0

@michal26 Zgoda. Ja bym jeszcze dodał, że na dzietność i skłonność do rodzenia, wpływa wiele innych czynników, jak państwo opiekuńcze (he, he, chyba Cię zmroziło od tego, znając Twój stosunek do świadczeń socjalnych)

2

@Kgorecki2500 @Ojciec5tkidzieci To prawda, dodatni przyrost naturalny to inny wskaźnik.

Jednakże, czy jakikolwiek kraj w Europie ma taki? Muszę to zbadać.

Wiecie, w degenerującej się Europie (bo tak odbieram starzenie się społeczeństw rdzennych Europejczyków) liderami są pewnie ci gdzie wskaźnik przyrostu naturalnego ma najniższy minus.

1

@Mezocyklon87 Robić to co nasz kolega parę wpisów wyżej, czyli uzasadniać znęcanie przetrwaniem - niebywałe, że w 21 wieku ludzie jeszcze tak potrafią myśleć

2

Polska wzorem cnót wszelakich, z zamordyzmem aborcyjnym na czele, ale dane są bezwzględne i pokazują, że kraje gdzie aborcji jest najwięcej, mogą pochwalić się również największą liczbą narodzin. (Czyżby wolność decydowania o sobie wpływała na kobiety najlepiej?)

Ten wykres dotyczący aborcji w przedziale 15-49 lat rozsadza czachę:
https://abort-report.eu/wp-content/uploads/Abort-Report_Europe-Fig21-313.jpg

A tu drugi dotyczący dotyczący wskaźnika narodzin:
https://abort-report.eu/wp-content/uploads/Abort-Report_Europe-Fig21-324.jpg

Czyli jak widać zamordyzm aborcyjny nie ma się nijak do tego jak dużo kobiety rodzą.
W Szwecji kobiety dokonują najwięcej aborcji w UE i dużo rodzą (3 miejsce), we Francji dużo usuwają (3), ale rodzą najwięcej rodzą. W Islandii 4 miejsce wśród aborcji, 2 wśród narodzin.

Można by pomyśleć, że skoro Polki praktycznie oficjalnie nie usuwają dzieci, to oznacza tak wielką miłość do pociech. Nic z tych rzeczy - wskaźnik narodzin jest 6 od końca.

8

No ciekawe co im wykuca

6

@ToWinaSedziego Żaden, Ney stracił zęba w grze. Zrobił się mocno jałowy. Moim zdaniem nie ma nic wspólnego z tym Neyem z Barcy

1

@Sensible Bo ta dwójka oznacza dwadzieścia, tylko nie wiadomo czy 5 czy 9, więc tej drugiej liczby dla pewności nie dopisywałem

3

Ponieważ dzisiaj gra Iga Świątek, po konsultacji z Jackiem Kurskim (TVP) postanowiłem wrzucić listę z zawodniczkami, które wygrały najwięcej turniejów Wielkiego Szlema:

1. Iga Świątek - 2
2. Margaret Smith Court - 24
3. Serena Williams - 23
4. Steffi Graf - 22
5. Helen Wills Moody -19

1

Hmm, aż się zapowietrzyłem. I cóż tu począć z tym newsem?

Dzień dobry pani Redaktor!

4

@RomanHoffer Ja nierzadko rozmyślam o rzeczach ostatecznych. Mój najlepszy kumpel z podstawówki zmarł na raka w wieku 38 lat. To był dla mnie strzał-pobudka. Wtedy zdałem sobie sprawę w sposób namacalny, że śmierć dotyczy wszystkich. Można zajmować czas, można udawać wiecznie młodego, ale ona czai się za rogiem.

Pewnie najlepiej mają osoby, które są tak aktywne, że nie zajmują się takimi sprawami. Jednak ja jestem skonstruowany zdecydowanie inaczej i lubię sobie pogłówkować na te tematy. To daje zupełnie inną perspektywę na życie i sprawia, że docenia się to co naprawdę ważne.

