Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Foro Nie przepraszaj, raczej odnosiłem się do kontekstu społeczeństwa, gdzie wszystkie zmiany przyjmują się opornie.
Na siłę w 1 słowniku, przy definicji jednego konkretnego produktu znajdziesz słowo "instead", ale w innych 4 wiodących, już go nie ma. Poza tym nikt nie przeczy, że burger przez lata odnosiło się do produktu mięsnego, ale jak to w życiu bywa, słowo rozszerzyło znaczenie.
Polecam ci video z YT, kilka postów wyżej, gdzie Modest Amaro, miażdży uczestnika za to, że narzuca interpretację mięsną tatara.
Ale co wytłumaczę?
57
Ach świat i ta moralność, która jest wątpliwa. Ci sami ludzie, którzy teraz bojkotują rosyjskie produkty, sklepy, firmy i krytykują Rybusa (słusznie), potem włączą telewizory i będą oglądać MŚ 2022 w Katarze, zbudowane na trupach, wyzysku, przemocy, wykorzystywaniu ludzi do niewolniczej pracy.
A zacznie się ładną ceremonią otwarcia, wszyscy będą ładnie wyglądać, uśmiechać się i klaskać jakimś sowicie opłaconym artystom.
Każdy kto będzie oglądał tę imprezę przyłoży rękę do przestępczego procederu - nie ma wymówek.
1
@nagev Lubię nazywać rzeczy po imieniu.
W pierwszych 2 minutach, chłopak robi Modestowi Amaro wykład z tego czym jest tatar. Po czym Amaro miażdży argumentami przemądrzałego chłoptasia, wyjaśniając mu dlaczego danie niemięsne w tym odcinku nosi nazwę tatara.
1
@Foro Definicja ze słownika Oxfordu. Najwyraźniej polskie słowniki nie dojechały do rzeczywistości. Więc Twoja uwaga powinna brzmieć: wg polskich zacofanych słowników coś takiego nie istnieje, mimo, że w krajach anglosaskich skąd słowo "burger" się wywodzi, występuje w wielu kombinacjach, również niemięsnych.
-burger (in compounds) - fish, vegetables, nuts, etc. cut into small pieces and made into flat round shapes like hamburger
Także kolego chyba kultura, z której burger się wywodzi, ma bardziej wiarygodną wiedzę niż słownik z uprzedzonego polskiego społeczeństwa, który ten element kultury kulinarnej przejął?
1
Dopiero odpaliłem neta, więc jako niezorientowany mam parę pytań:
Czy wszyscy już do nas dołączyli?
Czy jesteśmy już wielcy czy trzeba jeszcze poczekać?
Czy Ania już wciska swoją granolę Hiszpanom?
3
Pewnie chciała się tylko odegrać: "Księgowa wyprowadziła z firmy 9 mln złotych. Obstawiała wyniki u bukmachera"
https://epoznan.pl/news-news-129970-ksiegowa_wyprowadzila_z_firmy_9_mln_zlotych_obstawiala_wyniki_u_bukmachera
0
Słuchajcie, co to jest: dzisiaj od rana pionowo atakuje z nieba, ma formę wilgotną, ogranoleptycznie bez smaku, ruszyć się nie można bo człowiek mokry. Z Zachodu to nadciąga. To nie ten gender cały?
5
W Poznaniu dzisiaj leje i leje. Wczoraj ok 37 stopni, dziś poniżej 20. Wczoraj w T-shircie było za gorąco, dzisiaj można zmarznąć. Jak żyć? Domagam się 200+ na sweter.
3
@macio_944 Prrrrrrr szalony. Barca miała wielkie epizody, najpierw za Cruyffa i Rijkarda, potem za Pepa i na deser za Enrique. Od wielkiej Barcelony minęło już 7 lat. Potem był zespół liczący się, ale zawodzący w Europie. Od 3 lat mamy Barcę podupadłą, z długami wielkimi jak liczba błędów Lengleta.
Poczekaj z tym zaklinaniem wielkości, bo na razie nie zrobiliśmy jeszcze żadnych transferów, a skład nie gwarantuje walki o mistrzostwo, nie mówiąc o walce w LM.
Ba, nawet nie wiemy czy mamy właściwego trenera.
Przykłady United i Milanu pokazują, że wielkość nie jest dana raz na zawsze, a nieudolne zarządzanie może zepchnąć nawet wielką markę na skraj przepaści.
2
@Nano22 Zawodnik utalentowany wiecznie niezdolny do gry wnosi do zespołu dokładnie tyle samo co wyrobnik bez papierów na granie w zespole - czyli nic. Fakt, ze Ansu ma talent w żaden sposób nie poprawia mi nastroju.
