2

@Kgorecki2500 Bardzo mądre stwierdzenie Macrona. Precz z zamordystyczną konserwą! Ale zapraszamy konserwę umiarkowaną.

2

@GeneralXavi Przeczytałem orgazmie i przeraziłem się o czym Ty nas informujesz.
Uff, chodziło o organizm. A to starość

6

Widzę, że nikt nie dał się podburzyć tym newsem. No to ja się dam wpuścić w maliny.

Naprawdę? A to drań! My przez niego będziemy odbijać się od dna dekadami. Jego miejsce jest wi więzieniu! I to kolumbijskim!

1

@endriuuu2 Tak pisiorze, poza PiSem istnieje coś takiego jak niezależność. Wy pisiory tego nie znacie. A teraz ładnie odmów paciorek czy pisiorek do Kaczyńskiego i spać.

1

@mindbender84 Najpierw wykaż że Lis nie jest niezależny.

Widzisz Lis zawsze miał swoje niezależne poglądy, wyraża je w dyskusjach, czasami nie zgadzając się, ze swoimi rozmówcami ze strony liberalnej. Wielokrotnie byłem świadkiem rozmów Lisa z dziennikarzami Włodyką, Żakowskim i Wołkiem. Wszyscy dyskutowali w TOK FM i spierali się o różne sprawy. Gdyby wydawcy programu nakazywali im mieć dany pogląd , to musieliby mówić to samo, jak propisowskie bezmózgi. Ba za kadencji PO nie raz i nie dwa padała krytyka Tuska i ekipy. Zatem jak widać, nie znasz natury mediów liberalnych.


Oczywiście gdyby Lis np. zaczął chwalić Ziobrę za tzw. reformy sądownictwa to wyleciałby, ale nie za poglądy, tylko za szerzenie kłamstw i sprzeniewierzeniu się demokracji. Po prostu światopoglądowa linia firmy i dziennikarza są zbieżne. Taka Holecka nie mogłaby tam pracować bo jest tanią kłamczuchą

Ja nie pracuję dla Axel Springer, a poglądy mam zbliżone do Lisa - wolnościowe i nacechowane krytycyzmem do katoprawicy oraz ich skrajnie zakłamanych programów informacyjnych, realizujących propagandę. I nikt nie grozi mi zwolnieniem, a mam te poglądy. Dziennikarze z topu mają gigantyczne ego i nie pozwalają nikomu wtrącać się do swojej roboty. Nie rozumiesz różnicy miedzy charyzmatycznym dziennikarzem, a sprostytuowaną dziennikarką, która za 40 tys. zł miesięcznie przeczyta każde kłamstwo, które nakaże jej gardzący swoimi widzami Kurski. Dla Kurskiego widz TVP jest ciemny ludem (jego słowa), Holecka o tym wie i w tworzeniu propagandy chętnie uczestniczy.
Holecka może i jest niezależna w tym sensie, że niezależnie zdecydowała przystąpić do aparatu propagandowego. Jednak jest totalnie posłuszna dziennikarsko tzn. odczyta każde kłamstwo jakie nakaże jej Kurski - i w tym sensie dziennikarsko się prostytuuje. Ale stawkę ma godną

0

Komentarz usunięty

9

@tomek8756 Bardzo dobra. Każda inicjatywa, która jest nakierowana na sprzeciw wobec zamordystom jest godna pochwały. Swoją drogą nieprawdopodobne, jak
zacofani konserwatyści próbują kontrolować macice kobiet, z którymi nie mają w życiu nic wspólnego. Skąd ta prawicowa szajba?

1

@mindbender84 Czekam na wykazanie, że Lis nie jest niezależny. Pusta głowa przeszkadza?

0

@arasz1819 A nie to o dziadku, to stan faktyczny, Za to się nie obrażam.

