1

@Nano22 Ja pier**lę, jaka kasta!

0

@Azi Dobrze, przyjąłem do wiadomości panie Tyranozaurusie.

0

@AmigoBlancos Szkoda, że w tym opisie Liverpoolu nie było o legendarnym wyeliminowaniu Salaha przez Ramosa, oraz co ważniejsze łokciu Ramosa w Kariusa (bez czerwieni).

1

@jordus100 No czyż nie jest to oczywiste? My konserwatywne kobiety, razem z naszymi męskimi towarzyszami chcemy kontrolować macice tych lewackich liberałek.

3

@Azi
Właśnie nie, problem jest z Tobą. Uczciwy konserwatysta powie, że ma staroświeckie poglądy i czuje się z tym dobrze.

A Ty wyglądasz na typa zakompleksionego, który nie idąc za rozwiązaniami przyjętymi w cywilizowanym świecie, udaje, że nie jest dinozaurem.

Wiecie co ja Azi stoję na straży moralności i rozwiązań sprzed 50 lat lub 100 lat, ale jak ktoś powie o tym głośno to dostanie po ryju.

Jak masz swoje poglądy, to chociaż się ich nie wstydź.

1

@Conradxc Odbiera prawo do wolnej woli tak, ale wytresowanej by robić zakazy innym kobietom. To jest wolna wola skupiona nie tylko na sobie, ale na tym by szkodzić innym. Człowiek wolny, myślący wolnościowo nie narzuca swojego szkodliwego sposobu widzenia innym.

Wyjście na spacer i spuszczenie lania sąsiadowi, bo tak taką ktoś ma wolna wolę nie jest dopuszczalne. Rzekoma wolna wola uderzająca w innego człowieka jest nie do przyjęcia w demokracji.

5

@Nano22 Nie może - one na pewno tego nie chcą. Ewentualnie nie uważają tej sprawy za tak ważną by kruszyć kopię. Wrazie czego załatwią temat prywatnie, co się dzieje teraz.
Polaków w ogóle nie wiele rusza - dlatego obok Węgrów uważam nasze społeczeństwo za najbardziej zniewolone (i rozczarowujące) w Unii

6

@Azi Kolego, nie obraź się, ale bycie konserwatystą ma pewne konsekwencje.
Przecież konserwatyści są światopoglądowymi dinozaurami i na tym to polega.
Skoro nie masz w sobie idei wolnościowych, to siłą rzeczy masz w sobie coś z niewolnika. Potulnego, posłusznego, byle nie zmieniać, byle nie ruszać, byle po bożemu.

Ja nie piszę tego bo masz inne poglądy niż moje, tylko dlatego, że to zawsze z Was wychodzi.
Co do przestarzałych idiotów - największe poparcie PiS ma w gronie 65+.

To ja się mylę, czy próbujesz oszukiwać rzeczywistość?

7

@Nano22 A ktoś im każe przeprowadzać aborcję? Odwracasz logikę.

To kobiety konserwatywne mówią liberalnym czego im nie wolno robić. Wtrącają się w ich sferę intymną i wydają zakaz.

Liberalne przepisy aborcyjne przywracają godność kobietom, które chcą przeprowadzić aborcję i nijak nie naruszają praw konserwy.

Tu jest logika, ja konserwatywna kobita rodzę, to i ty masz rodzić wstrętna dzieciobójczyni liberalna. Dla mnie to niedopuszczalne. Prawo musi szanować wszystkie kobiety, a zarodki nie mogą obrastać w świętość

3

@Conradxc Nie w lewackiej sprawie. W swojej sprawie.Głosowanie za prawem kobiety do decydowania o własnym ciele, nie odbiera konserwatywnym kobietom żadnych praw.

Zakaz aborcji jest przemocą wobec kobiety w sferze symbolicznej

1

@Nano22 Sens mojego wpisu jest taki, że to kobiety same siebie powstrzymują na poziomie legislacji

1

@R-Dinho Słaba analogia między gwałtem na ukształtowanej kobiecie a usuwaniem zarodka. Wręcz bzdurna

0

@kamilop Napisz coś sensownego, to się odniosę

3

@Xwowrak Antykoncepcja nie działa zawsze w 100%, różne są sytuacje życiowe. Problemem jest to, że Wy traktujecie nawet zlepek komórek zarodka jak ukształtowanego człowieka

5

@BorzyKrzys Nie sprowadzam do jednego, ale aspekt kontrolowania ciała kobiety jest bardzo ważny. Nie rozumiem dlaczego kobiety nawet dopuszczają taką ideę do wiadomości. Dla mnie Polska jest farmą ludzi zniewolonych (w dużej mierze).