Widzimy ile w ostatnich latach wniósł do zespołu Umtiti. Jeśli Ansu pójdzie jego drogą, będziemy mieli do czynienia z wybitnym talentem, który padł ofiarą marnego zdrowia.
1
@BorzyKrzys Nie, nagłówek ma zasugerować prześladowania, podczas gdy kolega wyżej wyjaśnił co się dzieje w Nigerii, tzn. spięcia się obustronne. Zresztą teraz zerknąłem, że Muzułmanie i Chrześcijanie stanowią mniej więcej po połowie społeczeństwa.
Typowe wpuszczanie przez autorów artykułu w maliny. Słowo prześladowanie ma nadać konkretną interpretację zdarzeniu. Katolickie medium z piękną manipulacją - wiadomo Radio Maryja. Zresztą ktoś kto śledzi Radio Maryja, i wypomina życie w bańce, najzwyczajniej się ośmiesza. Trudno o bardziej oszołomskie i fanatyczne środowisko, ociekające zakłamaniem. Co widzimy w prowokacyjnym tytule
2
@GCBW Verratti ma 29 lat, jeszcze 3,4 lata i będzie nadawał się do Barcy
2
@BorzyKrzys A sam nagłówek oczywiście jest "uczciwy" i w stu procentach zapowiada to co jest w artykule. Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie - to odnoszę się nie do rzeźnickiej historii Kościoła, tylko do komentarzy. Głupi, celowo mylący tytuł, głupie komentarze.
Bardzo mnie cieszy Twoje uczciwe, niebańkowe podejście.
0
@Borneo Mam dokładnie taką samą opinię o Lechu Kaczyńskim i jego żonie - to najzwyczajniej byli porządni ludzie. I też jestem przekonany, że Lech nie pozwoliłby na demolowanie państwa prawa.
26
Ale upał, otwarłem rozgrzany piekarnik i temperatura spadła o ok.10 stopni.
2
Prezydent Rzeczpospolitej Polski Lech Kaczyński, od 12 lat spoczywający na Wawelu, w swej służbie narodowi i państwu królom był równy - powiedział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w trakcie sobotniej mszy świętej w katedrze wawelskiej.
No, czemu nie?
2
@Wychowanek Moim zdaniem nie dostrzegasz zmieniającego się świata i tego, że wiele z interesów może być wspólnych. I tych interesów można by bronić.
Generalnie odnoszę wrażenie, że idea państw narodowych tak bardzo zakorzeniła się w ludzkich głowach, że nie dostrzegają one nadciągających zmian.
Kraje europejskie tracą swoją jednorodność. A zmiany będą przyspieszać raczej niż zwalniać.
2
@against_modern_football Wielu kolegów (chyba wszyscy) odpisali w podobnym tonie. Ja nie zamierzam niczego wykazywać, ale wydaje mi się, że Wasze spojrzenie jest bardzo krótkowzroczne. W każdym razie, tam gdzie Wy nie widzicie sensu, albo przewidujecie problemy (ach ci wstrętni Niemcy i Francuzi to każdy projekt utopią, a Unia to na pewno się rozpadnie - to już w ogóle dla mnie abstrakcja oparta o nic) ja dostrzegam szanse. Właśnie zarządzanie nie oparte o przywództwo Niemiec czy Francji, a specjalistów z całej Europy, mogłoby świetnie się sprawdzić.
No nie wiem, ja bym tego pomysłu nie odrzucał całkowicie.
Co do polskich żołnierzy i tych z pozostałych krajów (w ramach w/w armii), interwencja w danym kraju (niestowarzyszonym), nie ma służyć temu krajowi, a powinna mieć miejsce gdy zagrożony jest interes np. gospodarczy krajów interweniujących. Tak USA działa od dziesięcioleci - Twoje pytanie przeniesione na grunt USA (dlaczego żołnierz amerykański ....) byłoby wyśmiane. Bo oznaczałoby brak myślenia strategicznego.
2
@maroon Wiesz, zakładam, że armia europejska (NATO ma inny charakter) miałaby naczelny cel dbania o interesy stowarzyszonych europejskich państw. NATO opiera się o potęgę USA, liczyłbym, że zbudowanie naszej, własnej armii, spowodowałoby militarną mobilizację Europy - dałoby bodziec do rozwoju technologicznego, odgórne wytyczne wymusiłyby utrzymywanie sprzętu wysokiej jakości w wymaganej ilości. Ostatnimi laty, Europejczycy niemiłosiernie się zapuścili.
