3

@lucas/catalan Zastrzel mnie a nie wiem. Chociaż właśnie doczytałem:
"Brownie, w przeciwieństwie do murzynka, to ciasto, w którym czekolada musi być obecna."
Więc jednak nie. Murzynek, jak widzisz ciągle istnieje i go skrajnie myślący nie wpisali na czarną listę. Jeszcze.

1

@Faun Można stworzyć kontekst rasistowski tego słowa np. "robić za murzyna" i tu widać nacechowanie negatywne. Ale murzynek Bambo jest na drugim końcu tej skali. Wszystko zależy od intencji, może sporo skojarzeń ze słowem "murzyn" jest negatywnych, ponieważ te konteksty są najczęściej krytyczne, w postaci porównań.

2

@Sau_Ron Pele wychodzi zaraz do pracy więc hattricka nie będzie.

8

@Azacca Naprawdę, dziecko rozumie, że to forma żartu. I to takiego żartu, który pisany ręką dorosłego, wchodzi w sposób myślenia dziecka. Przecież na bazie tego wierszyka, rodzic może wytłumaczyć dziecku absurdy tego myślenia.
A dzieci tak czy siak będą miały w głowie podobne pytania.

Można podejść do tego konstruktywnie.

3

@Rust_Cohle Sądzę, że jednak nie rasiści. To w mojej optyce typowi nadgorliwcy, zwolennicy skrajnej idei i nie potrafią znaleźć złotego środka.
Takie podejście daje im podstawę do wymachiwania antyrasistowskim mieczem bez opamiętania. Nawet tam gdzie tego rasizmu nie ma. Jednak na czyjeś urojenia trudno odpowiedzieć racjonalnie ponieważ jak odpierać zarzut o coś, czego nie ma, albo nie myślisz.

45

Człowiek był dzieckiem i czytał wierszyk "Murzynek Bambo w Afryce mieszka"
Bardzo mi się ten wierszyk podobał, a kolega z Afryki po tej lekturze jawił mi się, jako sympatyczny kolega z Czarnego Lądu. Słowem wierszyk robił super robotę.

Dziś dowiaduję się, że to wiersz rasistowski, z niedopuszczalnym nazewnictwem, szkalujący czarnoskórych kolegów. Ja się pytam, jak Afrykanin może odczuć słowo murzynek jako negatywne, skoro nie czuje tego słowa? Ja jako Polak dalej ten wierszyk lubię i uważam, że jest ok.

Może jeszcze niedługo ciasto murzynek zmienimy na ciasto afroamerykanin?
Przecież wszystko zależy od intencji a zamiar autora wierszyka był pozytywny i efekt też był/jest pozytywny.

Nadgorliwość jest okropna.

4

30 lat temu charyzmatyczna Sinead O'Connor podarła zdjęcie papieża Jana Pawła II w programie Saturday Night Live. Została za to dożywotni zakaz pokazywania się w programach NBC, była traktowana jajkami na ulicy, i wybuczana w trakcie programów na żywo.

"Moim zamiarem zawsze było zniszczyć zdjęcie papieża, należące do mojej mamy. Reprezentowało one kłamstwa, kłamców i wykorzystywanie.

A teraz po 30 latach otwieramy oczy na to co dla niektórych oczywiste było dawno temu. Polskie społeczeństwo było skrajnie zaślepione bezkrytyczną miłością do JP 2

5

@Krtg Ale są tacy ludzie, którzy potrafią zrobić sporo pompek, są nieźle wysportowani ogólnie, a mimo to ze względu na masę, nie są w stanie się podciągać. To jednak trudna płaszczyzna ruchu do dźwigania np. 90 kg..

1

@messicocacola Z definicji, każdy ma predyspozycje do czegoś innego. Niektórzy są ogólnie wysportowani, ale wiadomo, że ktoś z masą dalej rzuci piłką lekarską, może i zyska przewagę w sprintach. Z kolei szczypiorkom lepiej biegać na 1km, albo skakać. Choć to różnie bywa, kalejdoskop kolegów był przeogromny.

1

@don'T.R.I.P.e No ale tak robili. Skoku przez konia też nie ćwiczyliśmy na co dzień, a potem jak robili testy, to było i kupa śmiechu, i kupa upadków, wywrotek, śmiesznych sytuacji.

0

@Bobo25 Z kolei ta piłka lekarska u mnie wyglądała słabo. Ta niska masa była super do podciągania, ale ja zawsze miałem słaby zamach i zawsze na nim traciłem. Nawet piłką palantową rzucałem stosunkowo słabo. A przecież miałem długie, żylaste, umięśnione ramiona. Brakowało impetu.

Z kolei, biegi długodystansowe to była moja kolejna specjalność.

9

Czy w tych czasach wuefiści jeszcze robią na zajęciach test z podciągania? Pamiętam jaki dla wielu kolegów był to koszmar. Dla niektórych niemożliwym było podciągnięcie się choćby raz.
Trudnością było to, że podciąganie zaczynało się od pełnego zwisu, bez możliwości wskoczenia na drążek i podciągnięcia z rozpędu. Dodam, że jako osoba o stosunkowo niskiej wadze i wysportowana, mieściłem się w przedziale 11-17. I to 17 jest do dziś moim rekordem (podchwytem, nachwytem miałem nieco gorszy wynik)

0

@maroon To, ze Ty przegapiłeś tę informację, nie oznacza, że temat nie był poruszany na każdym poważnym portalu. Więc będę to pisał zgodnie z prawdą. Nie mogę zakłamywać postów, bo ktoś czegoś nie wie.

