Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Wczoraj na jednym z poznańskich osiedli widziałem 2 chłopaków (tak koło 20) idących za rękę. Tak patrzę z daleka, no i trzymali się. Mimo, że na forach bronię praw homo, to mimo wszystko na poziomie rzeczywistości widok był dla mnie sprzeczny z całym mną jako facetem. Bronić to jedno, czuć jakiś wewnętrzny bunt to rzecz silniejsza ode mnie.
To było klasyczne starcie z gatunku tolerancja vs natura.
3
@michal26 Jest to ciężki temat. Wiele nowości, szczególnie obyczajowych z trudem się przebija. @konrad1661 Pamiętaj, że wiele z tych rzeczy, które w przeszłości były szokujące, dziś jest naturalne. I tak jak kolega wyżej słusznie zauważył, nie ma co mnie wrzucać do lewicowego korytka. Obrona czegoś przed atakiem prawicowych szaleńców nie jest wotum poparcia. Jest reakcją przyzwoitego człowieka. Nie nadinterpretuj
1
@Sau_Ron Screwdriver?
16
Gdyby ktoś przeoczył, potężny Jerzy Brzęczek poprowadził Wisłę Kraków do domowego zwycięstwa 0-0 z Sandecją Nowy Sącz.
Flashscore informuje, że Wisła stworzyła aż 5 sytuacji bramkowych przy zaledwie 11 rywali.
Kto wie, może i wielki mag z Truskolasów pokusi się o następny awans?
1
Lewandowski - santo subito!
17
Słuchajcie nadaję na żywo z luku bagażowego samolotu, którym leci Robert Lewandowski. Potwierdzam, że za niespełna godzinę wylądujemy. Ale tu zimno, cholera. Zjadłem granolę Ani, którą wyciągnąłem z jej walizki ale tylko na chwilę rozgrzała. Było jednak te energetyki brać, jak doradzał mi Cezary Kucharski. Ups
42
Thomas Muller w swoim stylu zażartował z transferu Lewandowskiego:
− Cóż, nie jest to jeszcze nic pewnego. Nigdy nie wiadomo, czekają go jeszcze badania medyczne.
1
Nigdy nie zapomnę jak jedna nauczycielka męczyła nas z działania węgielnicy (taki przyrząd w geodezji). Kazała opisywać to działanie teoretycznie i wstawiała lufę za lufą - dosłownie zrobiła pogram w klasie.
Następnie klasa miała wyjście na Politechnikę z nią właśnie i można było sprawdzić czy potrafimy się tą węgielnicą posługiwać. I co się okazało? Że wszyscy uczniowie robili to z łatwością, a nauczycielka totalnie się pogubiła.
Taka to była teoretyczka, która w klasie udowodniła nam, że się na węgielnicach nie znamy. Niesamowite.
1
@Jakchcesz A ile się szamba wylało na Laportę, rzekomo populistę.
Musi jednak popracować nad silną defensywą - ta formacja mnie niepokoi.
5
Barca to piękne drzewo z bujną zieloną koroną, rozłożystymi gałęziami i przyciąga uwagę z daleka.
Jednak z bliska zerkamy na korzenie, pień a tu i ówdzie się kruszy. I to solidnie.
Alba to dziadek, regularnie nie dojeżdża w wybranych meczach i żadne statystyki asyst tego nie zakryją. Dest nie spełnia nadziei.. Pique to emeryt i nawet jeśli się wyróżnia, to kilka meczów na sezon też regularnie zawala, albo nie dojeżdża poziomem i intensywnością. Busi jest świetny, dopóki nie bawimy się w ściganie rywali, a takich meczów jest kilka na sezon i te braki motoryczne widać - zawodnik świetny w jednej taktyce to ograniczenie i czy Barca ma grać w jego rytmie? Nad Stegenem można spuścić zasłonę milczenia, wrzuć go do Realu, a w życiu nie wygraliby LM. Gdy nasi emeryci są razem na murawie, groźba, że któryś nawali lub nie nadąży za intensywnością meczu rośnie. Nazwiska przychodzących defensorów czekają na weryfikację na murawie, ale czy gwarantują jakość?
