1

@Firestone Powiem nieskromnie, że jak to pisałem, to wpadłem w zachwyt nad sobą.

6

Trenerzy na gorących krzesłach:

- Ten Haag skompromitował się notując katastrofalny start w rozgrywkach a Man United został czerwoną latarnią ligi (werdykt: natychmiastowe zwolnienie)
- den Brom zamienił Lecha w maszynkę do przegrywania, a zespół złożony z półamatorów ograł po dogrywce (werdykt: natychmiastowe zwolnienie)
- Jurgen Klopp stracił do głównego rywala z Man. City aż 4 punkty w meczach ze słabymi rywalami (werdykt: mecz o posadę z United)
- Xavi Hernandez mając dream team w ofensywie zagrał słaby mecz z Rayo a wykazać musiał się nawet Stegen (werdykt: mecz o posadę z Sociedad)

Tylko nie mówcie, że za szybko na oceny, bo przecież zaraz mamy wrzesień.

2

@Sau_Ron Silver?

0

@laikike1 Dla ciebie Panie Comentateiro

52

Pep już +4 nad głównym rywalem. Na tym polega fenomen Pepa, że średni poziom prezentowany przez jego zespół jest nie do pobicia. W systemie pucharowym może przegrać rywalizację, ale w systemie ligowym, który jest bardziej miarodajny jest prawie nie do ruszenia.

1

W Crystal Palace naliczyłem aż 8 czarnoskórych zawodników. To niezmierna rzadkość, jak sądzę

1

W defensywnym Atletico, przy 12 sytuacjach bramkowych Joao Felix aż hattrick asyst.
To chyba szanujemy, co?

1

@ShawnC Właśnie dlatego Christensen dostał u mnie notę wyżej. Dembele jednak był jałowy, niestety, a momentami wręcz irytujący. Ja ani na wiatr robiony przez Raphinię ani Dembele nie dałem się nabrać. Araujo też moim zdaniem nie jest winny temu, że nie pokazuje atutów, których nie ma, na nie optymalnej dla niego pozycji.

W sumie nie ma co się za bardzo czepiać o te noty, u mnie wszystko w obrębie jednej noty w górę/dół. Każdy ma nieco inną optykę.

12

Piękne są te rządy Mbappe, nie mogę się nacieszyć jego pozycją jako samca alfa. Tu niestety musiał żebrać o wykonanie karnego, co jest absolutnie niedopuszczalne


3

Nie chcę być głosicielem kolejnej klęski, ale po tym jak (słusznie) wywalałem Koemana od początku jego zatrudnienia w klubie, zaryzykuję i postawię na szali moją nędzną reputację pisząc: do grudnia Xaviego w klubie nie będzie.
Oczywiście musi dostać czas, wdrożyć systemy itp. itd, ale to nie będzie nasz trener na lata.

4

@marcin62 Nigdy nie zrozumiem dlaczego słuchacze mieliby doceniać kolejnych kolesi w kółko mamroczących te same banały.
Ani to nie jest dobre instrumentalnie, ani wokalnie, ani tekstowo. Dla mnie dramat

5

@Oskar00 Dlaczego ktoś miałby się śmiać z Twojej oceny Viniciusa? Przecież on w każdym meczu dostarcza konkret i jest motorem napędowym zespołu, który wygrał wszystko. O ile sobie przypominam, ani Mbappe ani Haaland nie strzelili gola w finale LM. Topowy grajek i w plebiscycie Złotej Gały Vinicius powinien zameldować się przed Francuzem i Norwegiem.

7

@Rust_Cohle Comentateiro Research Team (CRT)

42

Do tych, którzy wpadli w panikę po 1 kolejce - spokojnie, jest jeszcze 37 kolejek. Przeanalizowałem jacy rywale zostali Barcy i Realowi i wyszło mi z analizy, że Barca ma minimalnie lepszy kalendarz.

