0

Tito wyciąga wnioski-Leo zagrał słabo z Bayernem-nie ma dla niego miejsca w składzie w rewanżu xD Wierzyłem, dalej wierzę, ale teraz dopiero widzę jak nierealne zadanie przed nami stoi. Cała moja wiara opierała się na Leo-że zagra kapitalny mecz, że strzeli 2-3 bramki, z czego 1-2 z niczego... teraz... FABS po hat-tricka! :P Po pierwszych 10 minutach już będziemy widzieli czy jest szansa na remontadę czy nie. Vamos!

0

@Fernando Torres
Bo pewne kluby(nie nie twój Real, którego czas minął 10 lat temu) stać na te remontady...

0

@constantine16
Zawsze wierzę do końca a gol Iniesty na Stanford Bridge utwierdził mnie w przekonaniu, że wiara czyni cuda ( byłem wtedy na wycieczce szkolnej, oglądałem sam w pokoju na tv który miał zepsutą fonię, a gdy Iniesta strzelił to w pierwszej sekundzie nie dowierzałem-nie było komentarza, wyczekałem 5 sekund jak zobczyłem cieszącego się Inieste to zapanowała euforia :D) więc dzisiaj dalej będę wierzyć. Od paru dni w mojej głowie cały czas pojawiają się niesamowite scenariusze: a to 4-0 do przerwy, a to gol Iniesty w 93 minucie na 5-0, a to 6-1 na koniec, a to wspaniała dogrywka, a to 7-1 i 6 goli Messiego(a co z Bayerem można było to z Bayernem nie? :P) cały czas lata mi to po głowie. Oby jeden z tych scenariuszy się spełnił :)

0

*Akcji Henry'ego przy 3 bramce oczywiście :)

0

Po obejrzeniu filmiku.
Pierwsza sprawa: przyjrzyjcie się akcjom z pierwszej połowy, kiedy Leo miał piłkę kiedy wspaniale zagrywał do Eto'o i Henry'ego. Zobaczcie jakie to były dynamiczne wejścia-po prostu nie do zatrzymania. Kto dzisiaj potrafi tak wejść? Tylko Messi? A jak on ma piłkę to kto? No kto? No nikt...
Druga sprawa: taka dygresja mała. Przyjrzyjcie się akcji Henry'ego. Czy nie przypomina wam pewnego piłkarza "jednego zwodu"? :)

0

W związku z multum komentarzy o LM pod tematem o... statystykach La Ligi proponuję:
1. Tworzyć artykuły przed ważnymi/ciekawymi meczami. Nie chodzi o jakieś rozbudowane reportaże-wystarczy wzmianka: "Dzisiaj półfinał LM. O 20.45 zagra Borussia z Realem". A pod spodem można o tym meczu pogadać. Owszem o meczach Celty Vigo z Betisem nikt nie będzie dyskutować. Ale szlagiery LM, derby: Manchesteru, Londynu, Mediolanu, Madrytu... itp. Wiadome że dużo ludzi to ogląda i będą dyskusje na ten temat. A tak są zaśmiecane inne watki
2. Stworzenie shoutboxa.

Taka moja propozycja, podobnych było wiele. Opcja 1 na prawdę nie wymaga żadnej pracy- kwestia 1 minuty pracy raz na parę tygodni(nie codziennie są szlagierowe mecze).

0

@Fernando Torres
Przez ostatnie 10 lat Real nie wygrał żadnej LM-ba! nie był nawet w finale. W tym okresie Barcelona wygrała 3 LM. 10 lat temu Real miał 9 Pucharów Europy-Barcelona 1. Teraz jest 9-4. Ja czuję że La Decimę wcześniej wygra Barca niż Real-bez urazy :)

0

@l0Messini
Każdy brałby finał LM w naszej obecniej sytuacji w ciemno-niezależnie z kim przyszłoby nam grać-to chyba oczywiste :)