0

@TR3YWAY Zanim trafisz z dziewczyną do łóżka zaczyna się od .... rozmowy. Daj szansę na puentę

1

@Chaoss Niestety idąc w ten piękny rejon Tatr człowiek po drodze musi się naoglądać trochę rzeczy, które nie sprawiają przyjemności, a wręcz budzą wściekłość.

1

@Sau_Ron Spokojnie, jeśli będę akurat na LR, nie zasnę dopóki nie odgadnę.

1

@Sau_Ron Flexibility?

0

@daniel32778 Nie bądź taki spięty. Przez sporą część roku oddycham świeżym powietrzem, szczególnie, że sporo dni jest wietrznych. Jednak zimą stosunkowo często kojarzę dni, gdy okna nie idzie otworzyć, tak jedzie spalinami.

Najgorsze, że pod Poznaniem, wcale nie jest wiele lepiej wśród tych niskich domków.

0

@DaPidejpi Co gadasz tej? Mam kejtra na Ciebie spuścić, tej? Uważaj sobie rojbrze : )

1

@Barca1992 Katowice, a Ty jeszcze tak spaliny promujesz? W sumie nie dziwaota, Wy tam od dziecka pyłem oddychacie.

0

@GeneralXavi A wiesz, że można porównać sporty na wiele sposobów? Kwestia wyobraźni.

0

@TR3YWAY A pracujesz w sklepie z kosiarkami.

0

@TheNekro94 Panie z wielkiej litery? Czy nie podałeś bóstwa celowo?

3

@macio_944 Dałem ci lajka z tradycyjnej sympatii między naszymi narodami, ale w piłce nożnej nie chodzi o dłuższy okres dominacji, tylko o to co z tą dominacją zrobisz. Jeśli dominacja jest jałowa, tzn. że drużyna ma poważne braki.
A jeśli w 10 minut zrobisz to co inni przez 80 to też pokazujesz walory jakich nie ma rywal.

Różne są metody odnoszenia sukcesu, niektóre zespoły są jak woda: opłyną każdy kamień.

2

@LS No jest coś jednak narzeczy, choćbym nie wiem jak się wypierał. Może oni są najlepsi w kamuflowaniu, że są silni. Udają słabych przez 80 minut, a potem gdy szykujesz się do kolacji, ściągają ci obrus i robią jesień średniowiecza.

3

@FCBparasiempre Ty biedaku ciągle żyjesz w stresie. Jak napiszę jeszcze jedną linijkę, to czy zaraz jakiś element wyśle mnie na zieloną łączkę? Jak żyć?

4

Przynajmniej w tenisie nie ma tego bzdurnego pitolenia kibiców Barcy: wygrali ale byli gorsi.

Przypominam, zawsze wygrywają lepsi. Gdyby nie byli lepsi, to by nie wygrali.

3

@clyde A Ty kim jesteś na La Rambli, użytkowniczką czy celebrytką, panią Kowalską, czy Julią Wieniawą, skromnie udzielającą się kibicka Barcelony, czy influencerką? Jak się czujesz i czy jesteś pewna swojej płci w dobie lewicowej inwazji trans?

2

@lucas/catalan Nawet z chyba, ale bardzo mnie to cieszy

4

@HarveySpecter Masz rację, do tej pory pisałem sensowne rzeczy, z którymi się nie zgadzałeś.
A już pisząc ponad naszymi różnicami i pomijając spory ideologiczne, dobrze, że są jeszcze tematy, w których zgoda jest prawie powszechna, jak tutaj.

3

@maroon Ale po 2, 3 latach skrajnej eksploatacji? Czy koń to samochód, ze zużywasz i wyrzucasz?

Chętnie wysłałbym do rzeźni tych górali zamiast koni. I nie żartuję, więcej pożytku miałby z tego świat.

0

@JimMorrisonFCB A co ze statkiem? To mnie martwi, bo to nie tanie jest?

0

@macio_944 Trochę się nie dziwię panice po prawicy, ponieważ w USA, które są pionierem dziwacznych trendów, różne skrajne dziwactwa przechodzą, by trzymać się poprawności politycznej

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?