1

@panczo A u nas zasada "Busquets albo śmierć" jest niepodważalna.

12

Ja nie wiem dlaczego odrzucać, że Messi chciał bajońskiego kontraktu. Skoro regularnie przedłużano mu kontrakt, a następowała eskalacja żądań, kolejna transza z coraz wyższymi wymogami wydaje się naturalnym krokiem.
Niestety Bartomeu rozpieścił towarzystwo wzajemnej adoracji i pękła w wyniku tego finansowa bańka, czego rezultatem były min. finansowe dźwignie.
Nie oszukujmy się, relacje finansowe na linii prezes-zawodnicy były głęboko patologiczne, a rykoszetem oberwał klub zarówno na polu finansowym i sportowym.

Jedno należy zaznaczyć, Leo miał super wymagania finansowe, ale też super wiele dał temu klubowi i spłacił każdy grosz (czytaj eurocent), czego nie da się powiedzieć o poprzednim prezesie, o niektórych trenerach oraz zawodnikach.

2

@Colon Stary, jestem Ci winien wielkie podziękowania. Wyjaśniam o co chodzi.
Kiedyś czytałem książkę Haruki Muarakamiego 1Q84 i w tej książce w tle pojawia się właśnie Janaćek z jego Sinfoniettą.

Miałem kiedyś sprawdzić cóż to za utwór, i tego nie zrobiłem, a teraz podajesz mi rozwiązanie jak na tacy. Przez chwilę zastanawiałem się skąd ja znam ten tytuł tak doskonale i wygrzebałem z pamięci tego japońskiego pisarza. Niebywała historia. Jeszcze raz dzięki.

3

@mekston Nasz kolega jest odsłoną stalkera-psychopaty. Przecież patologiczne wyciąganie z kontekstu samych niepowodzeń i negatywnych cech jednego człowieka świadczy o poważnym zaburzeniu psychicznym.

Przecież można kogoś nie lubić, ale nie można nie doceniać, jeśli jest się przyzwoitym kibicem piłki nożnej. A tu kompletny klops. Paamiętasz jak nasz kolega-trol atakował Leo za Ligue 1 w zeszłym sezonie, mimo, że na whoscored skończył na 2 miejscu w nocie i asystach. Czyli zagrał wybitny sezon na tle ligi i niezły jak na siebie, a średnią gole/asysty na minitę miał lepszą niż jego idol Ronaldo.

Czy zauważyłeś, żeby w tym sezonie nasz kolega miał godność przyznać, że się kompletnie pomylił a Messi jest w wybitnej dyspozycji dominując Ligue 1?
Nie. jest człowiek pozbawiony elementarnego poczucia honoru.
Dla mnie to cechy małego człowieczka

3

@masq Kompletne pudło. Znowu. Nie wiem po co mnie wywołujesz w tym wątku. Czy ja twierdzę, że Messi to aniołek?
Poza tym wkładasz mnie do wątku o fanboyach Messiego. Kolego kompres na głowę i się lecz. W tym jednym aspekcie na La Rambli uważam, że jesteś kompletnie odmóżdżony. Ale tylko w w tym jednym i żadnym innym.

To, że mnie tu wywołałeś, świadczy jak bardzo kierujesz się emocjami i nie umiesz dyskutować o faktach. Odszczekałeś już publicznie, że Messi nie nadaje się do Ligue 1? Miej trochę honoru, panie trolu Messiego.

Nie lubię tak do Ciebie pisać, ale w 100% na to zasługujesz za swoje najazdy na Leo zawsze i wszędzie. Mierny dyskutant niezdolny do zachwytów nad wieloma aspektami piłki nożnej, wklejacz danych statystycznych, jak wczoraj. Zresztą, czy ktoś kiedyś dotarł do człowieka z obsesją?

6

@masq Ręce opadają. Kompletnie wykrzywiasz to co napisałem.

Fakty: bez błędów sędziów, Leo ma jeden tytuł króla strzelców więcej niż CR7, a to jest chyba prestiżowa klasyfikacja? I tak, sędziowie zaliczyli CR-owi 2 lewe gole, pomagając mu wygrać tytuł króla strzelców.

Na argumenty po trolowatym i skrajnie tendencyjnym wpisie odpowiadasz tym razem bzdurnym i niemerytorycznym sarkazmem, sprzecznym z faktami.

Nie wiem dlaczego tak uparłeś się robić za błazna w sprawie Leo. Przecież Leo w tym sezonie kompromituje Twoje żenujace wnioski z zeszłego sezonu, będąc z Neyem najlepszym graczem LIgue 1. Jak rasowy trol, kompletnie pominąłeś wszystkie okoliczności, które nie pozwoliły Leo rozwinąć skrzydeł i nie zauważyłeś, że i tak obok Mbappe był topką ligi, mimo kłopotów ze zdrowiem.

1

@VeB10Ronnie Nie myślę, że na sensowne wpisy jesteś zbyt .....