0

@mindbender84 A od kogo jest zależny? Wykaż, że ktoś nad nim stoi i każe mu pisać. Poza pustą głową, w której echo hula nic nie przekazałeś w swoim wpisie

3

@arasz1819 Jesteś hejterm Ronaldo, co przyjmuję z niesmakiem. Przeproś mnie

2

@kuz Kolego, Robert ma ważny kontrakt i nie trzeba nic dodawać. Z tego co mi wiadomo, kontrakty obowiązują

4

@endriuuu2 To nie jest autorytet opozycji, to niezależny dziennikarz. Endriuu, kaczkolizusie, opanuj się ze swoimi obsesjami.

2

Z Tomaszem Lisem to chyba będzie grubsza afera. Taki Durczok bis może być. TOK FM zabiegało o wywiad z Lisem w sprawie zarzutów o mobbing, ale dziennikarz odmówił.
Poza tym jak rozumiem jest wiele osób, które są gotowe obciążać Lisa. Najbardziej rozwaliło mnie gdy dziennikarz Jadczak opowiedział, że jedna osoba z redakcji Newsweeka, na samą prośbę rozmowy o Lisie zareagowała panicznie, wykazując objawy traumy.

Coś tu za dużo negatywnych sygnałów płynie by sprawa mogła fejkiem.

0

@dowi8 Zgadzam się, w dużej mierze. Bo o ile zabranianie aborcji to jedno ekstremum, to taktowanie jej jak niczym nieograniczony środek antykoncepcyjny po, jest kolejnym przegięciem. Niestety, mimo, że wolność wyboru jest dla mnie najwyższą wartością, mam wrażenie, że spora grupa ludzi nie potrafi z niej odpowiedzialnie korzystać.

Dlatego trzymaj się swoich przekonań, bądźcie z żoną jacy jesteście, źle na tym na pewno nie wyjdziecie. Niestety jest wiele rzeczy, na które nie mamy wpływu, a inni korzystają z wolności w sposób, który budzi nasze oburzenie czy wątpliwości. To chyba należy wpisać do kategorii "ludzie są jacy są". Każde skrajności postrzegamy z wielką niechęcią

0

@AxelF Mali hitlerkowie, dzięki za wsparcie, bo już oddycham rękawami.

0

@ferdas_rawa Jeśli chodzi o kryteria, to chodziło mi o pozareligijne kryteria odrzucenia aborcji. (O medycznych, filozoficznych, teologicznych itp. itd. można przeczytać opasłe tomiska - nie prosiłby w związku z tym o wyjaśnienie bo mnie powierzchowne traktowanie tematu nie zadowala (choć to syntetycznie ładnie zrobiłeś)).
Wymieniłeś tam parę grup kobiet, ok, zgoda, a ja bym większości z nich dał ten wspólny mianownik, pochodnej konserwatywnego i katolickiego wychowania. Dlaczego? Bo możesz uzasadniać neurologicznie, ale decyzja de facto może wynikać z czegoś innego. Zatem sednem jest jak wielkie są te części. I może to być nie 4x25%, a np. 79% (albo i więcej) podłoża wychowania w katolicyzmie, a po kilka procent innych czynników. Ty nie masz danych, ja nie mam danych, ale Ty zdajesz się kompletnie pomijać kontekst społeczny - nie rozumiem dlaczego? To chyba wielkie przeoczenie.

A jeśli ferdas_rawa pójdzie do sekty z charyzmatycznym liderem - oszustem. I ja mówię: uważaj, bo spiorą ci mózg, wydrenują i napełnią głowę doktryną, zostaniesz niewolnikiem - obrażam ciebie czy szanuję więc ostrzegam?
Każda organizacja religijna jest dla mnie sektą, zatem jeśli zechcesz zrozumieć powyższy opis, będziesz wiedział, że nazwanie niewolnikami nie wynika z pogardy, a z troski i jest raczej krytycznym opisem (na pewno nie narzucaniem poglądów) .

Szkoda też, że inwazyjną, bezwzględną organizację katolicką i ich funkcjonariuszy, którzy szantażują moralnie i emocjonalnie, straszą piekłem, obiecują niebo, robią wszystko by wcielić do swych szeregów nieświadome niczego niemowlaki i mają centralę w Watykanie, gdzie gdzie istnieje podział na 3 typy mafii porównujesz to człowieka, który nazwał większość dziewczyn zniewolonymi.

