Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Tito wyciąga wnioski-Leo zagrał słabo z Bayernem-nie ma dla niego miejsca w składzie w rewanżu xD Wierzyłem, dalej wierzę, ale teraz dopiero widzę jak nierealne zadanie przed nami stoi. Cała moja wiara opierała się na Leo-że zagra kapitalny mecz, że strzeli 2-3 bramki, z czego 1-2 z niczego... teraz... FABS po hat-tricka! :P Po pierwszych 10 minutach już będziemy widzieli czy jest szansa na remontadę czy nie. Vamos!
0
@Fernando Torres
Bo pewne kluby(nie nie twój Real, którego czas minął 10 lat temu) stać na te remontady...
0
@constantine16
Zawsze wierzę do końca a gol Iniesty na Stanford Bridge utwierdził mnie w przekonaniu, że wiara czyni cuda ( byłem wtedy na wycieczce szkolnej, oglądałem sam w pokoju na tv który miał zepsutą fonię, a gdy Iniesta strzelił to w pierwszej sekundzie nie dowierzałem-nie było komentarza, wyczekałem 5 sekund jak zobczyłem cieszącego się Inieste to zapanowała euforia :D) więc dzisiaj dalej będę wierzyć. Od paru dni w mojej głowie cały czas pojawiają się niesamowite scenariusze: a to 4-0 do przerwy, a to gol Iniesty w 93 minucie na 5-0, a to 6-1 na koniec, a to wspaniała dogrywka, a to 7-1 i 6 goli Messiego(a co z Bayerem można było to z Bayernem nie? :P) cały czas lata mi to po głowie. Oby jeden z tych scenariuszy się spełnił :)
0
*Akcji Henry'ego przy 3 bramce oczywiście :)
0
Po obejrzeniu filmiku.
Pierwsza sprawa: przyjrzyjcie się akcjom z pierwszej połowy, kiedy Leo miał piłkę kiedy wspaniale zagrywał do Eto'o i Henry'ego. Zobaczcie jakie to były dynamiczne wejścia-po prostu nie do zatrzymania. Kto dzisiaj potrafi tak wejść? Tylko Messi? A jak on ma piłkę to kto? No kto? No nikt...
Druga sprawa: taka dygresja mała. Przyjrzyjcie się akcji Henry'ego. Czy nie przypomina wam pewnego piłkarza "jednego zwodu"? :)
0
W związku z multum komentarzy o LM pod tematem o... statystykach La Ligi proponuję:
1. Tworzyć artykuły przed ważnymi/ciekawymi meczami. Nie chodzi o jakieś rozbudowane reportaże-wystarczy wzmianka: "Dzisiaj półfinał LM. O 20.45 zagra Borussia z Realem". A pod spodem można o tym meczu pogadać. Owszem o meczach Celty Vigo z Betisem nikt nie będzie dyskutować. Ale szlagiery LM, derby: Manchesteru, Londynu, Mediolanu, Madrytu... itp. Wiadome że dużo ludzi to ogląda i będą dyskusje na ten temat. A tak są zaśmiecane inne watki
2. Stworzenie shoutboxa.
Taka moja propozycja, podobnych było wiele. Opcja 1 na prawdę nie wymaga żadnej pracy- kwestia 1 minuty pracy raz na parę tygodni(nie codziennie są szlagierowe mecze).
