znęcania się nad nimi przez skapcaniałych przedstawicieli kleru.
1
Taki nagłówek z prasy poznańskiej: "Drag queen poderżnęła gardło lalce z wizerunkiem arcybiskupa. Marek M. został uniewinniony przez poznański sąd"
Sąd Rejonowy w Poznaniu uniewinnił Marka M., podnosząc, że nie dysponowano
żadnymi nagraniami z zajścia w klubie, żadnymi dowodami, uznał, że występ drag queen był wydarzeniem o charakterze artystycznym, za pomocą którego oskarżony wyraził swój stosunek do słów arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o środowisku LGBT i "zagrożeniu tęczową zarazą", a także - że oskarżony reagował na słowa duchownego, a nie odnosił się do religii.
Słuszny wyrok, to ksiądz obraził całą społeczność, odczłowieczył ich, skompromitował się jako przedstawiciel Kościoła. Jeśli wsadziliby do więzienia za ten występ, z automatu powinien iść do więzienia ks. Jędraszewski, tym bardziej jako prowodyr zajścia.
0
@Hubsao Dlatego Romka trzeba szanować. Nie dość, że ma ogromną wiedzę faktograficzną, to jest bardzo uczciwym człowiekiem
6
@Kusco15 I na pewno są przeciwni aborcji. Wspaniali, moralni ludzie.
16
Jeśli boicie się wyschnięcia na wiór, to nie czytajcie tego suchara.
Jak hiszpańska koza mówi "tak" i kibicuje jednocześnie?
Meeeeeee-ssssi.
2
@semafor Ja też się śmieję. No przecie, że to żart był z Twojej strony
1
@semafor To, że walczę o szacunek do gejów, nie uprawnia Cię do takich insynuacji. Nie chcę urazić @GeneralXavi ale na 100% do niego nie uderzę
2
@Kgorecki2500 Bardzo mądre stwierdzenie Macrona. Precz z zamordystyczną konserwą! Ale zapraszamy konserwę umiarkowaną.