Gdzie Ty tu widzisz indoktrynację? Gdzie Ty tu widzisz narzucanie poglądów? Prośba by kobiety wybrały wolność wyboru i w jej wyniku nie usuwały ciąży (jako przejaw wolności) Widać masz tendencje interpretacyjne i nie rozumiem dlaczego doszukujesz się wyłącznie złej woli - to przechył.

Jesteś katolikiem albo konserwatystą? Bo nijak nie rozumiem skąd ta nieracjonalna reakcja? Zupełnie jakby to ciebie dotyczyło osobiście. Jeśli nie jesteś to będę zdumiony interpretacjami jakie przeprowadzasz.

0

@ferdas_rawa Tolerancji użyłem tylko do jednej analogii. Więc nie ma mowy o naprzemiennym używaniu - ależ Ty jesteś upiornie czepialski, wręcz wymyślasz preteksty by pokazać swoje ograniczenie charakterologiczne (czytaj: muszę mu dosrać za wszelką cenę, nawet utraty powagi). Skończ już te złośliwości, pisz merytorycznie, a uwagi pokazują, że Twoje rozumienie fundamentalizmu mnie wysoce nie satysfakcjonuje (jeśli nie ma ograniczeń w 100% a są w 98% to nie fundamentalizm, ok, trzymaj się skrajnej wersji tego słowa)- tej rozbieżności nie zasypiemy.

Aborcja w Polsce jest nielegalna!!! Jak jest legalna, co Ty piszesz?
Gdzie jest legalna? Wyjątki nie zmieniają tego faktu, że jest powszechnie zakazana.

Jaki kompromis aborcyjny jest w Polsce? Skrajnej prawicy, która rozmawiała z Kościołem na leżąco z umiarkowaną prawicą, która była klęczkach i lewicy, która ze strachu ulegała Kościołowi we wszystkim? Ty sobie kpiny urządzasz używając słowa kompromis.

A na jakich to kryteriach opiera się ta większość kobiet? Tło wychowawcze w Polsce, konserwatywne, przesiąknięte katolickim wychowaniem nie ma nic do tego, że odróżniamy się rażąco od krajów Europy Zachodniej? Podprogowo, nieświadomie, świadomie, najpierw dziewczynka a potem kobieta nasiąka nakazami i zakazami opartymi o nauki kościelne. Nawet rodzice nie chodzący do kościoła i niewierzący, wysyłają poddają dzieci szkoleniu religijnemu. Choć to może się zmieni. Tym samym wiele Polek ma Kaję Godek wdrukowaną w świadomość, a Strajk Kobiet, to mam nadzieję, początek wyzwalania się z niewolnictwa. Opisz może te kryteria, bo mi chyba brakuje wyobraźni.
Póki co nie przekonałeś mnie o nie-niewolniczej genezie poglądów Polek. Masz pole do popisu - uważnie przeczytam

Na prawo wpływ tak samo jak nauka może mieć ideologia. Uważasz, że prawo jest stanowione głównie o naukę? Nie wykazujesz tu idealizmu? Prawo nierzadko jest wypadkową tych dwóch czynników.

I ostatni akapit.
1. W jaki konkretnie sposób próbuję narzucić pogląd innym (kompletnie nie rozumiem)?
2. Dlaczego powinienem stracić szacunek sam do siebie?

2

Żyłem sobie spokojnie. Wstawałem rano, piłem kawę, jadłem płatki owsiane na mleku. Szedłem do pracy, zastanawiając się nad przyziemnością codziennej rutyny. Kontemplowałem okoliczne drzewa i słuchałem ćwierkania lokalnych gołębi. No, może to było nawet gruchanie. Było stabilnie, przewidywalnie, nie jakoś super, lecz zadowalająco. I nagle stało się to, nagle gruchnęła ta wiadomość: CR7 może przejść do Bayernu.
To zmieniło moje życie, sypiam gorzej, nie mogę się skupić, mam objawy stresu pourazowego. Wszystko przez paniczny strach, że Maszyna, że Siuuuu, że Cristiano pobije rekord Lewandowskiego goli strzelonych w pojedynczym sezonie Bundesligi.