0
@Fernando Torres
Przez ostatnie 10 lat Real nie wygrał żadnej LM-ba! nie był nawet w finale. W tym okresie Barcelona wygrała 3 LM. 10 lat temu Real miał 9 Pucharów Europy-Barcelona 1. Teraz jest 9-4. Ja czuję że La Decimę wcześniej wygra Barca niż Real-bez urazy :)
0
@l0Messini
Każdy brałby finał LM w naszej obecniej sytuacji w ciemno-niezależnie z kim przyszłoby nam grać-to chyba oczywiste :)
0
Co do tych co mówią "szacunek dla Realu za walkę". NIe to że jestem jakiś złośliwy albo antymadridista, ale jaką walkę? Gdyby Real rzeczywiście walczył o każdy metr kwadratowy boiska to bym im szczerze gratulował. Jeżeli odejmiemy pierwsze 15 minut i ostatnie 10 to jaki Real widzimy? Real bez pomysłu, BEZ PRESSINGU(to mnie totalnie zszokowało)- Borussia miała piłkę a Real stał. To mnie zdziwiło. Borussia grała PIEKIELNIE mądrze- odbierała piłkę, spokojnie rozgrywała ataki i co jakiś czas tworzyła groźne sytuacje obnażając słabe strony Realu. Dla mnie to był mecz dla Borussi, która w pierwszym kwadransie i ostatnich 10 minutach nie poradziła sobie z ... PRESJĄ BERNABEU. To trzeba przyznać-kibice (nie cały czas) stworzyli doskonałą atmosferę, a Borussia nie wytrzymała naporu Realu na początku, kiedy Real się rzucił do odrabiania strat niesiony chęcią remontady i w końcówce, kiedy rzuca się wszystko do ataku. Ale czego się spodziewaliście w końcówce? Przecież gdy awans jest w zasięgu to każdą drużynę na świecie potrafi zdominować nawet przeciętniak - wtedy atakuje się wszystkim, co się ma- a chyba szaleniec nazwałby Real przeciętniakiem. Byłem pewny że strzelą gola w końcówce, od 1 minuty... Ale że 2 to się nie spodziewałem-dobrze ze nie 3 :)
0
@Panko92,
Jak strzelimy gola w przerwie to nam go chyba nie zaliczą :P
Ostatnio grałem z kolegą w fife i wygrałem 6-0 Barceloną z Bayernem. Co prawda kolega strzelił sobie jednego specjalnego samobója i dostał 2 czerwone kartki, ale... kto wie? :P Ja wierzę i powiem wam, że od samego końca meczu z Bayernem wierzyłem w awans-nawet podczas trwania meczu wierzyłem w Barcelonę. Więc nie zwątpię nawet gdy w 80 minucie będzie 0-0(oby nie...) :D Ale trzeba liczyć się z tym, że musi zdarzyć się cud. Trzeba strzelić szybko gola, trzeba zaryzykować.... Może się uda? VAMOS! :)
0
5 goli z Bayer(n)em...If you know what I mean.. ;)
0
Brak powolania n MS 2014? Dopuki del Bosque jest trenerem nic takiego sie nie stanie. Przeciez pamietacie:nawet jak gral bajecznie w Arsenalu to siedzial na lawie Hiszpanii-przechodzi do Barcelony i bum! Euro a on gra w pierwszym skladzie mimo ze w Barcelonie nie blyszczy.
0
No super...
Włączyłem mecz Atletico z Realem w jakiejś 8 minucie bo zobaczyłem że prowadzą 1-0. Strzelili kilka minut pózniej gola... Wyłączyłem transmisję-patrze teraz że już 60 minuta i dalej 1-1-to właczyłem-może Atletico utrzyma do końca. 3 minuty i gol dla Realu...
0
Tak panie Roura najlepiej zrzucić wszystko na Messiego. Po co wymyślać taktykę dzięki której będziemy mogli rozłożyć bramki na paru zawodników, lepiej popatrzeć co robi Messi i liczyć że po raz kolejny uratuje nam d***...
0
Sami sobie zepsuli humor, bo podejrzewam że Real dostanie w d***- nic by nie wlało w ich serca tyle nadziei przed rewanżem co odebranie mistrzostwa Realowi... Trudno się mówi-oby w środę było lepiej...
0
4 powtórka a ja się dalej zastanawiam jak on to zrobił! :O
0
Na tą chwilę na Bayern widzę taki sqad:
VV- Alves, Abidal, Pique(?), Adriano- Song, Iniesta, Fabgregas- Villa, Messi,Alexis.
Krótki komentarz: Pique albo Bartra-mimo wszystko, Pique ma to doświadczenie, ma większy potencjał w tej chwili niż Bartra-może się ogarnie? Song w tej chwili dużo lepsza forma niż Busquets, Fabregas gra lepiej niż Xavi, Alexis pokazuje w ostatnich meczach że jest coraz lepszy-to nie przypadek że Alexis został tak słabo oceniony-przy nim było cały czas co najmniej 2 graczy Bayernu- od razu wyczuli, że Alexis gra najlepiej ze wszystkich piłkarzy Barcy-nie tak łatwo było mu odebrać piłkę-biegał jak zwykle za 2, nie miał zbyt dużo strat... Villa to Villa-może walnąć bramkę z niczego, Pedro w obecnej formie czegoś takiego nie zrobi... Trzeba zaryzykować zagrać 3-4-3 spróbować zmiażdżyć Bayern. Jak się nie uda to znowu dostaniemy po d*** ale wolę żebyśmy przegrali po wyraźnej próbie ataku na awans, a nie zagrali trochę asekuracyjnie i wygrali 2-0, czy 3-1...
