0

Powiedziałem, że mecz z Bayernem to doskonały sprawdzian. Wielu mówiło że to koniec hegemonii Barcelony. Powiedziałem, ze jeżeli wygramy to pokażemy że jesteśmy wielcy. Jeżeli przegramy to oznacza że nie jesteśmy już najlepsi na świecie, lecz tylko jedną z 4-5 najlepszych drużyn...

Jestem szalony. Wierzę w finał. I to na serio. Niemożliwe? Impossible is nothing.
Zagraliśmy żałosnie. Do końca wierzyłem w Tito. Ale sorry. Zmiana w 82 minucie? Kiedy potrzebna była od 45? Dla mnie trener jest skończony. Broniłem go zawsze, po wszystkich porażkach, nawet po tych 3-1, 2-1 z Realem. Trudno. Ja go już nie widzę, jak się coś zmieni to z wielkim szczęściem odszczekam to publicznie

0

Co do haterow Alexisa:powiedzcie mi ile on mial strat?Bo ja nie widzialem ani jedej. A prawie zawsze mial na plecach obronce. Sanchez gra dobrze. Villa za Pedro bo ten trudno powiedziec ze gra slabo, ale potrzebujemy Davida!

0

Mamy kilka niewiadomych. Kto obok Pique? Bartra, Abidal, Adriano?
Kto w ataku? Alexis, Villa, Pedro? Nie wiadomo też jakim ustawieniem zagramy, może jakiś eksperyment? To plus dla Tito, on wie kto jest w najlepszej dyspozycji, może dobrać optymalny skład, a Heynckes może tylko podejrzewać. Obyśmy wykorzystali ten element zaskoczenia

0

@Miki_Messi2001
Gdzie obrońcy Tello? Ano są tutaj dalej, chociażby w mojej osobie. Jeszcze 3 tygodnie temu wszyscy cisnęli po Thiago, teraz jakoś nie widzę nikogo. Trzeba umieć odróżnić gorszy mecz od braku talentu. Tello ma w sobie to "coś", sposób poruszania, oddawania strzału. Ja już dawno powiedziałem(no nie tak dawno, bo jakieś pare miesięcy temu-góra 3) że to jest następca Henry'ego i nadal przy tym obstaje. Jeszcze nie teraz, ale gdy będzie miał te 25 lat to zobaczycie. To samo Thiago. Oboje mają w sobie coś magicznego i będziemy mieli z nich wielką pociechę. Mi wystarcza statystyka że Tello strzelił w lidze 8 goli na 1000 rozegranych minut. Przy 3000 rozegranych minut można uogólniać że miałby 24 gole. Oczywiście wiem jak to jest, że każdy przeciwnik inny itp, itp, ale gość ma po pierwsze 21 lat, po drugie w tym sezonie to za dużo nie grał-gdyby był w rytmie meczowym podobnym do Pedro to aż strach co by się działo... Ja w chłopaka wierzę i o ile w połowie zeszłego sezonu stwierdziłem że Neymar potrzebny od zaraz i tej opinii nie zmienił ani Alexis, ani Iniesta na skrzydle, ani Villa, ani Pedro, nikt. Zrobił to dopiero Tello, bo ja widzę w nim potencjał znaaaaaaacznie większy niż u Pedro. Umiejętności jeszcze nie te, ale potencjał ogromny. Wspomnicie moje słowa :)

0

@kibicpilkarski
Niezartuj ze Bayern nie ma filozofii, ma rownie rozbudowana filozofie co Barcelona.. Poza tym porownanie Barcelony do ZSRR.. co najmniej nie na miejscu. Zwlasza wtracenie o Stalinie. Nigdy nie probowal stawiac na kolektywizm, dla niego liczyla sie tylko potega panstwa, przede wszystkim militarna, a nie dobro ludu i wspolnota, spoleczenstwo...
Kult w jednostki wypracowal ZSRR sam Stalin, a w Barcelonie Messidependencia przyszla naturalnie...

