0

Popatrzcie na 4 nazwiska: Guardiola, Papszun, Simeone, Klopp.

Czy zbudowanie marki klubu zależało w Rakowie, Atletico i Liverpoolu od świetnej strategii włodarzy klubowych? Moim zdaniem nie. W każdym z tych klubów zatrudniono trenerów, których ponadprzeciętne dokonania wywindowały klub do obecnej rangi. Z reguły zarząd nawet jeśli ma plan, buja się od dobrego trenera do innego dobrego trenera, idzie lepiej, lub gorzej, czasem trafi się mistrzostwo, czasem jakiś puchar, ale żeby wyrobić sobie renomę, musi być wiele lat grania na równym, najwyższym poziomie.
I tę ekstra gwarancję daje każdy z wymienionej czwórki. Postrzeganie klubu, jego prestiż, medialność i wynik sportowy - w przypadku City, Rakowa, Atletico i Liverpoolu ruszyły z kopyta dopiero pa zatrudnieniu w/w fachowców. Oczywiście kluby dają kasę, zakupują piłkarzy, ale to ci trenerzy dają pierwiastek nadprogramowej wyjątkowości, który sytuuje powyższe kluby tam gdzie są obecnie. Najlepsze kryterium oceny - wystarczy spojrzeć gdzie był klub i jak się z nim liczono, gdy ci trenerzy przejmowali swoje kluby. No właśnie.

Mam nadzieję, że do tego grona dołączy jakieś 5 nazwisko - jako trener Barcy.

1

@Barca1992 Nawet nie wiesz jak bardzo mam tego dosyć. Nieustannie Lech jest zjadany taktycznie przez Papszuna.
Niespecjalnie poprawia mi humor, że Lech grał rezerwami i oszczędzał się na LM.
W lidze mam nadzieje, że holenderski trener powalczy o wygraną.

2

Jak powiedział komentator: poziom zmęczenia jest na dużym poziomie

0

@Barca1992 Już miałem dać polecenie po pierwszej linijce, ale "covidkiem, którego znów próbują rozkręcić" sprawia, że to niemożliwe.

Nawet jako zdecydowany oponent pisiorów, muszę przyznać, że pisiory które rozkręcają covid, to ta sama kategoria co piramidy sprzed 2 dni. Absurd.

Jak kiedyś się rozchorujesz na cokolwiek, poinformuj mnie o tym i koniecznie dodaj kto Ci tę chorobę rozkręcił.

1

@Deviler To umrzesz przed 40. Żyły ci się zatkajo od tego tłuszczu z frytek.

12

@pluszek Wystarczy, że finanse będzie trzymał pod kontrolą, przywróci państwo prawa i odrobaczy spółki, instytucje, wszelkiego rodzaju firmy i urzędy państwowe - to byłaby miażdżąca poprawa.
Przeciętność, to coś o czym człowiek marzy przy rządach nieudaczników z PiSu.

9

@SkN Ciekawe jak takie strachajło jak Ty można normalnie poinformować, że rośnie liczba zakażeń? Już wyobrażam sobie Twoje życie i np. dialog z partnerką:

- Kochanie, na dworze jest minus 5 stopni
- Przestań mnie straszyć. Chcesz mnie zamknąć w domu. Napędzasz spiralę mroźnej paniki

2

@SkN Niektórzy podchodzą do tematu faktograficznie i merytorycznie, ale część społeczeństwa, szczególnie ta mniej rozgarnięta, jest "zastraszana" "manipulowana" i "gnębiona"

Współczuję stanu umysłu i ducha. Ciężko musi się tak żyć, w propagandowym urojeniu

1

@Janiama Okoń to też mój idol. A Araś to mój skrzydłowy wszech czasów w Lechu - to co ten facet robił wiatr na skrzydle to poezja.

Szkoda Okonia, że się tak rozdrobnił. Pamiętam jak facet z drewutni (taka buza z żarłem i alkoholem) na Dębcu mówił, że Okoń regularnie przychodzi i popija alkohol. No taki już był pan Mirek - zabawa, alkohol, hazard.

Ale uwielbiam tych gości, dla mnie legendy przez wielkie "L"

1

@Janiama Cześć. Chlałeś kiedyś z Okoniem?

7

Inflacja bazowa ma różne miary (NBP, polski bank centralny, podaje cztery), ale potocznie utożsamia się ją z jedną: to właśnie inflacja po wyłączeniu cen energii i żywności. Tak mierzona pokazuje, co się dzieje z cenami pod wpływem tego, na co polityka gospodarcza może mieć wpływ – w odróżnieniu od takich zdarzeń, jak chociażby wojna w Ukrainie czy zakręcenie kurków z gazem przez Gazprom w drugiej połowie ubiegłego roku.
Popatrzcie na inflację bazową, jak rosła systematycznie (już przed wojną):
VI 21- 3,5
VII 21 - 3,7
VIII 21 - 3,9
IX 21 - 4,2
X 21 - 4,5
XI 21 - 4,7
XII 21 - 5,3
I 22 - 6,1
II 22 - 6,7
III 22 - 6,9
IV 22 - 7,7
V 22 - 8,5

Ewidentnie widać, że putinflacja zaczęła się w Polsce w czerwcu 21, zatem Rosja zaatakowała Ukrainę 8 miesięcy wcześniej niż nam się to podaje.