Decyzyjność i szybkość reagowania byłaby atutem, poza tym już sama prezencja tak unowocześnionej i wzmocnionej armii mogłaby mieć działanie odstraszające.
11
@Kgorecki2500 @TR3YWAY @against_modern_football @Kondziubarca
Mam wrażenie, że to Wasze narzekanie jest z definicji, ktoś z lewicy powiedział, to wiadomo, że bzdura. A ktoś z Was się zastanowił jak zwarta, nowoczesna armia europejska mogłaby zwiększyć swoją efektywność? Zamiast 50 ośrodków decyzyjnych zaledwie 1, bez dominującego głosu. Przecież to jest właśnie przewaga USA, że nie muszą niczego konsultować z nikim. A w Europie teraz jeden wyśle haubice, drugi hełmy, a każdy kraj ma inne podejście.
Widać czy skutkuje myślenie krajów, jako odrębnych bytów. Nie bronimy Ukrainy, a za chwile ceny pszenicy tak wzrosną, że chleb będzie rarytasem. Moim zdaniem myślenie poprzez pryzmat pojedynczych państw jest trochę zaściankowe. Świat ma globalne problemy.
5
Ale upał w Poznaniu, musiałem pozamykać okna żeby wywietrzyć mieszkanie
0
@Medium Mnie te wszystkie Conchity rozwalają psychicznie. Nie, nie, po prostu nie.
1
Uwaga prawica i konserwatyści! Na stanowiska! Brońcie nas przez Zachodem:
Conchita Wurst i Krzysztof Śmiszek (partner Biedronia) na zdjęciu z komentarzem Śmiszka: Piękny wieczór z pięknymi osobami!
https://www.instagram.com/p/Ce68WYcr9Qz/?utm_source=ig_embed&ig_rid=c3dfdf3b-929e-40a4-a946-75d0007e5f27
4
@Sau_Ron Nisko celujesz. Ja wolałbym mieć takie jak Rydzyk.
2
@arsenallondyn0 Ja oglądam sobie "Star Trek: the next generation".
Niech nie zrażą Cię niespecjalne efekty specjalne sprzed 30 lat, serial jest świetny. Ja ominąłem serię z lat 60-tyc bo jednak to razi aż za bardzo.
Kapitan Picard i co odcinek jakiś inny problem, ciekawy aspekt relacji między różnymi rasami rozsianymi w kosmosie. Plus sporo naukowego nazewnictwa i parę odcinków bardziej związanych z nauką. Serial w zupełnie innym stylu niż te dzisiejsze. Dla mnie bomba!
2
@arasz1819 No widzisz, zatem zobacz ile nas łączy. Tak, masz absolutną rację, gdy ogląda się przebieg tych katastrof, przedstawionych z dokumentalną precyzją ( w końcu to kręcono w oparciu o raporty specjalistów), widzisz krok po kroku, wręcz bezdusznie, jak nieuchronna była katastrofa.
Lekceważenie procedur, błędy w sztuce nawigacji, niesterylna kabina (jak w Smoleńsku), arogancja, wada sprzętu - to wszystko prowadziło do nieszczęścia.
Tam wszystko jest jest pięknie, rzeczowo wyjaśnione - nie ma miejsce na dyrdymały.
Kolega wyżej jest zapiekłym pisowcem, a w tej krainie fakty się nie liczą, on musi mówić paciorek do Kaczora 3x dziennie
1
@endriuuu2 Z reguły za każdym razem przyczyny są inne. O nieszczęściu z reguły decyduje zbieg różnych okoliczności, tak jak w Smoleńsku.
Tutaj wrzucam ci zdjęcie brzozy, w którą wleciała nasza dzielna załoga. I to nie jest jakaś smukła brzózka:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Brzoza_smole%C5%84ska#/media/Plik:Tree_of_Polish_Air_Force_Tu-154_crash_(MAK_report).jpg
0
@mekston A tak ch**a czuła (wybacz język), nawet nie wie, że zgubiła. Chyba, że liczy czereśnie na targu i po przyjściu do domu.
A czy Ty też liczysz czereśnie?
PS. I co policja na to?
2
@arasz1819 Oglądam właśnie odcinek "Katastrofy w przestworzach" gdzie odtwarzają wydarzenia sprzed różnych katastrof lotniczych. Fascynujący serial.
A propos Smoleńska, dałbym wszystko by wiedzieć co Kaczor zdecydował przed lądowaniem i co tam nadawał w rozmowie telefonicznej. Biorąc pod uwagę, jakimi ci ludzie są partaczami, mam złe przeczucia co do treści
0
@Pawlak1992 Nie, ale Antek, w sensie Antetokounmpo to mój ulubiony gracz NBA