0

@MesQueUnClub96 Jakby było mistrzostwo to też bym to łyknął. Jednak w Bawarii nikt nie jest zadowolony z poprzedniego sezonu. Wiosna w wykonaniu Bayernu była rozczarowująca, a styl w jakim Bayern odpadł z LM wołał o pomstę do nieba.

2

@barcanawieki Ciekawe, a przecież ma pospolitą urodę, tylko jest dobrze "zrobiona"

4

Ciekawe kogo w grudniu Laporta zatrudni na miejsce Xaviego? Mam nadzieję, że ma nasz prezio plan B, a nie chciałbym, żeby nasz kolejny trener ratujący sezon był wynalazkiem z panicznej łapanki.
Zwolnienie Xaviego będzie wśród kibiców Barcy dość kontrowersyjne. Powstaną dwa obozy: jeden będzie mówił, że gra nie jest najgorsza, klub awansował w LM do fazy pucharowej, a w lidze ma jeszcze szanse na powalczenie o wygraną. Malkontenci będą wypominać braki taktyczne, nieodpowiednią intensywność i bardziej wożenie się na indywidualnościach niż oparcie projektu o własne pomysły trenerskie.

To będzie taki Nagelsmann z pierwszego sezonu w Bayernie - większość rywali w lidze Xavi ogra jakością składu, ale gołym okiem będzie widać brak wykorzystania potencjału tkwiącego w ekipie i stąd ewentualna klęska w LM na wiosnę.

Napisałem co napisałem, a po cichu mam nadzieję, że ktoś skopiuje link do tego wpisu i w czerwcu mi to przypomni i wyśmieje jak bardzo się pomyliłem. Chcę się mylić, ale pewne smutne jaskółki każą mi myśleć co innego.

1

Dobrze, że jeszcze pozostało kilkanaście dni okienka transferowego, bo jeśli Lewy nie strzeli znowu gola, można go odsprzedać z zyskiem do Anglii, np. United.
2 mecze to aż nadto czasu by udowodnić swoją przydatność

1

@Geble Pamiętajmy, to kuchnia dla nieambitnych, a każda dodatkowa czynność może zniechęcić to gotowania. Tego staram się unikać za wszelką cenę.

2

@Muszynianka Też tak można, ale musiałem wybrać 1 wariant, żeby nie komplikować życia mniej ambitnym kuchcikom

14

Z cyklu "Makłowicz dla nieambitnych" odc. 9 "Jajko na miękko"

1. Udajemy się do sklepu, na targ lub do gospodarza i kupujemy jajko.
2. Po powrocie do domu upewniamy się, że jajko ma temperaturę pokojową
3. Nalewamy zimnej wody do garnuszka
4. Doprowadzamy wodę do wrzenia
5. We wrzątku umieszczamy jajko
6. W zależności od rozmiaru jajka różnicujemy czas gotowania: jajko małe 3,5 minuty, jajko średnie 4,5 minuty, jajko duże 5,5 minuty.
7. UWAGA: jajko gotowane na miękko nie oznacza, że czekamy na zmięknięcie skorupki. Skorupka nie zmięknie, proces ten dotyczy wnętrza jajka zawierającego część białkową i żółtkową. Zatem nie wyrzucamy jaj, które mają być na miękko, a mają twardą skorupkę - to częsty błąd początkujących amatorów jajek na miękko
8. Po wyjęciu jajka, chłodzimy je przez chwilę w chłodnym roztworze wodnym
9. Jajko podajemy w specjalnym kieliszku do jajek
10. Ucztę rozpoczynamy od naruszenia spójności struktury skorupki za pomocą rytmicznego uderzania weń łyżeczką i usunięcia jej z części jajka

Smacznego!
@kryhaa @Rust_Cohle

4

Co Ty Julio dziś takie poważne Twitty cytujesz, a gdzie klasyka typu "utkwili w korkach" czy "Laporta otworzył drzwi do gabinetu"?

Jestem rozczarowany ...

0

A to początek sezonu ligowego nie miał już miejsca? Oj upały, upały.

1

@Survier Z tym, że Pep ma te transfery celowane i mamy pewność co do ich zasadności, a czy tak będzie w przypadku Xaviego, to dopiero się dowiemy. Na razie jest balonik, i albo poleci daleko, albo pęknie z wielkim hukiem

4

@bartekvisca No tak, to powód do wydania wielkiego przyjęcia. Zaraz wszystkie ryby wyzdrowieją i zatańczą kankana nad krystalicznymi wodami Odry. Co to za koszmarny reżim.

1

@Kamiloza91 Polski z małej litery? Zgłaszam Cię na Nowogrodzką i mailem do Ziobry

0

@J4no Co tam pisiorku smucisz znowu?

8

@neeed Symbol radości, to "he" powtórzone 17 razy a nie 16. To poważny błąd

8

Xavi prosi o Lewego, Xavi prosi o Raphinię, Xavi prosi o obrońcę itd.
Kibice Barcy proszą o Xaviego: niech Barca wkrótce zacznie grać na miarę potencjału

0

@against_modern_football Przemawia przez Ciebie ewidentna zazdrość!!!

1

@Doren01 Właśnie moderowanie i banowanie tez by mnie jarało. Może tu też złożę aplikację. Już wiem kto wyleci na perma

1

@Medium O ho ho, co niemiara, ale długo by mówić, a akurat pech chce, że nie mam teraz czasu.