Życie wolnej kobiety to prawo do decydowania o sobie. Głosowanie przeciw liberalizacji nie odbiera praw konserwatywnym kobietom do rodzenia, jednak pokazuje, że nie rozumieją idei niezależności - powinny zagłosować za, a same robić tak jak chcą, nikt im nie grozi skrobanką.

4

@GeneralXavi Oczywiście, że są. I jednocześnie mają mentalność małych, zacofanych dyktatorków. Gdyby nie wtrącały się w życie innych kobiet, w pełni szanowałbym ich podejście. Niestety ich zamordyzm i chęć kontrolowania kobiet o odmiennym spojrzeniu wyklucza mój szacunek

4

@skubi99 Może kobieta twierdzić, że to gó*no, ale decyzja o jej braku powinna wynikać z decyzji kobiety, a nie zakazu konserwatywnych dziadersów. Inna sprawa, że Polki są chyba konserwatywne w dziaderski sposób.

0

@michal26 No ale jednak mniejsze zło, które prowadzi długoterminowo do większego i np. do zapaści armii wskutek niedoboru środków do utrzymania, nie jest de facto mniejszym złem.

Rozumiem mniejsze zło w krótkim terminie, a potem wracamy do stanu poprzedniego. A jest takie piękne rozwiązanie, które Ty tak chętnie podgryzasz - wspólnota i sojusze, np dyspozycyjna armia europejska. Ale co się działo gdy to ktoś zasugerował? Socjalizm, komuna. Czyli lepsze potencjalnie znacznie tańsze rozwiązanie zarzucamy, a zadłużenie przyjmujemy.

Dla mnie bez sensu. Rozwiązanie nie mogą się opierać na długu.

3

W Polsce jest ponad 1 milion więcej kobiet niż mężczyzn. W praktyce mają narzędzia by przegłosować aborcję do którego chcą tygodnia. To co z tymi niezależnymi kobietami jest nie tak?

Chyba nie są jednak tak niezależne. Wiele z nich ma w głowie przystosowania do niewolniczego myślenia. Nakazy społeczne, religijne, tresura posłuszeństwa wygrywa z czymś co powinno być oczywiste a nie jest, prawem do decydowania o sobie.
A już to stare pokolenie kobiet to dramat (z wyjątkami).

Mi się to w głowie nie mieści, ale wiele kobiet polskich chyba lubi prowadzonych jak na smyczy, a to przez księdza, a to przez Kaczyńskiego, a to przez lekarza. Ważne żeby znalazł się jakiś mentor - nie ma mowy o samodzielnym myśleniu.

Ciekawe czy to się zmieni wkrótce. Co prawda może te młodsze dziewczyny będą bardziej niezależne, ale wychowywanie na Instagramie czy tik-toku też budzi poważny niepokój jak zostaną ukształtowane.

1

@AdamaTraore A potem będąc zadłużonym tak zbiednieć, że nie będzie za co utrzymać wojska. Jak widać nieznajomość procesów ekonomicznych w PiSie w pełnej krasie

1

@Sysia11 Maradonie na drodze do licznych sukcesów stanęłaby mentalność imprezowicza - skłonność do używek i zabawy. On to niwelował treningiem co prawda, ale na dłuższą metę nie pociągniesz w ten sposób. Ja zastanawiam się czy to nie ten sam przypadek co Ronaldinho.

Poza tym Maradona grał dla Barcy, ale rzeźnik z Bilbao go załatwił brutalnym faulem, więc Barcy do sukcesów nie pociągnął.

10

Rzadko to robię ostatnio, ale tak zerknąłem na Messiego całościowo, to to jest jednak jakiś wybryk natury.

Mieć tyle indywidualnych statystyk na stratosferycznym poziomie w 3 aspektach? Gole, asysty i dryblingi na światowym poziomie na raz jest czymś niedorzecznym. Poza skalą. I to bez zjazdów przez kilkanaście lat.

Najlepsze jest jednak to, że to wszystko przekładało się zawsze na zespół.
Już w 2005 roku Messi wygrał młodzieżowe MŚ U-20, w 2008 Olimpiadę. Na 6 udziałów w Copie - 4 finały (dla porównania Argentyna przed Messim potrzebowała 13 turniejów by dotrzeć do 4 finałów, a przecież miała wielkich piłkarzy).
Wiele osób wypomina Messiemu brak złota MŚ, a przecież wicemistrzostwo w 2014 roku było pierwszym finałem Argentyny po 24 latach (będąc realistą, ten wynik był grubo ponad zaprezentowaną jakość zespołu).
Historię Leo w Barcy znamy.