0

17 odbiorów? no no no... Na prawdę świetny wynik :) VAMOS ! :)

0

@1899barca
Bartra jako DM i bez Iniesty? Pogięło cię? :P

0

Z drugiej strony martwi mnie że Tito wynalazł nowe once de gala, z Alvesem latającym po całej szerokości boiska, Villą skupiającym uwagę stoperów, Messim za nim, mającym wiecej przestrzeni, a na lewej Pedro(czyli tak jak w meczu z Milanem). Dzisiaj to nie wypaliło, mam nadzieję że Tito nie skorzysta po raz kolejny z tego pomysłu. Tak samo jak z poprzednią once de galą, tak tutaj-co raz działało, nie musi działać zawsze... Pamiętacie w sezonie 11/12 (albo 10/11 nie pamiętam) jak liczyli Guardioli mecze w których wystawiał inny skład? I w 20 meczach chyba wystawiał za każdym razem inną '11'. Tito tego brakuje, ale miejmy nadzieję że pokaże jakim jest trenerem w Monachium i zniszczy taktycznie Bayern. :)

0

Myślę że Tito coś wykombinuje ciekawego(mam nadzieję...). Bramkarz to oczywiście VV. Para stoperów-wydaję mi się że po dzisiejszym występie szanse na grę ma Abidal, ale bardziej bym obstawiał parę Pique-Bartra. Na bokach wiadomo kto. W pomocy... wydaję mi się (mam takie przeczucie) że zagra para Song-Busquets. Bo dlaczego Tito od początku sezonu co kilka meczy testował takie ustawienie w końcówkach? W końcu trzeba z tego skorzystać-lepszej okazji niż ciężki wyjazd do Monachium nie będzie, bo w rewanżu na CN (zapewne, chociaż mam nadzieję ze nie :P ) będzie trzeba atakować, a finał to finał-nie ma spekulacji. Przed nimi... wydaje mi się że zagra Iniesta. Jako fałszywa '9'... Cesc (tak!) na lewym skrzydle Alexis a na prawym Messi. Ciekawi mnie jakby to wyglądało... :P Ewentualnie można zagrać sprawdzonym 4-3-3 czyli w pomocy trio Busquets, Xavi, Iniesta, jako fałszywa '9' Messi, na prawej Alexis, a na lewej.. nie wiem... Villa? Nie przekonał mnie, ani dzisiaj, ani z PSG na Camp Nou(chociaż trzeba mu oddać asystę) ani w Paryżu... Postawił bym na Pedro. Może Tello, ale ten z kolei dzisiaj też się nie najlepiej zaprezentował.
Ostatnie mecze to dobry manewr Tito, bo ciężko w zasadzie stwierdzić kto zagra z Bayernem. Można stworzyć element zaskoczenia. A przed meczem z Realem... przecież każdy wiedział jaka '11' zagra. To samo w Pucharze Króla w 1 i w 2 meczu, tak samo z Milanem. Trudno było sobie nawet wymyślić inny sqad, teraz mamy wiele opcji, wiele niewiadomych, Jupp nie może być pewny jak zagra Barca. Mam nadzieję że Tito tej przewagi (psychologicznej de facto) nie zmarnuje i wymyśli coś ciekawego... :) VAMOS!

0

No i Cesc ma 11 asyst i 10 goli...
Niby słaby sezon ale statystyki mówią co innego... jak na ŚP, czy tam ŚPO, to bardzo dobry wynik, w klasyfikacji kanadyjskiej ustępuje tylko Messiemu(w Barcelonie) a ogólnie w La Liga zajmuje(o ile się nie myle) 3 miejsce bo Messim, CR i Falcao...
A przez cały czas jest krytykowany( w zasadzie słusznie) ale jednak trzeba wziąć na to poprawkę. Przede wszystkim Cesc ma dużo lepsze staty od wychwalanego pod niebiosy Ozila, który jest taką gwiazdą w Realu, w zasadzie jedynym rozdawaczem piłek(nie licze Alonso, bo on nie gra tak blisko 16-stki i nie ma tylu asyst, bo nie ma na to szans) a Cesc ma obok siebie jeszcze Inieste, Messiego i Xaviego... :)

0

*Alexis 8 asysta of course :p

0

Co do tego strzału... nie zdziwiłem się. To jest mankament Barcelony, przez który nie potrafiliśmy wygrać wielu waznych meczu: nie umiemy dobijać z obszaru 5-10 metrów. Tylko Messi umie z tamtego obszaru uderzyć dobitkę. Trzeba popatrzeć i przymierzyć w miarę mocno. Nikt poza Leo tego w Barcie nie potrafi. Pamiętacie mecz z Chelsea? Busquets i Fabregas... gdyby umieli strzelać przeszlibyśmy do finału. To samo w wielu, wielu, wielu innych meczach

PS. Tym razem Fabs pokazał że umie strzelać. Ale to nie była dobitka, w każdym razie-muszą się nauczyć takie sytuacje wykorzystywać...
PSS. Alexis 9 asysta-coraz wyżej w klasyfikacji. Cesc 10 gol... no no no.. :)

0

@1Sasuke
Ogólnie się z tobą zgadzam, że Wenger powinien odejść, ale to nie tylko on decyduje o polityce finansowej Arsenalu, więc generalnie do wywalenia cały zarząd powinien być.