39

Mbappe zażądał by przestawić wieżę Eiffla o kilkadziesiąt metrów tak aby ją widział z łóżka, gdy kładzie się zrelaksować. Na sugestię czy nie łatwiej przestawić łóżko, Francuz wpadł w szał i oburzony odpowiedział "Nie zachowujcie niedorzecznie się jak złodziej moich karnych - Neymar"

2

@MESSIah16 Każdy kto twierdzi inaczej powinien przerzucić się na badmintona albo wędkarstwo. Jak to się dzieje, ze dziwnym trafem pomoc Realu z nim w składzie funkcjonuje tak znakomicie? To jest już piłkarz o statusie legendy. Nawet potwierdził to na MŚ, gdzie zdobywając wicemistrzostwo świata absolutnie błyszczał.

0

Przed zalegnięciem w łożu podsumuję krótko weekend w La liga:

Nowy sezon, stare porządki.

13

Oby sezon nie rozwijał się tak:
1) a to tylko 2 punkty, jedna wpadka Realu i ich mamy
2) a to tylko 5 punktów, jedna wpadka Realu i mecz z nimi i ich mamy
3) a to tylko 8 punktów, jedna wpadka Realu, i 2 bezpośrednie mecze i ich mamy
4) a to może 12 punktów, ale Real ma wyjazd do Sevilii i Valencii, poza tym jedna wpadka Realu i 2 bezpośrednie mecze i ich mamy
5) co prawda jest 16 punktów straty do Realu, ale zostało 6 kolejek i matematyczne szanse istnieją

7

Real to gra, a nie to co my. I wynik jaki ma, a nie to co my.

5

@Rust_Cohle Nie nazywaj Barceloniaka Madryciakiem Angliciaku

5

Pedri i Gavi są wskazywani na przyszłe gwiazdy futbolu, Pedri w sumie już nią jest, tymczasem 19-letni Musiala strzelił w 1 połowie Bayernu już 4 bramkę w tym sezonie, kilka razy prezentując świetny drybling i rozegranie.

Również zwróciłem uwagę na bocznych obrońców i rzeczywiście to co szwankuje w Barcy, w Bayernie chodzi bez zarzutu. Davies kroi dryblingiem defensywę rywali i tańczy z rywalami, a Pavard razi strzałem z dystansu. Inne charakterystyki ale każdy coś wnosi.

0

@FCBurnley Już pisałem sporo o meczu, więc ten komentarz o prawdziwych kibicach Barcy jest głupawy. Poza tym gdzie ja się tam cieszę? Masz kiepski dzień, w każdym razie szkoda z tobą gadać

2

A już za parę godzin gra najlepszy zawodnik świata Benzema z najlepszą pomocą świata Kross-Modrić-Casemiro, najlepszym bramkarzem świata Courtois, pod wodzą najlepszego trenera świata Ancelottiego. A z loży ich poczynania będzie obserwował najlepszy prezes świata Perez.

Cieszycie się?

4

4 dźwignie aktywować żeby jeden punkt zdobyć z Rayo? To na razie najdroższy punkt w dziejach futbolu.

6

Ligue 1:
Neymar - 3 gole, 3 asysty
Messi - 2 gole 1 asysta
Mbappe - 1gol

Ledwo 2 kolejki minęły i żeby panu Żabie już tak odwalało? Jeśli ambicje Mbappe to bycie liderem goli i asyst w PSG, to czuję, że Messi z przyczyn obiektywnych będzie miał problemy z wykręceniem statystyk na przyzwoitym poziomie.

Trener Galtier za chwilę będzie miał w szatni problem i to przez wielkie P, a konkretnie M. PSG będzie ładować po 5 goli na mecz, a gwiazdy będą chodzić z wykrzywionymi ustami.

