Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@HighestInTheRoom To jak w czasie wojny, ktoś nie zobaczy jednego żołnierza, to wojny nie ma? Chłopie, co to za rozumowanie? To katastrofa logiczna.
Ja sam znam 4 osoby, które bez tabletki nie zasną z powodu powikłań neurologicznych. Jakbym rozumował tak absurdalnie jak Ty, to głosiłbym, że covid zdemolował sen wielu Polaków.
A przykłady jednostkowe nie są reprezentatywne - to nieprawdopodobne, że tak amatorsko można widzieć rzeczywistość. Nie widziałem, to znaczy, że nie ma - pomocy!
0
@Kurkmen Bardzo jednostronnie patrzysz i znowu niemerytorycznie.
Fala nie zmalała z powodu wojny, tylko dlatego, że taka jest charakterystyka covida. Rośnie, osiąga szczyt a potem maleje.
Podobny spadek był w lutym np. we Francji czy we Włoszech. To znaczy, że tam też napłynęli imigranci? (Dane z tych krajów nokautują twój sposób myślenia)
Łatwo dostrzec, że nie wyciągasz wniosków z faktów, tylko fakty dorabiasz do swoich wniosków. W takim razie poprawny wniosek Twojego rozumowania jest taki, że wojna w Ukrainie zatrzęsła Francją i Włochami oraz ich szpitalami.
Prawda to? Bzdura!
0
@Kurkmen To jest wpis paniczny a nie merytoryczny. To brzmi zupełnie jak "A Nostradamus powiedział, że w 2050"
Niewiarygodne, że walczę wrogiem "plandemi" żeby nie planował kolejnego wybuchu covida. Wyluzuj.
Punktem odniesienia są szpitale i ich przepustowość. Jeśli ochłoniesz, to dotrze do ciebie, że spodziewają się ok 3 tys miejsc obłożonych, a nie 20 tys - jak bywało.
Dane szpitalne są niepodważalne.
0
@HighestInTheRoom Ale oni nie mają skłonności straszenia na zapas, akurat pisiory są wstrzemięźliwe dosyć. Tekst o ciemnocie jest ....... ciemny (wybacz) bo wytłumacz takie ględzenie bez pokrycia osobom z ciężkimi powikłaniami neurologicznymi i innymi, których jest całkiem sporo.
Nic nie wskazuje na powtórkę z rozrywki
0
@Kurkmen Co to za ton pierwszego wpisu? Przecież zwykłą informację, gdy w kraju jest spokój i nikt niczego nie chce zamykać, przedstawiasz, jak jakieś zaplanowane sianie zagrożenia. A to ty robisz.
Drugi wpis tu już twoja wizytówka. Że energetyki tak mogą zryć banię?
0
@Kurkmen Jak się nie ma o czymś pojęcia, to lepiej milczeć. Letni szczyt ma mieć miejsce w sierpniu ponieważ jest on obecnie na Zachodzie, a u nas dociera z opóźnieniem.
Mógłbyś chociaż z przyzwoitości dodać, że ta fala nie jest niebezpieczna, więc nie ma co panikować.
Tym nie kręcą idioci, tylko wirus. Włączać spiski do zwykłej sprawy medycznej - to dopiero idiotyzm
1
Widzę z lokalnych newsów, że dzień jak co dzień w Wielkopolsce. Onanista nagabuje kobietę ze swojego samochodu, pod Poznaniem płonie hala sportowa, dzieci pozostawione bez opieki rodziców stoją na parapecie na 8 piętrze, przy otwartym oknie. Tylko w pierwszym przypadku nie było interwencji straży pożarnej.
Poza tym tradycyjnie kolizje drogowe, naciąganie dziadków na kasę, straszenie kolejnymi podwyżkami i tak dalej i tak dalej.
32
Z cyklu "Makłowicz dla nieambitnych" odc.4 - jak przygotować jabłko na surowo
1. Udajemy się do sklepu, sadu lub na rynek
2. Dokonujemy wizualnego rozpoznania owoców
3. Wybieramy wymarzoną sztukę
4. W domu płuczemy jabłko pod zimną wodą
5. Tak przygotowany owoc spożywamy
6. Dla osób o liczbie zębów poniżej 3 zaleca się starcie jabłka na tareczce o minimalnych oczkach
Smacznego!
@kryhaa
2
@macio_944 Ale co masz na myśli?
Przecież wpis Bońka brzmi tak: "Grać rozsądnie, mądrze z odpowiedzialnością w tyle nie ma nic wspólnego z wybijaniem piłki na oślep. Widzę, ze o piłce najwięcej mówią i wiedzą ci, co jej nigdy nie kopnęli. Szkoda czasu …."