Może będzie tak, że zmiażdżymy Bayern w pierwszych minutach a oni wyprowadzą kontrę i strzelą na 1-0 i zniszczą nasze nadzieje, a może to my strzelimy pierwszego drugiego gola ... Ale by było wspaniale gdybyśmy zagrali tak jak w 2009 roku z Bayernem na Camp Nou... 4-0 do przerwy... Ale to raczej nie możliwe, ale.... Liverpool potrafił strzelić 3 gole w 10 minut, Galatasaray strzeliło Realowi 3 gole w kilkanaście minut... Jedna seria, cudowne 10-15 minut. I wtedy nic nas nie powstrzyma. Ja wierzę. VAMOS!
0
Teraz jak tak patrze na ten mecz to zauważyłem jedną rzecz. Wiecie kogo potrzebujemy? Wysokiego, silnego i szybkiego skrzydłowego, który potrafi dryblować. U nas skrzydłowi są po to żeby być. Ktoś taki mógłby czasem wejśc w pole karne na pozycję '9'...
0
Miesiąc bez gry i od razu na półfinał kiedy nie można popełnić żadnego błędu? Chciałbym żeby zagrał Eric- ma już za sobą trochę rozegranych minut, ma doświadczenie, pokazał że jest w dobrej dyspozycji no i trenuje na pełnych obrotach od paru tygodni
0
Zmotywować Messiego to powinien ostatni mecz z Bayernem, na tyle, żeby poprowadził nas to zwycięstwa na Camp Nou. Gdyby udało się strzelić bramkę w pierwszych 10-15 minutach to by jeszcze była szansa-piłkarze by uwierzyli, kibice ich ponieśli. Vamos!
0
Abidal musi zagrać z Bayernem na Camp Nou. On ma spokój, zachowuje się jak profesor-po pierwsze wpłynie motywacyjnie na Pique, bo będzie wiedział że ma obok siebie bardzo doświadczonego kolegę, a nie młodzika Bartrę, po drugie Abidal >>Bartra-przynajmniej w tej chwili
0
Po Manitę z Bayernem! :) A co !
0
@MessiBois
Widz ze cie d*** boli po porazce z Borussia? Milo to slyszec. Gdyby u nas trenerem byl Mourinho to caly swiat by uslyszal o tym jaki to ten sedzia jest beznadziejny. Zabraklo by mu sliny w ustach zeby krzyczec "Por que? Por que?" Skoro po slusznym wyrzuceniu Pepe tak sie plul, to ciekawe co by zrobil gdyby uzano jego przeciwnikowi 3 nieprawidlowe gole. Co tam ze powinin byc karny, co ze Bayern byl lepszy- tak jak Barca w 2011, on by cos wymyslil. Niestety - wczoraj nie dal rady. Zasugerowal tylko ze 2 bramka byla ze spalonego. Na reszte nie znalazl wymowki....
0
@REALnykibic7
Porównaj klasę Borussi a Bayernu-najlepiej tą różnicę widać w lidze... Poza tym nie powiesz mi że ta bramka CR to był zasłużony gol. Fart i tyle. Bo takie błędy zdarzają się raz na kilkadziesiąt meczy....