0

Co do tych co mówią "szacunek dla Realu za walkę". NIe to że jestem jakiś złośliwy albo antymadridista, ale jaką walkę? Gdyby Real rzeczywiście walczył o każdy metr kwadratowy boiska to bym im szczerze gratulował. Jeżeli odejmiemy pierwsze 15 minut i ostatnie 10 to jaki Real widzimy? Real bez pomysłu, BEZ PRESSINGU(to mnie totalnie zszokowało)- Borussia miała piłkę a Real stał. To mnie zdziwiło. Borussia grała PIEKIELNIE mądrze- odbierała piłkę, spokojnie rozgrywała ataki i co jakiś czas tworzyła groźne sytuacje obnażając słabe strony Realu. Dla mnie to był mecz dla Borussi, która w pierwszym kwadransie i ostatnich 10 minutach nie poradziła sobie z ... PRESJĄ BERNABEU. To trzeba przyznać-kibice (nie cały czas) stworzyli doskonałą atmosferę, a Borussia nie wytrzymała naporu Realu na początku, kiedy Real się rzucił do odrabiania strat niesiony chęcią remontady i w końcówce, kiedy rzuca się wszystko do ataku. Ale czego się spodziewaliście w końcówce? Przecież gdy awans jest w zasięgu to każdą drużynę na świecie potrafi zdominować nawet przeciętniak - wtedy atakuje się wszystkim, co się ma- a chyba szaleniec nazwałby Real przeciętniakiem. Byłem pewny że strzelą gola w końcówce, od 1 minuty... Ale że 2 to się nie spodziewałem-dobrze ze nie 3 :)

0

@Panko92,
Jak strzelimy gola w przerwie to nam go chyba nie zaliczą :P
Ostatnio grałem z kolegą w fife i wygrałem 6-0 Barceloną z Bayernem. Co prawda kolega strzelił sobie jednego specjalnego samobója i dostał 2 czerwone kartki, ale... kto wie? :P Ja wierzę i powiem wam, że od samego końca meczu z Bayernem wierzyłem w awans-nawet podczas trwania meczu wierzyłem w Barcelonę. Więc nie zwątpię nawet gdy w 80 minucie będzie 0-0(oby nie...) :D Ale trzeba liczyć się z tym, że musi zdarzyć się cud. Trzeba strzelić szybko gola, trzeba zaryzykować.... Może się uda? VAMOS! :)

0

5 goli z Bayer(n)em...If you know what I mean.. ;)

0

Brak powolania n MS 2014? Dopuki del Bosque jest trenerem nic takiego sie nie stanie. Przeciez pamietacie:nawet jak gral bajecznie w Arsenalu to siedzial na lawie Hiszpanii-przechodzi do Barcelony i bum! Euro a on gra w pierwszym skladzie mimo ze w Barcelonie nie blyszczy.

0

No super...
Włączyłem mecz Atletico z Realem w jakiejś 8 minucie bo zobaczyłem że prowadzą 1-0. Strzelili kilka minut pózniej gola... Wyłączyłem transmisję-patrze teraz że już 60 minuta i dalej 1-1-to właczyłem-może Atletico utrzyma do końca. 3 minuty i gol dla Realu...

0

Tak panie Roura najlepiej zrzucić wszystko na Messiego. Po co wymyślać taktykę dzięki której będziemy mogli rozłożyć bramki na paru zawodników, lepiej popatrzeć co robi Messi i liczyć że po raz kolejny uratuje nam d***...

0

Sami sobie zepsuli humor, bo podejrzewam że Real dostanie w d***- nic by nie wlało w ich serca tyle nadziei przed rewanżem co odebranie mistrzostwa Realowi... Trudno się mówi-oby w środę było lepiej...