Wg mnie zespół nie jest budowany od tyłu, a tak się buduje zwycięskie projekty. Może to Laporta nadrobi jakoś.
Najważniejszym aspektem będzie jednak przygotowanie kondycyjne - i City i Liverpool pokazują, że tylko jedenastka świetnie przygotowanych graczy walczy o wszystko, a i Barca w primie nie zatrzymywała się. Nasza 11 ma póki co za dużo ogniw ze skłonnościami do niewytrzymywania trudów sezonu - pora stawiać na takich, którzy dojadą. Jeśli nie w tym sezonie, to kiedy?
3
Cykl "Makłowicz dla nieambitnych" - odcinek 3
"Jak zaparzyć herbatę z torebki?"
1. Udajemy się do sklepu/dyskontu/supermarketu i nabywamy herbatę w torebkach
2. Gotujemy wodę w czajniku (bezprzewodowy skróci czas czynności)
3. Wyciągamy szklankę, lub filiżankę, jeśli chcemy poczuć się "światowo"
4. Na dnie szklanki/filiżanki umieszczamy torebkę z zawartą w niej herbatą
5. Zawartość szklanki/filiżanki zalewamy wrzątkiem
6. Odczekujemy 2-3 minut, w trakcie których herbata się parzy
7. Serwujemy do deseru lub wypijamy samą
Smacznego!
@kryhaa
3
W Premier League dzieje się. City z Liverpoolem powinny ciągle być poza zasięgiem, Chelsea Tuchela ma określoną jakość, Conte w Tottenhamie tak daje chłopakom popalić, że mdleją po treningach, Arsenal uzupełnia skład konsekwentnie od kilku sezonów, a dodanie Jesusa powinno dać im dodatkowy atut w walce o top 4, United ma kompetentnego trenera, ale pytanie dotyczy tego, czy z tą grupą zawodników można powalczyć o LM.
Wydaje się, że każdy zespół z czołowej szóstki albo utrzymał poziom, albo się wzmocnił względem poprzedniego sezonu. Zapowiada się jeszcze bardziej zażarta walka o LM.
2
@LS Powiem Ci, że to chyba komentarz najtrafniej podsumowujący trendy we współczesnej kinematografii.
5
Na MŚ w Katarze, 30 listopada 2022, w meczu Polska - Argentyna zagrają przeciw sobie 2 legendy Barcelony.
Tylko nie mówcie, że mnie poniosło.
4
Pamiętajcie o tym, że Lewy w zeszłym sezonie osiągnął wspaniałe liczby, będąc nieco przygaszonym. Ja, oglądając mecze Bayernu, nie widziałem u Robert radości z gry. On swoje obowiązki odbębniał. Profesjonalnie ale odbębniał. Myślę, że kolejny sezon w Bayernie by go dobił psychicznie.
Fizycznie jest on doskonale przygotowany. To co mnie napawa optymizmem, to fakt, że gra dla Barcy i zmiana środowiska zadziała na Lewego niezwykle motywująco. Mam nadzieję, że poczuje się wręcz uskrzydlony i zaprezentuje jak w sezonach gdy wygrywał LM i bił rekord Mullera.
1
@juliacicha Pełen profesjonalizm Julko, bardzo rzeczowy i merytoryczny występ.
5
Bardzo fajnie omówili temat Barcy w meczykach. Transfery, z Lewym jako perłą w koronie, mogą się lepiej zwrócić przez nakręcenie marketingu wokół nowego projektu a Lewy nadaje się jako idealny zapalnik. Jakby nie patrzeć, Barca obecnie całkiem mocno pobudza wyobraźnię.
4
Panie Robercie w przyszłym sezonie rekord 50 bramek w lidze czeka na pobicie. Wystarczy wykorzystać 1.342 wrzutki na mecz.
