4

@Ojciec5tkidzieci Fantastyczne znalezisko. Ciekawe czy w oparciu o te zwłoki, będzie można przeprowadzić badania wnoszące nowe fakty do naszej wiedzy. Aż mi przypomniałeś, że zawsze chciałem przenieść się na 1 dzień do ery dinozaurów.

0

@michal26 Ale kazali mu siedzieć z tyłu, mimo, że bilet nie był numerowany i chciał usiąść z przodu. Albo zapłacił i go nie wpuścili.

Przecież Rosa Parks rozpętała piekło dlatego, że odmówiła opuszczenia miejsca z przodu autobusu.

Wszystkie przypadki dyskryminacji nie muszą być ujęte w prawie, a mogą być dyskryminacją. Gdyby rozumować tak, że dyskryminacja jest zalegalizowana, to nie byłoby precedensów i nie można byłoby oddawać spraw do sądu w celu określenia czy mamy do czynienia z nią. Wystarczy zresztą ogólny przepis typu konstytucyjnego, żeby nie robić tak jak pisiory, które piszą konkretne prawo pod coś.

0

@DonMatteo901 Tzn. tu z ta grzywną (bo nie czytałem tego szczegółu, tylko odnosiłem się do tematu w ogóle) masz rację, zaszaleli lewicowcy. Bo można się nie szczepić, tylko to będzie skutkowało pewnymi ograniczeniami.
Co ma wynikać z troski o dobro publiczne.

Lewica ma swoje konkretne odchyły, niewątpliwie.

Mi chodziło o to, że nie zawsze dyskryminacją jest to co się ludziom wydaje, a kwestia zdrowia społecznego, jest tym przypadkiem, w którym państwo powinno mieć narzędzia do zdecydowanych działań.

0

@Azi To też. Ale nie tylko. Podchodzisz z biletem kupionym online, a sprawdzający mówi, że cię nie wpuszcza bo jesteś czarny, żółty, tęczowy, pisiasty itp.

Nie dotrzymanie warunków umowy może mieć podłoże np. rasistowskie.

Zanim zaczniesz pisać o czyichś bredniach, zastanów się czy masz wystarczająca wyobraźnię by ogarnąć, że dyskryminacja odbywać się może na wiele sposobów.
Ewidentnie brakuje Ci wyobraźni.

11

@DonMatteo901 To już było.

Seanse w kinie dla tych z biletami i dla tych bez. Chyba nie za bardzo rozumiesz, na czym polega dyskryminacja.

Nie zapłacisz za bilety, to Twój wybór i nie wejdziesz. Dyskryminacja byłaby gdybyś zapłacił i Cię nie wpuścili.

Podobnie kategoria zagrażania zdrowiu innym nie podlega dyskryminacji. Przecież z tych samych względów nie masz prawa palić w windzie, czy miejscach publicznych. I nie ma mowy o dyskryminacji

1

@fart O to się nazywa całkowicie wykalkulowana, bezemocjonalna ocena. Widzę, że nie nabierasz się na błyskotki. I słusznie

24

@Jakchcesz Mnie dodatkowo oburza to, że są czyści. A powinni być zakurzeni, zasmarkani i charczący.

5

Czyli z tego pozwu Michniewicza przeciw Jadczakowi wynika taka możliwość, że Czesław w czasie mistrzostw świata będzie musiał stawić się w sądzie np. w Warszawie?

Najlepsze jest to, że dzisiaj polscy dziennikarze mówili, że przedstawiciele prasy zagranicznej dopytywali już o szczegóły umoczenia Czesława. Sprawa nabiera rumieców

3

@Encore Bruno, cieszy mnie Twoja obecność w gorących. Jednocześnie mam nadzieję, że w nowym sezonie, będziesz gwiazdował również na murawie.

1

@sevs Co Ty gadasz? Przecież ja dopiero stamtąd wróciłem z wakacji. Stanowczo dementuję te kłamstwa.

3

@macio_944 Wygrałeś, tego nikt nie jest w stanie przebić!

1

@FC1899Barca Ty ze swoimi skłonnościami do wiary w różne cuda pozaziemskie to lepiej nie idź spać. A co jak w trakcie snu przybysze z innej galaktyki zrobią Ci transfuzję krwi? A licho wie co Ci wpuszczą do krwioobiegu? Może tę kosmiczną zaprawę, której użyli przy piramidach?

Poza tym, fajne rzeczy wrzucasz - to już bez cienia ironii

0

Komentarz usunięty

1

@AbelKabel No są tacy poprawni, zaprogramowani taktycznie i ..... bezpłciowi. Tak jak PSG. Oba zespoły, gdy trzeba było pokazać trochę jaj i pozytywnego nerwa w meczu, to zamiast to zrobić, zjechali do bazy. Od stanu 2:1 z Realem, Obywatele kompletnie nic nie zmienili w stylu gry, wykazując zupełna jałowość. Zupełnie jakby ktoś im nasypał do głów sody oczyszczonej

1

Komentarz usunięty

11

Kraj za rządów PiSu to takie "Sims 4" gdzie w podstawowej wersji budujemy skorumpowane państwo, którego przedstawiciele łamią wszelkie możliwe standardy.

A Czesiu to dodatek sportowy do "Sims 4". A dodatek nie może różnić się w swoim charakterze od gry głównej bo nie będzie kompatybilny.

2

@sevs Nie tykaj wielkiego wodza i człowieka. On naszym światłem

1

@sendesara jeszcze jedną rzecz chciałem poruszyć a propos częstego tekstu naszych kolegów, że dali mu kasę i zbudował za kasę.