Co tu jest nieprawdą?
1
Powiem Wam, że ten cały kakalud (malec wg gwary poznańskiej) Messi ma potencjał żeby w tym sezonie nawkurzać kibiców w całej Polsce.
Najpierw może wywalić repkę Polski z MŚ, choć tu zawsze powinniśmy mieć pretensje do siebie, bo nikt nie zabrania nam zajęcia 2 miejsca w grupie. Niemniej jednak, jeśli min. gole Leo przyczynią się do zajęcia 3 miejsca, to będzie niesmak.
A potem może przyjść poprawka dla kibiców Barcy w Polsce. Wyobrażacie sobie wyrównany pojedynek Barcy z PSG w 1/8 LM, w którym o awansie decyduje akcja Leo? To też byłby spory zgryz.
2
Wyniki meczów towarzyskich w presezonie nie mają kompletnie żadnego znaczenia. Wygrane nic nie znaczą, podobnie nic nie mówią porażki. Trzeba przeżyć ten miesiąc przygotowań, a pierwsze sygnały co do jakości wykonanej pracy dostaniemy po pierwszych paru kolejkach sezonu.
Ja z uwagą będę przyglądał się dwóm aspektom: płynności wymiany piłki i pressingowi. Tego pierwszego w zeszłym sezonie było co kot napłakał, a obecnie mamy tylu wykwalifikowanych graczy w ofensywie, że można dużo klepać z pierwszej piłki - z Gavim, Pedrim i Raphinhą aż się prosi.
Jeśli chodzi o zsynchronizowany pressing, to naoglądaliśmy się go mniej więcej miesiąc i wtedy wyniki były rewelacyjne. Topowe zespoły pressują od sierpnia do maja, czasem schodząc nieco z intensywności, ale dominacja musi się opierać na szybkim odbiorze piłki. I to jedno mnie martwi, żeby nie było jakiegoś zjazdu intensywności po 2 miesiącach sezonu - prawdziwy test dla Xaviego.
4
@TheNekro94 To w amerykańskiej wersji też mają swoją "lamę". Facet pyta, z jaką liczbą najczęściej przesadzają faceci? Na co pierwsza kobieta odpowiada "100" -oczywiście pudło, a jej rywalka "69"- to nie wymaga komentarza.
2
Martwię się o niekorzystne scenariusze tego sezonu Barcy. Chodzi mi po głowie, co my poczniemy, gdy maszyna nie ruszy, Xavi nie okaże się wystarczająco dobry, w październiku będziemy czekać na pierwszego gola Lewego, Dembele złapie kontuzję, a Raphinha będzie bez asysty?
Oby nic z tych rzeczy się nie wydarzyło
0
Lewy będzie bayractarem pola karnego
0
@Karokilla Tylko mnie zastanawia skąd u Ciebie ta pewność, że natura nie ma tu wpływu też na reakcję. I to nie reakcję powierzchowną, tylko tę płynącą z milionów lat kształtowania się człowieka jako istoty biologicznej.
Nie przyjmuję Twojego kategorycznego stwierdzenia, że to tylko kultura - i nie dziw się, że to nasuwa skrajną lewicę na myśl, tylko tam jest ta pewność.
Jeśli naukowcy niezależnie wykażą wpływ porównawczy nature vs nurture, wtedy mogę to przyjąć, a tak Twoje przekonanie mnie nie satysfakcjonuje.
Akurat co do 2 akapitu, to przeczytałem parę ciekawych książek. Moim zdaniem mylisz się, że rozwój cywilizacyjny wynika z przezwyciężania natury - jest dokładnie odwrotnie, nasze naturalne zmiany adaptacyjne doprowadziły do tego gdzie jesteśmy. A to, że potrafimy ratować niemowlaki jest wynikiem naturalnego rozwoju mózgu, jako narzędzia umożliwiającego przezwyciężanie niekorzystnych okoliczności. Nie powiesz chyba, że użycie inteligencji nie jest czymś naturalnym?
Albo dużo potomstwa wśród istot mniej rozwiniętych, albo mniej wśród tych gatunków, które inwestują w pojedyncze sztuki. Nic odkrywczego. Zresztą, jaki my otworzyliśmy temat - tu można sympozja organizować.
0
@Karokilla To pierwsze zdanie brzmi jakby sprawa była rozstrzygnięta a nie masz na to potwierdzenia z wyjątkiem opinii skrajnych lewicowców. Równie dobrze można powiedzieć, że gdy 100% społeczeństwa będzie akceptować pary trzymające się za ręce bez sprzeciwu, to efekt "kulturowego prania".