0
Ewidentny karny. Błąd który wypaczył wynik. I to strasznie. Ale mam nadzieję że BVB powstrzyma Real i wygra ten mecz
0
@benzemaozil
Guardiola nic nie zmieni? Widzisz kiedy on był w Barcelonie, to przez to klepanie po d*** dostawały wszystkie drużyny w Europie- z małymi wyjątkami-nie da się wygrać wszystkiego. Wszystko leży w Tito, u którego tiki-taka stała się totalnie bezsensowna. Żadna taktyka nie gwarantuje zwycięstwa, ale tiki-taka Pepa maksymalizowała prawdopodobieństwo wygranej. Wpadki zdażały się rzadko. Chociażby mecz z Chelsea z sezonu 11/12. Gdyby to była Barcelona w najwyższej formie strzeleckiej(tak jak w Manicie z Realem, gdy miała 6-7 sytuacji i wykorzystała 5) to by z Chelsea już w Londynie nie było co zbierać. Słupek, poprzeczka, wtopy Alexisa, pech Fabregasa i Adriano, wtopa Busquetsa z ostatnich minut. Ten mecz równie dobrze mógłby się zakończyć 3/4 do 0 czy do 1. A na Camp Nou była by formalność. Zresztą na Camp Nou też mogło się skończyć zdecydowanie wyżej. Tiki taka zmaksymalizowała naszą szansę na wygraną, ale w tamtym dwumeczu zabrakło wykończenia-rola trenera to zorganizowanie tak drużyny, by nie dawała szans rywalowi na strzelenie gola i by sama te sytuacje tworzyła. Wykończenie tych akcji już nie jest zależne od trenera tylko od umiejętnośći zawodników. Wtedy dali ciała-gdyby nie dali, to by się skończyło bardzo wysoko dla Barcelony. A teraz? My nawet nie dominowaliśmy w tych meczach, nawet nie zbliżyliśmy się do Realu czy Bayernu.... I to jest smutne
0
Oczywiście zostanę zminusowany, ale muszę napisać moją opinię.
O jakbym chciał żeby Messi wrócił na skrzydło i grał nawet gorzej, ale na poziomie Leo z sezonu 08/09... Dałbym wszystko. Ale każdy mecz w którym Leo gra na skrzydle(nie zapominajcie że Leo przechodził nie raz na bok, np. w meczu z Celticiem i w wielu wielu innych) to grał fatalnie. Umiał przejść 1-2 rywali, ale potem był przygważdżany do linii bocznej. Na środku może iść w prawo, lewo, do przodu, też do tyłu. Na boku ma tylko opcję gry do środka.... A niestety-my nie gramy jak Real, czy Bayern, żeby Leo miał szanse stanąć oko w oko z bocznym obrońcą i mieć możliwość zejścia zarówno do środka jak i do linii. Niestety- jeżeli by grał na skrzydle, to nigdy nie będzie miał 1 zawodnika do przejścia. Zawsze ma i tak 5...
Chciałbym zmiany ustawienia na 4-2-3-1, z parą Song-Busquets z Iniestą jako ŚPO i Messim jako PS, a jako ŚN ktoś w stylo Aguero, Falcao... Tylko oni są za drodzy... Niestety.... i jesteśmy w kropce...
0
@Fernando Torres
Tak, bo jak Real się budował to Barcelona miała być ostrożna i strzelić 1 max 2 gole żeby nie zrobiło im się przykro. Co zmienił Mourinho gdy przyszedł?
Carvalhio na ŚO zamiast Albiola. Khedira na DM Ozil jako ŚPO + Di Maria na skrzydle. 4 zmiany względem poprzedniego sezonu. Jakoś Barcelona która też się dopiero "budowała" za Guardioli(odejście Ronaldinho, Deco, wprowadzenie Busquetsa, sprowadzenie Alvesa, Pique, zwiększenie roli Iniesty, zmiana roli Messiego) jakoś umiała ograć Real 2-0 i 6-2, któremu rok wcześniej musiała zrobić szpaler i w dodatku wygrała 6 pucharów.
Przypomnijmy, że Leo miał wtedy 21 lat, trudno tu mówić o wielkim doświadczeniu-on się jeszcze rozwijał. Dodatkowo Pep miał doświadczenie z gry... w 3 LIDZE! Nigdy wczesniej nie był nawet asystentem asystenta. A Mou?
Przychodzi do Realu w którym największa gwiazda- CR ma już 26 lat, już ma na koncie Złotą Piłkę, dodatkowo jest trenerem z ponad 10-letnim doświadczeniem, ma super graczy, wygrał już 2 ligi mistrzów, sam ograł Barcelonę 3-1 pare miesiecy wczesniej. Sorry ale 5-0 obnażyło jego braki. Straszne braki. Potrzebował 15 Gran Derbi i zmiany trenera w Barcelonie by ją rozpracować
0
@Fernando Torres
Po pierwsze Guardiola nie wygrywał po 1-0, 2 pogromy 6-2, 5-0, ale też multum wyników różnicą 2 goli
2-0 w 08/09
2-0 w 10/11
3-1 w 11/12
To były bardzo zdecydowane zwycięstwa. Jak mówie nie wspominam o wygranych 2-1, 1-0, czy 3-2 bo ich też kilka było.