6

@RomanHoffer Czyli mamy się cieszyć z mistrzostwa raz na pięć lat i generalnie nieustanny festiwal nieudolności zarządu ponieważ może być jeszcze gorzej? Ja odbieram czas od wejścia Rutkowskich jako strasznie jałowy - zero ambicji sportowych i produkcja piłkarzy pod sprzedaż. Lech ma ogromny potencjał, a wyniki są prawie zawsze poniżej oczekiwań.

No nie tak się świat podbija. Za ten komentarz z Bułgarskiej kibice wywieźliby Cię na taczkach. Zarząd zawodzi w pionie sportowym

0

@arasz1819 Ale powiedz mi, czy nas stać na trenera, który się uczy? No chyba nie o to chodzi w tej zabawie. Jeśli ma się uczyć, to niech to robi w mniejszym klubie.
Na razie nie przesądzam, że się nie nadaje, choć skłaniam się do tej tezy od dwumeczu z Eintrachtem, który otworzył mi oczy na braki taktyczne Xaviego. Wczorajszy meczy był dla mnie powtórką z obnażania braków taktycznych.

Niech mnie Xavi wyjaśni, niech udowodni, że mój sceptycyzm jest nieuzasadniony, ale o ile w listopadzie i przez 2, 3 kolejne miesiące Xavi zaskakiwał ciekawymi pomysłami, świeżością, wyobraźnią, to tutaj znowu widzę drzewa, które umierają na stojąco. Wiosna była nudna i siermiężna, zupełnie jak duża część wczorajszego meczu.

Co do kolegów Xaviego, to rzecz jasna, pełna zgoda.

18

Czyli pisiory rozwaliły stadninę koni w Janowie, zrobiły rozpieprz w Puszczy Białowieskiej, rękami Szyszki, który rozjeżdżał puszczę harwesterami nawet w okresach lęgowych (i jeszcze postawili mu pomnik w Jarocinie), a teraz mamy bezprecedensową klęskę ekologiczną na rzece Odrze.

To obsadzanie stanowisk totalnymi ignorantami z jedyną kwalifikacją jaką jest lizusostwo, zawsze tak się musi kończyć. Podejrzewam, że to państwo trzymają w ryzach jeszcze tylko miliony uczciwych ludzi, którzy wykonują swoją robotę od lat i nadrabiają za pisowskich nominatów, bo taki nieudacznik skosi kasę, spieprzy robotę, a poprawiają inni. Znacie to z życia? No właśnie

Weźmy ten Janów i jego bilans finansowy:
Lata 2010-14 - nieznaczny zysk, od 60-413 tys. zł
2015 rok - 3,2 mln na plusie i wtedy wchodzą pisiory. I co się dzieje dalej?
2016 - 81 tys. na plusie, 2017 -1,64 mln na minusie, 2018 - 3,17 mln na minusie,
2019 - 1,25 mln na minusie, 2020 - 3,53 na minusie.

1

@Godlo Widzę ten mecz podobnie, jako plajtę trenerską. Przecież to wyprowadzanie piłki spod bramki to był kryminał, jak z 3 sezonu Enrique. Stegen stoi i patrzy komu podać, ruch do piłki jest niewielki i zastanawiam się o co chodzi. Poza tym rozwiązania ofensywne były jakby na pałę, ja nie widziałem tam żadnych schematów poza zagraniem na skrzydło, i co wyczarują Dembele z Raphinhą, a potem Fati to będzie. Słabizna. Tego się obawiałem. Na razie nie wyrokuję, ale to co robi Xavi mi śmierdzi już od lutego. Wtedy miał wymówki, ale ja tam widziałem jednak zagrożenie, że Xavi jednak może okazać się niewypałem. Nie wydaje się być zbytnio przenikliwym trenerem.

3

@Ying Wiem o tym doskonale, Mbappe ma w sobie sporą dawkę egoizmu, a Leo to pokornie znosił, jakby uznając, że to Francuz jest nr.1 w klubie. Mbappe bez dwóch zdań zachował się nieprofesjonalnie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?