10
2 odcinek z cyklu "Makłowicz dla nieambitnych"
Dzisiaj "Jak ugotować kiełbasę na ciepło" (1 odc. "Jak podgrzać mleko")
1. Udajemy się do sklepu mięsnego, supermarketu, lub gospodarza i nabywamy kiełbasę
2. Kiełbasę wypakowujemy z opakowania (najczęściej papieru, rzadziej folii)
3. Wyciągamy garnek lub rondelek
4. Nalewamy do niego zimnej wody
5. Wodę zagotowujemy
6. Gdy woda osiągnie stan wrzenia wrzucamy do niej kiełbasę w pożądanej liczbie
7. Gotujemy przez kilka minut
8. Po niedługim gotowaniu, możemy zostawić kiełbasę w nieco obniżonej temperaturze
9. Wyciągamy kiełbasę z garnka lub rondelka
10. Serwujemy ją na talerzu
11. Do smaku można dodać chrzanu lub musztardy
12. Do spożycia kiełbasy można użyć sztućców - daje to poczucie elitarności
Smacznego!
@kryhaa
0
Ja podziwiam Lewego - żeby porwać się na obalenie pomnika Luuka de Jonga? Szacun, szacun
6
Lewy, jakbyś zakładał konto na fcbarca.com, to pamiętaj żebyś nie pisał o Harrym Potterze w piątek na La Rambli bo skończysz z banem.
A ci po "lewej" to tzw. atencjusze z gorących. Nie są tu lubiani
3
Na marca.com news o Lewym numerem 1, z załączonym filmikiem przedstawiającym sylwetkę piłkarza:
https://videos.marca.com/v/0_qkdlz1qq-oficial-lewandowski-nuevo-jugador-del-barca?count=0
1
A Tu Depay wygryzie Lewego z "9" i ......................... zonk.
4
Widzę, że dzisiaj kibice Barcy, włączając mnie, nadają na forum jak podniecone króliki, które nie mogą się opamiętać. I dobrze, miejmy swój dzień.
4
Słuchajcie od sierpnia usłyszymy od sierpnia usłyszymy w oficjalnych meczach "Pedri, Raphinha, Lewy - ¡Qué Golazo! ¡Increíble! ¡Qué Golazo!
6
@juliacicha Pani Redaktor jestem z Panią, witam w krainie ekspertów od wywoływania niechcący gównoburzy.
Pamiętaj: nie ważne co masz na myśli, ważne co inni sądzą, że masz na myśli.
48
Powiem Wam szczerze, że już czuję, że pierwszy ligowy gol Lewandowskiego w barwach Barcy będzie dla mnie wzruszającym momentem jako Polaka. Cieszyłem się, gdy Lewy przechodził do Bayernu, a ten klub wyniósł Roberta na wyżyny.
Jednak Lewandowski w Barwach Barcelony? Uff, na samą myśl aż mi się robi gorąco na sercu. Niesamowita sprawa - jeden ze wspanialszych momentów dla mnie w moim długim ponad 30-letnim kibicowskim życiu.
5
I teraz zobaczymy w uczciwej, porównywalnej rywalizacji, kto będzie królem La Ligi: Benzema czy Lewandowski.
Asystami lewy na pewno nie dorówna Algierczykowi, ale stratę może zrównoważyć golami. Na niekorzyść Lewego działa to, że Benzyna zna realia La Ligi jak własną kieszeń.
1
Obstawiam, że pierwszy do odstrzału po rozpoczęciu sezonu będzie Xavi. Nie będzie wyników w rozsądnym terminie, Laporta się nie zawaha.
9
Za PO Lewandowski zaczął grać dla Niemców. Dopiero po długich wieloletnich zakulisowych zabiegach Sasina, udało się przenieść naszą ikonę futbolu do Hiszpanii.
Sasin - mistrz na każdym polu