2

@tomek8756 Będę redaktorem, influencerem, Waszym przewodnikiem, a z czasem mam nadzieję, że będę zapraszany do dyskusji. Cel: wygryźć Julię Cichą z redaktora naczelnego. Moja ambicja nie ma zahamowań, ale widzisz, że merytorycznie jestem nie do zatrzymania - hiszpański w małym palcu

1

@Pawel13sz Już ja tu Wam zrobię jesień średniowiecza. Absolutnie zamierzam narzucić taką narrację.

8

Jako kandydat na redaktora wrzucam fragment newsa z Marca.com,w tłumaczeniu na polski, żebyście mieli jakieś wyobrażenie o nowy nabytku strony.

"Tratwa, na której cierpi Braithwaite pomiędzy znęcaniem a oskarżeniem"
Zemsta jak Barcelona traktuje odejście Braitwaite'a od kontraktu jako zatrudnionego.
W Barcelonie pada i wywiera presję na opuszczenie ekipy, żeby kwadratowe mówiło po to by podpisać nowych zawodników"

Uff, pierwsze koty za płoty a jaka satysfakcja. Tylko lekko obrobić i wysyłam do redaktor naczelnej.

1

@Wossi61FCB Wiem, że debil to słaby po hiszpańsku, ma niemalże wybitną znajomość słownictwa, jak widzisz z CV. "Stół" też znam, co chyba zwiększa moje szanse

0

@Katalończyk 99 Zdecydowanie tak, powiedzieli mi, ze za pomocą kolorów, zwierząt i kulinariów, oraz dwóch czasowników być, mogę opisać każdy mecz i zawodnika. Przy newsach musiałbym jedynie wykazać się kreatywnością

1

Zastanawiam się poważnie czy złożyć podania o pracę jako redaktor serwisu fcbarca.com.
Z hiszpańskiego znam nazwy niektórych produktów kulinarnych, kilku zwierząt, kolorów, odmianę "ser" i "estar" i umiem improwizować. Starczy?

Chcecie mieć takiego nowego redaktora z zapałem? Może mnie powstrzymać tylko stanowczy opór La Rambli.

0

@Ali3231 Hej, dlaczego nie otwiera mi się link do twittera? Pomaluj go na niebiesko, szybciuteńko

2

@J4no Mój idol Tusk? Krytykowanie rynsztokowych rządów niekompetentnych pisiorów nie oznacza popierania Tuska.
Twój mózg zdaje się być w formie szczątkowej. Typowy schemat intelektualnego nielota: krytykujesz PiS, Tusk jest twoim idolem.

I takich mamy 34% - dramat

15

Merytoryczność kontra populizm, zasłyszane w radiu, gdy dziennikarz cytował gazetę,
z komisji która zajmowała się sprawą Odry:

Opozycja: "Kiedy i gdzie wykonano pierwsze badania rzeki?"
Pisior: "Opozycja potrafi tylko działać na rzecz szkody wizerunku Polski"

Wyobrażacie sobie taką dyskusję w domu:

Syn: "Tato, przecieka rura w łazience"
Tata: "Ty potrafisz tylko siać defetyzm i działasz na szkodę rodziny"

Paranoja

23

Uwaga!!! Zapowiedź: już w najbliższą niedzielę dramat sensacyjno - obyczajowy
Lille-PSG. Początek o godzinie 20.45.
W rolach głównych: Mbappe, scenariusz: Mbappe, kierownik produkcji:Mbappe

W ostatnim odcinku: wracający po krótkiej nieobecności protagonista Kylian Mbappe spokojnie wchodzi w mecz, po czym dramatycznie marnuje rzut karny. Wściekły Francuz niczego nie spodziewającemu się Neymarowi próbuje wytłumaczyć, że jako współwłaściciel klubu i Neymara, ma prawo odebrać mu piłkę i wykonać kolejny rzut karny. Niezłomny Brazylijczyk dolewa oliwy do ognia, odmawiając oddania futbolówki. Obrażony Mbappe chce zadzwonić z murawy do arabskiego księcia Al-Khelafiego, ale w ostatniej chwili przypomina sobie, że smartphone to nie część wyposażenia sportowego. Przynajmniej na razie - myśli Mbappe.
W kulminacyjnym momencie meczu nikczemny Portugalczyk Vitinha, bezczelnie podaje piłkę no-namowi z Argentyny, plując w twarz Kylianowi, który zagwarantował sobie prawo do otrzymywania podań w kontrakcie, obok prawa własności do 40% wody z Sekwany.

W następnym odcinku: czy Mbappe uśmiechnie się po raz pierwszy w sezonie?
Czy brazylijski imprezowicz i argentyński terrorysta z Rosario zrozumieją, że są korzeniem i łodygą pracującą na to by francuski kwiat rozkwitł feerią kolorów?
Czy trener Galtier schowa dumę i uzna zwierzchność Mbappe nad samym sobą?
Czy Mbappe przekona sędziego, że również on powinien mieć prawo do używania gwizdka i karania zawodników kartkami, również swojej drużyny?

Koniecznie obejrzyjcie kolejny odcinek!

0

@FCB_dimiC Hmm, jedną opinie powiadasz? Ciekawe co masz na myśli?
Każdy może się pomylić, ale te gwałtowne kariery i upadki niedoszłych gwiazd na LR są nieporównywalne z niczym

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?