Co do City... kasa nie leci tam w błoto? Przez ostatnie 5 lat wydali więcej niż
1 000 000 000 euro na transfery... a tytuły? 1 mistrzostwo Angli ... A w tym roku ani majstra ani LM, ani nawet LE... Więc przez tyle lat 1 trofeum, za taką kasę? To jest dopiero żałosne...

0

@1899barca
Po pierwsze Barcelona nie ma takich pieniędzy żeby kupować ile wlezie, a chyba każdy wie, że priorytetem jest stoper i ewentualnie bramkarz, a na to pójdzie spokojnie z 50 mln euro. A więcej niż 60 mln euro to na transfery Rosell nie da, a nawet 50 mln być może to za dużo. 20-30 mln za Roberta? Po co?
Po drugie: El Mundo Deportivo... chyba nie trzeba komentować
Po trzecie:"Każdy z nas może bardzo pomóc Robertowi Lewandowskiemu."
No oczywiście. Zubizarreta z Tito jak omawiają transfery na przyszły sezon to patrzą na ankiety w internecie i kupują gościa z największą ilością głosów..

0

@CristianoRonaldo7
Wychwalacie Mourinho, że mówi to co myśli, nie jak "katalońscy hipokryci" -oczywiście na czele z Pepem. A Xaviego to nie pochwalicie? Czy Barcelona nie była lepsza od Realu w ostatnich 10 latach? Chyba tylko ślepiec tego nie zauważy. Mniejsza o tytuły mistrzowskie, których mamy (razem z tegorocznym) o 2 wiecej niż wy, ale Ligi Mistrzów... 3 Barcelony i... 0 Realu. Z czego przez wiele wiele lat Real kończył na 1/8.

Casillas. Nie powinien się wtrącać w sprawy Realu, ale skoro go zapytali, to powidział-Iker jest jego przyjacielem, to oczywista opinia.

Mourinho. Czy on zrewolucjonizował futbol jak Cruyff? No chyba nie... ja nie widzę innowacji, widzę perfekcyjne przygotowanie do każdego meczu i wyciśnięcie z graczy wszystkiego co najlepsze. Nic więcej. Żadnego rewolucyjnego stylu, zagrań, ustawienia...

Sama prawda...

0

W zasadzie, to jest wielki czas dla Marca. Puyol i Mascherano mają kontuzje-liga jest wygrana, poza Abidalem, który na razie jeszcze nie jest gotowy, w zasadzie nie ma konkurencji, bo, przynajmniej w mojej opinii, do tej pory pokazał że takiego Songa czy Adriano bije na głowę. Zobaczymy co będzie, oczywiście pewniej bym się czuł gdyby mógł zagrać Eric, bo mimo wszystko siła doświadczenia, szybkość i pewność to ważne cechy, ale niestety Abi jeszcze nie jest gotowy na taki mecz. Szkoda że nie mógł wrócić z 2 miesiące wcześniej, ale ważne że w ogóle wrócił! :)

0

@Miki_Messi2001
Proszę cię. Czy nie widzisz że wszyscy się z ciebie śmieją?
Po pierwsze poćwicz nad gramatyką i składnią zdania. Ja humanista nie jestem, no ale sorry, w wieku 12 lat potrafiłem składać dużo ciekawsze i poprawniejsze wypowiedzi niż ty. Tego się nie da czytać bo nie umiesz napisać tego co masz na myśli. Poćwicz. Po drugie zdobądź większą wiedzę poczytaj a dopiero potem wypowiadaj się na dane tematy... Bo twoja niewiedza jest momentami powalająca...

0

I pomyśleć że mimo takiego cierpienia gościu nie odpuścił sobie, tylko dalej walczył. Przecież gdyby nie chciał wrócić to by nie musiał przechodzić tak intensywnej rehabilitacji... a on walczył i cierpiał i udało mu się. Niesamowity człowiek. WZÓR !