0

4 powtórka a ja się dalej zastanawiam jak on to zrobił! :O

0

Na tą chwilę na Bayern widzę taki sqad:
VV- Alves, Abidal, Pique(?), Adriano- Song, Iniesta, Fabgregas- Villa, Messi,Alexis.
Krótki komentarz: Pique albo Bartra-mimo wszystko, Pique ma to doświadczenie, ma większy potencjał w tej chwili niż Bartra-może się ogarnie? Song w tej chwili dużo lepsza forma niż Busquets, Fabregas gra lepiej niż Xavi, Alexis pokazuje w ostatnich meczach że jest coraz lepszy-to nie przypadek że Alexis został tak słabo oceniony-przy nim było cały czas co najmniej 2 graczy Bayernu- od razu wyczuli, że Alexis gra najlepiej ze wszystkich piłkarzy Barcy-nie tak łatwo było mu odebrać piłkę-biegał jak zwykle za 2, nie miał zbyt dużo strat... Villa to Villa-może walnąć bramkę z niczego, Pedro w obecnej formie czegoś takiego nie zrobi... Trzeba zaryzykować zagrać 3-4-3 spróbować zmiażdżyć Bayern. Jak się nie uda to znowu dostaniemy po d*** ale wolę żebyśmy przegrali po wyraźnej próbie ataku na awans, a nie zagrali trochę asekuracyjnie i wygrali 2-0, czy 3-1...
Może będzie tak, że zmiażdżymy Bayern w pierwszych minutach a oni wyprowadzą kontrę i strzelą na 1-0 i zniszczą nasze nadzieje, a może to my strzelimy pierwszego drugiego gola ... Ale by było wspaniale gdybyśmy zagrali tak jak w 2009 roku z Bayernem na Camp Nou... 4-0 do przerwy... Ale to raczej nie możliwe, ale.... Liverpool potrafił strzelić 3 gole w 10 minut, Galatasaray strzeliło Realowi 3 gole w kilkanaście minut... Jedna seria, cudowne 10-15 minut. I wtedy nic nas nie powstrzyma. Ja wierzę. VAMOS!

0

Teraz jak tak patrze na ten mecz to zauważyłem jedną rzecz. Wiecie kogo potrzebujemy? Wysokiego, silnego i szybkiego skrzydłowego, który potrafi dryblować. U nas skrzydłowi są po to żeby być. Ktoś taki mógłby czasem wejśc w pole karne na pozycję '9'...

0

Miesiąc bez gry i od razu na półfinał kiedy nie można popełnić żadnego błędu? Chciałbym żeby zagrał Eric- ma już za sobą trochę rozegranych minut, ma doświadczenie, pokazał że jest w dobrej dyspozycji no i trenuje na pełnych obrotach od paru tygodni

0

Zmotywować Messiego to powinien ostatni mecz z Bayernem, na tyle, żeby poprowadził nas to zwycięstwa na Camp Nou. Gdyby udało się strzelić bramkę w pierwszych 10-15 minutach to by jeszcze była szansa-piłkarze by uwierzyli, kibice ich ponieśli. Vamos!

0

Abidal musi zagrać z Bayernem na Camp Nou. On ma spokój, zachowuje się jak profesor-po pierwsze wpłynie motywacyjnie na Pique, bo będzie wiedział że ma obok siebie bardzo doświadczonego kolegę, a nie młodzika Bartrę, po drugie Abidal >>Bartra-przynajmniej w tej chwili

0

Po Manitę z Bayernem! :) A co !

0

@MessiBois
Widz ze cie d*** boli po porazce z Borussia? Milo to slyszec. Gdyby u nas trenerem byl Mourinho to caly swiat by uslyszal o tym jaki to ten sedzia jest beznadziejny. Zabraklo by mu sliny w ustach zeby krzyczec "Por que? Por que?" Skoro po slusznym wyrzuceniu Pepe tak sie plul, to ciekawe co by zrobil gdyby uzano jego przeciwnikowi 3 nieprawidlowe gole. Co tam ze powinin byc karny, co ze Bayern byl lepszy- tak jak Barca w 2011, on by cos wymyslil. Niestety - wczoraj nie dal rady. Zasugerowal tylko ze 2 bramka byla ze spalonego. Na reszte nie znalazl wymowki....

0

@REALnykibic7
Porównaj klasę Borussi a Bayernu-najlepiej tą różnicę widać w lidze... Poza tym nie powiesz mi że ta bramka CR to był zasłużony gol. Fart i tyle. Bo takie błędy zdarzają się raz na kilkadziesiąt meczy....

0

Ewidentny karny. Błąd który wypaczył wynik. I to strasznie. Ale mam nadzieję że BVB powstrzyma Real i wygra ten mecz