0

@rubbishartur "definitywnie jesteś idiotą" . Zakończyłeś tym samym rozmowę ze mną.

1

@ferdas_rawa Jak ja to nazywam, psychopatyczne szatkowanie tekstu i odnoszenie się do każdego zdania z osobna, gubiąc kontekst całości i zamulając dyskusję, czyniąc ją praktycznie niemożliwą - ferdas_rwa w całej krasie. Ja nawet nie wiem w tej chwili o czym rozmawiamy. Stąd też nawet już nie zrozumiałem czego Ty bronisz, w sumie nawet nie wiem o co Ci chodzi i dlatego mnie te rozmowy irytują. I wiem, że ponoć jestem niedouczony, ciekawe (żeby nie było, nie uznaję Twojej opinii za zobowiązującą).

Twoja uwaga trafia kulą w płot, ponieważ zdecydowane zwalczanie fundamentalizmu nie jest fundamentalizmem. Popełniasz ten sam błąd co osoby twierdzące, że tolerancja oznacza tolerowanie wszystkiego. To często występująca nielogiczność. Rozumiem, że żarliwy policjant stosujący bezwzględne metody wobec zbira, jest tak samo jak ten zbir. Oto Twoja logika prowadząca do absurdu.

Również źle zrozumiałeś proste zdanie z szacunkiem pod warunkiem. Jeśli uznajesz zarodek za dziecko, szanuję. Jeśli uważasz ciążę za świętość, szanuję. Jeśli to wynika z konserwatywnej edukacji, szanuję (choć uważam to właśnie za hodowlę myśli niewolniczej) . Jeśli z wolnościowej edukacji, szanuję. Co tu trudno zrozumieć? Nadążasz? Jeśli jednak dorzucasz do tego narzucanie innym norm moralnych, nie szanuję. Proste. Aż dziw, że to zdanie Cię przerosło. Wiele typów postaw, ja wykluczam szacunek wobec tej jedynej fundamentalistycznej grupy, a Ty wszystko wsadzasz do jednego wora z tytułem "nie szanuję nikogo".

"Bo kolego, na dzisiaj w Polsce przyjęło się, że chroni się życie od 12 tygodnia... więc ci którzy są zwolennikami tego podejścia narzucają innym swoją wolę...
mimo, że ta granica 12 tygodni ma podłoże właśnie w kryteriach człowieczeństwa" - o co ci chodzi? Co narzucają? Kto komu? Przecież w Polsce chroni się życie od poczęcia. Rozwiń tę myśl.

0

@ferdas_rawa Ale jesteś zacietrzewiony. Odniosłem się też do fundamentu wiary katolickiej i podkreśliłem, że wynikają z niego spójne poglądy.

A że fundament w relacjach ze społecznością, może być odbierany jako fundamentalizm, to też nie podlega dyskusji. Właśnie z tego względu, takie narzucanie wyznaniowych przekonań społecznie, przekutych w prawo jest niemożliwe na Zachodzie. Tam kobiety są wolne.

Ciężko mi się z Tobą porozumieć, ponieważ Ty twierdzisz, że "nie wiesz, nie rozumiesz, a nie chcesz się dowiedzieć skąd się to bierze, więc wolisz wyzwać od
niewolników".

Ja dokładnie wiem skąd bierze się podejście antyaborcyjne i je szanuję, ale tylko pod warunkiem nie narzucania swoich zachowań innym.
Jednak sam proces nabywania nabożnego stosunku do zarodka czy płodu, jest wynikiem konkretnego wychowywania, w Polsce wg wykładni religijnej danego wyznania. Polki są wychowywane w określony sposób, w określonej atmosferze, zawężający spojrzenie na kwestie obyczajowe., wzbudzający poczucie wstydu i narzucającym określoną moralność. A osoba tresowana w tym duchu nie jest osobą wolną.

Więc Twoje zabiegi retoryczne i refleksje rodem z ambony niczego nie wnoszą. Jesteś obrońcą tego mentalnego i duchowego niewolnictwa, bo tak wygląda konserwatyzm w Polsce.