1

@TR3YWAY Koszt - tyle co pensja. Trzeba brać, bo możemy skończyć bez jakiegokolwiek skrzydłowego, a jednak nasza szklanka co nieco terroryzuje rywali.

0

Sławomir Chałaśkiewicz (były piłkarz niemieckich klubów): – To już nie jest ta wielka FC Barcelona. Trzeba brać pod uwagę, że to zespół, który jest na początku budowy. Zastanawia mnie, dlaczego Robert postawił właśnie na ten kierunek. Wydaje mi się, że mógł wybrać sobie kilka lepszych klubów. Odpowiadając na pytanie, dla mnie jako polskiego kibica mimo tego wszystkiego jest to ekscytujący temat, ale nie tak bardzo, jak byłby kilka lat temu.

0

@Rastafarnianin Z tym, że jednak Koeman coś pozytywnego dla Barcelony zrobił

0

@szkutnik91 Milczenie jest złotem - to stara, mądra prawda

0

@paweldunajecfcb Harden to najbardziej przereklamowany gracz jakiego znam, a wręcz biegająca klęska w play-offs.

0

Trzeba wracać spać do sarkofagu. Na dziś zamykam piramidę i koniec odwiedzin.

0

@Rastafarnianin Proroczy sen miała? To pewnie wcześniej zwiedzała piramidę Hej Hopsa. Ewidentnie w tym zgonie maczały ręce istoty pozaziemskie.

1

@Peszko07 Ciekawe czym Finlandia wkurzyła tych dwóch?

2

@Emhyr Dzień trwa 24 godziny i jest to niepodważalne. Tylko nie wmawiaj mi, że to była przenośnia bo jesteś wiarygodny jak piramidy zbudowane przez człowieka

1

@Kapitan hawk Świat ludzi z wieeeeeeeeeeeelkim ego.

3

@-barca4ever- Po wyrostku nie, ale sporo osób ma jakieś powikłania co widać po wpisach.

0

@Majkel34 Wiadomo, co chcesz powiedzieć i wiadomo jak wyglądaliśmy do 1989 roku. Niemniej jednak, czy zastanawiałeś się co by się stało gdyby Armia Czerwona poprzestała na wyparciu Niemców z własnych terenów i nie przejmowała się resztą Europy (nawet jeśli ta troska miała swoje ukryte cele)?

Zawsze zastanawia mnie czy wtedy alianci daliby radę stłamsić hitlerowców i narzucić im swoje warunki w negocjacjach pokojowych. I ciekawe jak wtedy wyglądałby status Polski?

8

@Kondziubarca Ale to jednak nie taki sam kalajber

2

Czy w tych czasach już sama zapowiedź zapowiedzi, że coś się być może wydarzy wystarczy by być newsem pełną gębą? OMG

1

W barwach Bayernu Robert Lewandowski miał okazję rozegrać w sumie 374 spotkania, w których to strzelił 344 bramki oraz zanotował 73 asysty. Ponadto razem z kolegami zdobył 19 tytułów.

Lewy przybywaj! Ale to byłoby wzmocnienie.

0

@Ojciec5tkidzieci Chyba po 3 kiblach!

2

@Barca1992 Nasze zespoły są w stanie przekraczać nowe bariery wstydu. Mam wiele obaw mimo domowych meczów - obstawiam, że jedna wtopa będzie

0

@fantom102 Na pewno nie zaczynałem od wódy w wieku 14 czy 15 lat.

3

@Barca1992 Ale tu kolega @Kgorecki2500 ma rację. W domyśle, dla Azjatów to nie problem, a dla Europejczyków i owszem.

Azjatom nikt mózgów nie prał, białko z owadów jest zdrowsze, łatwiej przyswajalne, a owady na azjatyckich targowiskach są czymś naturalnym. I hodowla owadów jest znacznie miej szkodliwa dla środowiska.

W Afryce też widziałem w TV chipsy ze świerszczy, w Meksyku mrówki kupujesz w sklepie.

Czy od razu należy z tego robić temat "ONI chcą nam to wcisnąć?" Świat nie kończy się na naszym kontynencie. A moje prywatna opinia nt. filmiku i żarciu owadów - fuj, obrzydlistwo

PS. Azjata mógł by Cię wyśmiać

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?