1

@koksik2700 Nie wierzę, że o tym można nie wiedzieć. Źródło - wszędzie na necie, na każdym poważnym portalu. Ty w jaskini siedziałeś ostatnie 2 dni?

2

Bardzo, ale to bardzo cieszy mnie, że Barca jest trochę ustawiona dziś pod ścianą. Nie ma już wymówek, usprawiedliwień. Tu trzeba wywieźć minimum remis, a najlepiej wygraną. Dla mnie liczyć się będzie nie tylko wynik, ale i styl. Mnie gra Barcy (w przeciwieństwie do wyników) nie przekonuje, choć akurat gra była niezła w przegranym meczu z Bayernem (0:2).
Inter jest w nie najlepszej dyspozycji, również z brakami w składzie. Nie wiem jak mógłbym sobie wytłumaczyć ewentualną porażkę z takim zespołem. Moja uwaga skoncentruje się na skrzydłowych Raphinihi i Dembele, którzy zaliczają niewyraźne występy ostatnio.

Nie jestem przekonany, że Xavi wyjedzie z Mediolanu z tarczą.

2

Komentarz usunięty

5

@Xpert77 Okazuje się, że jak Lewy w dwumeczu z Chelsea w 1/8 LM strzela 3 gole i ma bodajże 2 asysty, to się nie liczy. To nie są ważne mecze. Nie wiem, liczą się tylko finały, czy uznaniowo wybrane prestiżowe zespoły? To jakaś totalna bzdura, kompletnie wykluczająca też wszystko co robi zawodnik poza golem.
Takie gadanie jest też oderwane od przebiegu meczu, przecież część meczów jest rozgrywanych w myśl gry defensywnej z zabezpieczeniem dostępu do bramki. Sytuacji jest tyle co kot napłakał, i za to nie odpowiada napastnik, czy dany zawodnik.

2

O0 2017 roku sprzedawano nam drób karmiony paszą z zawartością kwasów tłuszczowych przeznaczonych do produkcji biopaliw, smarów i olejów technicznych.
5 lat. Pytanie, co przez 5 lat robiły odpowiednie służby, że taki proceder nie został wykryty? Przecież produkty żywnościowe chyba są jakoś monitorowane?

Czy w państwie PiSu jeszcze cokolwiek normalnie działa? Najpierw Odra zostaje biologicznym trupem, oczywiście bez przyczyny. Teraz jakieś składniki zamiast trafiać do samochodu, lądują na naszym talerzu. Kosmos.

0

@Deviler Już tę głupotę o znikaniu w ważnych meczach dawno naprostowano, a niektórzy dalej swoje.

1

@kamiVeB Jeśli robisz przegląd całego NBA przed sezonem, to oznacz mnie następnym razem, please.

9

Co robi kucharz w sytuacji zagrożenia?
Wzywa posiłki.

6

Jutro o tej porze będziemy znali składy.

1

@MESSIah16 Nie zawsze po czasie. Czasami w czasie rzeczywistym

6

Barca jest liderem ze świetnym bilansem, dokładnie jak za czasów Pepa. To pokazuje jak mylące potrafią być liczby. Obecna Barca nie zbliża się jakością do teamu Pepa.
Rzeczywistość wygląda tak samo tylko na flashscorze.

0

@Bobo25 Jesteś śledzikiem? Pytam z przymrużeniem oka, ale poważnie.

29

Podsumowując:

Lewandowski załatwił wynik Barcelonie
Benzema "załatwił" wynik Realowi

2

Rzucają się w oczy niskie noty za wygrany mecz. A to znaczy, że zespół wygrał nie prezentując choćby solidnego poziomu, co jest prawdą. I rzeczywiście oglądanie tego meczu było istną drogą przez czyściec.

4

Premier League:
Haaland -14 goli, Bruyne -8 asyst,
Kanadyjka: Haaland 17 (14+3)

La Liga
Lewy - 9 goli, Balde, Fati, Guillamon, Felix, Kang-In - 3 asysty,
Kanadyjka: Lewy 11 (9+3)

Bundesliga
Fullkrug - 7 goli, Muani - 5 asyst,
Kanadyjka: Becker (6+3)

Ligue 1
Mbappe, Neymar - 8 goli, Neymar, Messi - 7 asyst
Kanadyjka: Neymar 15 (8+7)

Serie A
Arnautović - 6 goli, Delofeu, Milinković-Savić - 5 asyst,
Kanadyjka: Milinkovć-Savić 8 (3+5), Leal 8 (4+4)

1

@Pawel13sz Nie.Przede wszystkim jest tutaj tylko jedna maszyna - Pepa. Xavi nie stworzył jeszcze żadnej maszyny. To zupełnie inne 2 światy piłkarskie.

@BoreekxD Komentarz o odklejeniu nie jest ani sensowny ani na pewno merytoryczny.
Poczekajmy z tą defensywną gdy trafią się jakościowi testerzy.

1

Jako osoba starsza niż większość użytkowników, zapowiadam, że United nie nadrobi straty do City w drugiej połowie. Ho, ho, żeby dojść do takiego wniosku, to naprawdę trzeba obejrzeć tysiące meczów w życiu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?