Nie ma potrzeby podkreślenia własnej heteroseksualności - to stwierdzenie genezy reakcji. To nie mechanizm: widzę gejów więc podkreślam swoją heteroseksualność, tylko jestem hetero, więc reaguję z niechęcią na fakt, że facet ulega facetowi, albo uwodzi faceta.
Nie wiem dlaczego jedno to, jak twierdzisz, na 100% wpływ kultury, a drugie nie. Moim zdaniem nie ma tu konsekwencji.
Cały świat działa wg dictum natury, a my z nieznanych przyczyn mamy tak łatwo jej wpływ przekreślać?
19
To co? Der Lewy i Die Ania, opici der piwem wynieśli się z Bawarii i teraz jako El Lewy i La Ania zamieszkają w Katalonii i sobie będą wiedli klawe el życie na el słoneczku przy la plaży.
16
Z takim egzekutorem rzutów karnych jak Lewy, ważnym elementem treningów powinny być pady w polu karnym przeciwnika. Można by sporo z tego ugrać.
9
@Pawel13sz No i o tym mówię, znowu nie wytrzymałem. To jest chore : )
22
Powiem Wam, że mam swoje lata, ale to co czasami wymyślają ludziska z młodego pokolenia, tak mnie rozkłada na łopatki, że zastanawiam się czy młodzi są tacy powaleni czy bardziej ja, że się z tego śmieję.
Nie wiem kto wymyślił tę guwniarę z platetkom, ale za każdym razem wybucham śmiechem. To jest mój bardzo czuły punkt - tu zostałem rozbrojony.
6
Lektura obowiązkowa! Kto nie czytał, niech koniecznie wraca na górę strony i to zrobi.
1
Ja chciałem przypomnieć, że tydzień temu o tej porze, Lech jeszcze był w kręgu drużyn, do których mógł dołączyć Cristiano.
0
@Karokilla Nie do końca się zgodzę. Oczywiście przyjmuję Twoje spostrzeżenie na tym poziomie, że gdyby człowiek był otrzaskany z takim widokiem a homoseksualiści byli tolerowani społecznie, to nie zwróciłbym uwagi.
Nie zgodzę się jednak z tym, że mój naturalny silny pociąg do kobiet jednocześnie nie powoduje reakcji obronnej, albo nawet pewnego wstrętu. Akurat w tym drugim przypadku uważam, że to zdrowy, naturalny odruch na poziomie biologicznym.
Także zawsze będą tu działać pewne sprzeczne siły, ale pewnie przy sugerowanym przez Ciebie innym poziomie akceptacji kulturowej, te proporcje byłyby inne - korzystniejsze dla par homoseksualnych
4
Wczoraj na jednym z poznańskich osiedli widziałem 2 chłopaków (tak koło 20) idących za rękę. Tak patrzę z daleka, no i trzymali się. Mimo, że na forach bronię praw homo, to mimo wszystko na poziomie rzeczywistości widok był dla mnie sprzeczny z całym mną jako facetem. Bronić to jedno, czuć jakiś wewnętrzny bunt to rzecz silniejsza ode mnie.
To było klasyczne starcie z gatunku tolerancja vs natura.
3
@michal26 Jest to ciężki temat. Wiele nowości, szczególnie obyczajowych z trudem się przebija. @konrad1661 Pamiętaj, że wiele z tych rzeczy, które w przeszłości były szokujące, dziś jest naturalne. I tak jak kolega wyżej słusznie zauważył, nie ma co mnie wrzucać do lewicowego korytka. Obrona czegoś przed atakiem prawicowych szaleńców nie jest wotum poparcia. Jest reakcją przyzwoitego człowieka. Nie nadinterpretuj
1
@Sau_Ron Screwdriver?
16
Gdyby ktoś przeoczył, potężny Jerzy Brzęczek poprowadził Wisłę Kraków do domowego zwycięstwa 0-0 z Sandecją Nowy Sącz.
Flashscore informuje, że Wisła stworzyła aż 5 sytuacji bramkowych przy zaledwie 11 rywali.
Kto wie, może i wielki mag z Truskolasów pokusi się o następny awans?
1
Lewandowski - santo subito!
17
Słuchajcie nadaję na żywo z luku bagażowego samolotu, którym leci Robert Lewandowski. Potwierdzam, że za niespełna godzinę wylądujemy. Ale tu zimno, cholera. Zjadłem granolę Ani, którą wyciągnąłem z jej walizki ale tylko na chwilę rozgrzała. Było jednak te energetyki brać, jak doradzał mi Cezary Kucharski. Ups
42
Thomas Muller w swoim stylu zażartował z transferu Lewandowskiego:
− Cóż, nie jest to jeszcze nic pewnego. Nigdy nie wiadomo, czekają go jeszcze badania medyczne.