Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@BorzyKrzys Ich nie przeoczysz, wiem, że nie. Tak chciałem klasyką januszową błysnąć
0
@Yoshi94 To zweryfikowany fakt. Zweryfikowana jest też przypadkowość zmian.
Np. w obrębie danego gatunku, część rozwija cechę A, część cechę B, a inna część C i tak dalej. Potem losowo jedna z tych cech może okazać się kluczem do przetrwania.
Człowiek np. ma sekwencję DNA w 99 procentach identyczne z DNA szympansa.
W nauce nie ma przypadku, naukowcy potrafią dojść do tego samego wniosku na podstawie wielu przesłanek i w trakcie zupełnie niezależnych badań prowadzonych zupełnie innymi metodami.
Jako ciekawostka podam Ci, że pół wieku temu wśród kosmologów były 2 frakcje: zwolennicy wielkiego wybuchu i przeciwnicy. Było dużo hipotez, ale nie było wiążących dowodów. Potem ci pierwsi podali tak niezbite dowody i tak wiele tych dowodów, że przeciwnicy zupełnie ulegli po ich siłą. Dziś już przeciwników wielkiego wybuchu nie ma wśród naukowców, ale oczywiście środowisko musi być otwarte, na wszelkie możliwości
2
@Kgorecki2500 Błaszczak to kolejny mąż stanu z PiS-u. Minister niezłomny.
1
@Yoshi94 Precyzyjnie biorąc istoty człekokształtne. Najpewniej odpowiedzią jest przypadek. Dany gatunek nie ma plany rozwijać się w coś konkretnego. Gdzieś kiedyś z naszymi mieszkaliśmy w lasach razem z orangutanami i szympansami.
Jako jedyni przedstawiciele tej grupy zeszliśmy z drzewa, wyszliśmy na równiny, wyprostowaliśmy się a dalej poszło.
Wiele gatunków w swoim obrębie ewoluuje w niezależnych kierunkach. Oczywiście jak spojrzysz na nasz rozwój to potem uświadomienie, że to zaczęło się w lesie na szczeblu rozwojowym równym szympansowi, to może szokować, ale jednak zmiany następowały przez bardzo wiele tysięcy i milionów lat, więc powoli
0
@jackdaniels Ja bardzo często piszę nieśmieszne żarty. Jakbyś miał potrzebę na suchara, mdły żart, dowcip budzący żenadę, to wal do mnie jak w dym
1
@jackdaniels Jak to nie Julia jest winna? Ja osobiście obwiniam Julię, że tak twitterowym wiatrakiem wiadomości namieszała Gaviemu w głowie, że chłopak się zawiesił.
1
@FC1899Barca Ktoś się pobawił? Czasami zastanawia mnie skąd Ty bierzesz źródła wiedzy - Ty chyba czytasz jakieś ultraspiskowe artykuły z alternatywnych forów, bo to widzenie rzeczy dziwnych u Ciebie w prosto wyjaśnialnych sprawach jest szokująca.
A co podejrzewasz, że człowiek powstał w wyniku krzyżówki małpy z kogutem - co tam piszą na forach? Czy obcy zapłodnił ziemiankę?
0
Dzień dobry Redaktor Julio.
Wam, tzn. redakcji ta "Moda na sukces" transferów chyba odpowiada, co? Przecież ta łódź z Lewandowskim dobija do brzegów Katalonii przez 50 ostatnich odcinków.
To uchylisz rąbka tajemnicy z następnych odcinków - dojdzie do skonsumowania tego związku?
3
@FC1899Barca Istnienie innych cywilizacji to nie kwestia wiary, lecz faktów. I są dwie możliwości: istnieją lub nie. Może gdzieś pojawiło się życie ale nie zdołało ewoluować do poziomu cywilizacji technicznej.
Wbrew pozorom pojawienie się tak rozwiniętej postmałpy jak człowiek jest skutkiem zbiegu wielu, bardzo wielu okoliczności, których zaistnienie w tym samym czasie może być unikalne lub wcale nieczęste.
Póki co mamy zamknięte pudło, w zamkniętym pudle jest planeta z życiem, lub nie. Dopóki pudła nie otworzymy, są dokładne takie same szanse, że to życie tam istnieje bądź nie.
I tak długo jak pudła nie otworzymy, zaledwie spekulujemy.
0
@Kgorecki2500 @kuz @Kwiatek67 Ale czy nie przemawia przez Was jednak sympatia do Leo. Projekt United wydaje się mieć lepsze jutro.
1
@Colon Jakąś dziwną piosenkę wrzuciłeś tym razem...
0
Nie pytam o Złotą Gałę, bo to byłoby przesadą, ale czy Waszym zdaniem, CR7 i Messi jeszcze kiedykolwiek zawitają w top 3 plebiscytu Złotej Piłki?
Zarówno Man. Utd jak i PSG przechodzą renowację, może pod batutą kompetentnych trenerów, wzbiją się do ostatniego lotu?
0
@usztafik No bo w życiu różnie się układa. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć w 100% co wykorzystamy praktycznie w życiu.
0
@joloskyy To taka figura retoryczna, nie czytaj oryginalnego wpisu tak dosłownie
2
@MICHU2 Wolę nie być pączkiem i mieć jakąkolwiek godność. Pisowcy i ludzie ich pokroju budzą moje obrzydzenie.