0

@benzemaozil

Guardiola nic nie zmieni? Widzisz kiedy on był w Barcelonie, to przez to klepanie po d*** dostawały wszystkie drużyny w Europie- z małymi wyjątkami-nie da się wygrać wszystkiego. Wszystko leży w Tito, u którego tiki-taka stała się totalnie bezsensowna. Żadna taktyka nie gwarantuje zwycięstwa, ale tiki-taka Pepa maksymalizowała prawdopodobieństwo wygranej. Wpadki zdażały się rzadko. Chociażby mecz z Chelsea z sezonu 11/12. Gdyby to była Barcelona w najwyższej formie strzeleckiej(tak jak w Manicie z Realem, gdy miała 6-7 sytuacji i wykorzystała 5) to by z Chelsea już w Londynie nie było co zbierać. Słupek, poprzeczka, wtopy Alexisa, pech Fabregasa i Adriano, wtopa Busquetsa z ostatnich minut. Ten mecz równie dobrze mógłby się zakończyć 3/4 do 0 czy do 1. A na Camp Nou była by formalność. Zresztą na Camp Nou też mogło się skończyć zdecydowanie wyżej. Tiki taka zmaksymalizowała naszą szansę na wygraną, ale w tamtym dwumeczu zabrakło wykończenia-rola trenera to zorganizowanie tak drużyny, by nie dawała szans rywalowi na strzelenie gola i by sama te sytuacje tworzyła. Wykończenie tych akcji już nie jest zależne od trenera tylko od umiejętnośći zawodników. Wtedy dali ciała-gdyby nie dali, to by się skończyło bardzo wysoko dla Barcelony. A teraz? My nawet nie dominowaliśmy w tych meczach, nawet nie zbliżyliśmy się do Realu czy Bayernu.... I to jest smutne

0

Oczywiście zostanę zminusowany, ale muszę napisać moją opinię.
O jakbym chciał żeby Messi wrócił na skrzydło i grał nawet gorzej, ale na poziomie Leo z sezonu 08/09... Dałbym wszystko. Ale każdy mecz w którym Leo gra na skrzydle(nie zapominajcie że Leo przechodził nie raz na bok, np. w meczu z Celticiem i w wielu wielu innych) to grał fatalnie. Umiał przejść 1-2 rywali, ale potem był przygważdżany do linii bocznej. Na środku może iść w prawo, lewo, do przodu, też do tyłu. Na boku ma tylko opcję gry do środka.... A niestety-my nie gramy jak Real, czy Bayern, żeby Leo miał szanse stanąć oko w oko z bocznym obrońcą i mieć możliwość zejścia zarówno do środka jak i do linii. Niestety- jeżeli by grał na skrzydle, to nigdy nie będzie miał 1 zawodnika do przejścia. Zawsze ma i tak 5...
Chciałbym zmiany ustawienia na 4-2-3-1, z parą Song-Busquets z Iniestą jako ŚPO i Messim jako PS, a jako ŚN ktoś w stylo Aguero, Falcao... Tylko oni są za drodzy... Niestety.... i jesteśmy w kropce...

0

@Fernando Torres

Tak, bo jak Real się budował to Barcelona miała być ostrożna i strzelić 1 max 2 gole żeby nie zrobiło im się przykro. Co zmienił Mourinho gdy przyszedł?
Carvalhio na ŚO zamiast Albiola. Khedira na DM Ozil jako ŚPO + Di Maria na skrzydle. 4 zmiany względem poprzedniego sezonu. Jakoś Barcelona która też się dopiero "budowała" za Guardioli(odejście Ronaldinho, Deco, wprowadzenie Busquetsa, sprowadzenie Alvesa, Pique, zwiększenie roli Iniesty, zmiana roli Messiego) jakoś umiała ograć Real 2-0 i 6-2, któremu rok wcześniej musiała zrobić szpaler i w dodatku wygrała 6 pucharów.
Przypomnijmy, że Leo miał wtedy 21 lat, trudno tu mówić o wielkim doświadczeniu-on się jeszcze rozwijał. Dodatkowo Pep miał doświadczenie z gry... w 3 LIDZE! Nigdy wczesniej nie był nawet asystentem asystenta. A Mou?
Przychodzi do Realu w którym największa gwiazda- CR ma już 26 lat, już ma na koncie Złotą Piłkę, dodatkowo jest trenerem z ponad 10-letnim doświadczeniem, ma super graczy, wygrał już 2 ligi mistrzów, sam ograł Barcelonę 3-1 pare miesiecy wczesniej. Sorry ale 5-0 obnażyło jego braki. Straszne braki. Potrzebował 15 Gran Derbi i zmiany trenera w Barcelonie by ją rozpracować

0

@Fernando Torres
Po pierwsze Guardiola nie wygrywał po 1-0, 2 pogromy 6-2, 5-0, ale też multum wyników różnicą 2 goli
2-0 w 08/09
2-0 w 10/11
3-1 w 11/12

To były bardzo zdecydowane zwycięstwa. Jak mówie nie wspominam o wygranych 2-1, 1-0, czy 3-2 bo ich też kilka było.