Na koniec: oddzielam religijność od tresury religijnej zaczynającej się od niemowlęctwa. A konsekwencje ponoszą niezależnie myślący ludzie.

0

@ferdas_rawa No tak, słowo fundament w tym przypadku rozwinąłbym do fundamentalizm. Bo płód jest dzieckiem według wykładni religijnej, która obowiązuje członków wyznania, ale nie obowiązuje powszechnie.
Spójnym jest, że katoliczka, dba o zarodek/płód jak o swoje dziecko i tak je traktuje. Spójne jest to, że nie usunie ciąży.

Ale nie bardzo wiem z jakiej racji miałaby blokować innej kobiecie dostęp do aborcji, skoro to nijak jej nie dotyczy. I to jest właśnie fundamentalizm - stosowanie poglądów wynikających z przynależności do wyznania, na osoby, które nie mają z tą osobą absolutnie nic wspólnego.

Dla mnie to tym bardziej oburzające, że osobiście uważam każdą religię za sektę.

0

@sokot To Ty wulgarnie zasugerowałeś, że osoby usuwające ciążę, są poniżej poziomu zwierząt. Generalnie uwagę kierujesz do siebie.
Sam siebie zagoniłeś w kozi róg.

3

Wiecie co? Oniemiałem. Czytam na wp.pl artykuł, w którym Lis jest oskarżany o mobbing. Nie ma tam żadnych zarzutów pod nazwiskiem, wszystko anonimowo, a artykuł generalnie jest z gatunku " o jaki straszny to człowiek".

Czekam na działania poszkodowanych, jeśli tak było jak twierdzą, to niech zgłoszą Lisa do konkretnych organów.

Ale do czego zmierzam i dlaczego oniemiałem, wiecie kto napisał artykuł? Szymon Jadczak. Tak, to ten sam, który na podstawie poszlak, uparcie podgryza Czesława Michniewicza.

San uważam Michniewicza za człowieka umoczonego. Możliwe, że Lis stosował mobbing, ale najbardziej przekonany jestem co do tego, że nie posiadając żadnych konkretnych dowodów, dziennikarz Jadczak próbuje wyrobić sobie nazwisko.
I najlepsze, że po tych artykułach już z całą pewnością jest rozpoznawalny .

3

Ciekawostka: 21 czerwca był najkrótszym dniem roku w Sydney i trwał 9 godzin i 53 minuty. Tego samego dnia mieszkańcy Helsinek cieszyli się dniem, który trwał 18 godzin i 55 minut.

0

@adukla Dlatego zostawmy każdemu decyzję, kobieta wie najlepiej co czuje i może potem po zajściu w ciążę zmienić zdanie. To postuluję, nie narzucajmy innym swojej moralności jak to robi katoprawica w stylu kolegi @sokot

0

@rubbishartur Jak się nie ma co napisać, to się używa inwektyw. Ok, to ustaliliśmy, że jesteś prymitywny.

Właśnie to jest clou, ze trudno zdefiniować kiedy człowiek staje się człowiekiem, dlatego aborcja do 12 tyg. jest dopuszczalna w wielu krajach, ponieważ zarodek nie wykształcił cech człowieka w dużym stopniu.

0

@sokot To powiedz mi czy wzniosłeś się na poziom tych zwierząt i z miłości do prokreacji nie zabezpieczasz się i jak zwierzę nie unikasz zapłodnienia partnerki?
Bo coś mi podpowiada, że nie masz 15 dzieci. Wiec jak to jest? Osiągnąłeś już poziom zwierzęcia czy jesteś grubo pod?

Chciałem zauważyć, że w świecie ludzi kobieta w ciąży też jest traktowana z dużą wyjątkowością, więc Twój kolejny argument jest bzdurny i nie pokrywa się z rzeczywistością.

Formalnie nie ma czegoś takiego jak nienarodzone dziecko. Jeśli jest w ciąży to jest płód, jeśli się urodzi to dopiero będzie dzieckiem.

0

@dorkizos Nie zweryfikuje, moja córka już studiuje

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?