Oni jednego nie biorą pod uwagę, tzn. tego, że żaden klub nie wyda kupy kasy gdy nie ma przekonania do klasy trenera. Zatem logika jest odwrotna: to nie dlatego Pep odnosi sukcesy bo dostaje dużo kasy (choć kasa wiadomo jest konieczna), ale ponieważ jest wybitnym trenerem klub wykłada takie pieniądze, bez ryzyka, że zostaną przepalone na klęski

7

@Dundersztyc Nie przekonuje mnie to. Uważam, że w tej edycji i PSG i City (szczególnie oni) byli znacznie lepiej przygotowani taktycznie do dwumeczów niż Real Madryt.
Co mam Ci powiedzieć - zdecydował mental Królewskich?

Rok temu w finale LM, City grało dobry mecz, a przegrali w pojedynku dwóch równych zespołów.

Po prostu natura pucharów jest inna.

9

@Dundersztyc Jego myśl pasowała o dziwo do każdego zespołu i z każdego zrobił maszynkę do wygrywania. W Barcelonie z zawodników grających na 3+ zrobił grających na 6. Rozwinął fenomenalnie umiejętności indywidualne, sam postawił na paru graczy, którzy nie odgrywali tak ważnej roli wcześniej - tym samym pokazał, że ma swoją wizję.

Barca miała 18 punktów straty w sezonie przed Pepem, więc nawet ta wiadomość ośmiesza Twoją tezę. Nie obala, ale ośmiesza i wybija jej zęby.

Pep przyszedł do City w 2016, a sezon wcześniej City było 4 z 66 punktami. 66 punktów - klubu nadzianego kasą. Wszystkie Twoje teorie legły w gruzach.

Jedynie zgodzę się co do LM, mogłoby być lepiej tutaj.

4

@Dundersztyc Wziął Barcę i to zrobił, zatem Twoja sugestia jest radą osoby bez dostatecznej wiedzy.

O ile sobie przypominam, City zawsze było bogate, więc dlaczego przed Pepem nie deklasowało ligi. Czekam na kompetentną odpowiedź.

6

@NaFazieHitman Pełna zgoda, gdyby nie obecność Pepa, to Klopp świetną robotę spuentowałby już kilkoma wygranymi ligami. I mielibyśmy epokę the Reds w Premier League. I to pewnie z widokami, że nikt by Kloppowi nie zagroził.

Obaj Pep i Jurgen mają tę fenomenalną umiejętność robienia z zespołów regularnie grające teamy, które wręcz golą rywali. Kolejna odsłona już wkrótce.

4

@Rust_Cohle Raczej Twoim wpisie widzę czepialstwo absolutnie na siłę, ponieważ w przeciwieństwie do kolegi @sendesara kompletnie nie zrozumiałeś wymowy tego wpisu.

No ale co się posprzeczałeś sam ze sobą to Twoje.

6

@sendesara Generalnie mam refleksję taką, że możesz prowadzić klub perfekcyjnie, a w gablocie lądują 2 ważne trofea w 7 lat. Oczywiście to może się zmienić w ciągu kilku sezonów, ale równie dobrze, Klopp może skończyć z tymi 2 trofeami po 10 sezonach.

Nie tak łatwo o wymierne sukcesy w futbolu, a ocena managera zawiera wiele zmiennych. Same trofea, to chyba za mało i zbyt prosto

16

@MesQueUnClub_87 W dwóch sezonach przed przybyciem Kloppa Liverpool był 2 i 6. To są miejsca w środku tabeli? Kloppowi zabrało 4 sezony by powtórzyć 2 miejsce z sezonu 2013/14, więc trochę ten proces zajął.

31

Wybitny, ale.

Pep Guardiola, który zamiast ogrywać ogórki w Bundeslidze miał się przekonać, że w Premier League nie da się tak wygrywać, wyprowadził niedowiarków z błędu.
Ale, nie może wygrać LM w barwach City.

Jurgen Klopp właśnie zakończył 7 sezon w Liverpoolu. Powszechnie uważa się, że wykonuje fantastyczną robotę, a nie ma cienia przesady w stwierdzeniu, że stworzył maszynę do ogrywania rywali.
Ale, przez te 7 lat wygrał zaledwie 1 raz ligę i 1 raz LM. 7 lat - 2 topowe trofea. Nie wygląda to zbyt okazale.

3

@FC1899Barca Ale ogień, super rzecz wrzuciłeś!

1

@anxted Popieram, popieram. Dla mnie też sytuacja jest klarowna.

0

@ferdas_rawa No tak co do pierwszego akapitu, to chciałbym, żeby tak było, że nie przekraczamy tego terminu.
No super, cieszę się, że doszliśmy do konstruktywnego wniosku. To jest kwintesencja udanej dyskusji.

Co do drugiego akapitu. Następnym razem, za jakiś czas pewnie znowu zacznę drapieżnie jakiś wątek (mam nadzieję, że zauważyłeś, że przy dopytaniu mnie moja drapieżność spada), a Ty znowu mnie będziesz pacyfikował.

Choć mam nadzieję, że skłonisz się bardziej ku interpretacji, że ten gość tak wyraziście nazywa pewne zjawiska, a niekoniecznie od razu wyraża pogardę.

Trzymaj się

2

@michal26 Tak, tak, sam przed chwilą doczytałem jakiś artykuł o gryzoniach, ale to nie jest działanie z rozmysłem a instynktowne. Coś tam było napisane, że jest to związane ze zmianą samca w stadzie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?