Można się zżymać, że ta czy owa Złota Piłka mogła trafić do kogoś innego, ale Leo zawsze był w temacie i miał argumenty sportowe - czy indywidualne, czy zespołowe, nie pozwalając się ignorować. Nawet dyskusja na temat tytułu najlepszego gracza MŚ 2014 wygląda zabawnie. Sporo osób mówi "to za nazwisko", a zapytani kto powinien dostać patrzą bezradnie i zaczynają się dopiero zastanawiać co by tu wymyślić. Najlepszy drybler turnieju, trzeci strzelec, piąty w kluczowych podaniach (ciekawostka Pjanić był 3) zatem nikt nie grał tak wszechstronnie na wysokim poziomie.

Do tego z 3 z 4 przegranych finałów z reprezentacją, było po karnych lub dogrywce.

I 40 trofeów drużynowych łącznie. Patrząc przekrojowo nie da się Messiego ugryźć - jego kariera mogła być jeszcze lepsza, ale to oznaczałoby, że osiągnęłaby doskonałość, a nie da się wygrywać zawsze i wszędzie.

8

@Kgorecki2500 Kraje z całkowitym zakazem lub poważnymi rygorami to:

San Marino, Andora, Watykan oraz Malta. Łączna liczba ludności ro 630 tys.

Pozostawię to bez komentarza

2

@Sau_Ron Lawnmower

2

@GeneralXavi Nie wiem czy sprawa się nie przedawniła, bo czy teraz można mu postawić mu zarzuty, na podstawie własnych zeznań po tylu latach?

Ale jego postawa mnie osobiście brzydzi. A ta vendetta na konferencji prasowej po awansie, udowodniła mi niezbicie, że facet jest umoczony. On wtedy nawet nie zastanawiał się jak odbierze go uczciwy kibic. Najważniejsze, żeby dosrać komuś z wrogiego obozu, bo tak się ukształtował Michniewicz w mafijnej strukturze Fryzjera - albo płyniesz z nami na mafijnej łajbie, albo jesteś wrogiem.
I postanowił na konferencji obrzydzić święto kibicom. Jest to zwykły karaczan, który odniósł wielki sportowy sukces

2

@rasta212 Wybacz. Widzisz mam taką ofensywną naturę, na pograniczu faulu. Natury nie zmienię.

To była ilustracja faktu, że Polacy łatwo rozgrzeszają szumowiny i mają krótką pamięć. Przecież nijak nie da się porównać przewin komuchów do trenera. Ale podejście do osób o wątpliwej moralności i uczciwości jakoś w naszym nadwiślańskim kraju przechodzi.

8

@GeneralXavi Wystarczy się przyznać. Gdyby to zrobił i wyraził skruchę, dla mnie sprawa byłaby załatwiona. Błądzić - rzecz ludzka, jakość człowieka opisuje reakcja na to błądzenie. Michniewicza jest fatalna - żeby chociaż napomknął, że te czasy były kiepskie dla piłki, że nie wszystko wygrywało się uczciwie, że trudno było być uczciwym w tym środowisku.

Czy Piszczek został wyklęty? Czy się wypierał? Zrobił błąd (pytanie czy to jego wina, czy systemu?) i musi dźwigać to brzemię, ale miał potem spokój. Michniewicz nawet nie umie skrytykować roli Fryzjera.
Kołtoń opisał Fryzjera jako wybitnie zdemoralizowanego gada, faceta zepsutego do szpiku kości, a Czesio "nic nie pamiętam" Michniewicz utrzymywał z tym przestępcą intensywne kontakty. Samo to obciąża go jako człowieka, a co dopiero uzasadnione podejrzenia o korupcję.

2

@rasta212 Ty chyba jesteś ciężko ograniczony językowo, skoro uważasz, ze w moim wpisie chodzi o porównanie komunistów do Michniewicza.

6

@GeneralXavi Nie, takie są standardy w społeczeństwie. Podobnie było z komuchami, którzy wygrali wybory. Do 1989 roku służyli Rosji Radzieckiej, a w latach 90-tych większość społeczeństwa uznała, że to nie problem i znowu powołała ich do władzy.

Michniewicz formalnie nie ma zarzutów, więc może być trenerem. Szkoda, że jako człowiek jest małym krętaczem i cwaniaczkiem pozbawionym elementarnej uczciwości, ale taka jest mentalność mniej więcej połowy Polaków.

Ja tej mentalności nie zmienię, a na rzeczywistość mogę się obrazić ale po co?

0

@Emhyr Ale jesteś złośliwy, mój tata nie żyje od dawna.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?