5

@masq Jeszcze doczytałem kolejną bzdurę o mentalnym antykapitanie,

Masz totalny odwał na punkcie nienawiści do Messiego. Jeśli ktoś oglądał wygraną Copę, widział Leo w wybitej roli kapitana i sportowej i mentalnej. Kółeczka wokół Leo, przemowy motywacyjne, zjednoczony zespół. Kapitan pełną gębą.

Co do zrezygnowania z repki, był to skutek zmasowanego obwiniania Leo przez troli Twojego pokroju. Leo nie wytrzymał obwiniania go jednoosobowo, czuł się winny, pomimo tego, że nikt nie zrobił nawet połowy tego co on dla Argentyny.
Każdy ma swoje granice, a jaką motywację miał mieć Messi, skoro wielu Argentyńczyków zamienił się w bezrozumnych krytyków i nawalało w Leo na siłę i bez ograniczeń, tak jak Ty to robisz.

Od takich kibiców jak Ty chce się uciekać, a nie dla nich grać

4

@VeB10Ronnie Niestety ale robisz z siebie trola Messiego.

Po pierwsze, to zdanie o di Marii, który ciągnął reprezentację, kompromituje Cię po całości, jako totalnego ignoranta, który nie zna przebiegu turnieju. Nie znasz tematu - to zamilknij.

Po drugie, skoro krytykujesz Leo za finały, to podaj innego zawodnika, lidera swojego teamu, który doprowadził reprezentację do 5 finałów głównych turniejów, mimo, że te zespoły Leo nie błyszczały.

Jak oceniasz finały Argentyny, to zobacz jakie padły wyniki, i jak zamknięte, defensywne mecze to były. Od tego nie da się abstrahować. Dlaczego inni Argentyńczycy też nie strzelali? - Leo miał sam okiwać wszystkich i strzelić gola?

Nie bierzesz pod uwagę, jakich trenerów miał Leo, zatrudnianych przez bankrutującą federację. Dlaczego nie powiesz nic o 2 asystach Leo z mistrzami świata Francuzami - Leo się dwoił i troił, ale musiał odpaść bo koledzy z defensywy nie dojechali tracąc 4 gole. Kto inny tak zaprezentował się na tle przyszłego mistrza świata?

Twoja analiza jest skrajnie tendencyjna, jak drugiego kolegi, który nie zauważył, że Messi nie jest "9" a porównuje go do napastnika, na którego haruje cały zespół

Swoją drogą prymitywizm w jaki rozumiesz piłkę nożną i rolę zawodników, pokazuje, że nie nadajesz się do elementarnej dyskusji o piłce

6

@masq Psycha siada jak się czyta te bzdury.

Messi dał ciała względem topki? Jakiej topki, skoro Messi jest topką.
Messi nawet króla strzelców miałby 7 razy w LM a CR7 6 tyle, że w wyniku przekrętów/błędów sędziowskich (2 gole ze spalonego CR7-a) Messi został okradziony.

Messi ciągle strzela więcej goli na mecz, a należy dodać, że CR7 jest od wykańczania od wielu, wielu lat, podczas gdy Messi rozgrywa. Wykazujesz makabryczną indolencję w podstawach rozumienia futbolu.

Co to za statystyka, że ktoś ma więcej goli w jednych rozgrywkach? To znaczy, że w innych musiał mieć odpowiednio mniej. I co z tego, że strzelał z rzędu? To znaczy, że potem w iluś meczach nie strzelał.

Najpierw przestaw CR7 odpowiednio niżej, każ mu rozgrywać, a potem licz bramki. Ty nawet nie rozumiesz, że ośmieszającym jest porównywanie graczy z innych pozycji.

Niezawodnie bredzisz w swoich uprzedzeniach do Messiego. Tu naprawdę rozum Ci się lasuje a głowa zamienia w kocioł z gorącą głową.

0

@PIWOSZ89 Po prostu planowanie było takie jakie bywa w Polsce. Miał być lepszy stadion i ta lewa trybuna się wyróżniała na plus, była taką wizytówką, aż do czasu gdy na EURO 2012 postanowiono zbudować nowy stadion wg nowej koncepcji i nagle stała się nie pasującą częścią. Ale, że zainwestowano w nią kupę kasy, to nie było sensu jej burzyć. I tak zostało do dziś

0

@Arnold1234 Wiesz, aj rozumiem, że Busi będzie się bronił odbiorami, i rozegraniem piłki, ale jeszcze jest coś takiego jak intensywność poza tymi udanymi momentami, wywieranie nieustannej presji na rywalu, dominowanie. Nie robi się tego z graczami, którzy dostarczają intensywności w ograniczonym zakresie.
Alba też miał liczby i co z tego? Barca od kilku lat podupadała i brakło twardej decyzji. Sposób gry zespołu można przedefiniować.