Co do odpadnięcia po symulce Alvesa. Mnie śmieszą takie komentarze. Pewnie jeszcze zakładasz że mecz skończyłby się 0-0, a skoro na Camp Nou było 1-1 to Real by przeszedł? No tak, bo Barcelona stała by z założonymi rękami po golu na 1-1 Realu tak jak to zrobiła wtedy bo miała pewny awans. Zresztą: Messi 1 akcją ośmieszył całą ofensywę Realu przechodząc 5 graczy. To jest wymowny komentarz jaką formę miał wtedy Leo, a jaki poziom prezentował Leo. I to że Pepe latał koło niego przez cały mecz nie znaczy że tutaj też by na nim zadążył.
Real był na 2 miejscu w tabeli i osiągał 1/2 LM? To spoko bo Barcelona wygrała 3 mistrzostwa, wygrała 2 LM i 2 PK + 2 KMŚ i 2 SPE. Razem 14 trofeów... A Real...2. Guardiola miażdżył taktycznie Mou w każdym Gran Derbi. Tylko w jednym Mou pokazał że jest na poziomie Guardioli jeżeli chodzi o trenowanie. W 2-1 na CN 21 kwietnia 2012 rok. Real był minimalnie lepszy i Mou doprowadził do sytuacji w której mogły zadecydować detale i dyspozycja dnia i obecna forma-a Real był wtedy w dużo lepszej formie niż Barca. W pozostałych meczach Real nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki.
Środek tabeli? Kolego ja chcę ci powiedzieć że Barcelona to JEDYNY klub który od powstanai Europejskich Pucharów co roku w nich grał. A żeby się do nich zakwalifikować to środek tabeli nie wystarcza :)
Barcelona jest za Realem? W 100 letniej historii Real wygrał o 3 Gran Derbi więcej o ile się nie mylę. A było ich z 300? Sorry ale trudno powiedzieć żeby tu Real był lepszy od Barcelony- taka różnica jest niemal niezauważalna.
0
Chcę zauważyć to jak gra z 2 DM ułatwia przechodzenie do obrony. Szczególnie zwróciłem na to uwagę. Gdy było 4-2 w obronie to "pierwsze uderzenie" tzn po naszej pseudokontrze mogli spokojnie wytrzymać-chociaż te 5 sekund, czyli tyle ile potrzebował Ribery i Robben żeby utworzyć linię 4-4 w obronie. I teraz typowa gra Bayernu-spokojnie w defensywie i naciskamy, gdy są przy linii. My natomiast grając 1 DM nie umiemy przejść do defensywy. Po pierwsze Busquets musi chronić całą szerokość boiska i przez to był łatwo zostawiany i zostawało 4 zawodników w linii. Nawet jeżeli nie jest zostawiony w kontrze, to ustawienie 4-1 w obronie nie pozwala na zatrzymanie pierwszego uderzenia. A skoro Xavi zastępował w pressingu na obrońcach Messiego, to jak on miał wrócić na czas do obrony? Nasza obrona to była kpina. Trzeba chyba odejść od naszego stylu zagrać systemem 4-2-3-1, z parą Busquets-Song, z ŚPO w roli Iniesty, na prawym skrzydle Messi. Teraz mogę w pełni szczerze powiedzieć. MAM W D**** jego rekordy. Dopóki ich nie bił jak leci to wygrywaliśmy prawie wszystko. Odkąd pobija te rekordy w lidze, w lidze mistrzów, Mullera w sezonie w roku, to jedyne "ważne" trofeum przez te 2 lata to była 1 La Liga. Wolę Leo z sezonu 08/09. Trzeba UNIEZALEŻNIĆ od niego drużynę. Trzeba kupic typowego snajpera. Tylko kogo? Ja w tej roli nie widzę Villi-nie ten wiek, niestety. Lewe skrzydło? Ja obstaję przy Tello. Niech zostanie Pedro, neich zostanie Alexis zobaczymy przyszły sezon. Trzeba kupić obrońcę, trzeba kupić dobrego napastnika(nawet ten nieszczęsny Lewandowski).