Co do odpadnięcia po symulce Alvesa. Mnie śmieszą takie komentarze. Pewnie jeszcze zakładasz że mecz skończyłby się 0-0, a skoro na Camp Nou było 1-1 to Real by przeszedł? No tak, bo Barcelona stała by z założonymi rękami po golu na 1-1 Realu tak jak to zrobiła wtedy bo miała pewny awans. Zresztą: Messi 1 akcją ośmieszył całą ofensywę Realu przechodząc 5 graczy. To jest wymowny komentarz jaką formę miał wtedy Leo, a jaki poziom prezentował Leo. I to że Pepe latał koło niego przez cały mecz nie znaczy że tutaj też by na nim zadążył.

Real był na 2 miejscu w tabeli i osiągał 1/2 LM? To spoko bo Barcelona wygrała 3 mistrzostwa, wygrała 2 LM i 2 PK + 2 KMŚ i 2 SPE. Razem 14 trofeów... A Real...2. Guardiola miażdżył taktycznie Mou w każdym Gran Derbi. Tylko w jednym Mou pokazał że jest na poziomie Guardioli jeżeli chodzi o trenowanie. W 2-1 na CN 21 kwietnia 2012 rok. Real był minimalnie lepszy i Mou doprowadził do sytuacji w której mogły zadecydować detale i dyspozycja dnia i obecna forma-a Real był wtedy w dużo lepszej formie niż Barca. W pozostałych meczach Real nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki.

Środek tabeli? Kolego ja chcę ci powiedzieć że Barcelona to JEDYNY klub który od powstanai Europejskich Pucharów co roku w nich grał. A żeby się do nich zakwalifikować to środek tabeli nie wystarcza :)
Barcelona jest za Realem? W 100 letniej historii Real wygrał o 3 Gran Derbi więcej o ile się nie mylę. A było ich z 300? Sorry ale trudno powiedzieć żeby tu Real był lepszy od Barcelony- taka różnica jest niemal niezauważalna.

0

Chcę zauważyć to jak gra z 2 DM ułatwia przechodzenie do obrony. Szczególnie zwróciłem na to uwagę. Gdy było 4-2 w obronie to "pierwsze uderzenie" tzn po naszej pseudokontrze mogli spokojnie wytrzymać-chociaż te 5 sekund, czyli tyle ile potrzebował Ribery i Robben żeby utworzyć linię 4-4 w obronie. I teraz typowa gra Bayernu-spokojnie w defensywie i naciskamy, gdy są przy linii. My natomiast grając 1 DM nie umiemy przejść do defensywy. Po pierwsze Busquets musi chronić całą szerokość boiska i przez to był łatwo zostawiany i zostawało 4 zawodników w linii. Nawet jeżeli nie jest zostawiony w kontrze, to ustawienie 4-1 w obronie nie pozwala na zatrzymanie pierwszego uderzenia. A skoro Xavi zastępował w pressingu na obrońcach Messiego, to jak on miał wrócić na czas do obrony? Nasza obrona to była kpina. Trzeba chyba odejść od naszego stylu zagrać systemem 4-2-3-1, z parą Busquets-Song, z ŚPO w roli Iniesty, na prawym skrzydle Messi. Teraz mogę w pełni szczerze powiedzieć. MAM W D**** jego rekordy. Dopóki ich nie bił jak leci to wygrywaliśmy prawie wszystko. Odkąd pobija te rekordy w lidze, w lidze mistrzów, Mullera w sezonie w roku, to jedyne "ważne" trofeum przez te 2 lata to była 1 La Liga. Wolę Leo z sezonu 08/09. Trzeba UNIEZALEŻNIĆ od niego drużynę. Trzeba kupic typowego snajpera. Tylko kogo? Ja w tej roli nie widzę Villi-nie ten wiek, niestety. Lewe skrzydło? Ja obstaję przy Tello. Niech zostanie Pedro, neich zostanie Alexis zobaczymy przyszły sezon. Trzeba kupić obrońcę, trzeba kupić dobrego napastnika(nawet ten nieszczęsny Lewandowski).

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?