3
Studiujecie, zamierzacie studiować, planujecie podyplomówkę? To wszystko przez wiele semestrów ciężkiej pracy? Jeśli tak witam w gronie frajerów.
Collegium Humanum, którego rektorem jest Paweł Czarnecki, teolog oskarżany o plagiat oferuje aktywowi i znajomkom pisowskim błyskawiczne studia MBA (Master of Business Administration). Skorzystało z tego ponad 50 osób powiązanych z PiS.
Uczelnia stała się przepustką dla partyjnych nominatów, którzy chcą wzbogacić się w spółkach. Studia MBA są jednym z wymogów, jakie powinien spełniać kandydat na członka rady nadzorczej w spółce z udziałem Skarbu Państwa.
Materiał przerabia się samemu, potem trzeba napisać pracę zaliczeniową. Wymyśla się temat, pan rektor go akceptuje, potem jest test. Studia można skończyć naprawdę szybko. Nawet w dwa, trzy miesiące – mówi pracownica sekretariatu Collegium Humanum. W normalnych okolicznościach potrzeba dwóch lat wymagających studiów, by zdobyć tytuł MBA.
No tak się żyje, a Ty robaku zapierd***aj aż miło.
0
@Dejwol Avokado ot dreamland, a życie to bajka - tak właśnie myślę, he he. Stąd mój główny wpis
0
@arasz1819 Niekoniecznie nawet pytanie o przyczynę musi być prawidłowe. Jedna z teorii mówi o samoistnym, bezprzyczynowym przejściu z jednego stanu do innego, w którym została zachowana ta sama zasada pewnej równowagi.
Czasami wydaje mi się, ze nasz klasyczny aparat pojęciowy może być błędny do opisu tego rodzaju zdarzeń. Wielkie wydarzenie jakoś ogarniamy naszymi małymi rozumkami, a może to wszytko są kompletnie nietrafione pytania.
0
Co było przed Wielkim Wybuchem, który doprowadził do powstania wszechświata jaki znamy?
Najprawdopodobniej to źle postawione pytanie, bo nie było czasu, a zatem nie istniało "wcześniej"
0
@BorzyKrzys Jeśli myślisz, że jeden układ nie zostałby zastąpiony kolejnym jesteś naiwny. Zobacz jak skończyli idealiści walczący z komuną. Konkretne kapitalistyczne okoliczności zmieniły wielu ludzi nie do poznania. Wejdziesz w świat splendoru i władzy i przesiąkniesz tym tak samo. Jak nie Ty osobiście, to inni na pewno.
Ponieważ takie są mechanizmy tej zabawy, a ludzie mają swoje podatności
3
Mała korekta - przemilczałeś obraźliwe nazwanie czarnego. I pewnie za to poleciał, zresztą słusznie. Jako osoba publiczna musi uważać.
3
@lucas/catalan To już nawet ja tak mówię. W sensie ja, czyli człowiek, który toczy boje z takimi jak Ty. To jest ten przypadek kiedy sprawy zachodzą zdecydowanie za daleko.
Niedługo za stwierdzenie, że kobieta jest piękna jak kwiat będą wywalać z pracy albo uczelni
3
@Kidd Do dziś nie rozumiem co podkusiło włodarzy tego klubu do zakontraktowania najbardziej bezrozumnego i azespołowego gracza w lidze
0
@Recha_0684 I znowu coś bez sensu mi przypisujesz - nie reprezentuję lewej strony. Co się z Tobą dzieje?
0
@Szklaner Jakby to ująć, twoja elastyczność nie mieści się w moich kryteriach przyzwoitości.
0
@Recha_0684 Przecież nie każę Ci się z tym zgadzać. Ja będę twierdzić, że tak pisząc umyjesz ręce, a Ty możesz twierdzić inaczej. Ale żeby stąd robić wywody o egoizmie, czy wciskać mi w usta krytykę innych to już duża przesada.
0
@Recha_0684 What? Egoizm? Nie rozumiem o czym piszesz. Z tym BE też odleciałeś w niezrozumiały dla mnie teren.
1
@Recha_0684 Jednak człowiek je mięso nie z sadyzmu, tylko z potrzeb. Mordowanie ludzi przy organizowaniu MŚ nie znajdzie żadnego sensownego uzasadnienia
2
@DejMian111 Mam nadzieję, że jak w przyszłości zdarzy ci się problem zdrowotny w miejscu publicznym, np. zasłabnięcie, to trafisz na wspaniałych prawicowych twardzieli, którzy cię oleją, pójdą sobie na kebsa i pojadą do domów swoimi spalinowymi samochodami.
1
@maroon Sumienie jak sumienie, ale sam pamiętam jak zaangażowaną społecznie dziennikarkę zatkało po tej informacji. Zaczęła się zastanawiać czy ten wyzysk w jakiś sposób nie jest ratunkiem dla ludzi ze zubożałych państw.
Pamiętasz ile było klasy średniej w Chinach po tym gdy USA i Europa masowo zaczęły przenosić produkcję do tego kraju? A ile jest teraz? Świat to skomplikowane miejsce