0

@tbas Czyli za wiele z moich wpisów nie zrozumiałeś, a mecz piłki nożnej składa się z tego kto jest winien bramek. Przynajmniej widać jakie masz pojęcie o funkcjonowaniu zespołu jako całości w perspektywie meczu. A perspektywy sezonu nie ruszam, bo tu dopiero zaczniesz sadzić kwiatki

0

@PIWOSZ89 Za lewą? Masz na myśli tę niższą, nie pasującą do reszty stadionu? Tak, jest

1

@Pawel13sz NO na szczęście i daje radę na dwóch frontach o dziwo.

3

Na sport.tvp.pl leci na żywo mecz Lech-Austria z sezonu 2008/2009. Zaraz zacznie się dogrywka.

0

@Baros1990 Bo Bayern w tym sezonie gra totalną kichę. Nagelsmann kompletnie nie ogarnia tematu. razem z zeszłym sezonem zalicza wpadkę za wpadką, a wielki Bayern w tej chwili to mit, a nie rzeczywistość.

0

@Ali3231 Bardziej podobał mi się Gavi czy Pedri.

Podam Ci opis naszego oceniającego ze strony fcbarca.com

"Warto wspomnieć o jego zachowaniu przy drugim golu – zaspała cała defensywa, lecz Sergio notował bardzo powolny powrót do strefy obronnej".

O tym piszę, Busi na dystansie całego meczu z silnym rywalem będzie takie kwiatki zaliczał, nie starczy mu fizyczności. Poza tym, 2 rażące straty tym razem nie zostały ukarane, a następnym mogą zostać.
Tym bardzie takie wpadki będzie zaliczał na dystansie sezonu. Co Busi daje ekstra, nietuzinkowego, niepodważalnego, że my się go tak kurczowo trzymamy?


Kolejna rzecz, że Barca grała z Bayernem, który nie poraża wielką formą w tym sezonie. A wręcz zawodzi

0

@MesQueUnClub_87 Tu zgoda, bezpośrednim winnym porażki jest Lewy, ale w środku chcę technika, który zasuwa i narzuca innym swoje warunki, a nie stylistę-emeryta. Na tej samej zasadzie w zespole powinien grać Pique, a to nie ma racji bytu, bo on już wiele razy odstawał w ważnych meczach. Emetyci nie nadążają z intensywnością i myślę, że to jeszcze lepiej czuć na boisku niż widać z perspektywy murawy

1

@tbas Na szczęście ze strat Busiego nie wynikły bramki, ale znowu dał smak, tego co lubi robić w meczach o większą stawkę. Poza tym schemat w ważnych meczach się powtarza, gdzie Barca nie poraża intensywnością. Nie wiem co Busquets nam daje w takich meczach, że jest niezastępowalny wg niektórych.
Można śmiało przeformułować sposób gry w środku, mnie już to pykanko Busquetsa nie przekonuje kompletnie. Co z niego wynika tak wspaniałego, że nie można go zastąpić kimś perspektywicznym? Nie mam pojęcia.

1

@Zazinho Są dwie kopie: jedną mam ja, drugą Pele po znajomości.

2

@Lokoo "Comentateiro - jak zostałem wrogiem La Rambli" to biografia pokazująca gorzką stronę życia na internecie i historia bycia niezrozumianym przez ludzi z innego pokolenia.
Polecam tę gorzką lekturę

10

I co? Przyszedł mecz z Bayernem, wyszedł Busquets, zrobił dwa wielbłądy, jak zawsze z trudnym rywalem, Barca poległa i słabowała w 2 połowie.

Dla mnie ta historia o 42-letnim Busim jako zawodniku nie do zastąpienia to bajka taka sama jak o Albie nie do ruszenia. Nie ma Alby, nie ma Pique, z którym w składzie traciliśmy najmniej goli w zeszłym sezonie i Barca jedzie dalej. Czas te dinozaury odstrzelić raz na zawsze.

2

Przeczytałem ostatnie 100 komentarzy. Co za bzdury! Wszytko to kłamstwo, propaganda, albo narcyzm. Tak się nie da.

0

Zapisuję się do kółka łowieckiego - za dużo psów wyje u mnie w bloku wieczorami.

8

Przypominam, że do grudnia Xavi będzie pakował walizki. Razem z Nagelsmannem, który Xaviego ograł.

1

@escarabajo Oj byłoby gadania, oj było. Ale nie będzie - tym razem horrendalne przeoczenie nie miało miejsca. Swoją drogą, często mowa o Gikiewiczu w tym sezonie, głośne nazwisko

0

O ludzie, jaki z Mbappe samolub

2

Dobija mnie ta regularność Realu. Kiedy oni stali się tacy niezawodni w lidze?

32

Messi znowu pokazał, że poza Barcą nie nadaje się do piłki nożnej. Ach ci wyciągacze wniosków z zeszłego sezonu bez patrzenia na okoliczności.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?