0

@Avada Kedavra

Gotowiec Holendra? Byc moze, ale Pep go udoskonalil, doprowadzil do perfekcji... plus pomysly Tito? Do cholery jasnej. Jakie masz chociazby przeslanki ze te rzeczy wymislil Tito?!?Bo ten sezon pokazuje ze Tito boi sie zmian, to po pierwsze, po drugie pracuje na sprawdzonym skladzie nie wprowadzajac nowych graczy, a po trzecie nie stawia na przyszlosc, lecz gra na tym co ma tu i teraz. Pep mial wielka odwage, wprowadzal innowacje, stawial na przyszlosc... Porownajmy choiaby Gran Derbi. Tito? 3 porazki 2 remisy 1 zwyciestwo. Nie bd porownywac 1 sezonem Pepa bo tam mielismy 2 zwyciestwa w tym pogrom na Bernabeu, anido 2 ani do 3. Wtedy Madryt nie byl tak silny. Porownam do zeszlego sezonu. Real 11/12 to taksamo silny Real co w tym sezonie. Barca tez sie zbytnio nie zmienila. Efekt? 3 zwyciestwa 2 remisy 1 porazka czyli dokladnie odwrocona sytuacja z tego roku... W dodatku porazka ynikajaca ze zmeczenia polfinalem i niecorezerwowym sqadem(Tello i Thiago...) W tamtym sezonie Real byl od nas lepszy tylko podczas kilkudziesieciu minut z 540.. W tym sezonie byl od nas lepszy w przynajmniej polowie czasu. Wyraznie lepszy.

Nie chc bynajmniej przez to powiedziec ze nie wierze w Tito, ale fakty sa takie. Pep rozegral 15 meczy z Realem, 2 przegral 4 zremisowal 9 wygral podczas 4 lat... Tito w rok przegral juz 3 mecze i 2 zremisowal...
Ake inaczej bd rozmawiac jezeli Barcawygra LM( i oczywiscie LL) i pokona Real finale ;)

0

Pisze z telefonu wiec sr za bledy i brak polskich znakow :P
@elFresco
A no Pepowi przypisuje sie sporo zaslug ktore nie sa tak na prawde jego. Wiekszosc nich wymyslil Cruyff. Falszywa '9', 3-4-3, cofanie sie DM do obrony podczas ofensywnych wejsc obroncow, gra w trojkatach, wysoki pressing itp itd. To wszystko pomysly Cruyffa, a czesto sa przypisywane Pepowi. Johan wymyslil, ale po 1. nie mial do tego takich wykonawcow jak Leo i spolka, po 2. ni potrafil z tych pomyslow wycisnac 100%. Pep to zrobil dodal pare swoich pomyslow i wyszedl udoskonalony Dream Team ;)

0

O ile ktos na tej stronie nie wprowadzil mnie w blad, to Tello rozegral lidze 900 minut i strzelil 7 goli. Zobaczmy co by sie stalo gdyby rozegral 30 pelnych meczy=2700 minut, czyli tyle ile ma podstawowy zawodnik. 21 bramek... Wiem ze ni mozna tak poroenywac, ale chcialbym zeby przyszly sezon gral jako podst zawodnik, a z Neymarem mozna poczekac jeszcze rok... Gdyby strzelil w lidze te >20 goli.. ah... Byloby cudownie... ;)

0

Albiol musiał się 2 sekundy po upadku zastanowić... tak wyglądało widowiskowo... ok, można się tarzać... xD

0

I Athletic znowu daje d***...

0

Jak oni strzelają...

0

Alonso zalicza combosa. Nie dość że powalił gościa z Atleticu, to jeszcze Khedire no i na końcu siebie samego xD

0

Ronaldo powtórka z Alexisa-dostał w klatę, trzyma się za twarz :p

0

@MESSIah16
Ile bym dał za taki wynik... :)
Mam nadzieję że uda się wywieść bramkowy remis :)

0

Ja słyszałem na San Mames przyśpiewkę : Madrid cabron, saluda el campeon :)

0

@Daniel15
Ja bym spróbował wystawić w ataku 2 zawodników, bo Alexis rozumie się bez słów z Alexisem... po co plątać do tego doskonałego duetu Alexisa? Ja bym zostawił go na ławce, ewentualnie mógłby w 60 minucie wejsć za Alexisa

0

@Progressive
Nie generalizuj. W ten sposób można też wyśmiać tezę że Barcelona gra pod Messiego...

Poza tym. Ciekawe ile ty oglądałeś tych meczy? Oczywiście napiszesz że pewnie z 20... Oczywiście; Barcelona, Real, Atletico... może jeszcze Liga Angielska i MU, Chelsea, Man City i Arsenal...?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?